PDA

Zobacz pełną wersję : ile niżej podbudowa pod posadzki



ketiso
27-02-2002, 17:25
o ile niżej wykonuje się podbudowę pod posadzkę ze względu na różnice grubości używanych klejów w przypadku parkietu (drewno) i terrakoty
o ile niżej dobrze jest dać poziom terrakoty w łazienkach w stosunku do korytarza

pitbull
28-02-2002, 08:20
Przewazenie to lazienki wychodza powyzej korytarza ze wzgledu na spadki i warstwy podlogowe. Ale roznica pomiedzy pomieszczeniami nie powinna byc wyzsza niz 2 cm

28-02-2002, 14:08
Pit-bul-bul precyzuj swoje wypowiedzi bardziej konkretnie, bo czytam Ciebie już któryś raz i nie wiem o co Ci chodzi. Przykład:
"Przewazenie to lazienki wychodza powyzej korytarza ze wzgledu na spadki i warstwy podlogowe".
Przeważnie to chyba u tych co sie nie znają na rzeczy i są później zaskoczeni tym, że poziom łazienki wychodzi im powyżej innych posadzek. Ketisio chce uniknąć pobudki z ręką w nocniku i pyta się o ile niżej wykonuje się posadzki w łazience, a Ty odpowiadasz mu tak jak nie powinno być. PO CO??????

ketiso
28-02-2002, 18:35
z reguły łazienki wykonuje się 1 cm niżej od korytarza . mój problem jest taki jeżeeli chcę mieć równy poziom terrakoty i klepki(przy założeniu że są tej samej grubości ,chociaż nie są,ale tak zakładam to o ile różnią się poziomy wylanej szlichty .lub prościej jaka jest przyjmowana grubość kleju pod terrakotę i po parkiet. z moich informacji pod terrakotę 0,5 cm kleju a pod parkiet 0,2 lub0,3 cm ale to wymyśliłem sam . Proszę o szybką pomoc bo jutro wylewam

budowlaniec
28-02-2002, 21:54
Co to za klepka parkietowa, której grubość jest równa grubości terakoty? Klepka parkietowa ma gr. 2,2 cm. Może masz na myśli mozaikę parkietową? Jej grubosć jest zbliżona do terakoty. Jeśli grubość materiału drzewnego i ceramicznego jest podobna (tak twierdzisz) nie różnicowałbym poziomów łazienki i korytarza w przypadku chęci zachowania posadzek na jednym poziomie. Grubość kleju można spokojnie przyjąć jako jednakową. Pod płytki na pewno nie daje się kleju gr. 0,5 cm, lecz 0,2-0,3 cm.

ketiso
01-03-2002, 13:45
już wiem klej pod parkietem docelowo ok. 2mm i pod terrakotą też.
Do przedmówcy tam jest napisane przy założeniu.
parkiet grubość 22
terrakota 9
Dziękuje za odpowiedzi
Hej!