PDA

Zobacz pełną wersję : Nowicjusz prosi o rady..



Staga
03-04-2007, 19:50
Witam bardzo serdecznie wszystkich "Forowiczow"! Jestem poraz pierwszy na forum i nie znam jeszcze wszystkich poruszanych tematow odnosnie budowy domow z bali. Dlatego z gory przepraszam, jesli pytam o informacje zawarte do tej pory na forum. Postaram sie jak najszybciej przestudiowac wszystkie 37 stron:)
Od dluzszego czasu przegladam strony internetowe dotyczace domkow z bali, gdyz w niedalekiej (mam nadzieje) przyszlosci, wraz z mezem bede chciala zainwestowac w postawienie wlasnie takiego domku. Targaja jednak nami pewne watpliwosi i pytania, na ktore mam nadzieje, ktos udzieli nam odpowiedzi:)
Mianowicie:
1. Jakie sa naistotniejsze wady i zalety domkow z bali?
2. W jaki sposob sa ogrzewane? Czy tylko poprzez kominek, czy rowniez przez C.O? Gdzie znajduje sie miejsce na piec C.O jesli nie ma w takich domkach podpiwniczen?
3. Czy i w jaki sposob domy z bali sa impregnowane, by nie nasiakaly wilgocia i zapachami? (Chodzi mi głownie o zewnetrzne sciany, kuchanie i lazienke.)
4. Czy domy z bali trzymaja cieplo?
5. Czy jest jakas zaleznosc między grubosci bala, z jakiego ma byc zbudowany dom, a trwaloscia, wytrzymaloscia czy zywotnoscia domu?
6. Czy ma ktos informacje a propos tego, w jaki sposob po kilkunastu, kilkudzisieciu latach od postawienia domu zadbac o estetyczny wyglad scian? Mam swiadomosc tego, ze dom z biegiem lat traci wyglad - co wtedy zrobic?
To by bylo wszystko (jak narazie) :)
Pozdrawiam, Aga [/b]

gosciu01
03-04-2007, 22:07
tutaj znajdziesz wszystko :

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=504&highlight=bali