PDA

Zobacz pełną wersję : projekt ARTEMIDA pracownia DOBRE DOMY



TS147
05-04-2007, 09:54
Witam,

Ponieważ już na dniach projekt Artemida z pracowni Dobre Domy będzie gotowy i będzie można go kupić i zacząć (w końcu :wink: ) realizować, postanowiłem założyć tutaj nowy temat odnośnie tego projektu (a kilka osób już niecierpliwie na niego czeka :wink: ).

Czasu na adaptację i wprowadzenie zmian w projekcie nie będzie dużo jeśli ktoś chce zacząć budowę jeszcze w tym roku, więc WSZELKIE opinie i rady są mile widziane :D .

Ja zamierzam wprowadzić tylko kilka zmian:
- przenieść kominek bliżej środka domu, pomiędzy kuchnią/jadalnią/salonem. Z tyłu kominka od strony kuchni zrobić jakieś półki/etc.
- zrobić przejście z garażu bezpośrednio do wiatrołapu,
- powiększyć okno od strony ogrodu,
- zlikwidować kominek na tarasie (chyba, że sprawdza to się w życiu?),
- waham się czy zamiast dwóch bram do garażu nie zrobić jednej,
- będę realizować lustrzaną wersję.

Poniżej robocze rzuty i wygląd Artemidy:
http://img227.imageshack.us/img227/2561/zewnatrzun1.jpg (http://imageshack.us)
http://img220.imageshack.us/img220/764/rzutymalepk7.jpg (http://imageshack.us)

Pozdrawiam,
TS

celebre24
05-04-2007, 19:38
Witaj TS147
A czy wiesz może jaka jest konstrukcja stropu w Artemidzie???

celebre24
05-04-2007, 19:42
aaa i jeszcze jedno pytanko...czy ja dobrze widzę czy jest komin w kuchni? czyli wychodzi w sumie że są trzy???

TS147
07-04-2007, 08:27
Wydaje mi się, że strop będzie podobnie jak w innych podobnych projektach tej pracowni gęstożebrowy. Rzeczywiscie dodano 3 komin w kuchni.

Pzdr,
TS

TS147
30-04-2007, 10:45
Mam pytanie co myslicie o łazience 1/9 (nędzie to moja i żony łazienka) - ma około 5,5m2 powierzchni i waham się czy nie powiększyć jej kosztem pokoju 1/10? Pokój ten docelowo będzie niby pracownią i jak na nasze potrzeby jest spory (prawie 15m2), więc spokojnie mogę coś z niego "urwac".

Pytanie czy problemem nie bedzie fakt, ze sciana pomiedzy 1/9 i 1/10 jest nośna? W razie czego myślę o zrobieniu tylko wnęki na prysznic (wchodziłby w pokój 1/10) - od strony pokoju mogłoby to wpisać się w szafę w zabudowie/biblioteczkę.

Co radzicie?

Drugie pytanie mam o garaż - szerokość jest jak najbardziej ok (ponad 6,5m) ale długość to 564cm - wystarczy? Zakładam maksymalną długość auta 470-490cm, więc czy 75-90cm zapewni wygodę?

Pzdr,
TS

TS147
02-05-2007, 14:04
Na stronie Dobrych Domów mozna zobaczyc już Artemidę w pełnej krasie :D
http://www.dobredomy.pl/?id_project=117&infopage=4&lustro=1 .

Pzdr

Marek32
06-05-2007, 15:08
Cześć,

Szukam projektu domu parterowego z poddaszem uzytkowym i znalazłem przypadkiem Artemidę http://www.dobredomy.pl/?id_project=117&infopage=1 . Co myslicie o tym projekcie (wstępnie zdecydowaliśmy sie na ten projekt)? Dom mialby byc dla mnie i zony i 2 dzieci (one pewnie na górze).

Jakie wady ma ten projekt? Jak sadzicie jaki bedzie koszt stanu deweloperskiego i stanu surowego zamknietego tego domu (na stronie pracowni nie ma kwoty nie wiem czemu :( )? Czy kwota 400.000 za stan deweloperski (300 za surowy zamkniety) to w miare celna prognoza?

Dzieki za porady!
Marek

el-ka
06-05-2007, 21:55
Dom duży, drogi ze względu na dość skomplikowaną bryłę i wielki dach. Pieniędzy na pewno nie starczy. Na dole według mnie za bardzo "poszatkowane" pomieszczenia (po co tyle nieustawnych kanciapek jeśli tylko Ty i żona na dole), natomiast bardzo maleńka kuchnia jak na taki wielki dom. No i to wejście w sypialni do kibla przez garderobę! :cry: Na górze pomieszczenia mogą być pomimo ich wielkości być niezbyt ustawne ze względu na wielospadowy, "połamany" dach, podniesienie ścianki kolankowej natomiast bardzo zepsuje proporcje domu.

Marek32
07-05-2007, 08:57
Dom duży, drogi ze względu na dość skomplikowaną bryłę i wielki dach. Pieniędzy na pewno nie starczy. Na dole według mnie za bardzo "poszatkowane" pomieszczenia (po co tyle nieustawnych kanciapek jeśli tylko Ty i żona na dole), natomiast bardzo maleńka kuchnia jak na taki wielki dom. No i to wejście w sypialni do kibla przez garderobę! :cry: Na górze pomieszczenia mogą być pomimo ich wielkości być niezbyt ustawne ze względu na wielospadowy, "połamany" dach, podniesienie ścianki kolankowej natomiast bardzo zepsuje proporcje domu.

Dzięki za opinię i cenne uwagi :) . Na dole ilość pomieszczeń jest dla nas optymalna - nasza sypialnia, moja pracownia i pokój gościnny. Tyle musi niestety być. Kuchnia ma prawie 11m2 (nie bedziemy robic spizarki), wiec nie jest tak zle - obecnie mamy tyle z jadalnia :wink: . Co do wejscia do lazienki przez garderobe to my widzimy to tak, ze po obu stronach beda po prostu dwie szafy w zabudowie co moze byc nawet urokliwe. Ścianki kolankowej nie bedziemy podnosic na pewno - boję się o bryłę budynku :(.


Zmartwiłas mnie co do kosztów. Dach jest rzeczywiscie spory, ale wysawalo mi sie, ze dosyc prosty - nie ma lukarn, skomplikowanych polaci, etc. Sam dom jest rozlozysty, ale tez bez fajerwerkow. Uwazasz ze DIana II http://www.dobredomy.pl/?id_project=87 byla by znacznie tansza czy moze jednak podobny poziom?

Pozdrawiam,
Marek

Marek32
08-05-2007, 07:59
Ja również jestem zainteresowany tym projektem z żoną. Pasuje nam połączenie charakteru parterówki i użytkowego poddasza.

Na ile szacujecie koszt wykonania domu do stanu deweloperskiego przy aktualnych cenach? 2000zl/m2 jest realne?

Marek

TS147
21-05-2007, 10:30
W końcu udało się kupić projekt :D . Teraz czas na formalności.

Moze ktoś jeszcze się zdecydował na Artemidę? :wink:

Pzdr,
TS

Marek32
26-05-2007, 14:46
My z żoną też coraz bardziej jesteśmy zdecydowani na Artemidę. Chętnie preczytalibyśmy jakieś opinie odnosnie Artemidy i co warto w niej ewentualnie zmienić :) .

Marek

TS147
02-07-2007, 12:26
Odkopuję temat :wink: - czy ktoś jeszcze zdecydował się może na budowę Artemidy?

Pzdr,
TS

maciek wiśniewski
04-08-2007, 15:32
witam, my z zona sie zastanawiamy nad Artemidą aczkolwiek mamy pewne watpliwości. Czy tak duzy dom nie jest za duzy na naszą działke - 1100 m2. Czy sypialnie z jednej strony nie będą zbyt ciemne jesli okna z nich beda wychodziły na wschód - swiatło tylko rano - choć niby to sypialnie... Czy nie są za małe te pokoje. Czy można zmienic kat nachylenia dachu - w planie zagospodarowania jest min 35. To tyle na razie nam sie nasunęło. Jak ktos ma jakies przemyslenia to proszę.

TS147
04-08-2007, 21:00
witam, my z zona sie zastanawiamy nad Artemidą aczkolwiek mamy pewne watpliwości. Czy tak duzy dom nie jest za duzy na naszą działke - 1100 m2. Czy sypialnie z jednej strony nie będą zbyt ciemne jesli okna z nich beda wychodziły na wschód - swiatło tylko rano - choć niby to sypialnie... Czy nie są za małe te pokoje. Czy można zmienic kat nachylenia dachu - w planie zagospodarowania jest min 35. To tyle na razie nam sie nasunęło. Jak ktos ma jakies przemyslenia to proszę.

Witam,

Jeśli chodzi o wielkosc dzialki to wszytsko zalezy ile miejsca zostanie przy tarasie. 1100m2 to nie jest przeciez jakas strasznie mala dzialka i po odliczeniu powerzchni zabudowy domu zostanie ponad 800m2.

Jesli chodzi o wielkosc pokoi - pytanie dotyczy dolu czy góry?

Jesli chodzi o kat dachu to zmiane taka moze zrobic architekt adaptujacy. Kilka osob na forum chyba robilo takie zmiany w blixniaczej Afrodycie. Dzieki takiemu zabiegowi zwiekszy sie powierchnia uzytkowa na górze.

pzdr,
TS

maciek wiśniewski
05-08-2007, 16:56
witam,
tak 1100 to nie jest mało ale dom ma z jednej strony tej od garażu az 20 m2 długości, szerokości tez nie mało. Przy tych wymiarach nawet przy 28 m długosci działki, pozostaje niewiele od strony tarasu bo przecież dom budueje siez jakies 5m od bramy wjazdowej, tak? to zostaje z tamtej raptem 3. Dalej jest troche więcej ale nie wiele. gdyby ta cześć z salonem jadalna i kuchnia była na równi z wejsciem to wtedy od strony tarasu zostaje spory kawałek na ogród.
Idzmy dalej. Nie podoba mi sie ta otwarta kuchnia, chciałbym żeby nie była tak wystawiona na widok z salonu.
Pokoje na dole wydaja mi sie małe. Na górze nie wiem jak jest ze skosami - jak bardzo ograniczają powierchnię.
Na wejsciu do salonu zdaje mi sie,jesli dobrze odczytuje rysunek, jest filar. Słabo tam pasuje, zasłania widok z hollu. W ogóle trudno rozpatrywac coś bez dokładnych planów tylko na podstawie rzutów. ja sie domyslam ze te czrne punkty to filary i strasznie duzo ich na górze szczególnie. W pokojach sa po dwa - to troche moze komplikowac aranzację wnetrz. Moze ktos ma plany dokładniejsze? wtedy poprosiłbym na maila.
No i ta powierzchnia - nie iwm jak ma sie do ustawy która ma wejsc w zycie albo juz weszła, nie wiem - o pow. mieszkalnych. Wydaje mi sie ze pow 220 nalezy płacic jakis podatek??

Pozdrawiam
Maciek


witam, my z zona sie zastanawiamy nad Artemidą aczkolwiek mamy pewne watpliwości. Czy tak duzy dom nie jest za duzy na naszą działke - 1100 m2. Czy sypialnie z jednej strony nie będą zbyt ciemne jesli okna z nich beda wychodziły na wschód - swiatło tylko rano - choć niby to sypialnie... Czy nie są za małe te pokoje. Czy można zmienic kat nachylenia dachu - w planie zagospodarowania jest min 35. To tyle na razie nam sie nasunęło. Jak ktos ma jakies przemyslenia to proszę.

Witam,

Jeśli chodzi o wielkosc dzialki to wszytsko zalezy ile miejsca zostanie przy tarasie. 1100m2 to nie jest przeciez jakas strasznie mala dzialka i po odliczeniu powerzchni zabudowy domu zostanie ponad 800m2.

Jesli chodzi o wielkosc pokoi - pytanie dotyczy dolu czy góry?

Jesli chodzi o kat dachu to zmiane taka moze zrobic architekt adaptujacy. Kilka osob na forum chyba robilo takie zmiany w blixniaczej Afrodycie. Dzieki takiemu zabiegowi zwiekszy sie powierchnia uzytkowa na górze.

pzdr,
TS

TS147
05-08-2007, 22:09
witam,
tak 1100 to nie jest mało ale dom ma z jednej strony tej od garażu az 20 m2 długości, szerokości tez nie mało. Przy tych wymiarach nawet przy 28 m długosci działki, pozostaje niewiele od strony tarasu bo przecież dom budueje siez jakies 5m od bramy wjazdowej, tak? to zostaje z tamtej raptem 3. Dalej jest troche więcej ale nie wiele. gdyby ta cześć z salonem jadalna i kuchnia była na równi z wejsciem to wtedy od strony tarasu zostaje spory kawałek na ogród.
Idzmy dalej. Nie podoba mi sie ta otwarta kuchnia, chciałbym żeby nie była tak wystawiona na widok z salonu.
Pokoje na dole wydaja mi sie małe. Na górze nie wiem jak jest ze skosami - jak bardzo ograniczają powierchnię.
Na wejsciu do salonu zdaje mi sie,jesli dobrze odczytuje rysunek, jest filar. Słabo tam pasuje, zasłania widok z hollu. W ogóle trudno rozpatrywac coś bez dokładnych planów tylko na podstawie rzutów. ja sie domyslam ze te czrne punkty to filary i strasznie duzo ich na górze szczególnie. W pokojach sa po dwa - to troche moze komplikowac aranzację wnetrz. Moze ktos ma plany dokładniejsze? wtedy poprosiłbym na maila.
No i ta powierzchnia - nie iwm jak ma sie do ustawy która ma wejsc w zycie albo juz weszła, nie wiem - o pow. mieszkalnych. Wydaje mi sie ze pow 220 nalezy płacic jakis podatek??

Pozdrawiam
Maciek


Rzeczywiscie 3 metry na ogrod od strony tarasu to malo i ja bym sie na to nie zdecydowal - w koncu to z tej strony domu spedzasz najwiecej czasu. Linia zabudowy od frontu o zazwyczaj 6m.

Ogolnie jesli dom jest za dlugi na Twoja dzialke, nie odpowiada Ci uklad pomieszczen oraz wielkosc pokoi na dole oraz gora, to raczej powinienes szukac innego projektu :wink: . Zbyt duzo tych ale i bedziesz raczej niezadowolony z wyboru.

Dla mnie wielkosc poki na dole jest optymalna - jeden z nich bedzie nasz powiekszony o czesc drugiego pokoju, drugi pokoj bedzie moją "ala" pracownią, a 3 będzie gościnnym. Dlatego do moich celow taka wielkosc jet optymalna. Gdyby kazdy z nich mialby byc mieszkalny to rzeczywiscie moze patrzylbym na to inaczej.
Co do kuchni, to ja planuje zrobic 1,5-2m scianke od slupa w strone jadalni. to w jakis sposob oddzieli troche kuchnie od salonu. Ja jednak lubie przestrzenie w domu i chce miec otwarta kuchnie polaczana plynnie z jadalnia i salonem.
Na gorze te punkciki to rzeczywiscie slupy. jest ich sporo i z jednej strony ograniczaja ustawnosc powierzchni, z drugiej nadaja charakteru gorze. Ogolnie wiekszosc proejktow tego typu boryka sie z problemem duzej ilosci slupow na gorze - w niektorych jednak udaje sie lepiej pochowac je w dzialowkach.

Co do powierzchni ponad 220m2, to polega to na tym, ze za powierzchnie ponad 220m2, placi sie normalny Vat 22%, a nie 7%. Oblicza sie to proporcjpnalnie, czyli za 1m2 ponad 220m2 przy zakupie 1/220 jest objeta wyzszym podatkiem.
Ja u siebie dzieki kilku drobniutkim zmianom mam powirzchnie 219m2, wlasnie m.in. zeby uniknac jakis dziwnych komplikacji.

Ogolnie ilosc oferowanych projektow jest tak duza, ze spokojnie znajdziesz cos dla siebie, co lepiej bedzie pokrywalo sie z Twoimi oczekiwaniami. Tak powazne zmiany, ktore rozwazasz (przesuniecie czesci domu blizej frontu) spowoduja ze adaptacja bedzie Cie kosztowala tyle co indywidualny projekt. Czyli nie warto.

Pozdrawiam,
TS

maciek wiśniewski
06-08-2007, 13:24
witam,

sorry ale popełniłem omyłke która duzo zmienia działka ma wymiary 36x30. a więc nie jest tak zle. co do innych projektów to ogladalismy setki ale wyjatkowo podobaja nam się domy z tej pracowni. Planowaliśmy najpierw Emanuelę II ale troche za mała. Artemida jest super chociaż ma swoje mankamenty. Gdyby była tak ze 30m2 mniejsza to byłoby idealnie. A w tej pracowni nie ma takiego projektu na 180-190 m2 p.u. Myslę że moze daloby sie ja zmniejszyc? Słupy na górze da sie znieść ale ten na wejsciu do salonu to cieżki przypadek. A co sprawiło że masz 219 m2. Możesz podpowiedzieć?

Pozdrawiam
Maciek

TS147
06-08-2007, 18:57
Słupy na górze da sie znieść ale ten na wejsciu do salonu to cieżki przypadek. A co sprawiło że masz 219 m2. Możesz podpowiedzieć?

Pozdrawiam
Maciek

Ale przecież to nie musi byc słup - zamiast niego mozesz miec scianke, scianke a z drugiej strony biblioteczke, ja myslalem poczatkowo o zrobieniu kominka w tym miejscu, etc... mozliwosci jest sporo.

Ja mam 219m2, bo na gorze nad garazem z czesci pomieszczenia gospodarczego zrobilem poddasze nieuzytkowe - bedzie tam wesjcie z garazu i zamierzam tam skladowac opony zimowe/letnie, meble ogrodowe, sprzet zimowy, etc.

Pzdr,
TS

emma32
07-08-2007, 12:09
Hej
Jestem tu po raz pierwszy i też jestem fanką tego projektu. Wcześniej znalazłam forum z Afrodytą :) Jeszcze nie kupiłam tego projektu bo budowe może zaczniemy za 3 lata! Działka już jest ale pozwolenia na budowe wstrzymane bo nie ma planu zagospodarowania przestrzennego :( Narazie przeraził mnie kosztorys Artemidy!!!!!!!!!!! Stan surowy wyceniają na ok 327 tyś a stan wykończony na 549tyś+ Vat to ok 587 tyś!!!!!! To o ponad 200tyś więcej niż stan wykończony Afrodyty?????!!! co o tym myślicie? skąd ta olbrzymia różnica? Czyżby poddasze użytkowe aż o tyle podniosło cene?

maciek wiśniewski
07-08-2007, 12:52
Hej
Jestem tu po raz pierwszy i też jestem fanką tego projektu. Wcześniej znalazłam forum z Afrodytą :) Jeszcze nie kupiłam tego projektu bo budowe może zaczniemy za 3 lata! Działka już jest ale pozwolenia na budowe wstrzymane bo nie ma planu zagospodarowania przestrzennego :( Narazie przeraził mnie kosztorys Artemidy!!!!!!!!!!! Stan surowy wyceniają na ok 327 tyś a stan wykończony na 549tyś+ Vat to ok 587 tyś!!!!!! To o ponad 200tyś więcej niż stan wykończony Afrodyty?????!!! co o tym myślicie? skąd ta olbrzymia różnica? Czyżby poddasze użytkowe aż o tyle podniosło cene?

witam,

tez sie nad tym zastanawiam. Fakt jest to duzy dom a ceny mat. budowlanych wysokie ale rzeczywiscie prawie 600 tys to strasznie duzo. ja my slę że realniejsza kwota to ok. 450 tys. Zreszta to wszystko zalezy od materiałów - podejrzewam ze i za milion mozna by ta Afrodytkę postawic:-}

Pozdrawiam
maciek

maciek wiśniewski
07-08-2007, 12:55
Hej
Jestem tu po raz pierwszy i też jestem fanką tego projektu. Wcześniej znalazłam forum z Afrodytą :) Jeszcze nie kupiłam tego projektu bo budowe może zaczniemy za 3 lata! Działka już jest ale pozwolenia na budowe wstrzymane bo nie ma planu zagospodarowania przestrzennego :( Narazie przeraził mnie kosztorys Artemidy!!!!!!!!!!! Stan surowy wyceniają na ok 327 tyś a stan wykończony na 549tyś+ Vat to ok 587 tyś!!!!!! To o ponad 200tyś więcej niż stan wykończony Afrodyty?????!!! co o tym myślicie? skąd ta olbrzymia różnica? Czyżby poddasze użytkowe aż o tyle podniosło cene?

witam,

tez sie nad tym zastanawiam. Fakt jest to duzy dom a ceny mat. budowlanych wysokie ale rzeczywiscie prawie 600 tys to strasznie duzo. ja my slę że realniejsza kwota to ok. 450 tys. Zreszta to wszystko zalezy od materiałów - podejrzewam ze i za milion mozna by ta Afrodytkę postawic:-}

Pozdrawiam
maciek

ups, Artemidę oczywiście:-)

TS147
07-08-2007, 13:31
Hej
Jestem tu po raz pierwszy i też jestem fanką tego projektu. Wcześniej znalazłam forum z Afrodytą :) Jeszcze nie kupiłam tego projektu bo budowe może zaczniemy za 3 lata! Działka już jest ale pozwolenia na budowe wstrzymane bo nie ma planu zagospodarowania przestrzennego :( Narazie przeraził mnie kosztorys Artemidy!!!!!!!!!!! Stan surowy wyceniają na ok 327 tyś a stan wykończony na 549tyś+ Vat to ok 587 tyś!!!!!! To o ponad 200tyś więcej niż stan wykończony Afrodyty?????!!! co o tym myślicie? skąd ta olbrzymia różnica? Czyżby poddasze użytkowe aż o tyle podniosło cene?

Mnie tez zaskoczyl kosztorys, tyle ze bylem juz po zakupie projektu :wink: . Ogolnie nawet w pracowni Dobre Domy nie potrafili mi powiedziec skad taka roznica pomiedzy Afrodyta a Artemida. Na pewno troche cene podbija strop, robocizna, wieksza powierzchnia zabudowy i wykonczenie poddasza. Jednak nie sadze, zeby roznica siegala 40%.

Ogólnie w kosztorysie kwota za robociznę to 95tys, materiały 338tys. Reszta to narzuty i zysk dewelopera. Dlatego ja zakładam, że zmieszczę się właśnie bliżej kwoty 450tys - sam kupuję materiały, jednak ekipa robi mi SSZ, do wykończenia kilka innych.

Pzdr,
TS

firek998
08-09-2007, 14:22
Witam wszystkich bardzo serdecznie

Od kilku tygodni razem z żoną przeglądamy oferty domów i wreszcie natrafiliśmy na to czego szukamy - Artemida.
Spełnia wszytko to co chcemy.
W związku z powyższym mam gorącą prośbę, może dysponujecie już materiałami z realizacji, zdjęcia, kosztorys, itp. Za wszystkie materiały z góry dzięki. I mam jeszcze jedno małe pytanko, czy jest możliwość podpiwniczenia tego domu w części lub w całości i czy ktoś wybrał taką obcję, a może ktoś z okolic W-wy juz taki pobudował i pozwoliłby na niego rzucić okiem.
Pozdrawiam
firek

firek998
10-09-2007, 19:57
ludziska
Czy ktoś z was buduje lub pobudował już Artemidę z "dobrych domów". Jeśli tak proszę wszelkie materiały na ten temat.
Z góry serdeczne dzięki

TS147
11-09-2007, 12:25
Witam wszystkich bardzo serdecznie

Od kilku tygodni razem z żoną przeglądamy oferty domów i wreszcie natrafiliśmy na to czego szukamy - Artemida.
Spełnia wszytko to co chcemy.
W związku z powyższym mam gorącą prośbę, może dysponujecie już materiałami z realizacji, zdjęcia, kosztorys, itp. Za wszystkie materiały z góry dzięki. I mam jeszcze jedno małe pytanko, czy jest możliwość podpiwniczenia tego domu w części lub w całości i czy ktoś wybrał taką obcję, a może ktoś z okolic W-wy juz taki pobudował i pozwoliłby na niego rzucić okiem.
Pozdrawiam
firek

Witam,

Fajnie, że kolejna osoba zamierza budować Artemidę. Dla mnie ten dom także zawiera wszystko co chciałem mieć i jak tylko go zobaczylismy wiedzieliśmy, że tylko ten :wink: . Wprowadziliśmy tylko kilka małych zmian na razie.

Ja czekam na pozwolenie na budowę - chciałem zacząć 1 wrzesnia, ale niestety oczekiwanie na pozwolenie mnie opóźnia i nie wiem czy zdążę zacząć w tym roku.

Według kosztorysu kwota za robociznę to 95tys, materiały 338tys. - jest to kosztorys z totalnego szczytu cen materiałów budowlanych więc w miarę obiketywny. Kwota ze strony pracowni obejmuje dodatkowo zysk dewelopera, narzuty przy materiałach, etc czyli budowę nie systemem gospodarczym.

Zdjęć z realizacji z wiadomych względów jeszcze nie mam, ale jeśli masz jakieś pytania postaram się pomóc.

Pzdr,
TS

firek998
12-09-2007, 09:59
A możesz zdradzić jakie zmiany wprowadziliście w tym projekcie.
My chcemy go podpiwniczyć w części, a pomieszczenie 1/13 w planie gospodarcze przerobić na gabinet, taki żeby weszło biurko z jakąś szafą i komputer. A to małe pomieszczonko - spiżarnię przy kuchni zlikwidować prze co powiększa się kuchnia a na jej środku zrobić wyspę.

TS147
12-09-2007, 12:35
A możesz zdradzić jakie zmiany wprowadziliście w tym projekcie.
My chcemy go podpiwniczyć w części, a pomieszczenie 1/13 w planie gospodarcze przerobić na gabinet, taki żeby weszło biurko z jakąś szafą i komputer. A to małe pomieszczonko - spiżarnię przy kuchni zlikwidować prze co powiększa się kuchnia a na jej środku zrobić wyspę.

Jasne, oto one:
- powiększamy troszeczkę łazienkę 1/9 kosztem pokoju 1/10
- 1/10 docelowo ma byc pokojem komputerowym/pracownia nasza
- identycznie likwidujemy spizarnie 1/4 i powiekszamy w ten sposob kuchnie - rowniez myslimy o wyspie w kuchni
- robimy przejscie z 1/13 do wiatrolapu i najprawdopodobniej likiwdujemu przejscie z 1/13 do 1/2
- na gorze z czesci pomieszczenia gospodarczego 2/3 robimy cos ala strych nieuzykowy z wejsciem z garazu - ma sluzych do przechowywania opon, sprzetu zimowego, etc.
- wahalismy sie nad przeniesieniem kominka blizej jadalni i kuchni, ale kilka osob z forum mi to odradzilo, wiec raczej zostawimy go jak jest
- likwidujemy kominek na tarasie,
- na gorze likwidujemy jedno i dodajemy w innym miejscu dwa okna polaciowe.

I to chyba w zasadzie jedyne zmiany - nic powaznego, bo projekt nam super odpowiadal od samego poczatku :) .

Pzdr,
TS

firek998
13-09-2007, 19:24
My mamy zamiar zrobić podpiwniczenie pod częścią. A w pomieszczeniu 1/13 gabinet. Oczywiście wymaga to małych zmian ale. Kominek też dajemy w rogu ale nie rezygnujemy z zewnętrznego. Bardzo nam się podoba takie rozwiązanie. Od razu mam grilla murowanego na tarasie.

TS147
14-09-2007, 09:46
Kominek też dajemy w rogu ale nie rezygnujemy z zewnętrznego. Bardzo nam się podoba takie rozwiązanie. Od razu mam grilla murowanego na tarasie.

My zrezygnowaliśmy z grila na tarasie, bo planujemy zrobienie murowanego grilla na ogrodzie (mamy stosunkowo duza dzialke) i doszlismy do wniosku, ze nie ma sensu podwajanie grilla. Ale taki grill na tarasie ma tez swoje plusy :wink: .

firek998
14-09-2007, 14:10
My tez mamy dość sporą 1600 m2. Ale mimo to nie rezygnujemy. Ale przecież każdy robi tak jak uważa za stosowne. W każdym bądź razie domek jest idealny. Szkoda tylko że nikt nie ma jakiś fotek z realizacji albo już gotowego. Ciekawe ile faktycznie kosztuje postawienie tego domku. Bo kosztorys kosztorysem, a życie życiem.

firek998
15-09-2007, 20:53
Pilnie poszukiwania posiadacze Artemidy. Wpisujcie swoje uwagi, sugestie. Odezwijcie sie.

TS147
16-09-2007, 08:11
Szkoda tylko że nikt nie ma jakiś fotek z realizacji albo już gotowego. Ciekawe ile faktycznie kosztuje postawienie tego domku. Bo kosztorys kosztorysem, a życie życiem.

Na podforum "Galerie zdjęc..." jest temat odnośnie Afrodyty, czyli blizniaczego projektu (z poddaszem nieuzytkowym) - tam powoli pojawiaja sie zdjecia z realizacji.

Pzdr,
TS

firek998
16-09-2007, 09:47
Możesz podesłać jakiegoś linka bo nie bardzo mogę znaleźć.

TS147
16-09-2007, 10:48
Możesz podesłać jakiegoś linka bo nie bardzo mogę znaleźć.

Jasne: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=78257&start=180 .

firek998
17-09-2007, 19:50
Dzięki śliczne za linka.
Nadal czekam na fanów Artemidy z pracowni Dobre domy.

andrea69
21-09-2007, 07:59
Witam serdecznie wszystkich pasjonatów projektu ARTEMIDA. Po przegladnieciu setek projektów różnych pracowni, najbardziej trafia do mnie właśnie większa siostra :wink: Z uwagą prześledziłem wszystkie posty zarówno na tym forum jak i na tym dotyczącym Afrodyty i widzę , że jest spora rzesza ludzi z którymi można wymieniać info na temat tych projektów. Przed zakupieniem projektu chciałbym skonsultować go z miejscowym architektem w celu ustalenia kilku drobnych zmian adaptacyjnych. W tym celu potrzebuje kilku informacji a konkretnie zaznaczenia ścian nośnych na dole ponieważ tutaj planuje małe modyfikacje. Interesowałoby mnie także zestawinie materiałów, z orginalnego projektu pracowni DobreDomy w celu zweryfikowania kosztorysu, bowiem ten z orginału (czerwiec 2007) powala na kolana :( . Pozdrawiam i trzymam kciuki za wszystkich , którzy już rozpoczęli przygodę z Artemidą.
andrea

TS147
26-09-2007, 19:29
Witam,

Na rzutach , ktore sa zamieszczone na poczatku tematu mozesz zobaczyc sciany nosne (grubsze) i dzialowe (ciensze). Nosne sa z silki 24cm w projekcie, a dzialowe z silki 12cm.

Pzdr,
TS

andrea69
28-09-2007, 10:15
Witam i dzięki za info, w międzyczasie dostałem rzuty, przekroje i wykaz elementów z DD i już przekazałem do szefa ekipy... i czekam na kosztory. Po wstępnych rozmowach wygląda interesująco. Jak dostanę kosztorys dam znać. A jak postępy u Ciebie TS Pozdrawiam serdecznie
Andrea

firek998
30-09-2007, 07:40
Widzę, że grodzo sympatyków się powiększa. To pocieszające. Andrea, jak masz coś w wersji elektronicznej na temat Artemidy to bardzo proszę podrzuc mi na maila. Bo ja mam tylko to co na stronie.

Pozdrawiam
firek

andrea69
30-09-2007, 15:28
Witam ,
Firek, nie ma sprawy, podaj mi adres mailowy a prześlę Tobie pliki , którymi dysponuje, tj zestaw materiałów oraz przekroje. Teraz czekam na wycenę od szefa ekipy, ile tak na prawde będzie kosztował SSZ. Po pierwszej analizie wynika, że Krosno to nie Wrocław i ceny są bardziej ludzkie :wink: Ja planuje ruszyć na wiosne 2008. Póki co zbieramy pozwolenia :wink: Pozdrawiam
andrea

firek998
04-10-2007, 20:07
To tak jak my. Też jesteśmy na etapie uzgodnień i pozwoleń. Myślę że w 2008 tez ruszymy. Na razie spokojnie kompletujemy dokumenty i rozglądamy za materiałami. Musze jeszcze wyciąć kilka drzewek na działce a to tez wymaga pozwolenia. Mimo że jestem strażakiem i sam mógłbym je sobie wyciąć ale kary są dość słone za samowolne wycięcie. Lepiej zrobić zgodnie z prawem. Nam się nie spieszy.

Jak będziecie mieli jakieś materiały to ślijcie śmiało. jak tylko już będę miał swoje przeróbki to tez się podzielę - [email protected]
Na początek domowa przeróbka tego co chce zrobić. Oczywiście dom będzie w części podpiwniczony i tam będzie hydrofor, piec, pralnia z suszarnią i jakiś mały podręczny magazynek.


http://img186.imageshack.us/img186/217/artemidaparterwz8.gif

TS147
06-10-2007, 09:39
Musze jeszcze wyciąć kilka drzewek na działce a to tez wymaga pozwolenia. Mimo że jestem strażakiem i sam mógłbym je sobie wyciąć ale kary są dość słone za samowolne wycięcie. Lepiej zrobić zgodnie z prawem. Nam się nie spieszy.

Ja jestem właśnie po usunięciu drzew. Samo uzyskanie pozwolenia na wycinke trwalo tydzien, wiec krotko i nie bylo z nim zadnych problemów. Tez chciałem to zrobic zgodnei z prawem, bo różnie bywa... :wink:

Jeszcze troche do pociecia mi zostalo (to pierwsze drzewka pocięte):
http://img233.imageshack.us/img233/2572/20071003001nn4.jpg (http://imageshack.us)

firek998
16-10-2007, 19:06
Czyżby nikt poza nami nie zdecydował się na ten przepiękny dom?

firek998
11-11-2007, 11:32
Poddasz użytkowe chcielibyśmy przerobić w formie antresoli. Cześć na salonem wycięta, a pozostałą powierzchnie zostawić otwartą na dodatkowy salon, ewentualnie może pokój bilardowy. Czy taka zmiana wymaga zgody architekta???

firek998
11-11-2007, 12:32
Czy macie może już fotki z realizacji tego domku????

TS147
12-11-2007, 13:08
Poddasz użytkowe chcielibyśmy przerobić w formie antresoli. Cześć na salonem wycięta, a pozostałą powierzchnie zostawić otwartą na dodatkowy salon, ewentualnie może pokój bilardowy. Czy taka zmiana wymaga zgody architekta???

Nawet jeśli wymaga zgody architekta, to bez problemu dostaniesz ją z pracowni Dobre Domy. Wyrażają zgodę na praktycznie każdą zmianę.

Pzdr,
TS

firek998
12-11-2007, 21:06
Śliczne dzięki za odpowiedź. Już niedługo będziemy szczęśliwymi posiadaczami projektu.

A jak tam postępy u innych????

Caro&Kuba
03-12-2007, 18:36
Czyżby nikt poza nami nie zdecydował się na ten przepiękny dom?

Witam bardzo serdecznie wszystkich posiadaczy oraz osób zainteresowanych projektem ARTEMIDA. Dom jest przepiękny to prawda i właśnie dlatego z moją narzeczoną zamierzamy na dniach go zakupić. Będziemy nabierząco informować was o naszych postępach, a w szczególności sympatycznego kolegę "firek998" i wszystkich użytkowników czatu. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, to na wiosnę 2008 rozpoczniemy budowę. Następnym razem opowiemy o naszych małych zmianach, które zamierzamy wprowadzić... Gorąco pozdrawiam. :D

Magmur
11-12-2007, 13:54
My projekt juz mamy. Teraz czeka nas adaptacja do terenu i wprowadzenie kilku zmian a później otrzymanie pozwolenia :) Mamy nadzieję ze uda nam sie ruszyc do końca lipca 2008 roku
Pozdrawiamy wszyskich wielcicieli Artemidy :P

firek998
28-12-2007, 21:43
Czy posiadacie może już jakieś fotki z budowy Artemidy???

KoBu
07-01-2008, 20:18
Ja mam 219m2, bo na gorze nad garazem z czesci pomieszczenia gospodarczego zrobilem poddasze nieuzytkowe - bedzie tam wesjcie z garazu i zamierzam tam skladowac opony zimowe/letnie, meble ogrodowe, sprzet zimowy, etc.

Pzdr,
TS
my również podjęl;ismy taką decyzję, obecnie jesteśmy jeszcze na etapie tuż przed pozwoleniem na budowę (wcześniej decyzja o warunkach zabudowy itp.)
Nam najabrdziej marzą się ściany zewnętrzne z cegły klinkierowej w Artemidzie, robiłem już wstępne wyliczenia i nie wychodzi wcale tak dużo drożej w porównaniu z ociepleniem + elewacją

TS147
07-01-2008, 20:26
my również podjęl;ismy taką decyzję, obecnie jesteśmy jeszcze na etapie tuż przed pozwoleniem na budowę (wcześniej decyzja o warunkach zabudowy itp.)
Nam najabrdziej marzą się ściany zewnętrzne z cegły klinkierowej w Artemidzie, robiłem już wstępne wyliczenia i nie wychodzi wcale tak dużo drożej w porównaniu z ociepleniem + elewacją

Jaka jest zatem różnica w cenie pomiędzy ścianą klienkierową a zwykłą wg Twoich obliczeń? Mnie przeraziło te 240m2 sciany w klinkierze i nawet tego nie wyceniałem :wink: .

W jakim rejonie Wrocławia zamierzasz się budować?

Pzdr,
TS

KoBu
07-01-2008, 20:32
Witaj!
Zamierzam się budować w twojej okolicy, trochę na północ, w okolicy trzebnicy :D
Z tego co pamiętam, poszperam wśród licznych notatek, to wyszło parenaście tysięcy zlotych, o elewację nie trzeba dbać, klinkier-naturalny produkt, podobnie jak silka.
Długo zastanawialiśmy się nad projektem, najbardziej nam odpowiadałaby Afrodyta z adaptowalnym poddaszem, ale raz, że nie ma takowego, a dwa oczekiwanie na "zrobienie" takiego projektu idzie w pół roku.

potiomkinn
20-07-2008, 22:47
Witam wszystkich forumowiczów

Na dniach zamierzamy kupić projekt Artemidy.
Poszukujemy wszystkich (w miarę możliwości), którzy podzieliliby się
doświadczeniami z budowy (ewentualnych niedociągnięć projektowych).
Chcielibyśmy także zobaczyć ten domu już wybudowany lub w trakcie budowy -
jeżeli to nie problem.

Pozdrawiam

Marcin
kom. 600621909

GraMich
02-10-2008, 16:49
Witam wszystkich forumowiczów

Na dniach zamierzamy kupić projekt Artemidy.
Poszukujemy wszystkich (w miarę możliwości), którzy podzieliliby się
doświadczeniami z budowy (ewentualnych niedociągnięć projektowych).
Chcielibyśmy także zobaczyć ten domu już wybudowany lub w trakcie budowy -
jeżeli to nie problem.

Pozdrawiam

Marcin
kom. 600621909


Marcinie,

poniżej link do strony gdzie znajdziesz budowniczych obu, bliźniaczych projektów: Afrodyty i Artemidy.

http://forum.muratordom.pl/poszkuje-zdjec-z-realizacji-projektu-afrodyta-dobre-d,t78257-900.htm

Życzę miłej lektury.