PDA

Zobacz pełną wersję : projekt GULIWER pracownia DOMINANTA



kemot_73
05-04-2007, 17:37
Witam!
Jako że jest to mój pierwsyz post na tym forum witam Wszystkich.
Dodam że czytającym jestem od dość dawna ... ale dzisiaj nastąpiła chwila dość ważna tzn . podpisalem akt notarialny i mam :D działkę skromne 13a rolnej jak na razie ale już (w końcu jest) :D moja.!!

Moje pytanie to czy ktoś z formumowiczów zaczał lub wybudował projek z studia IGN - "GULIWER"
http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?p=detail&id=357
Jełsi tak to moze podpowie na co uważać co od razu zmienić itp.

Oczywiście po św. występuje o warunki zabudowy i mam nadzieję że załatwię to w "miarę" szybko potem "tylko" pozwolenie i w planiemam wbicie pierwszej przysłowiowej łopaty w okolicach lipca sierpnia - jak myśłicie możliwe to jest czy raczej fantazja ? :(

POzdrawiam
Tomek

jurasie
10-04-2007, 12:38
Witam!
Wspólnie z mężem wybraliśmy projekt Guliwer, ten sam o którym pisałeś w swoim poście, http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?p=detail&id=357
nie znalazłam namiarów do nikogo kto oprócz Ciebie zamierzałby budować ten domek... Może Tobie udało się kogoś znaleźć?
My też składamy wszystkie papiery w najbliższych dniach i prawdopodobnie zaczniemy prace w podobnym terminie, mamy nadzieję, że już w czerwcu :) :)
Jeżeli nadal jesteś zainteresowany budową projektu Guliwer chciałabym, żebyśmy pozostali w kontakcie :) :)
Pozdrawiam
Sylwia

jurasie
08-05-2007, 17:35
witam,
wspólnie z mężem wybraliśmy ten projekt, podoba nam się, ale chcielibyśmy poznać wasze opinie:
http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=357

zależy nam bardzo na opiniach forumowiczów :)
co sądzicie o tym projekcie?
czy ktoś budował lub zamierza budować ten domek?
co sądzicie o tych narożnych oknach, czy to dobry pomysł i czy drogi? może ktoś ma podobne?
co waszym zdaniem możnaby zmienić wewnątrz, czy układ pomieszczeń jest waszym zdaniem korzystny?
rzadko spotyka się w projektach taras po dwóch stronach budynku, nam się podoba ale może wy macie jakieś uwagi?

bardzo proszę o wszelkie uwagi, rady itp.

jurasie
09-05-2007, 15:51
puk, puk ... może ktoś się odezwie naprawdę zależy mi na waszych opiniach, nawet tych najgorszych :)

jurasie
13-05-2007, 13:51
dla tych, którym nie chce się klikać na linki, kilka zdjęć:

rzut parteru
http://jurasie.w.interia.pl/guliwer_591_zoom.gif

rzut poddasza
http://jurasie.w.interia.pl/guliwer_592_zoom.gif

elewacja frontowa
http://jurasie.w.interia.pl/guliwer_600_zoom.jpg

elewacja tylna
http://jurasie.w.interia.pl/guliwer_601_zoom.jpg

jurasie
13-05-2007, 14:35
mam już kilka informacji co do okien... dzięki uprzejmości Reziego :)




- czy montaż takich okien był dobrym pomysłem?
tak, w pomieszczeniach jest więcej światła i nie przeszkadza narożny słup betonowy pomiędzy oknami,

jak wygladają koszty montażu takich okien, to trochę nietypowe rozwiązanie?
koszt niewielki za 1 słupek w kolorze złotego dęby płaciłem coś około 120 zł, systemy narożne sa dostępne u większości producentów stolarki PCV.

czy okna można otwierać?
okno duże tak , małe to fix o takiej samej szerokości ramy.

jak wygląda i czy nic się nie dzieje z narożnikiem będącym jedynym połączeniem obu okien?
nic się nie dzieje, są to rozwiązania systemowe
ale
problemy z roletami ( tutaj nie ma prodycentów mających to przetestowane)
problem z parapetami narożnymi - wymagają dokładnego spasowania
problem z firankami i karniszami - właśnie to przerabiamy
problem z parapetami zewnętrznymi - albo granitowe albo drogie i kiepskie rozwiązania z blachy
itd

proszę wszystkich forumowiczów o komentarze i podpowiedzi, zwłaszcza jeśli chodzi o rozmieszczenie pomieszczeń
pozdrawiam

palo
23-07-2007, 07:36
Witam serdecznie.
My również zastanawiamy się nad tym projektem w wersji z garażem dwustanowiskowym. Niestety po długich poszukiwaniach także nie znaleźliśmy realizacji tego projektu. Jeżeli coś uda Wam się znaleść to bardzo proszę o kontakt, my również jeżeli tylko znajdziemy taki dom damy znać.
Zastanawialiśmy się nad likwidacją pokoju na parterze i stworzeniu dużego salonu ze schodami biegnącymi prze ścianie. Także o powiększeniu łazienki kosztem spiżarki w kuchni ze względu na brak pomieszczenia na umiejscowienie pralki.
Serdecznie Pozdrawiamy

jurasie
24-07-2007, 09:29
my chcemy tez garaz dwustanowiskowy, ze wzgledu na brak piwnicy, przyda sie troche miejsca rozne graty. robiac garaz dwustanowiskowy pomyslcie o veluxach w pokoju nad garazem, bo jedno okno w takim duzym pokoju to troche za malo. miejsce na pralke my planujemy na gorze, sa dwie lazienki, w tym jedna duuuza.co do parteru, zalezy nam na gabinecie, potrzbujemy troche miejsca na ksiazki, komputer itd.

Olcia i Jarek
28-07-2007, 18:29
My tez powaznie wzielismy sie za ten projekt,mamy troche przerobek,ale myslimy ze bedzie to fajny dom.Mamy juz warunki zabudowy a projekt jest w fazie adaptacji.Pozdrawiamy

palo
30-07-2007, 08:40
Witam
Możecie zdradzić wasze przeróbki??? My oglądaliśmy prawie identyczny układ domu wewnątrz i jesteśmy pewni, że łazienka na dole jest za mała, powiekszymy ją kosztem spiżarki. Także salon 26 metrowy wygląda jak niewielki pokój. Chcemy dostawić kukusz z oknami w miejscu przesuwanych drzwi i zlikwidować gabinet na dole. Powiększamy okno w kuchni i dorabiamy drzwi z tyłu z pomieszczenia gospodarczego.
Pozdrawiamy

Olcia i Jarek
30-07-2007, 17:10
Witamy!Nasze przerobki to wykusz na dole ale od frontu(warunki zabudowy zmusily nas do takiego a nie innego),powiekszylismy lazienke na dole zmniejszajac spizarke o metr.A na goze zrobilismy jedna duza lazienke kosztem malej garderoby i lazienki,i likwidujemy pokoj nad garazem.Moje gg 6570362.Pozdrawiam

Tomek_Ch
31-07-2007, 08:02
Witam wszystkich sympatyków projektu Guliwer.
Również nosimy się z zamiarem kupna projektu.W tej chwili bierzemy pod uwagę dwa projekty:
Guliwer 2g : http://projekty.dom.pl/detail.php?id=1974&sz=1
Wezyr II 2g : http://projekty.dom.pl/detail.php?id=1977&sz=1
Oba domy spełniają podstawowy warunek,mieszczą się na naszą działkę 502m2. :-? Duże plusy Guliwera to zaprojektowana duża garderoba nadająca się na pralnio-suszarnię,poza tym dach dwuspadowy podobno tańszy w wykonaniu od koperty,mniejsza powierzchnia użytkowa,przynajmniej teoretycznie tańszy w budowie niż Wezyr.
kemot_73 kupiłeś już projekt ? Jak tam plan inwestycyjny ?

jurasie
31-07-2007, 11:44
My raczej na pewno GULIWER 2G. Akurat pomieszczenia pasują do stron świata na naszej działce. Czy ktoś liczył mniej więcej ile będzie kosztowało wybudowanie?

Oczywiście małe przeróbki będą konieczne, ale o tym już pisałem wcześniej ;-)

Olcia i Jarek
31-07-2007, 19:02
Przy dzisiejszym boomie budowlanym watpie czy ktos podejmie sie kosztorysu....

gothic
18-09-2007, 23:41
Jakos temat ucichl :)

Ja takze jestem zainteresowany tym projektem.
Budowe planuje na wiosne 2008 i narazie ten projekt jest najblizszy temu, ktorego szukam.

Jesli sie zdecyduje, planuje zamowic projekt w lustrzanym odbiciu, a ze zmian raczej powieksze lazienke na parterze kosztem schowka (i tak bedzie mala), no i nie podoba mi sie za bardzo kwestia lazienek na gorze. 2 sa zupelnie zbedne - lepsza bedzie chyba jedna, ale za to duza.

Jesli ktos z Was nadal "buduje" juz ten domek, prosze o podzielenie sie informacjami o wstepnych kosztach budowy i roznych tego typu kwestiach.

Nie ukrywam, ze takze chetnie bym obejrzal dom z tego projektu "na zywo", ale z tego co widze (i z tego co szukalem w sieci), nie ma zadnych zdjec z jego realizacji.

kemot_73
10-01-2008, 14:49
Witam!
trochę się nie odzywałem - ale ...
Projekt kupiony (2G) bezpośrednio u projektanta ( po wielu pomysłach wrócilismy do tego pierwszego bo jest najlepszy wg nas oczywiście)

Dokumenty po adaptacji - złożione w starostwie czekam na pozwolenie na budowę......... i mam nadzieję że do końca lutego będę miał je w ręce.

Co zmieniłem.... w tej chwili praktycznie nic .. ale mój kierownik budowy (ten sam człowiek który robił mi adaptację :) ) powiedział że jak coś bedziemy zmieniać to w trakcie budowy :) i podobami się bardzo taka koncepcja.
Z zewnątrz na pewno liwkwiduję drzwi na taras od strony zachodniej (przy gabinecie) tam bedzie okno, i okno/drzwi w pokoju nad garażem bedzie okno (dodatkowo okno w tym pokoju od wschodu, powiększam łazienkę na dole kosztem spiżarki (może zlikwiduję spiżarkę.... ale to jeszcze nie jest pewne) , na górze chce zlikwidowac mała łazienkę ale Żona troche się na nią uparła :(.
Okna narożne oczywiście zostają bo to jest to com i się najbardziej podoba w tym projekcie :)
Gabinet na dole zostaje chociaż nie powiem - mam ochotę zrobic ogromny salon ale chyba ze względów praktycznych pozostawię gabinet.

Chciałem podpiwniczyć garaż ale trochę postraszyli mnie sąsiedzi którzy już mieszkają w pobliżu .... nikt nie powiedział że jest mokro ale nikt mi nie polecał piwnicy ...

Buduję z Ytong'a juz jest zakupiony i złozony na działce :)

Igor_Celina
20-01-2008, 15:58
Witam

My też wybralismy ten projekt z dwustanowiskowym garażem. Uzyskalismy już pozwolenie na budowę i w marcu ruszamy.
Nasze przeróbki
-zamiast okien dachowych z tyłu domu będą jaskółki
-na dole w salonie okno narożne będzie większe 170x150 i niżej ustawione o 20cm
Czy ktoś robił do tego projektu kosztorys?

Pozdrawiamy
Igor i Celina

jurasie
23-01-2008, 07:15
My już zaczęliśmy budowę GULIWERA 2G - odbicie lustrzane. Zainteresowanych zapraszamy do przeglądania dziennika budowy:
http://forum.muratordom.pl/przygody-guliwera,t116832.htm

AVOKADO
23-01-2008, 21:35
WITAM
DO JURASI :D
GRATULUJE DOBREGO WYBORU PROJEKTU ORAZ POMYSLNEGO ROZPOCZECIA PRAC. JA RUSZAM NA WIOSNE Z BUDOWA TEGOZ DOMKU. CZY MOGLIBYSCIE PODZIELIC SIE ZE MNA INFORMACJA NA TEMAT KOSZTOW STANU SUROWEGO? TAKA INFORMACJA BYLABY BARDZO CENNA. SAMI WIECIE, ZE TRZEBA PLANOWAC I JESZCZE RAZ PLANOWAC, HIHI. CZEKA NA DALSZE WIESCI Z BUDOWY I TRZYMAM KCIUKI

AVOKADO
23-01-2008, 21:41
DO KEMOTA :)
ROWNIEZ , JAK WSZYSTKIM, GRATULUJE DOBREGO WYBORU
JESTEM NA ETAPIE PODEJMOWANIA DECYZJI Z CZEGO BEDZIE ZBUDOWANY GULIWER.NO I NA CZELE STOI NA RAZIE YTONG. ZNAJOMI WYBUDOWALI W TEJ TECHNOLOGII I SA BARDZO ZADOWOLENI. PODOBNO TO DROGA SPRAWA. ONI BUDOWALI 7 LAT TEMU I NIE SA W STANIE PODAC NAM KOSZTOW. CZY TY MOGLBYS ZDRADZIC ILE ZAPLACILES ZA SWOJ MATERIAL? CZY UWAZASZ ZE JEST TO TAK DROGIE? BEDZIESZ OCIEPLAL SCIANY STYROPIANEM. PODOBNO NIE WOLNO. JAKIE MACIE ZDANIE NA TEN TEMAT? JESTEM POCZATKUJACA W TEJ DZIEDZINIE , ALE SZYBKO SIE UCZE :D DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZI I CZEKAM NA DALSZE WIESCI W SPRAWIE POSTEPOW NA BUDOWIE

Igor_Celina
10-02-2008, 19:39
W przyszlym tygodniu dokladnie w czwartek na naszej budowie Guliwera zaczynaja sie roboty. Beda lane fundamenty ;) Yupiiii

A co do kosztu stanu surowego to po wstepnych obliczeniach i zamowieniach materialow i robocizny wyniesie nas 100 000 zl - 110 000 zl stan surowy otwarty ( z dachem) Budujemy z porothermu, dach kryty dachowka ceramiczna.

AVOKADO
20-02-2008, 11:48
NO TO WIELKIE GRATULACJE! MAM NAFDZIEJE ZE CZESC FUNDAMENTOW JUZ JEST. POCHWAL SIE JAK TAM CI PRACE IDA. POWODZENIA

Salix
06-04-2008, 18:13
Witam miłośników Guliwera, po kilku latach (!) poszukiwań, a raczej zastanawiania się budować czy nie budować, nasz projekt właśnie się adaptuje, z budową ruszamy we wrześniu w okolicach Krakowa. Zmiany podobne jak u poprzedników, większa łazienka na parterze, przeniesienie komina ze ściany zewnętrznej, okna dachowe w pokoju nad garażem i wydłużenie garażu o ok. 1 m. Na koniec anegdotka, będąca cytatem pana z biura, w którym zakupiliśmy Guliwerka: "(...) świetny wybór, idzie jak świeże bułeczki, trzy dni temu deweloper odebrał projekciki, bedzie stawiał osiedle dwudziestu Guliwerów w .... " i tu padła nazwa miescowości oddalonej o kilka kilometrów od naszej działki :-) dodam tylko, że jednym z kryteriów wyboru Guliwera była oryginalność projektu, jednym słowem chodziło nam o to, że niełatwo będzie znaleźć w sąsiedztwie taki sam domek.
Z uwagą śledzę poczynania Igora i Celiny, właścicieli oszałamiająco zlokalizowanej działki i zaawansowanej budowy - pozdrowienia.
Pozdrawiam Wszystkich a.

patrycja i paweł
12-04-2008, 23:11
Witam! My również zdecydowaliśmy się na guliwera. W projekcie powiększyliśmy tylko garaż, zastanawiamy się jeszcze nad powiększeniem łazienki na dole. Mamy już pozwolenie na budowę. Budujemy z cegły kozłowickiej-czeka na działce na rozpoczęcie prac.Już nie możemy się doczekać!

alagor_16
12-06-2008, 11:07
witam!
też zdecydowaliśmy się na guliwera. w odbiciu lustrzanym. z przeróbek to myslimy o wydłużeniu domu o 1m, żeby salon był większy.

Szydeł
15-06-2008, 18:54
szukam kogos kto ma mieszkanie pod nazwa GULIWER

Cypek
15-06-2008, 18:57
Oj poczekasz pewnie jeszcze.
W jakim miescie, jaka dzielnica ?

jacekp71
15-06-2008, 19:45
szukam kogos kto ma mieszkanie pod nazwa GULIWER

moze jakis LILIPUT ? .... tak z sentymentu ;-)

Tyson
26-08-2008, 11:09
Witam,
ruszylismy z budowa.

Jesli chodzi o zmiany, ktore wyszly w trakcie realizacji to:
- zamiast okna w kotlowni zrobilismy wyjscie
- drzwi miedzy kotlownia a garazem beda przesuniete w lewo
- slup przy wejsciu bedzie mial 30 a nie 40 cm
- musielismy wzmocnic strop slupem, ktory bedzie w scianie miedzy salonem a pokojem ze wzgledu na blad w projekcie (schody nie mialyby sie na czym opierac)
- przesunelismy scianke (wneke w ktorej miala byc szafa) miedzy holem a schodami tak aby bylo wiecej miejsca na schody
- drzwi od malego pokoju na dole beda przesuniete troszke w lewo aby schody nie nachodzily na futryne
- likwidujemy pionowe slupy w pokoju nad garazem
- zamiast okna przesuwnego w salonie bedzie okno otwierane normalnie
- okna balkonowe w salonie beda cale bez przewiazek

To chyba byloby wszystko .... :)

Tyson
05-09-2008, 11:21
My rowniez kupilismy ten projekt i nic nie zmieniamy, gdyz dla nas wszystko jest jak najbardziej na miejscu.

Jedyne czego nie bedziemy robic to scianka obok schodow z pustakow szlanych gdyz schody beda cale odkryte.

jurasie
05-09-2008, 11:43
my tez nie robilismy tej scianki z luxferow

Igor_Celina
05-09-2008, 21:13
jesli moge cos dodac to:

-kotlownia (jesli nie planuje sie ogrzewania gazowego) jest stanowczo za mala,
-schody na gore "wchodzą" na rog drzwi do pokoju na dole ( mamy juz projekt schodow i tak wychodzi, wiem tez ze w innnym guliwerze przy innych troszke schodach tez tak wyjdzie ;) )
-mala lazienka na gorze w sypilani jest NAPRAWDE ;) mala,

tyle moich uwag jesli chodzi o budowanie guliwerka ;)

Salix
07-09-2008, 14:52
Budujemy Guliwera w wersji 2g.

Ukłony dla Igora_Celiny :-) Wasz domek prezentuje się świetnie, tym bardziej, że działka jest pięknie położona.

Dzięki za wszystkie zdjęcia, są dla nas jak przewodnik :-)

Mała kotłownia również spędza nam sen z powiek, chociaż wydłużyliśmy garaż o 1.2 m, mam pytanie o schody, które jak piszecie wchodzą na róg drzwi dolnego pokoju - jest na to jakaś rada czy należy się z tym pogodzić?

Igor_Celina
07-09-2008, 15:31
co do schodow to wydaje mi sie ze pomoglo by przesuniecie drzwi do gabinetu na lewo jak najbardziej sie da.
My zgodnie z porada Pana fachowca od schodow zrezygnowalismy z tej wneki na szafe w tym pierwszym korytarzu dzieki temu na schody w srodku zrobilo sie wiecej miejsca - zdaniem fachowcow lepiej bedzie "zlapac" zakret i schody beda wygodniejsze......zobaczymy jak to wyjdzie w "praniu"

pozdrawiamy

jurasie
08-09-2008, 06:46
z tymi schodami naprawde jest problemm jezeli sa betonowe. u nas murarz mial problem, ale dal rade. sa z zakretem, ale wchodza odrobine na drzwi od gabinetu. nam akurat to nie przeszkadza, przeciez mozna bylo zrobic azurowe ;-)))

Igor_Celina
08-09-2008, 07:35
my robimy azurowe...tez wejda na drzwi i mysle ze to jakos przezyjemy ;-)

jurasie
09-09-2008, 06:46
My zrobilismy betonowe z dwoch powodow. po pierwsze podobno tansze, a po drugie juz sa i nie musze szukac kolejnego wykonawcy ;-)

co do lazienki przy sypialni jest mala, to prawda. my ja troche powiekszylismy kosztem wiekszej lazienki. przesunelismy scianke pomiedzy lazienkami tak, ze sciana jest na rowni z kominem. jak znam zycie to i tak bedziemy burzyc, jak sie okaze ze jest za ciasno ;)

Salix
09-09-2008, 18:51
Dzięki wielkie za Wasze uwagi o schodach, mamy uzgodnione z firmą murowane, ale teraz umówimy się z naszym Aniołem Stróżem (kier. budowy) na rozmowę...

Do końca tygodnia musimy zdecydować się co na dach, właściwie dachówka już prawie wybrana Jacobi Z10 lub Z7, problem z kolorem, wciąż nie osiągnęliśmy konsensusu w kwestii elewacji ;-)

Wasze dachy prezentują się nieźle, jekie elewacje planujecie i jaki jest kolor okien jeśli można wiedzieć?

Pozdrowienia

jurasie
10-09-2008, 07:35
u nas dach bedzie grafitowy (blachodachówka) a okna w kolorze złoty dąb. co do koloru elewacji myślimy o czymś w rodzaju wanilii.
na razie mamy papę (w kolorze czarnym ;-)))

Salix
10-09-2008, 19:48
Jurasie
proszę, proszę, rośnie piękna chatka - gratuluję postępów!

okna złoty dąb + waniliowa elewacja to idealne zestawienie, domek będzie śliczny, dokładnie o takim myślimy :-))

u nas wciąż nie rozwiązana kwestia dachu: brąz czy grafit oto jest pytanie :roll:

jurasie
11-09-2008, 06:01
nigdy nie bralem pod uwage brazowego dachu, ale ostatnio gdzies jechalem i mi sie rzucil w oczy i musze powiedziec ze fajnie wyglada z oknami w kolorze zlotego debu....
zaraz wstawie zdjecia dachu juz przykrytego papa ;-)

Tyson
12-09-2008, 07:13
Nam podoba sie grafitowy dach i waniliowa elewacja - dokladnie taki zestaw kolorow jak jest w projekcie, jednak wydaje mi sie, ze lepiej by wygladal ten domek z ciemno brazowym lub czarnym dachem i elewacja w kolorze: kawa z mlekiem/ jasniutki bez/ jasny kremowy + okna zloty dab lub ciemniejsze.

Na forum znalazlam kilka ladnych zestawien kolorystycznych

To pierwsze jest chyba zblizone do naszego projektowego Guliwera:
http://img384.imageshack.us/img384/4468/elewacja5ef9.jpg

Tu tez z siwym dachem:
http://img144.imageshack.us/img144/3922/elewacjahx3.jpg

A tu sa z brazowymi i czarnymi dachami:
http://img184.imageshack.us/img184/2916/81027893kc9.jpg
http://img526.imageshack.us/img526/9336/elewacja2tn8.jpg
http://img144.imageshack.us/img144/9800/elewacja6al8.jpg
http://img374.imageshack.us/img374/3686/elewacja8gg8.jpg

Nasz budowlaniec mowil, ze da nam pozniej program w ktorym bedziemy mogli zrobic wizualizacje (szukalam na roznych stronach to tylko jest takie cos w Archonie i jeszcze niezbyt mi to dziala) wiec bedziemy kombinowac :) ...

jurasie
12-09-2008, 10:39
ja chyba jednak opcja nr 2 ;-)

Tyson
12-09-2008, 11:33
Mi najbardziej odpowiada ten zestaw kolorow:
http://img184.imageshack.us/img184/2916/81027893kc9.jpg
Tylko nie wiem jaka to dachowka czy czarna czy brazowa :P

Salix
18-09-2008, 18:17
Tyson,

dzięki za zdjęcia,
druga fotka z grafitowym dachem wygrywa w moim rankingu.

Widzę, że mamy ten sam dylemat - jaki kolor na dach...

pozdr.

MarIzd
02-10-2008, 19:40
Witam wszystkim,
Postanowiliśy z mężem wybudowac sobie domek.
Bardzo spodobał się nam projekt "Guliwer" z www.extradom.pl
Czy ktoś z Was buduje podobny?
Ciekawa jestem opinii.
Pozdrawiam

Igor_Celina
02-10-2008, 21:40
My wlasnie taki budujemy, nizej linki do dziennika ze zdjeciami ;)
pozdrawiam

Igor_Celina
02-10-2008, 21:42
a i jak poszukacie na forum to jest nas wiecej ;)
wystarczy wpisac w wyszukiwarce muratora "guliwer"

MarIzd
03-10-2008, 11:13
Dziękuję na odpowiedź,
Zazdroszczę już takiego stanu, a jakie macie widoki... rewelacja!!
My dopiero zaczynamy drogę papierkową, planujemy ropzoczęcie robót na maj. Do standardowego projektu guliwiera nanosimy sporo zmian, ale z zewnatrz podoba się nam bardzo. Mam pytanko, jak wysokie są ścianki kolankowe? Czym pokryliście dach: blachodachówka, czy dachówka? ile Was wyniósl stan surowy otwarty?

Igor_Celina
03-10-2008, 15:18
odpowiedz poszla na priv.

aga&piotr
08-10-2008, 00:52
Dzień Dober MarIzd :lol:

jurasie
28-12-2008, 21:28
Pooglądajcie, dopasujcie do działki, my wiedzieliśmy od razu, że Guliwer jest dla nas.

Raffi75
11-02-2009, 13:13
Witam grono sympatyków Guliwera ! Czy jest ktoś kto buduje w lubelskim..? Mamy w planach ruszać z budową w tym roku o ile w miarę sprawnie wyrobimy się z "papierkami" ,,, może do jesieni się uda :wink: Przejrzeliśmy z żoną setki projektów no i wybór padł na Guliwera 1G . Podoba nam się szczególnie prosta forma budynku , niewielka pow. zabudowy przy efektywnym wykorzystaniu przestrzeni wewnątrz i dach bez zbędnych "udziwnień" . Pytanie do tych co pokonali etap stanu surowego i dachu : jakie są faktycznie koszty budowy Guliwera? Pozdrowienia!

Tyson
11-02-2009, 20:58
Witam grono sympatyków Guliwera ! Czy jest ktoś kto buduje w lubelskim..? Mamy w planach ruszać z budową w tym roku o ile w miarę sprawnie wyrobimy się z "papierkami" ,,, może do jesieni się uda :wink: Przejrzeliśmy z żoną setki projektów no i wybór padł na Guliwera 1G . Podoba nam się szczególnie prosta forma budynku , niewielka pow. zabudowy przy efektywnym wykorzystaniu przestrzeni wewnątrz i dach bez zbędnych "udziwnień" . Pytanie do tych co pokonali etap stanu surowego i dachu : jakie są faktycznie koszty budowy Guliwera? Pozdrowienia!

Stan surowy + dach pokryty papa i deskami = 103000 zl

Jesli chodzi o stan surowy zamkniety to do 103000 doliczam 12000 okna + 3500 okna dachowe + 4600 brama + dachowka 25000
czyli Stan Surowy Zamkniety = 148100 zł

jurasie
12-02-2009, 08:42
Stan surowy + dach pokryty papa i deskami 103000 zl

Jesli chodzi o stan surowy zamkniety to do 103000 doliczam 12000 okna + 3500 okna dachowe + 4600 brama + dachowka 25000
czyli Stan Surowy Zamkniety = 148100 zł

nie wiem skad bierzesz te kwoty ;-) ja za okna dachowe (8 sztuk, bo mam 2 w pokoju nad garazem) zapłaciłem 10000. chyba ze liczysz okna bez kołnierzy. plus jeszcze za wstawienie po 200 zł za sztukę. poza tym do dachu jeszcze trzeba doliczyc robociznę, rynny, obróbki itd.

Tyson
12-02-2009, 12:11
Okna dachowe mamy: 3 sztuki z kolnierzem- kosztowaly 3500 zl.
Polozenie dachu: dachowka z pelnym osprzetem, rynnamii reszta = 21000 + do tego 4 tys za polozenie...

jurasie
12-02-2009, 12:44
czyli zmieniliście ilość okien dachowych. w projekcie jest 7 okien. po 2 szt w 2 sypialniach na gorze, jedno w pokoju nad garazem i po jednym w lazience i garderobie.

Tyson
12-02-2009, 12:45
Tak, mamy tylko 3 duze okna 94/140 :w lazience, pokoju i garderobie.

jurasie
12-02-2009, 12:48
no wlasnie. a my nie chcielismy zmieniac projektu i teraz bulimy ;-)

Tyson
12-02-2009, 16:38
hehe, my chcielismy od poczatku 7 okien, ale po zbudowaniu domku ii wstawieniu okien sciennych stwierdzilismy, ze i tak w sypialni i pokoju nad garazem jest jasno... no i zaoszczedzilismy troszke kaski :)

jurasie
12-02-2009, 16:55
u nas zostal uraz z poprzedniego mieszkania w ktorym mieszkalismy. bylo ciemne, bo okna byly na jedna strone, w dodatku na polnocny wschod. teraz chcemy duuuzo swiatla ;-). nie zalujemy, ze dolozylismy dodatkowe okno w pokoju nad garazem, chociaz do spania nie potrzeba wcale tyle swiatla ;-)

Tyson
12-02-2009, 17:01
hehe, my wlasnie tez dlatego, ze "do spania nie potrzeba tyle swiatla" ;) zrezygnowalismy z okien w sypialni.
A co u Was bo widze ze dziennik pusty??

jurasie
13-02-2009, 06:18
dopiero pod koniec stycznia zrobilismy dach, teraz czekamy na tynkarza.

Raffi75
25-02-2009, 20:47
JEST!! :lol: No i klamka zapadła - właśnie pan doręczyciel z Poczty Polskiej dostarczył przesyłkę : projekt GULIWER !!! Już teraz nie ma odwołania- trzeba budować :wink: A swoją drogą taka mała dygresja; ludzie co Wy chcecie od tej poczty- działają naprawdę expresowo (1 dzień ), solidnie i mało tego doręczyciel pofatygował się drugi raz ,żeby dostarczyć przesyłkę osobiście- nie zostawiając awizo! brawo!

Tyson
26-02-2009, 19:01
No to gratulacje i trzymamy kciuki! Z checia poogladamy kolejne zmagania z Guliwerkiem.

Ps. a o co chodzi z ta dygresja dotyczaca poczty bo nie rozumiem, nikt chyba tu nie narzekal do tej pory...

Pozdrawiamy serdecznie

Raffi75
27-02-2009, 16:07
A to taka mała dygresja w sensie ogólnym. Często mam wrażenie, że Poczta Polska jest traktowana jak przysłowiowy chłopiec do bicia, co mnie lekko drażni,, :evil:

Raffi75
27-02-2009, 16:13
a tak przy okazji małe pytanko czy ktoś z Was zmieniał technologie ścian zewnętrznych i zewnętrznych?-pytam , ponieważ nam nasz "fachman" odradza porotherm.. Wg niego najlepszym rozwiązaniem jest beton komórkowy+wełna,,,

Tyson
27-02-2009, 16:32
my budowalismy z Solbetu

Raffi75
27-02-2009, 16:49
my budowalismy z Solbetu
...hmmm, ano właśnie +styropian czy wełna?

Tyson
27-02-2009, 17:08
+ styropian :)

Raffi75
21-03-2009, 14:06
Witajcie sympatycy Guliwera! Budowa coraz bliżej ...Na razie jestem na etapie rozmów z budowlańcami.. Jak myślicie czy 30 tys za stan surowy ( z belixu )za robociznę do etapu dachu ( w tym jest człowiek "od wszystkiego"-kierbud, organizuje całą budowę, materiały, sprzęt, itd ) i robocizna za dach za całość ( więźba, położenie dachówki, obróbka)- 70zł /m2 ( dachówka ceramiczna ) CZY te wyceny są do przyjęcia? Jak te koszty robocizny wyglądały u Was??

Igor_Celina
21-03-2009, 18:55
My mielsimy za 30 tyś (robocizna razem) stan surowy otwarty plus dach pokryty dachówką, wprawione okna dachowe i zamocowane rynny (tyle ze bez tych spustowych na dół do ziemi)

pozdrawiam i zyczę duuuuuzo cierpliwości ;-) Przyda sie przy budowie i fachowcach ;-)

Raffi75
23-03-2009, 12:54
My mielsimy za 30 tyś (robocizna razem) stan surowy otwarty plus dach pokryty dachówką, wprawione okna dachowe i zamocowane rynny (tyle ze bez tych spustowych na dół do ziemi)

pozdrawiam i zyczę duuuuuzo cierpliwości ;-) Przyda sie przy budowie i fachowcach ;-)
Dzięki Faktycznie cierpliwość a przede wszystkim odrobina dystansu to coś co jest niezbędne w takim przedsięwzięciu... Ja chyba za bardzo to wszystko przeżywam,,,ale nie chce popełnić za dużo błędów, które i tak są pewnie nieuniknione...
30 tys za robociznę to chyba nieosiągalne na moim terenie ( lubelskie) ...
Pozdrowienia dla Igora i Celiny i gratulacje ...cały czas śledzę Wasze postępy :wink:

Marcin@M
23-03-2009, 19:28
@raffi75
30 tys za robociznę to chyba nieosiągalne na moim terenie ( lubelskie) ...

Szukaj dalej, to wcale nie jest tanio skoro bez dachu.

Tyson
23-03-2009, 19:59
My płacilismy 35 tys za sso z dachem pokrytym papa i deskami...

Raffi75
24-03-2009, 18:24
@raffi75
30 tys za robociznę to chyba nieosiągalne na moim terenie ( lubelskie) ...

Szukaj dalej, to wcale nie jest tanio skoro bez dachu.
Tanio .. bo z dachem :wink:

Raffi75
24-03-2009, 18:54
My płacilismy 35 tys za sso z dachem pokrytym papa i deskami...
A ile za dachówki i całą reszte..?

Tyson
24-03-2009, 18:57
dachowka polozenie 20 zl za m2.

okna - wstawienie chyba 120zl za sztuke.

scianki dzialowe - robota gratis.

brama koszt montazu w cenie bramy to samo okna

Marcin@M
25-03-2009, 11:30
My płacilismy 35 tys za sso z dachem pokrytym papa i deskami...
A ile za dachówki i całą reszte..?
Wczesniej napisales 70zl m2 za dach, sadzilem ze to dodatkowo ;)

Raffi75
25-03-2009, 12:20
Marcin@M
No tak :wink: małe nieporozumienie myślałem,że chodzi Ci o Celine -za 30 maja robociznę z dachem , że to nie jest tanio, Ja uważam,że bardzo tanio - a ja faktycznie mam taką wycene 30 do dachu . Uważasz,że to drogo..? Masz namiary na tańszych budowlańców godnych polecenia?? :wink:

Marcin@M
25-03-2009, 12:52
Wstepnie jak sie dowiedzialem to wycena taka:
majster za fund i sciany parteru 5.000
do tego przynajmniej jeden pomocnik 2tys
poddasze majster 3tys
tutaj trzeba dwie osoby 1,5 tys x2
wiezba i krycie (dachowka) ekipa ok 13-15 tys z oknami 5szt
z nikim nie podpisalem jeszcze umowy ale takie mam srednie wyceny
taj jak pisal @tyson jedni za okno dachowe licza oddzielnie a inni za m2 calosci
osobiscie zastanawiam sie miedzy guliwerem 2g a ptys 2g tez z dominaty

Raffi75
25-03-2009, 16:43
Wstepnie jak sie dowiedzialem to wycena taka:
majster za fund i sciany parteru 5.000
do tego przynajmniej jeden pomocnik 2tys
poddasze majster 3tys
tutaj trzeba dwie osoby 1,5 tys x2
wiezba i krycie (dachowka) ekipa ok 13-15 tys z oknami 5szt
z nikim nie podpisalem jeszcze umowy ale takie mam srednie wyceny
taj jak pisal @tyson jedni za okno dachowe licza oddzielnie a inni za m2 calosci
osobiscie zastanawiam sie miedzy guliwerem 2g a ptys 2g tez z dominaty
Czyli sumując 26-28 tys za całość robocizny... :-? Do tego trzeba doliczyć jeszcze pare groszy na np.kierbuda, koparke ..
Jeśli masz namiary na dobre ekipy za taką kase to poprosze :wink:

Marcin@M
25-03-2009, 22:57
Ok, namiar przesle na priv. Dodatkowo pisales, ze twoj majster-kier ma organizowac wszystko, proponuje przeczytac watek "Cedryk bez tajemnic" autorstwa @Nadiaart, bardzo ciekawy wpis Sob, 27 Wrzesień 2008
ps. gdzie masz zamiar budowac? :)

Raffi75
26-03-2009, 15:46
Ok, namiar przesle na priv. Dodatkowo pisales, ze twoj majster-kier ma organizowac wszystko, proponuje przeczytac watek "Cedryk bez tajemnic" autorstwa @Nadiaart, bardzo ciekawy wpis Sob, 27 Wrzesień 2008
ps. gdzie masz zamiar budowac? :)
Wiesz, rozważam różne opcje, na pewno wygodnie jest zlecić firmie budowę , przy założeniu, że ma się tą firmę z polecenia i jest przez to wiarygodna . Oczywiście koszty będą większe ( nikt nie będzie robił czegoś za friko) ale jeśli chodzi o materiały to niekoniecznie- jest tak,że firmy często mają upusty w składach , jakich " klient z ulicy" napewno nie dostanie. Wiadomo w marketach są promocje ale ja jako inwestor nigdy nie zapłaciłbym za żadną fakturę ,której wcześniej "majster" nie przedstawiłby mi do akceptacji..
Na razie rozglądam się, analizuję, porównuje koszty a w jaki sposób zrealizuję swoją budowę -czas pokaże
Wydaje mi się, że Tyson ma właśnie takiego "człowieka od budowy",,,nie mylę się? Może wypowie się coś na ten temat.. :)

Tyson
26-03-2009, 16:16
Hej, Tyson wlacza sie do dyskusji :)
Tak, my mamy taka ekipe i drugi raz moj wybor padlby na to samo. Nasza ekipa dziala od poczatku - tak jak pisalam koszt budowy za robocizne - sso +dach pokryty papa i deskami= 35 tys. W tym: koparki i wszelkie inne gadzety :) oraz kierownik budowy. Kierownik budowy siedzi non stop, pilnuje i nadzoruje wszystkie prace, pomaga nam w podejmowaniu roznych decyzji.
Inne wyceny mielismy od 30 - 45 tys o ile dobrze pamietam, i to za sama robote bez kierownika, bez koparek. Za kierownika ktory wpada na budowe baaardzo rzadko dochodza minimum 3 tys itd...
Ekipa kupuje material sama, ale jesli my znalezismy cos taniej to moglismy kupic to sami.
I - jesli ktos ma duzo wolnego czasu, to owszem, mozna wziac rozne ekipy do roznych prac: 1 fundamenty, 2 mury, 3 dach, 4 tynki itp.... i zajmowac sie wszystkim samemu - ale trzeba zdac sobie sprawe, ze wtedy, gdy majstrowi zabragnie np paczki gwozdzi to na zawolanie trzeba jechac, kupic i dowiezc. Dotyczy to rowniez caaaalllleejjjjj reszty materialow.
Wiec, jesli macie firme, ktora robi wszystko to jesli cena jest nawet troche wyzsza, uwierzcie mi - nie ma co oszczedzac bo potem nadrobicie to m.in. wydawaniem kasy na paliwko ;)

Raffi75
26-03-2009, 19:12
Tyson,,sam bym lepiej tego nie ujął,,, :lol: nic dodać nic ująć.. :wink:

Marcin@M
30-03-2009, 21:27
Tia, smigam sobie wczoraj po targach w lublinie i widze 'majstra' co w tamtym roku uzgadnialismy wstepnie prace. Niestety juz nie buduje od podstaw bo chetnych brak i za docieplenia sie zabrali :(

Raffi75
31-03-2009, 16:42
A bo to właśnie taki z niego pewnie był "majster" :wink:

kemot_73
03-04-2009, 11:48
Witam.
Rozpoczałem temat Guliwera na muratorze i wracam :)
Widzę że jest juz spore grono Guliwerów co mnie cieszy niezmiernie.

Jestem na etapie robienia insalacji elektrycznych i przymierzam sie do instalacji CO i wody i mam pytanie które możecie mi pomóc rozwiać bo widzę zę jesteście juz po tym etapie.

Będę robił podłogówkę na całym parterze, przymierzam sie również do położenia jej na górze - pytanie ile w przyblizeniu zużyliście PEX'a, i ile styr na dole dajecie (mam zamiar dać 15cm)

Dodatkowo coraz bardziej martwi mnie odległosć zbiornika c.w. od łazienki na górze - wychodzi mi po pitagorasie :) z 12m troche daleko i pewną będą straty - macie juzjakieś dośwaidczenie w tej dziedzinie?


A wogóle to napiszę pokrótce jak wygląda mój G2G lekko zmodernizowany:
Poziom garażu 45cm nizej poziomu domu (łatwiej bedzie do niego wjechać) co pozwoliło podnieść ścianke kolankową nad garażem i jest tam pokój rozmiarów garażu :)
mniejsza Spiżarka (szerokości 1m)
na dole będize dodatkowo kabina
schody zaczynają się przy wejściu do gabinetu i idą po ścianie nośnej (musiałem to zminić bo potrzebowałem jakos zejść do obniżonego poziomu pokoju nad garażem)
zlikwidowane drzwi na taras na ścianie zachodniej
powiększone okno narożne w salonie
Zamiast okien połaciowych od strony salonu dwie lukarny (a miało ich nie być:) ale Igor i Celina wywarli wplyw na moja małżonkę :)
dach nieco przedłuzony przykrywa balkon i schody wejściowe podparty tam dwiema prostokątnymi kolumienkami
w zwiazku z przebudowaniem schodów nieco zminiony zarys pokojów na poddaszu

Jeśli znajde chwilke to postaram sie sfotografować to i owo.

Igor_Celina
07-04-2009, 19:14
kemot_73 - zdjecia PROSZE!!!!! Z chęcią zobacze inne powiększone okno narozne w innym guliwerku ;-) i cała reszte tez. wiec PROSIMY o zdjęcia !!!!! ;-)

Marcin@M
07-04-2009, 22:38
A bo to właśnie taki z niego pewnie był "majster" :wink:
Pewnie masz racje :x
Znalazlem za to sposób na cięcie kosztów, wybrałem projekt i kierbuda co ma uprawnienia adaptacyjne, potrzebne zmiany zrobi sam i nie musze isc do biura projektowego co pozwoli zaoszczedzic min. 1,5 tys zł

greg735
12-08-2009, 15:48
Witam!
Jak w temacie...jestem ciekawy ile Guliwerów stoi w pomorskim...sam mam zamiar postawić kolejny

pstangel
09-09-2009, 16:26
Witam wszystkich obecnych ! Od kilku dni razem z mężem powaznie zastanawiamy się na tym projektem i mam pytanie do tych którzy już zbudowali swoje wymarzone 4 ściany, czy przypadkiem kuchnia nie jest za wąska? Zawsze chcieliśmy mieć dużą kuchnie a ten projekt spodobał nam się głównie z powodu prostej ale i nowoczesnej bryly i kilku innych detali np. spiżarka przy kuchni, dodatkowa lazieneczka przy sypialni. Myśleliśmy nawet aby iść z tym projektem do architekta aby powiększył nam cały dom o około 4 m w kuchni i tyle samo w salonie przez poszerzenie całej bryły a co za tym idzie zmiany konstrukcji bydynku, tylko że cale te zmiany prawdopodonie pochłoną tyle samo kasy co sam projekt.

ewa-krzysiek
11-09-2009, 18:05
Witam
zaczynamy wczesną wiosną 2010r. Wszystko przed nami.

Piotr-Joanna
29-01-2010, 19:25
witajcie jestem swiezym Guliwerem projekt jest super z mezem planujemy postawic ten dom pozdrawiamy wszystkich Guliwerow i nie tylko

pawiwo
29-01-2010, 21:27
Witamy, my również jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami tego projektu. 28 stycznia odebraliśmy pozwolenie na budowę. Wiosną ruszamy !

Pozdrowienia

Piotr-Joanna
30-01-2010, 22:38
mam nadzieje ze sie podzielisz wiadomosciami :D

magpie101
31-01-2010, 09:03
Dzial, gdzie mozna porozmawiac o danym projekcie jest tutaj

http://forum.muratordom.pl/projekty-i-architektura,f39.htm


:)

klara8
04-02-2010, 07:10
WITAM ja czekam tylko na mapkę i dołanczam do was. Już zdecydowałam sie na guliwera :D

e-mól
04-02-2010, 08:09
Planujecie?? Czyli na fotki nie ma co liczyć?
podforum zwie się GALERIA zdjęć domów Forumowiczów, co obliguje do dokumentacji fotograficznej.
pozdrawiam


witajcie jestem swiezym Guliwerem projekt jest super z mezem planujemy postawic ten dom pozdrawiamy wszystkich Guliwerow i nie tylko

Piotr-Joanna
05-02-2010, 12:06
bedziemy realizowac i beda fotki

greg735
06-02-2010, 18:43
czy ktoś może podać koszty budowy stanu zero ? oczywiście plus,minus...

anusia28
02-03-2010, 10:04
Czy ktoś budował lub buduje ten domek.Ciekawi mnie jakie sa koszta i jak wygląda sprawa zmian w projekcie....

http://www.extradom.pl/projekt-domu-GULIWER-ID-4249.html?typ=parterowe_z_poddaszem&powierzchnia=100_200_m&garaz=1_miejsce&strona=20

ann i pawel
02-03-2010, 11:25
witam,
na wiosne planuję budowę tego domku tylko w wersji 2g.
do projektu została dołaczona pisemna zgoda na wszystkie zmiany, więc architekt ma dowolność podczas adaptacji.
o kosztach budowy jeszcze nic nie mogę powiedzieć, natomiast koszty biurokracji przerażają, niby ksero kilku kartek a nie liczone jest w groszach tylko w setkach złotych:)
pozdrawiam

anusia28
02-03-2010, 12:48
A co zmienialiście bo ja zastanawiam się nad powiększeniem salonu i prze łożeniem kominka na ścianę gabinetu. Jak zaczniecie budowe proszę o orientacyjne koszta i pare fotek. Pozdrawiam :)

klara8
03-03-2010, 08:36
WITAM
ja również zabieram się za budowę guliwera i interesują mnie koszty , polecam poniższy adres

http://www.dorota-i-irek.mojabudowa.pl/?menu=koszty

nie wiem na ile jest adekwatny na obecną chwile ten kosztorys. Rozmawiałam z osobami na forum o kosztach i stan surowy zamknięty wyszedł im poniżej 150000 zł



Dziennik Klary (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?161278-Guliwer-2g-klary&p=4136374#post4136374)
Komentarze do dziennika (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?161278-Guliwer-2g-klary&p=4136374#post4136374)

anusia28
04-03-2010, 08:36
Dzięki :D

Cerbin
09-04-2010, 08:50
projekt wybrany, czas na zmiany ;) w związku z tym pytanie do osób, które już budowę finalizują lub mieszkają - co z perspektywy czasu zmienilibyście w projekcie? zmiany z topiców Tyson i Igor_Celina sobie wynotowałem, ale może jeszcze ktoś coś;)
szczególnie - czy ktoś ma schody wylewane a nie ażurowe? znalazłem jednego użytkownika na forum, ale ma skrzynkę pełną i nie powie jak wyszło;)

Zbigniew100
09-04-2010, 08:53
Może coś tu będzie;
http://forum.muratordom.pl/search.php?searchid=41547

klara8
08-07-2010, 13:50
My mamy nadzieje, że wyjście z ziemi biędzie nas kosztować ok. 20 tyś z robocizną.

ewa-krzysiek
08-07-2010, 17:01
Witam. Nas stan zero ma uczynić też ok 20 tys. Robocizna za cały stan surowy otwarty 30 tys. My budujemy z garażem na 2 samochody.

magdalenaiwiktor
06-01-2011, 20:05
witam właśnie jesteśmy w trakcie budowy domku guliwer. proponujemy zmianę okien na dole z narożnych na ściany. oraz na gorze pokój z balkonem . do drwi balkonów dodać okno i zrezygnować z dachowych w tym pomieszczeniu. obniży koszty tak jak na dole. nasz dom stoi w stanie surowym otwartym.

kszawala
08-01-2011, 14:56
Witam,

Zaczynam budowe Guliwera w maju tego roku w Szamotulach. Ten projekt urzekl mnie i moja dziewczyne od pierwszego spojrzenia.

Sporzadziliscie moze jakis kosztorys dla robicizny i materialow? Zastanawialem sie czy nie zlecic tego profesjonaliscie, ale to pewnie kosztuje :).

Pozdrawiam,
Krzysiek

krzysiekewa
08-01-2011, 16:46
Witam. My jesteśmy na etapie instalacji(dół już zrobiony). Nie rezygnujcie z okien narożnych, koszt wcale nie jest wyższy. Lepiej zaoszczędzić na materiałach wykończeniowych np. tańsza glazura, podłogi. U góry mamy mniej okien dachowych (tylko 3) ale dołożyliśmy w szczycie u góry. Robocizna sso + dach odeskowany i papa to 30 tys. Wycena dachu z oknami to ok 19 tys. Za okna + parapety daliśmy ok. 10 tys, brama do garażu Wiśniowski Mahoń 5500zł.
Kuchnia wcale nie jest mała taka akurat, a przez okno narożne jest jasna i bardziej przestronna. Meble do kuchni w kształcie litery U a stół pod tym drugim oknem. My powiększyliśmy łazienkę na dole kosztem spiżarki.

kszawala
18-01-2011, 22:46
krzysiekewa,

czy 19 tys, o ktorych mowicie, to cena samej robocizny za pokrycie dachu i wstawienie okien? Jaki byl calkowity koszt (material + robocizna) za SSO (fundament, sciany parteru i poddasza, strop, wiezba dachowa z deskowaniem i papa?

Pozdrawiam,
Krzysiek

krzysiekewa
19-01-2011, 09:16
kszawala
19 tys. to koszt materiałów, okien dachowych(3 szt.), rynien i całego osprzętu oraz robocizny. Jeśli chodzi o SSO to robocizna 30 tys a materiały (33tys. stan zero, ściany 38tys. ,dach 10tys. Jeśli chodzi o robociznę to te 30 tys to dom pod dach z odeskowaniem i papą.
U nas koszt stanu zero może być wyższy bo musieliśmy wymienić grunt, to ok 10 tys. więcej niż planowaliśmy. Dodam tylko że mój wspaniały mąż sam szukał wszystkich materiałów dlatego też koszty mogą się różnić od innych guliwerów.

kszawala
19-01-2011, 23:13
krzysiekewa,

Dzieki za te liczby! Przyznam sie szczerze, ze rozne realizacje "Guliwera" na etapie surowym otwartym bardzo roznia sie cenowo (materialy + robocizna) - nie do konca rozumiem skad biora sie te roznice. Czy zlecaliscie moze kosztorys inwestorski przed rozpoczeciem budowy? Jesli tak, to czy zgodzil sie Wam z kosztami rzeczywistymi (oczywiscie wylaczajac wymiane gruntu, ktorej nie planowaliscie)?

Jeszcze raz dzieki za te informacje - to bardzo cenna wiedza.

Pozdrawiam,
Krzysiek

krzysiekewa
20-01-2011, 06:02
Kosztorys musieliśmy zrobić dla banku ale robilismy go sami konsultując tylko z kolegą który już pobudował Guliwera. W rzeczywistości koszty były inne bo do banku w kosztorysie musieliśmy uwzględnić wszystko łącznie z podjazdem i ogrodzeniem natomiast my za pieniądze z kredytu wykańczamy cały dół plus korytarz u góry, schody(mamy betonowe), jeden pokój u góry i pralnię.

Kasia Garbicz
26-03-2011, 13:06
Witam serdecznie!

Zapraszam na stronę fanklubu domu Guliwer: www.domguliwer.pl

Na stronie można umieszczać własne domy na mapie Polski i komunikować się z innymi właścicielami domów Guliwer. Dodatkowo można stworzyć własny kosztorys oraz przeglądać aktualne kosztorysy i galerie innych użytkowników.

Pozdrawiam i do zobaczenia w naszym fanklubie.

Kasia Garbicz
26-03-2011, 13:08
Witam serdecznie!

Zapraszam na stronę fanklubu domu Guliwer: www.domguliwer.pl

Na stronie można umieszczać własne domy na mapie Polski i komunikować się z innymi właścicielami domów Guliwer. Dodatkowo można stworzyć własny kosztorys oraz przeglądać aktualne kosztorysy i galerie innych użytkowników.

Pozdrawiam i do zobaczenia w naszym fanklubie.

Kasia Garbicz
26-03-2011, 13:09
Witam serdecznie!

Zapraszam na stronę fanklubu domu Guliwer: www.domguliwer.pl

Na stronie można umieszczać własne domy na mapie Polski i komunikować się z innymi właścicielami domów Guliwer. Dodatkowo można stworzyć własny kosztorys oraz przeglądać aktualne kosztorysy i galerie innych użytkowników.

Pozdrawiam i do zobaczenia w naszym fanklubie.

Kasia Garbicz
26-03-2011, 13:09
Witam serdecznie!

Zapraszam na stronę fanklubu domu Guliwer: www.domguliwer.pl

Na stronie można umieszczać własne domy na mapie Polski i komunikować się z innymi właścicielami domów Guliwer. Dodatkowo można stworzyć własny kosztorys oraz przeglądać aktualne kosztorysy i galerie innych użytkowników.

Pozdrawiam i do zobaczenia w naszym fanklubie.

Kasia Garbicz
26-03-2011, 13:14
Witam serdecznie!

Zapraszam na stronę fanklubu domu Guliwer: www.domguliwer.pl

Na stronie można umieszczać własne domy na mapie Polski i komunikować się z innymi właścicielami domów Guliwer. Dodatkowo można stworzyć własny kosztorys oraz przeglądać aktualne kosztorysy i galerie innych użytkowników.

Pozdrawiam i do zobaczenia w naszym fanklubie.

J0Ker
13-11-2011, 21:13
Witam Guliwerowiczów:)
My zaczęliśmy od kupna działki gdzieś rok temu. Dziś jesteśmy na etapie robienia więźby. Jak pogoda pozwoli to chcemy w tym roku zrobić SSZ. A gdzieś za rok planujemy się wprowadzać. Z samego projektu na dzień dzisiejszy jesteśmy zadowoleni. Szczególnie teraz gdy widzimy pomieszczenia w rzeczywistości a nie tylko na projekcie. Listę zmian można zobaczyć w naszym dzienniku budowy.

Pozdrawiamy i życzymy wytrwałości wszystkim budującym.

Eberline
15-08-2018, 17:18
Dzień dobry wszystkim.

Czy ktoś z forumowiczów wybudował dom z projektu Guliwer obojętnie z garażem lub bez. Szukam domu wykończonego lub w stanie surowym zamkniętym do 100km od Warszawy i był by gotów go udostępnić abym mógł zerknąć okiem zanim kupie projekt :) Pozdrawiam serdecznie :)