PDA

Zobacz pełną wersję : kanalizacja wewnętrzna kiedy zrobić



blady00
07-04-2007, 10:46
Witam
Mam pytanie do osób które już mają co najmniej stan zero :
Kiedy należy wykonać kanalizację ? przed zasypaniem fundamentów wewnaątrz czy najpierw kanalizacja a później zasypywanie
Mam obawy czy w tym drugim wypadku przu ubijaniu nie zostanie uszkodzona kanaliza.

mapatut
07-04-2007, 11:04
Witam
Mam pytanie do osób które już mają co najmniej stan zero :
Kiedy należy wykonać kanalizację ? przed zasypaniem fundamentów wewnaątrz czy najpierw kanalizacja a później zasypywanie
Mam obawy czy w tym drugim wypadku przu ubijaniu nie zostanie uszkodzona kanaliza.

ja miałem najpierw zasypane fundamenty a później dopiero hydraulik położył kanalize w tym piachu. To co zostało zruszone zostało ponownie ubite i gra.

tuzin
07-04-2007, 16:04
Witam
Mam pytanie do osób które już mają co najmniej stan zero :
Kiedy należy wykonać kanalizację ? przed zasypaniem fundamentów wewnaątrz czy najpierw kanalizacja a później zasypywanie
Mam obawy czy w tym drugim wypadku przu ubijaniu nie zostanie uszkodzona kanaliza.

ja miałem najpierw zasypane fundamenty a później dopiero hydraulik położył kanalize w tym piachu. To co zostało zruszone zostało ponownie ubite i gra.

dokładnie tak nie inaczej...............

Pozdrawiam

barozi
07-04-2007, 19:52
Ja już zasypałem i teraz będziemy kopać w piachu i układać rury, czyli tak jak wszyscy :)

kubaimycha
07-04-2007, 20:45
...jak powyżej...

blady00
08-04-2007, 09:42
ok czyli ja też tak zrobię ,a czy po zasypaniu ubijacie czy dopiero po ułożeniu rur ,czy i po zasypaniu i po ułożeniu?

jaro'71
08-04-2007, 10:24
ok czyli ja też tak zrobię ,a czy po zasypaniu ubijacie czy dopiero po ułożeniu rur ,czy i po zasypaniu i po ułożeniu?

Coś mi się zdaje że zadajesz drugi raz to samo pytanie, na które wszyscy odpowiedzieli jednoznacznie. A może mi się wydaje :wink:

blady00
08-04-2007, 16:32
chciałem się upewnić czy po zasypaniu od razu ubijacie czy dopiero po ułożeniu rur, z wcześniejszych postów wynika ,że zasypują i układają rury a nie kiedy ubijają.Dzięki za odpowiedzi ja ubiję , póżniej ułożę i porawię ubicie
pozdrawiam

romwis
08-04-2007, 19:43
Ja rozumiem, że Kolega ma dylemat odnośnie ile razy ubijać.
U mnie nie było ubijane ani razu. Piach nasypany warstwą ok. 40 cm sobie leży kilka miesięcy i czeka spokojnie na instalacje kanalizacyjne ale także inne. Zaraz po ich położeniu będę polewał wodą i ubijał.
Powinno być dobrze.
Przy okazji, jako leniuch zadam kontrowersyjne pytanie: czy chudziak jest KONIECZNY??!!
pzdr.
-romwis

barozi
08-04-2007, 20:09
TAK. A na co chcesz położyć styropian do ocieplenia podłogi??

Ale kiedy wylejesz, to twoja sprawa. Lepiej jest wylać gdy jeszcze nie masz murów,bo potem możesz mieć problem z dostępem,np. pompy.

Kiedyś wlewałem u ojca chudziak, przez okna. Remontowaliśmy stary dom i inaczej się nie dało. Na prawdę straszna robota.

romwis
08-04-2007, 20:32
barozi - ja niestety mam taką sytuację!!
Mam już mury, strop, dach ale ciągle...piach w podłodze na parterze. Dlaczego? Bo znajomemu hydraulikowi chciałem dać robotę a ten tak się starał, że do dziś tych rur nie położył. Ot głupie sąsiedzkie myślenie....
Co do chudziaka to kiedyś otrzymałem (na PRIV) od jednego z forumowiczów takie rady:
" Prawidłowy układ warstw" podłoga na gruncie:
1. Zagęszczony piasek (ale dobrze) - może być ustabilizowany cementem (ale nie chudziak bo to nic nie da)
2. styropian lub twarda wełna
3. folia budowlana (nie musi być "odblaskowa")
4. wylewka ze zbrojeniem i rurami > UWAGA: POD STYROPIAN ZABRONIONE DAWAC FOLIĘ !!! "

pzdr.
-romwis

jabko
08-04-2007, 20:42
twarda wełna i zakaz dawania folii. Fajne to :lol:

Chłopie przestań Ty lepiej budować według porad z privu

romwis
08-04-2007, 22:17
jabko - dlatego upewniam się publicznie...
pzdr.
-romwis