PDA

Zobacz pełną wersję : TV -LCD-chowane w suficie???



AndrzejHH
07-04-2007, 20:28
Witam serdecznie!!
Planuje w przyszlym roku zainstalowac TV LCD....tak
by sie chowalo w suficie i z niego wychodzilo...Poddasze mam bezuzyteczne ,czyli jest miejsce na TV i urzadzenie prowadzace ..Moze ktos z was ma takie plany ...prosze o opinie
pozdrowienia Andrzej :wink: [/b]

Patos
07-04-2007, 20:37
A czy poddasze jest ogrzewane?

AndrzejHH
07-04-2007, 21:09
Poddasze moze , ale nie musi byc ogrzewane.Tv wraz z mechanizmem podnoszacym chowa sie w skrzynke , czyli w obudowe ,ktora jest ocieplona np. welna mineralna. :wink: :wink:

AndrzejHH
07-04-2007, 21:11
Poddasze moze , ale nie musi byc ogrzewane.Tv wraz z mechanizmem podnoszacym chowa sie w skrzynke , czyli w obudowe ,ktora jest ocieplona np. welna mineralna. :wink: :wink:

AndrzejHH
07-04-2007, 21:12
Poddasze moze , ale nie musi byc ogrzewane.Tv wraz z mechanizmem podnoszacym chowa sie w skrzynke , czyli w obudowe ,ktora jest ocieplona np. welna mineralna. :wink: :wink:

jajmar
08-04-2007, 19:20
Tak z ciekawości zapytam, po co howany TV? Czemu ma to słuzyć i ile czasu bedzie schowany wyjęty?

kubaimycha
08-04-2007, 19:44
... ja też z ciekawości...bo o gustach się nie dyskutuje... :D

AndrzejHH
08-04-2007, 21:30
...to proste styl zycia .....taka moja odpowiedz..ale kazdy moze sobie na swoj sposob tlumaczycm .
Interesuje mnie sam mechanizm ..ktory TV chowa ...moze ktos ma jakies pomysly??? :wink: :wink: pozdrawiam Andrzej

Amciek
08-04-2007, 22:30
ostatnio widzialem taki mechanizm w firmie Akord w Krakowie, zrobili wlasny prototyp, tylko ze wysuwal plazme z szafki i potem ja chowal. Maja zdolnych ludzi to moze i z sufitem sobie poradza ;)

a

AndrzejHH
09-04-2007, 09:25
dzieki za podpowiedz, wyslalem maila,ale prawdopodobnie tam tego nie dostane...oni zajmuja sie meblami ,okuciami,i osprzetem,ale mimo to poczekam na odpowiedz. :wink: :wink:

Amciek
09-04-2007, 18:31
dodam tylko ze oni wymyslili jakis swoj patent, ale od kiedy to zrobili to jeszcze nikt o to nie spytal wiec ta machina stoi tam i wyglada ;)

na prv wyslalem ci jeszcze komorke do ich montazysty - on moze Ci wiecej powiedziec.

a

AndrzejHH
09-04-2007, 19:31
...to swietnie dziekuje :wink: :wink: ..Ale moze ktos jeszcze jest gtym tematem zainteresowany...napiszcie :wink: :wink: :roll: :roll: :wink:

AndrzejHH
16-04-2007, 21:33
Czy naprawde ...nic nie macie do napisania.......nie myslicie o nowoczesnych domach....hmmmmmmmmmmmmmmmmm????????????????ß :wink: :wink: :wink:

Q
17-04-2007, 03:29
Wymienilem 42\\\" Sharp Aqous na 52\\\".
Z odleglosic 4m po 2 tygodniach wydawal sie za maly. 8)
Moge smialo stwierdzic, iz napewno 52\\\" jest zamalym flat panel do chowania w suficie, aby wygodnie ogladac cokolwiek.Tak wyglada obraz na 52\\\" z odleglosci 4 metrow(sygnal z kompa -forum muratora) .
http://www.imgplace.com/directory/dir1441/1176777088_9778.jpg
Najlepsza wysokoscia spoczynku lcd w pozycji ogladania jest wysokosc oczu siedzacej osoby. :P
Widzialem rozwiazania pod sufitem i doprowadzaja one kark do calkowitego zmeczenia w trakcie ogladanie, meczarnia. :evil: Mimo dodatkowej regulacji w poziomie.
Mechanizmy spuszczane troche nizej, wygladaja natomiast strasznie okropnie i sa dostatecznym rozwiazaniem do wielkosci 57\\\" w gore.
Nie polecam ze wzgledu na wygode, chyba , ze dla szpanu. :D Rozwiazanie w szafkach jest o wiele przyjemniejsze dla oczu ogladajacego, a mechanizm jest tylko\\\"+ - \\\" lustrzanym odbiciem tego co w suficie.:P
Najlepszym rozwiazaniem jest osobny pokoj \\\"domowy teatr\\\".

P.S. zamieszczam link z mechanizmem pod sufitem.
http://www.activateddecor.com/gallery/video/AFPL.Clip.avi

joan
17-04-2007, 08:22
...to proste styl zycia .....
taki horyzontalny znaczy...? ale jeszcze zdążysz się należeć w takiej pozycji... :-?

AndrzejHH
18-04-2007, 19:49
Halo Mr.Dolar´s
Bardzo dziekuje Tobie za informacje i wskazowki. O czym takim...no moze nie calkiem takim myslalem....ale mam juz sprzedawce.
Nie wiem jednak czy tez produkuja takie urzadzenia na Europe mam na mysli napiecie w USA 110 V a u nas niestety 230v :roll: . ale moge sie dowiedziec.
A przy okazji widzialem ciekawa winde do mojego projektora ..tak jest dobra..i prostsza jaka widzialem na ebay-u za 650 € :cry: ...Tak te rzeczy nie sa tanie. Odnosnie ustawienia Tv (masz racje 42" to za maly..najmniej52")
to sa jeszcze wygodne fotele,ktore mozna sobie pod roznym katem ustawic..i ogladanie staje sie przyjemnoscia. :wink: :wink: :wink: Jeszcze raz dziekuje i ppozdrawiam (a tak nawiasem ladne masz kowboyki Mr Dolar`s)
Tschüs :wink: :wink:

AndrzejHH
24-04-2007, 17:26
............a moze Ty masz jeszcze inne pomysly odnosnie TV chowane w suficie. :wink: :wink: ...lub moze chowane glosniki kina domowego,i opuszczane mechanicznie.......... :wink: :wink: ..napiszcie prosze :wink: :roll: :roll:

ar2
25-04-2007, 11:42
Zdecydowanie nie polecam wysoko umieszczonego TV, nawet przy odpowiednio nachylonych fotelach będzie to męczące.

Skoro ma to być co najmniej 52" to widzę tylko jedno rozwiązanie i to jak najbardziej wyjeżdżające z sufitu...

Porponuję projektor oraz ekran. Bez problemu obie części mogą wyjeżdżać z góry, powierzchnia ekranu będzie nieporównywalnie większa, oraz dużo mniejsze koszty.

Czy ten tv ma także służyć do oglądania TV ? czy tylko filmy, bo to może być jedyny problem.

Co do głośników to tak jak w przypadku TV. Da się na siłę zrobić z sufitu ale efekt w porównaniu z ukrytymi np na ścianie będzie marny.

Pozdrawiam

muminka
28-04-2007, 20:17
http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,35812,3752812.html
W tym domu jest takie rozwiązanie :) TV wysuwa się z sufitu:) ale nie mogę znaleźć nigdzie planów tego domu - ale jak ktoś jest zainteresowany to niech poszuka - może są zamieszczone w necie :)

AndrzejHH
28-04-2007, 20:46
.....dzieki MUMINKAAAAAAAAAAAA :wink: :wink: ...za informacje,
ale jak na razie nie moge do nich dotrzec :( :( ......moze ktos z was
dotarl do tego ciekawego tematu :wink: :wink: ...napiszcie prosze.


pozdrawiam Andrzej :wink:

AndrzejHH
05-05-2007, 20:06
...czy naprawde Was ten temat nie interesuje????????????
:cry: :cry: :cry: pozdrawiam Andrzej HH

AndrzejHH
28-05-2007, 17:55
...a moze kino domowe chowane w suficie i to razem z
glosnikami......prawda ,ze ciekawe...... Kto moze na ten temat cos
napisac..pozdrawiam A. :wink: :wink: