PDA

Zobacz pełną wersję : ARCHON - opinie o pracowni



agnes
28-02-2002, 08:10
Proszę o wymianę doświadczeń osób,którzy budują,zamierzają czy już wybudowali dom według projektu firmy "Archon".Ja zamierzam zacząć wiosną budowę domku w nasturcjach 2.Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje o samym projekcie,kosztach ,niedociągnięciach itp.

01-03-2002, 13:29
dolaczam sie. wczesniej zadalam to pytanie i niestety nic...mam ndzieje,ze nie masz nic przeciwko??pozdrawiam
my myslimy o "w konwalich"

KrzysiekS
24-05-2002, 13:15
Mnie od pewnego czasu interesuje dom "w fiołkach" Czy ktos juz go wybudowal i jakie są jego wrazenia?

15-06-2002, 15:38
Podnosze watek, bo ciekawa jestem, czy juz ktos zaczał. My planujemy w przyszłaym miesiacu. Domek W zawilcach. Jak tylko ruszymy, bede umieszczac uwagi dotyczace projektu w praktyce.
pozdrawiam

adamski
17-06-2002, 13:24
Po dlugich dyskusjach i przerzucaniu ton katalogow zdecydowalismy sie na "Pod orzechem 2" Archonu. Widze ze jest nas-"Archonowców" już grupka. Dajcie znać jak wyglądają Wasze negocjacje z biurem w sprawie ewentualnych poprawek w projektach.
Pozdrawiam

17-06-2002, 14:52
My oddalismy projekt do adaptacji architektowi.Archon przysłakl tylko zgode na zmiany.
zero problemow.
zmiany:
-wydluzenie domu o pol metra
-dostawak garazu
-likwidacja okien i przez to zmiana wykonczenia nad lukarna

pozdr

ryniu
17-06-2002, 15:02
Ile będą kosztować te zmiany, jeśli to nie tajemnica?

17-06-2002, 15:15
wraz z projektem zagosp. terenu (pamietajmy, ze jest w tym tez projekt garazu) ok. 2 tys.zl.
duzo?

ryniu
17-06-2002, 15:37
Odnosząc to do ceny projektu (1200 zł) chyba trochę dużo. Ale zginie szybko w masie kolejnych wydatków, które Cię czekają. :smile:

17-06-2002, 15:47
W Warszawie, a z tego co wiem nie tylko , projekty zagospodarowania dzialki sa wyceniane ok. 700-1000 zl.
Taniej nie da rady znaleźć.Nawet technik z Pruszkowa zazyczyl sobie 800 zł.Architekt z Łodzi 800 zł.
Dlatego mysle, ze razem z poprawkami (kazda kosztuje 200-300 zl) plus garaz (projekt typowy garazu kosztuje 600 zl)
To mysle, ze jest OK.
:smile:

adamski
17-06-2002, 18:43
Zastanawia mnie kosztorys jaki podaje Archon na swojej stronie. Czy moglibyscie powiedziec co sadzicie o projekcie nad ktorym sie zastanawiam? To "pod orzechem2" - (http://www.archon.com.pl/orzech/index.html)- roznica taka ze dodany garaz 1-stanowiskowy. Wedlug Archonu - koszt ~168 tys. Ciekawi mnie jaka moze byc roznica jesli dach bedzie kryty blachodachowka (a nie blachowka ceramiczna) i sciany beda z betonu komorkowego (a nie Porotherm). Jak sadzicie?
Serdecznie pozdrawiam

EM
18-06-2002, 08:00
Nie jest to dużo opal. jesli architekt jest ok to myslę, że tyle to po prostu kosztuje.

ryniu
18-06-2002, 08:34
Opal, ta cena to chyba po prostu kwestia rejonu kraju. We Wrocławiu załatwiłbym to za 1000-1200 zł (mój brat zapłacił za zmiany w projekcie 500 zł, ryczałtowo bez liczenia ich ilości).

EDZIA
18-06-2002, 08:55
Zgadzam się z poprzednią wypowiedzią,że na cenę wpływają różne czynniki m.in.region.Ja na Śląsku za projekt zagospodarowania terenu+projektgarażu +wprowadzenie do projektu okien połaciowych +załatwienie wszystkich formalności związanych z pozwoleniem na budowę czyli energetyka i spółka wodna,złożenie projektu w Wydziale Architektury zapłaciłam 800 zł.

21-09-2002, 22:27
Mam pytanie odnośnie projektów.
U nas (w zawilcach) sa bardzo nisko parapety. Czy u Was też??

ckwadrat
21-09-2002, 23:34
Bardzo nisko, to znaczy na wys. 80 cm (w mieszkaniu mamy na 90 cm). A żeby było oryginalniej to na jednej ścianie (z wykuszem) parapety są na wys. 110 cm.

12-10-2002, 20:40
Dom już stoi w stanie surowym i mogę coś powiedzieć o projekcie.O niektórych sprawach już wspominałam przy okazji innych wątków, ale chcialabym tutaj je zebrać.
-Błędy w projekcie-w opisie wysokosci parapetów
-Okna w jednej elewacji na różnych poziomach
-Zakrzywione przewody kominowe (majster "wyprostował")
-Nadmierna ilość płatew
-Nieuprzejmy sposób przyjmowania uwag przez autora ("co to za błędy-ten co buduje powinien się zorientować") Ok, racja, zorientował sie,ale w kuchni mam okna na roznej wysokości, bo jak by zrobił na jednej, to by elewacja "tańczyła"-wszystko na różnych poziomach. Poza tym, jak się coś robi źle (nawet drobną rzecz, co akurat w projekcie jest istotne)należy to uznać i naprawić błąd, żeby następni mieli już dobry projekt, a nie wmawiać, że nic się nie stało. Jest to wg mnie nieprofesjonalne. Przed zakupem projektu państwo rozmawiali "inaczej".
Dlatego przestrzegam wszystkim-sprawdźcie wszystkie szczegóły.

czy ktoś jeszcze zbudował dom z archonu?

literad
28-10-2002, 08:30
Witam w klubie, na wiosnę rozpoczynam realizację projektu dom pod modrzewiem. Za adaptację, niewielkie zmiany i przygotowanie formalności do pozwolenia zapłacę ok. 2300 zł i myslę że to drogo. Niestety nie mam wyboru - zależy mi na czasie i takie są układy w mieście.
pzdr

dociak
18-11-2002, 10:10
Cześć archonowcy. My tez zastanawiamy sie nad ich projektem "dom w magnoliach. Chętnie wysłucham (poczytam :smile:) opowieści tych którzy taki domek wybudowali

mTom
18-11-2002, 12:05
Dołączam się do archonowców. Wybraliśmy dom w prymulkach. Do niego doprojektowaliśmy garaż oraz zamówiliśmy lustrzane odbicie. Ruszamy na wiosnę.
Czy ktoś jeszcze buduje prymulki?

18-11-2002, 12:36
Z tego co pamiętam były prymulki z dostawionym garażem. Poszukaj w poprzednich wątkach o archonie-było ich ze 4.
Spytam z ciekawości-jak dostawiasz garaz?
Pozdr :smile:

lola
18-11-2002, 13:17
Witam. Ja mam projekt "na górce". Troszkę mnie przeraziliscie tymi krzywiznami, ale bynajmniej trzeba będzie mieć oczy szeroko otwarte ( i portfele). I to jest naprawdę mało profesjonalne, by autor robiący błędy jeszcze kręcił noskiem!!!
Ale poza tym mój projekt wydaje się być ok.

mTom
19-11-2002, 09:30
Witaj Opalko. Racja, Prymulki były. To ja właśnie kiedyś o nie pytałem. Byłem wtedy na etapie wyboru projektu. Niestety nie natrafiłem na nikogo kto by je budował. Teraz czekam na wiosnę i start. Garaż dostawiłem do ściany, na której jest łazienka na parterze (zlikwidowałem w niej okno). Nad garażem wyszedł wiec dość duży taras - wyjście z pokoju i łazienki.

madzia
21-11-2002, 14:18
Buduję dom Archona "w gaju" - właśnie mi go ocieplają. Z chęcią podzielę się swoimi uwagami. Pozdrawiam

21-11-2002, 23:13
mTom,
ja też mam w zawilcach dostawiony garaż, ale przykryty dachem dwuspadowym. A jak z gankiem, zmieniłeś coś, wydaje mi się , że coś pisałeś o tym?
Pozdr :smile:

mTom
25-11-2002, 11:33
Opalko, całkiem fajny ten w zawilcach. Też go brałem pod uwagę. Teraz jeszcze bardziej mi się podoba. Ale cóż...
Jeżeli chodzi o prymulki, to fakt, zmieniłem ganek. Tzn powiekszyłem trochę. Jakoś tak śmiesznie wyglądał.
Na jakim etapie budowy jesteś? Jak się ogólnie Archon buduje?

25-11-2002, 11:58
Jesteśmy na etapie stanu surowego.Czeka pokryty papą na wiosnę. :smile:
Co do zastrzeżeń to wymieniłam je wyżej, to właściwie wszystkie jakie mieliśmy póki co.
Jesteśmy zadowoleni z efektu-wyszedł wcale nie mały domek.Pokoje na górze-do życia :wink: Wiadomo, mógłby być trochę obszerniejsze, ale taki był nasz wybór jeśli idzie o metraż.Myślę, że starczy :wink:
Póki co, nie jest źle.Sufit dość nisko.Trochę mnie to okno w klatce schdowej przeraża, ale może po wykończeniu będzie to jakoś wyglądać. Na pewno pięknie oświtela klatkę i piętro a także daje niezłe pole do popisu jeśli chodzi o aranżację. Tylko weny brak. :sad:
Jak chcesz zobaczyć zdjęcia-daj znać, prześlę. :smile:
Pozdrawiam.

mTom
28-11-2002, 10:10
Oczywiście, że jestem zainteresowany zdjęciami.
Gdybyś mogła mi przesłać na [email protected] byłbym bardzo wdzięczny.

Darek K
20-01-2003, 10:36
Zamierzam zlecic zrobienie projektu indywidualnego firmie Archon. Jakie sa Wasze opinie na temat tej firmy, czy w ich projektach zdarzaja sie bledy, jesli tak to jakiego kalibru.

Bartt
20-01-2003, 12:36
Projektują domy z dwoma rodzajami dachów: proste dwuspadowe i b. skomplikowane - te drugie ładnie wyglądają, ale koszt o 30 tys. wyjdzie wyższy

ROBERT740
20-01-2003, 13:03
Witam Cie Darku ja buduje dom z projektów gotowych firmy Archon (MALWY),dach raczej należy do skomplikowanych jak większość projektów tej pracowni .Musisz również uważać na pomieszczenia gospodarcze (są kiepsko zaprojektowane)oraz!!! na wentylacje u mnie np. część kanałów wentylacyjnych szła w poziomie.Po adaptacji wszystko jest ok .Dach jest trudny ale b.ładny to wielka zaleta naszego domu

Ciechanka
31-01-2003, 13:03
Cześć będę budować dom wg projektu gotwowego z Archona - dom pod orzechem.
Po wyborze, kupieniu i małych zmianach jestem dość zadowolona. Na razie wszystko jeszcze na papierze. Zobaczymy jak będzie w trakcie realizacji.
Pozdrawiam

adamski
31-01-2003, 14:10
Czesc
Ciechanka: do pewnego momentu bylismy z zona zdecydowani co do kupna projektu "Pod orzechem II" (tego z garazem). Po przeanalizowaniu kosztow jednak odpuscilismy na rzecz projektu Archipelagu "Manuela". Zycze powodzenia w budowie - proponuje poszukaj troche glebiej w archiwalnych watkach, kiedys troszke sie mowilo o tym projekcie na forum.
Pozdrawiam
Adamski

Edzia_i_juz
13-02-2003, 22:45
Halo,
wybralismy dom na lace i bez jakichkolwiek zmian zaczynamy budowe juz prawdopodobnie w marcu.
Edyta

Ciechanka
18-02-2003, 12:06
Cześć!!
Zdecydowaliśmy się na dom pod orzechem. Wprowadziliśmy kilka zmian. Reszta pewnie wyjdzie w trakcie budowy. Teraz zastanawiamy się nad kupieniem cegły - bo są duże rabaty. Początek budowy wiosną. Jednym słowem bkle do wiosny. Ciechanka

dmuu
04-03-2003, 19:43
"Dom w nasturcjach" - spośród 1000 ( lub więcej )projektów jakie zobaczyłem tylko ten odpowiadał mi od pierwszego wejrzenia, rzadko bowiem się zdarza aby w jednym poziomie znajdowało się tyle pomieszczeń i tak dobrze ustawionych. Obecnie jestem na etapie stanu surowego zamkniętego z ociepleniem. Koszty budowy to 60% tego co firma Archon podaje i prace wykonywane są przez ekipę z którą konsultuję, którą sprawdzam ( Ja tylko pomalowałem deskę do której mocowana będzie rynna wokół budynku ). Nie oszczędzam na jakości materiałów, i jak na razie jestem zadowolony. Co do ceny projektu to cena jest taka jaka jest. Dom kosztuje wg. Archon prawie 400tys. zł a wy mówicie, że gdyby projekt kosztował 200 lub 300 zł taniej to by się lepiej sprzedawał. Dom buduję koło Bydgoszczy i okazuje się, że 150 metrów wcześniej jest budowany ten sam dom. To mnie cieszy bo to oznacza, że ten dom podoba się również innym.

Marcin S
11-03-2003, 21:26
Mnie również interesuje dom w fiołkach. Mam tylko zastrzeżenia co do pomieszczenia gospodarczego. Wydaje mi sie ciut za małe aby wygodnie zmieścić kotłownię i na przykład pralkę. NIestety nie widzę łatwego sposobu powiększenia tego pomieszczenia. Zastanawiam sie tez nad zmiana konstrukcji schodów i wykorzystaniem miejsca pod schodami na schowek.

Marcin S

Ciechanka
12-03-2003, 08:37
Marcinie to chyba Ty zaglądałeś na stronę Archona. tam niestety baaardzo niemrawo. Poszukaj trochę głębiej na forum. Może coś znajdziesz bo o projektach Archona trochę się tu mówiło. Pozdrawiam

Marcin S
18-03-2003, 21:18
Niestety, nie znalazłem wiele na temat domu w Fiołkach. Właściwie tylko jedną wiadomość. Ciekaw jestem jednak zdania innych Forumowiczów na temat pomieszczeń gospodarczych w projektach Archonu. Co nieco było na ten temant w którymś z ostatnich numerów Muratora. Mnie ciekawią przede wszystkim opinie osób,które wybudowały domy mające podobnej wielkości pomieszczenie gospodarcze - kotłownię.

Maricn S.

Ciechanka
19-03-2003, 12:30
Marcinie w naszym projekcie Dom pod orzechem pomieszczenie gospodarcze nie jest duże (7,4 m2)- choć mam nadzieję, że uda mi się umieścić tam pralkę. Poza tym postanowilismy zrobić spiżarenkę właśnie pod schodami. Co prawda bardzo mi się podobają ażurowe schody ale użyteczność zwyciężyła.

koks
17-08-2004, 17:47
Jeszcze nie budujemy, ale juz wybraliśmy projekt: zdecydowalismy się na "Dom nad strumykiem" z Archonu+, wg nas b.funkcjonalny i na miarę naszych potrzeb...i mozliwości :wink:

Wiele osób buduje na podstawie projektów gotowych Archonu i innych biur projektowych. Czy w gotowych projektach i dokumentacji jest dużo błędów? Jakie braki pojawiają się najczęściej?
Podzielcie się doświadczeniem!

koks

Wojtek62
17-08-2004, 18:06
nie ma projektów bez błędów - nawet w indywidualnych .
kwestia tylko w reakcji na ich usuwanie i tempo ich porawiania, czesto sa to błędy przypadkowe typu źle policzona stl na zbrojenia, czy też więźba, gorzej jesli sa to błędy konstukcyjne.
macie projekt - weźcie do biura ze soba budowlańca co umie czytac projekty - porówna przekroje z poszczególnymi rysunkami od fundamentówprze stropy i dach przeleci i powie Wam czy wiekszość jest dobrze a szczegóły i tak wyjda wpraniu

grzes73
12-01-2005, 15:52
czy jest tu ktos kto buduje dom w nasturcjach?

AxLe
12-01-2005, 19:19
a może zagląda też ktoś komu podoba się dom w winorośli 2

e2000
12-01-2005, 20:04
AxLe ja zaczynam budowe domu w winorosli :D
Województwo dolnoslaskie

AxLe
12-01-2005, 21:52
Fajnie, Czy na pewno Dom w winorośli 2? Jeśli tak to napisz czy zrobiłeś jakieś zmiany w projekcie i czy będziesz budował z porothermu. Jak myślisz ile będzie kosztował Cię stan surowy zamknięty?

Ps: Projekt jest super, akurat na moje potrzeby. Mile widziane wszelkie uwagi. Powodzenia!

e2000
13-01-2005, 11:48
AxLe ja buduje DOM W WINOROSLI(nie 2) ale te projekty nie wiele sie róznia.Moge ci powiedziec ze rezygnuje z jednego okna w kuchni . Drzwi z jadalni na taras chce zastapic oknem takim jak w wykuszu.Buduje z SILKI.Oceniam,ze stan surowy zamkniety wyniesie mnie ok120tys.Twój dom jest troche mniejszy wiec koszt to chyba jakies 20-30tys mniej.Co o tym myslisz?Jak to wychodzi wedlug twoich obliczen.POZDROWIENIA

Janewa
13-01-2005, 14:31
Jestem cały czas zainteresowana Domem w tamaryszkach. Jak dotąd nie znalazł się nikt budujący wg tego projektu, może teraz będę miała szczęście?

aha26
13-01-2005, 14:57
Witam ! JA tez nabylam projekt z Archonu,szykuje sie do budowy domu w mieczykach,ale troche rozniacy sie od oryginalnej wersji

AxLe
13-01-2005, 20:03
e 2000 Twój projekt jest dla mnie za duży ( chociaż również piękny), koszty oceniasz raczej realnie. Dziwi mnie tylko ta zmiana z wyjściem na zadaszony taras, szkoda rezygnować z kontaktu z naturą, np. podczas deszczowych dni. Życzę dużo wytrwałości i szczęścia w budowie. :D

Ps: Mile widziane wszelkie spostrzeżenia w czasie budowy na temat projektu.

rafal9
14-01-2005, 09:25
Ja jestem w zasadzie zdecydiwany na Dom w Petuniach.

Piękny i funkcjonalny domek.

Czy ktoś brał pod uwagę ten projekt?

e2000
14-01-2005, 20:54
AxLe dziekuje za cenne uwagi,co do drzwi na taras z jadalni to sie jeszcze zastanowie.Nasze projekty sa nowe dlatego trudno znalezc kontakt z kims kto je zrealizowal,ale mysle, ze bez tego sobie poradzimy.POWODZENIA

mx
17-01-2005, 19:31
Cześć "Archonowcy" czy ktoś buduje "Dom na Wzgórzu" wersja z garażem???

jbud
17-01-2005, 23:02
Witam wszystkich "Archonowców"

Właśnie odebrałem pozwolenie na budowę "Domu w Kaliach".
Projekt zakupiony w firmie AKAMI w W-wie (przedstawiciel Achonu w W-wie). Zrobili też zmiany w projekcie (powiększenie garażu do 2-stanowisk, zmiany okien, drzwi, ścianek działowych) - koszt 500 zł.
Plan zagospodarowania działki - 700 zł
Uwaga sprawdzajcie czy wszędzie jest pieczątka i podpis architekta robiącego adaptację, u mnie w jednym egzemplarzu nie było podpisu i pieczątki (musiałem czekać na dowiezienie jednego egzemplarza). Znalazłem błędy na rysunkach adaptacji (np. brak poprawionych wymiarów). Obsługa miła, ale mało własnej inicjatywy czy doradztwa.
Kontakty z centralą Archonu w Myślenicach pozytywne.
Przed odbiorem zaadaptowanego projektu trzeba dokładnie sprawdzić wszystkie rysunki.

Jacek

bodekku
18-01-2005, 08:48
my budujemy "Dom w petuniach"
został wybrany po przejrzeniu wszystkich możliwych
katalogów :D

agnesb
25-01-2005, 22:09
witam czy bubuje ktos dom " w niezapominajkach"
:)

anetacz
05-02-2005, 22:51
Budujemy dom pod jemiołą 2
Może ktoś też?

AnetaS
06-02-2005, 08:00
Witam
Dom w Tarninie, aktualnie jest stan surowy zamknięty. :P

Zdzislaw
06-02-2005, 19:24
Buduję dom Archona "w gaju" - właśnie mi go ocieplają. Z chęcią podzielę się swoimi uwagami. Pozdrawiam

Ten projekt takze biore pod uwage. Ciesze sie ze znalazlem kogos z doswiadczeniem. Mozna wiedziec, czy koszty "pod klucz" ok. 400kzl tego domu podane przez Archon sa zblizone do rzeczywistych? Domyslam sie, ze juz mieszkasz wygodnie w tym domku. Pozrowienia.

mlyn
08-02-2005, 10:57
Jesli ktoś buduje lub zbudował któryś z tych domów proszę o jakieś informacje bo wiem że na mazowszu żaden taki nie stoi a przymierzamy sie do budowy takiego bliźniaka. :D

anetacz
11-02-2005, 12:28
Podbijam temat bo zaraz się zagubimy a szkoda takich pięknych domków.

28-02-2005, 17:40
Cześć
prawie się zdecydowałem na DOm w Oleandrach 3.
Znajdzie się jeszcze jeden miłośnik oleandrów? :wink:
pozdrawiam

thalex
28-02-2005, 17:49
A może jeszcze ktoś buduje "Dom na górce 2" ?
http://foto.onet.pl/upload/26/69/_431555_n.jpg

pawpiw
20-04-2005, 10:20
Witam
My w czerwcu zaczynamy budowac "Dom w winorosli". Jeśli ktoś rownież buduje ten domek, to chętnie wymienimy sie spostrzezeniami.
pozdrawiamy
MiP

Marek40
30-05-2005, 01:15
szukam kogos kto buduje lub zbudowal "dom w przebisniegach"
pozdr

Cyganka
09-06-2005, 14:01
Szukam kogoś kto buduje "dom w tarninie"

Olasa
09-06-2005, 14:13
Kraftz czy zdecydowałeś się na dom w oleandrach? My też chcemy kupić ten projekt, decyzja podjęta tak na 90% Na razie jednak nie kupiliśmy jeszcze projektu bo mamy problemy z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Oleandry3 bardziej niż pierwsza wersja, którą mieć mamy zamiar mi się podoba, ale niestety garaż się nie zmieści na naszej malutkiejdziałeczce, a i koszty odgrywają tutaj znaczącą rolę.

AnetaS
09-06-2005, 20:49
Witaj Cyganka
tak jak wcześniej napisałam, buduję ten sam domek co i Ty. :P :P

piastrans
10-06-2005, 21:54
witam
właśnie wykańczam ,,Dom w Magnoliach,, z 4 spadowym dachem.
Budowałam sciśle wg projektu i stwierdzam że podany koszt budowy przez Archon prawie jest zgodny + 10%.
Niestety ubolewam nad tym,że forum Archonu jest ,,niemrawe,, w przeciwienstwie do Muratora.

Niestety projekty Archonu chyba nie ciesza sie popularnościa, a szkoda bo My z Magnolii jesteśmy bardzo zadowoleni.
pozdrawiam
dorota
Jak ktos buduje lub zbudował ten sam domek -prosze o info.

ara
11-06-2005, 14:06
Niestety projekty Archonu chyba nie ciesza sie popularnościa, a szkoda bo My z Magnolii jesteśmy bardzo zadowoleni.

Wręcz przeciwnie, odnoszę inne wrażenie. Wielu Forumowiczów wybiera te projekty. Poszperaj, a zmienisz zdanie. Może przy okazji natkniesz się na Magnolię z Archonu :)

aha26
11-06-2005, 15:13
Potwierdzam,projekty z Archonu ciesza sie tu duzo poularnoscia

nagietka
30-06-2005, 15:27
Zgodzę się,że dużo tu osób buduje wg projektów z pracowni ARCHON
mój projekt też pochodzi z tej pracowni.,,DOM W NAGIETKACH" :lol:

Alunek
23-09-2005, 16:01
A my budujemy "Dom w rozmarynie".
Współpraca z biurem Archon godna jest najlepszych referencji.
Polecam!

anetacz
23-09-2005, 23:28
My budujemy pod jemiołą i sądze że projekty Archona są dobre i często kupowane

26-09-2005, 23:15
Kraftz czy zdecydowałeś się na dom w oleandrach?
Olasa
pewnie już po Waszej decyzji i macie jakiś dom w Oleandrach czego serdecznie życzę :wink:
Kupiliśmy w końcu bardzo podobny Dom w Tamaryszkach - też Archonu.

KozAnka
06-10-2005, 11:46
Kto z Was robił adaptację w AKAMI - to jest przedstawiciel Archonu w Warszawie. Jakie wrażenia (i koszty :wink: )?

jbud,
Czy 500zł zapłaciłeś za same zmiany? A ile za adaptację?

Olena
08-10-2005, 21:55
Ja buduję "dom w lewkoniach" - jeśli kogoś coś interesuje - służę pomocą a i wizją lokalną tez :lol:

marzena i jacek
17-10-2005, 22:03
Chciałabym przypomnieć o domku w winorośli ,szczególnie prośba do e2000 aby sie odezwała. Z postów wynika że twoja budowa się juz rozpoczęła ,chętnie obejrze jakies zdjecia,my jesteśmy w trakcie wyboru projektu ale ten domek jest naszym faworytem. pozdrawiam i wytrwałości wszystkim którzy zaczynają życze.marzena i jacek :wink:

Joanna i Janusz
19-10-2005, 20:06
My dziś otrzymaliśmy projekt domu w paprociach2 :lol:

21-10-2005, 12:40
Zdarzają się błędy: np komin spalinowy w moim domu jest zaprojektowany tak, że wchodzi w narożnik dwóch ścian nośnych (jedna wewnętrzna, druga zewnętrzna - garażowa). Przewidziany z cegły. Można w takiej sytuacji dowiązać się cegłami tylko w ścianę (z Porothermu), w której komin jest wbudowany dłuższym bokiem. W ścianie, w której komin będzie miał krótszy bok - nie ma jak dowiązać cegieł. Takie rozwiązanie powoduje że jedna ściana nośna jest w zasadzie niezależna od komina (który tez przenosi obciążęnia ze stropu - zgodnie z projektem). Spodziewam się pęknięcia na styku ściany i komina za jakiś czas.
W zasadzie zrobić się z tym nic nie da bo komin jest nie przesuwalny - ze względu na inne elementy projektu uniemożłiwiające ruch z kominem w którąkolwiek stronę.
W projekcie nie ma znalazłem wskazówek w jaki sposób rozwiązać tę kwestię.

goda15
22-10-2005, 17:16
Witam,
Właśnie dzisiał zamówiłam projekt w orchideach.
Pozdrawiam

annaz
24-10-2005, 23:30
a moze ktos domek w margaretkach buduje ? oprocz mnie :)

Taysha
25-10-2005, 00:18
A nam się podoba projekt dom pod Jarząbem :D
Czy ktoś planuje budowe :wink: ?????????

Heath
08-11-2005, 09:52
Ja na wiosnę startuję z Domem w Żurawinie 2.

KozAnka
08-11-2005, 10:00
Ja będę budowała Dom w groszku 2.

annaz
08-11-2005, 10:23
o kurka ale kwiatowo :) margaretki, groszek, orchidea ...

08-11-2005, 10:28
Ja buduję "dom w lewkoniach" - jeśli kogoś coś interesuje - służę pomocą a i wizją lokalną tez :lol:
Prawie go kiedyś kupiłam (dom - nie tylko projekt) i nadal mam sentyment ;)

08-11-2005, 10:30
Ktoś wie jak wyglądają tamaryszki?
Ładne to to ?

tofinka
09-11-2005, 16:02
Witam wszystkich miłosników kwiatowych domków Archon.
Po długich negocjacjach zdecydowałam sie na dom w lawendzie. Szczerze mówiąc od razu mi sie spodobał ;))
Czy ktos z Was buduje domek wg tego projektu?

Olena
09-11-2005, 19:08
Ktoś wie jak wyglądają tamaryszki?
Ładne to to ?

Jak dla mnie całkiem sympatyczne :)


http://www.rosliny-ozdobne.sudety.it/zdjecia/398.jpg

anusia_d
13-11-2005, 18:59
Wiosną 2006 planujemy rozpoczęcie budowy Domu w Orchideach 2. Papiery już złożone w urzędzie :P

Andy_99
12-12-2005, 22:32
Ja buduję "dom w lewkoniach" - jeśli kogoś coś interesuje - służę pomocą a i wizją lokalną tez :lol:
Posiadamy działkę z wjazdem od poludnia. Dużym problemem było znalezienie odpowiedniego projektu. W rozgrywce finałowej pozostał "Dom w lewkoniach" :roll: i "Dom w chabrach" :-? . Czy ktoś z budujących lub pobudowanych może mi wreszcie powiedzieć ile go kosztował stan surowy lub dom już wykończony.Oczywiście chodzi mi o te dwa projekty. Działkę mam 20 km pod Warszawą w kierunku Pn-Ws. Wszystkie media mam przy ogrodzeniu. 8)

Olena
12-12-2005, 22:45
Andy_99 wygląda na to, że budujesz się w moich okolicach (okolice Legionowa). Ciężko jest tak określić ile kosztuje postawienie domu. Wszystko zależy z czego budujesz, czym pokryjesz dach, ile pracy zrobisz sam. U nas stan surowy otwarty wychodzi mniej wiecej 150 tys. Z tym, ze ponad 1/3 to dach. Kładziemy dachówkę ceramiczną, w dodatku nie najtańszą... :oops:

kaka3003
13-12-2005, 23:28
wlasnie czekamy na odbior tego projektu, planujemy pewne zmiany: podwojny garaz, i inne drobiazgi, chetnie wymienimy doswiadczenia, pozdrowienia kaka3003.

BLANKA P
16-12-2005, 00:04
Witam
my bedziemy budować Dom w Lawendzie na wiosnę

tabaluga1
21-01-2006, 16:07
Witam
Latem zamierzamy zacząć budowę naszego domku z pracowni archon.
Mam pytanie do wszystkich, którzy budują domy wg projektów tego biura:
Czy koszty budowy domu rzeczywiście są takie, jak wylicza to biuro?
Właśnie zamówiliśmy kosztorys, ale ja chciałabym wiedzieć jak to jest w praniu. Czytam na forum, że o wszystko i zawsze trzeba się targować. Mam więc nadzieję, że koszty będą niższe.
:lol: :lol: :D
pozdrawiam
tabaluga1 :P :P :P

assad
21-01-2006, 17:32
A jaki domek zamierzasz budować? My jesteśmy w trakcie budowy domu w powojach. Pozdrawiam!!!

thalex
21-01-2006, 17:33
Witam
Latem zamierzamy zacząć budowę naszego domku z pracowni archon.
Mam pytanie do wszystkich, którzy budują domy wg projektów tego biura:
Czy koszty budowy domu rzeczywiście są takie, jak wylicza to biuro?
Właśnie zamówiliśmy kosztorys, ale ja chciałabym wiedzieć jak to jest w praniu. Czytam na forum, że o wszystko i zawsze trzeba się targować. Mam więc nadzieję, że koszty będą niższe.
:lol: :lol: :D
pozdrawiam
tabaluga1 :P :P :P
U mnie ceny materiałów raczej się zgadzały ale to było cztery lata temu,
buduję "Dom na górce 2" z Archonu,
co do robocizny, trochę oszczędziłem, sporo info o robociznie znajdziesz jeszcze w dziale Lista wykonawców..
Mając kosztorys łatwiej będzie mieć kontrolę nad wydatkami.

tabaluga1
21-01-2006, 18:45
Dzięki za informacje.
Mój domek:
http://www.projektydomow.pl/index.php?act=32&lang=pl&sid=m429c3e4e9158f
A czy targowałiście się przy zakupie materiałów?
tabaluga1

thalex
21-01-2006, 19:10
Dzięki za informacje.
Mój domek:
http://www.projektydomow.pl/index.php?act=32&lang=pl&sid=m429c3e4e9158f
A czy targowałiście się przy zakupie materiałów?
tabaluga1
(Pozwolę sobie jeszcze raz)
Oczywiście!!! To podstawa!
Ja jeżdzę po okolicznych hurtowniach i wstępnie się targuję, rozmowa ma być długa, spokojna z mojej strony okazuje takie ledwie, ledwie ,zainteresowanie :x :x .
Następnie, na ogół za kilka dni pojawiam się w wybranej przeze mnie hurtowni i rzucam swoją cenę 8) i troszkę z pośpiechem pytam tak czy nie, daję im chwilkę czasu i na ogół dochodzimy targu :D :D ...w najgorszym wypadku udaję się do następnej :(

tabaluga1
21-01-2006, 20:18
wielkie dzięki

też tak spróbuję (nie wiem tylko, czy potrafię) :roll:
tabaluga1

tabaluga1
22-01-2006, 19:00
To ja dołączam do tych kwiatków. :P
Kupiliśmy projekt domu pod pistacją, niestety nowość i niestety chyba nikt jeszcze nie zaczął go budować. Tzn. na forum Archona zgłosiła się jedna osoba z już zakupionym projektem i to tyle. A domek naszym zdaniem naprawdę wart jest zainteresowania- zwłaszcza na wąską działkę- 17.70m. Nasza ma 18m.
Wydaje mi się, że archonowców jest rzeczywiście dużo :D , bo te projekty godne są zainteresowania.
A oto mój domek:
http://www.projektydomow.pl/index.php?act=32&lang=pl&sid=m429c3e4e9158f
Prawda, że fajny? :P
pozdrawiam
tabaluga1

iga9
24-01-2006, 15:40
No to ja tez sie dolacze :D Moze znajdzie sie ktos taki jak ja - budujacy Dom w daliach 3. Na razie nigdzie nie znalazlam. Jak tylko bede miala konkretne wnioski z budowy w praktyce - postaram sie je przeniesc na orum :D

tabaluga1
24-01-2006, 17:23
Nie ma to jak zobaczyć domek, który chcemy budować w rzeczywistości :o .
Można wtedy już zobaczyć wszelkie mankamenty i zawczasu ich uniknąć.
Na projekcie często pewnych rzeczy nie widać.

Joanna i Janusz
24-01-2006, 19:41
Nam udało sieobejrzeć taki domek jak nasz :D - pomogło to podjąć nam decyzję o zakupie projektu
Dzięki Gierga!!

Olena
30-01-2006, 20:01
To ja dołączam do tych kwiatków. :P
Kupiliśmy projekt domu pod pistacją, niestety nowość i niestety chyba nikt jeszcze nie zaczął go budować. Tzn. na forum Archona zgłosiła się jedna osoba z już zakupionym projektem i to tyle.
tabaluga1

tabaluga1 hmm.. no może się komus narażę, ale to archonowe forum jakies takie drętwe jak dla mnie jest :-?. Ale fakt faktem - ludzie duzo kwiatków budują :) A ja to nawet nasiona lewkonii już sobie kupilam, żeby moj domek byl naprawde w lewkoniach 8)

Monix
31-01-2006, 15:50
Podoba nam sie Dom w Szafranie ale chcemy dokonać pewnych zmian. Czy możecie polecić kogoś we Wrocławiu kto zobiłby nam adaptację. Zależy nam na osobie z inicjatywą, konkretną i słuchającą tego co mamy do powiedzenia.

AAgnieszk@
31-01-2006, 16:14
Witam, mnie spodobal sie nowy projekt archon dom w szkarlatkach 2 - prosze ocencie go macie wiecej ode mnie doswiadczenia, czy lazienke na poddaszu moge powiekszyc kosztem sasiadujacego po lewej pokoju?

Joanna i Janusz
31-01-2006, 18:30
Witam, mnie spodobal sie nowy projekt archon dom w szkarlatkach 2 - prosze ocencie go macie wiecej ode mnie doswiadczenia, czy lazienke na poddaszu moge powiekszyc kosztem sasiadujacego po lewej pokoju?

http://www.archon.pl/index.php?act=33&sid=m433a59a4c2c17&rodzaj=rzuty4&lang=pl


Miom zdaniem śmiało można to zrobić, ale trzeba zwrócić uwagę na to,żeby nie pogorszyć proporcji. Ja Pokusiłabym się o przesunięcie ściany aż do komina i połączyłabym (jeśli technicznie można) wentylację łazienki z kominem

Joanna i Janusz
31-01-2006, 18:32
No to ja tez sie dolacze :D Moze znajdzie sie ktos taki jak ja - budujacy Dom w daliach 3. Na razie nigdzie nie znalazlam. Jak tylko bede miala konkretne wnioski z budowy w praktyce - postaram sie je przeniesc na orum :D

widziałam dom w daliach (z zewnątrz) przejeżdżając koło niego Nie byłam zainteresowana tym projektem, dlatego nie weszłam porozmawiać z gospodarzami, ale nie wiem która to była "dalia"

Joanna i Janusz
31-01-2006, 18:35
To ja dołączam do tych kwiatków. :P
Kupiliśmy projekt domu pod pistacją, niestety nowość i niestety chyba nikt jeszcze nie zaczął go budować. Tzn. na forum Archona zgłosiła się jedna osoba z już zakupionym projektem i to tyle. A domek naszym zdaniem naprawdę wart jest zainteresowania- zwłaszcza na wąską działkę- 17.70m. Nasza ma 18m.
Wydaje mi się, że archonowców jest rzeczywiście dużo :D , bo te projekty godne są zainteresowania.
A oto mój domek:
http://www.projektydomow.pl/index.php?act=32&lang=pl&sid=m429c3e4e9158f
Prawda, że fajny? :P
pozdrawiam
tabaluga1


fajny domek! Podoba mi się duży salon i spiżarka przy kuchni!

Loxia
02-02-2006, 10:32
Mam pytanie odnosnie kosztów budowy podanych na stronie Archonu.
co obejmuje pozycja "całkowity koszt budowy"? taki do wprowadzenia się?
czy dopiero do wykończenia wewnątrz?
no i jak one się mają te koszty do prawdziwych?

tabaluga1
03-02-2006, 18:59
Dzięki Joanna i Janusz

Szkoda tylko, że na razie nie odezwał się nikt, kto już buduje ten domek, lub zamierza zacząć wiosną.

Gierga
04-02-2006, 08:43
Nam udało sieobejrzeć taki domek jak nasz :D - pomogło to podjąć nam decyzję o zakupie projektu
Dzięki Gierga!!


BRAWO!!!! :)
Ja jestem zadowlona z paproci i już nie mogę się doczekać kiedy zamieszkam.
NIedaleko Gdyni, budują takie osiedle właśnie z wykorzystaniem projektów z Archona między innympi Dom w paprociach. Niedawno byłam tam obejrzeć taki domek - cudo :)

tabaluga1
04-02-2006, 10:34
Bardzo ładny domek, Gierga
My też przy wyborze projektu braliśmy pod uwagę ten w paprociach, tyle, że z garażem z przodu( dom w paprociach 2)- wąska działka. Ze względu jednak na koszty ( pod paprocią jest droższy) zdecydowealiśmy się na dom pod pistacją (też z archona).
Skoro koło Gdyni budują się domy z tej pracowni, to może jest wśród nich również taki, jak my zamierzamy budować? Jeśli tak, daj znać Gierga. Do tej pory nie odezwał się niestety nikt, kto buduje ten dom, a nam bardzo zależy, by zobaczyć go na żywo. A oto nasz domek
http://www.projektydomow.pl/index.php?act=32&lang=pl&sid=m429c3e4e9158f

Joanna i Janusz
04-02-2006, 16:18
Nam udało sieobejrzeć taki domek jak nasz :D - pomogło to podjąć nam decyzję o zakupie projektu
Dzięki Gierga!!


BRAWO!!!! :)
Ja jestem zadowlona z paproci i już nie mogę się doczekać kiedy zamieszkam.
NIedaleko Gdyni, budują takie osiedle właśnie z wykorzystaniem projektów z Archona między innympi Dom w paprociach. Niedawno byłam tam obejrzeć taki domek - cudo :)


to może daj nam namiary, to też pojedziemy

Joanna i Janusz
04-02-2006, 16:20
Mam pytanie odnosnie kosztów budowy podanych na stronie Archonu.
co obejmuje pozycja "całkowity koszt budowy"? taki do wprowadzenia się?
czy dopiero do wykończenia wewnątrz?
no i jak one się mają te koszty do prawdziwych?


To jest koszt do zamieszkania, no może bez mebli.
Jak ma się to dorzeczywistości, tomoże powiem za kilka miesięcy...

Gierga
05-02-2006, 19:10
To jest stronka na której znajdują się domk z pracowni Archon :)

Część z nich ma swoją galerie z realizacji :)

http://www.jednorodzinne.pikobud.pl/

Joanna i Janusz
05-02-2006, 22:46
To jest stronka na której znajdują się domk z pracowni Archon :)

Część z nich ma swoją galerie z realizacji :)

http://www.jednorodzinne.pikobud.pl/


Dzięki!

Aleksander Bogucki
06-02-2006, 08:10
Witam

Wlasnie kupilem projekt "Dom pod Modrzewiem 2" Archonu w odbiciu lustrzanym. I po szybkim przyjrzeniu sie otrzymanemu projektowi bardzo zdziwilem sie, gdy okazalo sie ze tylko czesc architektoniczna projektu jest w odbiciu lustrzanym, natomiast czesc budowlana i wszelkie instalacje pozostaly nie odbite.

Czy ktos kupowal projekt z Archonu w obiciu lustrzanym, i czy wszystkim Archon dostarcza tylko dokumentacje tylko czescio odbita???

Mam powazne obawy czy budowlancy sie w czym nie pomyla (zbrojenia i tp.) Jakby odbic lustrzanie pozostale rysunki to znowu wszystkie wymiary beda nie czytelne i znowu pomylka gotowa.

A jak urzad potraktuje przy wydawaniu pozwolenia taka niespujna dokumentacje? Macie jakies doswiadczenia?

wkrotce wybieram sie do architekta robic adaptacje zobaczymy co on na to powie.

pozdrawiam

tabaluga1
06-02-2006, 09:47
Radzę jak najszybciej skontaktować się z biurem archona- telefonicznie lub drogą elektroniczną. Ja ze swoim projektem nie miałam żadnych problemów(nie mam lustrzanego odbicia), ale w razie jakichkolwiek wątpliwości zwracam się tam i zawsze otrzymuję bardzo szybką i konkretną odpowiedź.

Aleksander Bogucki
06-02-2006, 10:02
Witam

Wlasnie dzwinilem do Archonu niestety tylko czesc architektoniczna jest w odbiciu lustrzanym i jak Pani powiedziała "Nie praktykuja przekazywania pozostalej czesci dokumentacji w odbiciu lustrzanym, a klienci sie nie skarza", wiec kazdy kto kupuje projekt w odbiciu lustrzanym musi liczyc sie z takim utrudnieniem. W mojej opinii jest to lekie naciaganie, a projekt taki niepelnowartosciowy w porownaniu z nie odbitym tym bardzie ze na ich stronie internetowej nie ma slowa ze reszta bedzie nieodbita.

zobaczymy ile bedzie mnie to kosztowalo przy adaptacji???

pozdrawiam

KozAnka
06-02-2006, 11:24
Czy ktos kupowal projekt z Archonu w obiciu lustrzanym, i czy wszystkim Archon dostarcza tylko dokumentacje tylko czescio odbita???

A jak urzad potraktuje przy wydawaniu pozwolenia taka niespujna dokumentacje? Macie jakies doswiadczenia?


Ja kupowałam lustrzane odbicie i rzeczywiście tylko część jest odbita. U mnie jest jeszcze gorzej, bo mój projekt Dom w Groszku 2 jest przerobionym Groszkiem 1 (ma dobudowany garaż), a rysunki konstrukcyjne są z Groszku 1. Nawet okna, te które są w Groszku 1 a w Groszku 2 ich nie ma (bo jest garaż) są zostawione na rysunku stropu (oczywiście nadproża a nie okna). Niby domy się niczym nie różnią, ale Groszek 2 ma w części architektonicznej na przekrojach strop 1 cm wyżej niż Groszek 1, a w części konstrukcyjnej właśnie tak jak w Groszku 1.

Natomiast jeśli chodzi o pozwolenie, to nie miałam żadnych problemów. Oni raczej sprawdzają, czy na każdej stronie jest stempelek architekta adaptującego, bo to on bierze na siebie odpowiedzialność, jeśli pojawiają się nieścisłości ( tak mi się przynajmniej wydaje) .

marzena i jacek
07-02-2006, 22:50
Mam pytanie do formułowiczów , krórzy kupowali projektu z Archon przez internet:czy wystarczy zamówić sam projekt i dostane wszystkie potrzebne dokumenty.Konkretnie chodzi mi o zgode architekta na dokonanie zmian,a może jest jeszcze coś o co warto zapytać przed kupnem projektu.
marzena i jacek

tabaluga1
08-02-2006, 10:01
Dzięki Gierga z aten link, niestety nie ma wśród tych domków mojego- pod pistacją.

Joanna i Janusz
08-02-2006, 15:17
Mam pytanie do formułowiczów , krórzy kupowali projektu z Archon przez internet:czy wystarczy zamówić sam projekt i dostane wszystkie potrzebne dokumenty.Konkretnie chodzi mi o zgode architekta na dokonanie zmian,a może jest jeszcze coś o co warto zapytać przed kupnem projektu.
marzena i jacek

my kupiliśmy projekt przez internet i od razu poprosiliśmy o zgodę na zmianę wymiarów oraz materiału do budowy, otrzymaliśmy to pismo razem z projektem. Oprócz tego nasza p. architekt ma wysłać im plik z rysunkami z adaptacji projektu, żeby się na tym podbili.

KozAnka
08-02-2006, 16:37
Mam pytanie do formułowiczów , krórzy kupowali projektu z Archon przez internet:czy wystarczy zamówić sam projekt i dostane wszystkie potrzebne dokumenty.Konkretnie chodzi mi o zgode architekta na dokonanie zmian,a może jest jeszcze coś o co warto zapytać przed kupnem projektu.
marzena i jacek
Wraz z projektem otrzymasz zgodę na następujące zmiany:
- odbicie lustrzane
- zmiana materiałów i rodzajów elementów konstrukcyjnych (np. stropów)
- drobne zmiany elementów niekonstrukcyjnych układu wewnętrznego (drzwi, ścianki działowe)
- rodzaje pokryć dachowych

Na inne zmiany musisz poprosić o zgodę. Ja zadzwoniłam, powiedziałam, że chcę poszerzyć garaż, poprzesuwać przewody wentylacyjne, zmienić wielkość kilku okien itd. Pani wszystko spisała i przysłała zgodę. Nie ma z tym najmniejszego problemu. Aha, prosiła tylko żeby dom pozostał ładny.

marzena i jacek
08-02-2006, 18:01
Dziękuje za odpowiedzi,w następnym tygodniu mam się spotkać z architektem ,który ma zobaczyć projekt jezeli wszystko bedzie pasowac do naszej działki będe go kupować.Pa
marzena i jacek

Alunek
08-02-2006, 18:25
Mam pytanie do formułowiczów , krórzy kupowali projektu z Archon przez internet:czy wystarczy zamówić sam projekt i dostane wszystkie potrzebne dokumenty.Konkretnie chodzi mi o zgode architekta na dokonanie zmian,a może jest jeszcze coś o co warto zapytać przed kupnem projektu.
marzena i jacek
Wraz z projektem otrzymasz zgodę na następujące zmiany:
- odbicie lustrzane
- zmiana materiałów i rodzajów elementów konstrukcyjnych (np. stropów)
- drobne zmiany elementów niekonstrukcyjnych układu wewnętrznego (drzwi, ścianki działowe)
- rodzaje pokryć dachowych

Na inne zmiany musisz poprosić o zgodę. Ja zadzwoniłam, powiedziałam, że chcę poszerzyć garaż, poprzesuwać przewody wentylacyjne, zmienić wielkość kilku okien itd. Pani wszystko spisała i przysłała zgodę. Nie ma z tym najmniejszego problemu. Aha, prosiła tylko żeby dom pozostał ładny.

W naszym przypadku też tak było. Wysyłaliśmy na bieżąco prośby o zmiany i w odpowiedzi pocztą przysyłali niebawem zgody. Miłą, sprawną i profesjonalną obsługę mają w tym biurze na standardzie!!!POLECAM GORĄCO!!!

marzena i jacek
08-02-2006, 21:23
Alunek
Piękny ten wasz rozmaryn! :P :P :P Nie widzieliśmy tego projektu bo od razu założyliśmy ,że nasz ma mieć użytkowe poddasze , ale wasz jest naprawde ładny :P :P
marzena i jacek

Alunek
08-02-2006, 21:57
Alunek
Piękny ten wasz rozmaryn! :P :P :P Nie widzieliśmy tego projektu bo od razu założyliśmy ,że nasz ma mieć użytkowe poddasze , ale wasz jest naprawde ładny :P :P
marzena i jacek
Dziękujemy Bardzo :oops: !
W pierwotnej wersji naszego projektu rzeczywiście poddasze jest nieużytkowe, ale .... ale potrzebowaliśmy jeszcze jednego pokoju i część poddasza zostanie przez nas zaadaptowana, jako użytkowa. Pragnę jednak zaznaczyć, że ścianka kolankowa ani kąt nachylenia dachu nie zostały zmienione. Jaki będzie efekt końcowy, będzie można przekonać się jeszcze w tym roku.Mam przynajmniej taką nadzieję :D Dom w rozmarynie - w naszym przypadku, to milość od pierwszego spojrzenia!

calibra2
15-02-2006, 10:12
Cześć archonowcy. My tez zastanawiamy sie nad ich projektem "dom w magnoliach. Chętnie wysłucham (poczytam :smile:) opowieści tych którzy taki domek wybudowali
My też zaczynamy na wiosnę a w planach juz dokonaliśmy zmian :D

Piotrek1
15-02-2006, 13:50
Ja mieszkam "W zawilcach" po znacznych zmianach :wink:

marzena i jacek
20-02-2006, 17:35
Chciałam powiedzieć ,że właśnie zamówiłam projekt w tej pracowni .Niesamowita reakcja!!! :o Pani z Archon oddzwoniła do mnie dosłownie pół godziny po tym jak wysłałam meila z zamówieniem :lol: :lol:
Wszystko dokładnie wytłumaczyła i dokładnie odpowiadała na pytania.
Naprawde bardzo miły kontakt :D
marzena i jacek

Piotrek1
21-02-2006, 09:54
Radzę dokładnie przegladnąc projekt, chyba że się poprawili, bardzo niechlujne, pełno błedów, złe zwymiarowania itp. Niech weżmie go po lupe osoba, która robi Ci adaptacje. Potem mniej nerwów na budowie. A kierownik budowy i wykonawca tez.

tabaluga1
21-02-2006, 13:42
Ja również bardzo sobie chwalę współpracę z archonem. Zawsze bardzo szybko reagują na moje maile i odpowiadają konkretnie i rzeczowo na moje pytania i wątpliwości. Projekt otrzymałam 3 dni po złożeniu zamówiena, podobnie było ze zgodą na zmainy w projekcie, którą otrzymałam bezpłatnie. Na moją prośbę szybciutko zaprojektowano ogrzewanie kominkowe i wentylację mechaniczną. Oby z wszystkimi współpraca układała się tak dobrze, to budowa domu byłaby przyjemnością.

AAgnieszk@
10-03-2006, 09:34
Proszę odezwijcie się, trudno jest samemu podjąć tak ważną decyzję, jak opceniacie ten dom...jestem bliska zakupu projektu :o

e2000
20-03-2006, 18:22
Tabaluga,ja mam stan surowy zamknięty "domu w winorośli" .Koszta podane przez Archon dotyczą Iv kwartału 2004r ale bez vat-u .Na dzien dzisiejszy mogę powiedzieć,że moje koszta są dokładnie takie jak podaje Archon ale z vat-em,czyli trochę zaoszczędziłam.

21-03-2006, 10:38
e2000 napisal
,
ja mam stan surowy zamknięty "domu w winorośli" .Koszta podane przez Archon dotyczą Iv kwartału 2004r ale bez vat-u .Na dzien dzisiejszy mogę powiedzieć,że moje koszta są dokładnie takie jak podaje Archon ale z vat-em,czyli trochę zaoszczędziłam.
PROSZĘ O WIĘCEJ TAKICH OPTYMISTYCZNYCH WIADOMOŚCI

Ja buduję Dom w Koniczynce.
http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m43c271f379b97
Na temat kosztow jeszcze nic nie wiem, bo dopiero zaczynam, ale muszę się zmieścić w sumie, jaką zakłada Archon.
Czy taki kosztorys będzie naprawdę pomocny? Warto go kupić?

21-03-2006, 15:47
AAgnieszka
Co Cię powstrzymuje przed kupnem? Odpowiedz sobie, co ci nie pasuje w tym projekcie, jeśli coś ważnego - szukaj dalej, ale jak drobiazgi - kupuj.
Ja szukałam ponad pol roku - kupiłam zupelnie inny, niż mial byc na początku, ale teraz uważam, że bede zadowolona.
Buduję DOM W KONICZYNCE - oczywiście Archon.
Moje uwagi - kontakt z Myslenicami bardziej niż w porządku, natomiast projekt ma nietypowe okna, a tego nie mogłam sprawdzić bez kupienia projektu. Niektore okna sa chyba tylko po to, zeby elewacja ladnie wyglądała, funkcjonalność pomieszczeń była na 2 planie - np mały pokoj na parterze ma boczne okienko 70 cm (usuwam je), tak samo w kuchni.
Poza tym, nie mam uwag. Oczywiście oprocz tego, ze DOM W KONICZYNCE jest super :wink:

AAgnieszk@
22-03-2006, 09:06
Mam niestety spore wątpliwości, kuchnia za mała hol w przy wejściu do kuchni wąski, no i schody... :evil: w projektach archon większość schodów jest zakręcona a ja chce by były wygodne - dwubiegowe.

Justa co myślisz o moim drugim projekcie z archi-projekt www.archi-projekt.com.pl APS-148, łazienke dolną przeniosłabym do garderoby i poszerzyła hol i jadalnie, no i przy schodach trzeba coś pokombinować bo właża na ścianę... :-?

aha26
22-03-2006, 13:49
Radzę dokładnie przegladnąc projekt, chyba że się poprawili, bardzo niechlujne, pełno błedów, złe zwymiarowania itp. Niech weżmie go po lupe osoba, która robi Ci adaptacje. Potem mniej nerwów na budowie. A kierownik budowy i wykonawca tez.

Z pewnoscią się porawili ...jak oddawalam moj projekt do adaptacji to p.architekt mowiła poznej ,ze bardzo dobrze zrobiony projekt :wink:
Co do kontaktow z archonem...to musze powiedziec ,ze są super..naprawdę rzeczowi i szybcy w odpowiedziach.Wspołpraca z nimi to sama przyjemnośc :D

Aleksander Bogucki
22-03-2006, 13:59
czy ktos buduje 'Dom pod Modrzewiem 2', najlepiej w okolicach Wrocławia

Jakies pomysly, ulepszenia???

lech71
25-04-2006, 00:28
czesc

czy ktos buduje dom w mimozach
chetnie nawiaze kontakt

AAgnieszk@
25-04-2006, 09:09
Witajcie archonowcy! :P Kto z Was buduje dom w porzeczkach?
Nie kupiłam jeszcze projektu ale mam niewiele czasu na decyzję :( Najbardziej zastanawiają mnie schody bo nie mogę ich sobie wyobrazić, pomóżcie! Czy są wygodne, czy dość szerokie stopnie?

elab1
29-04-2006, 22:04
czy ktos buduje 'Dom pod Modrzewiem 2', najlepiej w okolicach Wrocławia

Jakies pomysly, ulepszenia???


Witam, my budujemy modrzew, ale niestety nie 2 tylko 1. Ale 2 widziałam koło Wrocławia, po drodze na Oleśnicę.

elab1
29-04-2006, 22:08
A propos projektu w odbiciu lustrzanym. My właśnie mieliśmy pierwszy problem. Wykonawca sie pomylił i postawił odwrotnie komin z wentylacją w salonie. Niestety ma to znacznie wbrew pozorom. Dobrze że jestem upierdliwa w tych tematach i sie zorientowałam, nie od razu oczywiście, ale nie za późno. :-?

AAgnieszk@
04-05-2006, 10:12
Drodzy Archonowcy! co sądzicie o projekcie domu w porzeczkach, chce kupić ten projekt, ale te schody... to zagadka :evil:

misiak
25-05-2006, 01:35
witam jestem powaznie zainteresowany projektem pod jarzabem 2

czy ktos juz moze wybudowal albo buduje ten domek ?

wielkopolska !



witam
jestem nowy na forum
pozdrawiam

Muci
29-05-2006, 10:31
Czesc AAgnieszka,
zobacz ten watek.
Dom Ani i Marcina - zdjęcia salonu...
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=18514&highlight=ania
Ich schody sa jak te w projekcie dom w porzeckach.. Wedlug mnie wygladaja przepieknie..

brams
06-06-2006, 09:29
A u mnie na działce szybko powstaje "Dom w Magnoliach 2". Zmiany do projektu - niewielkie.

M&P
13-06-2006, 19:18
Witam wszystkich miłosników kwiatowych domków Archon.
Po długich negocjacjach zdecydowałam sie na dom w lawendzie. Szczerze mówiąc od razu mi sie spodobał ;))
Czy ktos z Was buduje domek wg tego projektu?
Czesc zdecydowlaismy sie na ten dom w tym roku. Jak Twoja budowa? :D

AAgnieszk@
14-06-2006, 08:41
muci napisał:
Czesc AAgnieszka,
zobacz ten watek.
Dom Ani i Marcina - zdjęcia salonu...
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=18514&highlight=ania
Ich schody sa jak te w projekcie dom w porzeckach.. Wedlug mnie wygladaja przepieknie..

Też to zauważyłam i odezwałam sie na nich w tej kwestii, ale schody spróbuję umieścić w miejscu obecnej spiżarki poszerzyć dom o pół metra by zmieściły się dwubiegowe. A góre przerobię całkiem...[/b]

Danusieńka
17-06-2006, 17:49
witaj misiak!. Mnie też podoba się ten dom, ale ja muszę czekać na WZ, to już prawie cztery miesiące. Na razie to marzenie, może się zrealizuje. Jestem zainteresowana :kąt dachu 35 st. bez garażu, 3 pokoje na dole + poddasze w późniejszym czasie do zamieszkania. Niestety za daleko do Poznania. Życzę powodzenia.

misiak
18-06-2006, 18:25
zastanawialem sie nad 3 projektami
winorośli 2 (http://www.projektydomow.pl/index.php?act=12&menu_act=1&sid=m400b96380ccd9)
pod jarząbem 2 (http://www.projektydomow.pl/index.php?act=12&menu_act=1&sid=m42a6fdb0dd976)
dom w aksamitkach (http://www.projektydomow.pl/index.php?act=12&menu_act=1&sid=m41ac7a3ca8d7a)

udalo mi sie zobaczyc winorlosl 2 na zywo - stwierdzam ze wystarczy ladny domek i juz w 99 % jestem zdecydowany

pod jarzabem malo ludzi sie buduje i za duzo bledow ma sam projekt
-komin zamiast w kotlowni jest w grarazu, schody na gore sa w salonie, salon-jadalnia i kuchnia to prawie jedna bryla - goscie beda glapili sie co robimy w kuchni (ogolnie malo przytulnie salon i stol jadalni) i haos na gorze beznadziejne ustwione pomieszczenia - wiec juz odpadl

Glowny konkurent winorosli to dom w aksamitkach
jedyna wada co mi bardzo nie pasuje do dzialki to wyjscie na taras z prawie przodu domu bo tak jest tez ladny

w aksamitach i winorosli chce zlikwidowac lukarny- to mi sie nie podoba i podnosi koszty - przeciez mam na dole taras to po co mi balkonik z ktorego nigdy nie bede korzystal
mam dylemat i jeszcze sie wacham - i tak pewnie bedzie az do moment zakupu projektu ;)
moze wiecie gdzie mozna zobaczyc na zywo dom w aksamitakch ??

misiak
18-06-2006, 18:34
a i wydaje mi sie ze im wiekszy kat to wiecej miejsca na gorze
wiec 42 jest ok - przy 35 dach ladniej wygalda z zewnatrz ale jest mniej miejsca na gorze a z wc na gorze w projekcie pod jarzabem beda mogly korzystac same kobitki ;) a i z wany nie bedzie tak latow sie wycierac
wiec odpada !

misiak
22-06-2006, 00:20
i decyzja zapadla
dzisiaj zamowilem projekt dom w winorosli 2
zaczyna sie zabawa :o
qrde nie wiedzialem ze tak sie cenia za adaptacje 1300 (brak zmian w projekcie )
oj widze ze sporo jeszcze niespodzianek finansowych mnie czeka :wink:

Danusieńka
11-07-2006, 02:57
No wreszcie mam WZ, ale radość trwała krótko. Projektantka, która rysowała załącznik graficzny do wniosku o WZ, podała szerokość elewacji frontowej 9m, a ja potrzebuję 14,5m. Zwróciłam jej uwagę przy składaniu wniosku, powiedziała "zobaczymy co napiszą". No i klaps. Napisałam pismo z prośbą o zmianę WZ z 9m na ok.15m. Czekam. Z inną osobą, która będzie adaptować projekt do działki mam uzgodnione, że 800zł + cena projektu bez zmian. Mój dom to będzie dom pod jarząbem , kąt dachu 35 st. bez garażu. Pozdr. :)

Annja
28-07-2006, 20:38
Witam wszystkich, od niedawna jesteśmy z mężem posiadaczami pięknej działeczki i planujemy wiosną '07 ruszyć z budową. Teraz trwa zabawa z wyborem projektu. Z całego mnóstwa ofert różnych pracowni projektowych najbardziej przypadła nam do gustu estetyka projektów właśnie z Archonu. Tu w zasadzie nie ma domków - potworków. Niestety żaden z projektów nie jest dla nas tym idealnym. Podoba nam się 6 projektów ale do każdego mamy jakieś zastrzeżenia, i tak:

- dom w rododendronach 2 - właściwie wszystko pasuje, ładny, idealny dla nas układ pomieszczeń, ale ciut za mały o jakieś 10 m. kw.

- dom w żurawinie 2 - przepiękna elewacja frontowa, ale trochę za małe pokoje na poddaszu, brak gabinetu na parterze i brak dużego tarasu na tyłach domu

- dom w aksamitkach 2 - urzeka nas zaproponowana przez archon kolorystyka domku ale jakoś nie mogę się przekonać do tych kolumienek przed wejściem

- dom we fiołkach 3 - brak gabinetu na parterze

- dom pod lasem 2 - prawie idealny jeśli chodzi o układ w środku ale jakiś taki "ślepy", chyba po prostu za małe okna

- i w końcu dom w nenufarach 2 - cudowny ale niestety ciut za duży, i to ciut to jakieś 20 m.kw. więc wcale nie takie ciut

Stanęło na tym, że pokażemy znajomemu architektowi jakiego typu domek jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny nam się podoba, po przecież wszystkie w/w domki są w podobnym stylu, opowiemy co i gdzie ma być w środku i niech facet kombinuje :D .

gzajac
29-07-2006, 22:47
Z żoną zdecydowaliśmy się na nowość Archonu - projekt "Dom w Morelach". Wprowadzamy jednak kilka zmian: poszerzony o 1m garaż, nad garażem będzie duży pokój kąpielowy, zamiast łazienki na piętrze pomieszczenie typu pralnia, suszarnia, schowek. Wysuwamy również do przodu o 0,5m ścianę frontową ponieważ wiatrołap szerokości 1,3m jest stanowczo za mały.

Projekt już zakupiony - trwa adaptacja :D

Z budową ruszamy na wiosnę '07 w Głogoczowie koło Krakowa.

gzajac
29-07-2006, 22:57
Jeszcze link do Morelek

http://archon.pl/index.php?act=32&sid=m446ad0873f682

Annja
30-07-2006, 13:50
A może ktoś wybudował lub buduje dom pod lasem 2? Chciałam się przekonać czy te okna, które wydają mi się w katalogu za małe w rzeczywistości też sprawiają wrażenie takiej "ślepej ściany". Poza tymi nieszczęsnymi oknami w zasadzie wszystko inne podoba mi się w tym domu. Na forum Archonu nie znalazłam nikogo kto kupiłby ten projekt. A tak nawiasem mówiąc to forum Archonu rzeczywiście niemrawe

Annja
01-08-2006, 09:45
Halo halo, Archonowcy!!! Czyżby przerwa urlopowa? Mój nowy faworyt - dom pod brzozami - w zasadzie wszystko mi się wnim podoba. Czy ktoś już może wybudował to cudo albo jest w trakcie budowy? Może jakieś zdjęcia? Będę wdzięczna za wszystkie konstruktywne uwagi dot. tego projektu

Zdzislaw
08-08-2006, 22:53
Zastanawiam sie nad zmiana projektu. Obecnie mam Emanuele II pracowni Domus i po burzliwej dyskusji z zona rozwazamy "Dom w nagietgach 2" Archona, nieco zmodyfikowana wersje "Domu w nagietkach". Zauwazylem, ze pare osob na forum buduje lub juz wybudowalo "Dom w nagietkach" i prosilbym ich o opinie. Martwi mnie troche maly wiatrolap, cos 2,3m2. Inne projekty maja znacznie wieksze. Mysle, ze zaleta tego projektu jest mozliwosc mieszkania w nim dwu pokolen. Na dole znajduje sie ladnie wydzielona sypialnia z lazienka, w sam raz dla starszych rodzicow. Moze tez sluzyc jako pokoj goscinny na dluzszy czas. Na gorze zas podobaja mi sie garderoby w przestronnych pokojach oraz dwie lazienki, w tym jedna laczona z sypialna gospodarzy. Wielki pokoj nad garazem mozna tez wykorzystac jako silownie lub suszarnia. Prosze o jakies uwagi krytyczne.

suwalek
09-08-2006, 00:19
Witam sympatyków projektów z Archona. Wpadam tu dziś tylko na chwilkę przed snem, aby pochwalić się swoim wyborem, ale od dziś będę zaglądał częściej. Projekt który zamierzam zrealizować to Dom w peoniach. Oto link do projektu:
http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m3f02b2c44f7ac

Tutaj natomiast link do dyskusji o projekcie na tym forum:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=28407&highlight=

Zdzisławie: Tani to ten domek na pewno nie będzie, to oczywiste :-) Ja też dostrzegam zalety, które wymieniłeś, przy czym zastanawiałbym się nad uzyskaniem większego komfortu - choćby poprzez powiększenie łazienki gospodaży. Dla takiego fana werand jak ja także ta mała weranda byłaby niewystarczająca. Faktycznie też wiatrołap nie imponuje wielkością, jest wręcz nieproporcjonalnie mały w stosunku do gabarytów domu.

Annja: faktycznie archonowcy są mało aktywni, ale z drugiej strony niewiele projektów na tym forum cieszy się znaczną popularnoścą - np. Manuela, Andromeda, Dom w prymulkach. Mój Dom w peoniach np. nie należy do zbyt popularnych, zarówno jako projekt jak i jako wątek. Moze z czasem to sie zmieni? :-)

Annja
10-08-2006, 09:24
suwalek/;
twój dom w peoniach rzeczywiście ładny taki z "duszą" trochę zakopiański, ładnie wyglądałby właśnie na górzystym terenie. Ja się już odkochałam w moich dwóch ulubionych projektach archonu. No cóż kobieta zmienną jest :wink:
"Odkryłam" APS-y pracowni Archi projekt i zakochałam się na nowo :D
Projekt będzie jednak indywidualny bo dużo chciałabym zmienić w środku i zrobić garaż dwustanowiskowy, a przy tych wszystkich zmianach które wymyśliliśmy z mężem to adaptacja + projekt gotowy będzie nas kosztował tyle co indywidualny. Mamy dobrego architekta za 6 tys. - projekt ze wszystkimi przyłączami. Projekt będzie na bazie APS 96 - vide mój nowy emblemat.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w realizacji swoich budowlanych planów

kaprysek
11-08-2006, 18:53
witam wszystkich Archonowców

dużo tych kwiatków na naszej rabacie, a ja szukam domu w miłkach

wydaje nam się, że układ pomieszczeń domu w miłkach będzie dla nas ok, ale i tak musielibyśmy dokonać kilku zmian (zgodnie z warunkami zabudowy dach musi być dwuspadowy z kątem nachylenia min. 40 stopni), dlatego jeśli ktoś z Was zamierza budować, buduje lub wybudował "Dom w miłkach" to proszę piszcie

Zdzislaw
13-08-2006, 21:48
suwalek: Ladny ten twoj dom, no i werandy masz po obu stronach, na kazda pgode.

Dwa tygodnie temu moj faworyt "Dom w nagietkach 2" kosztowal "pod klucz" 1500 zl/m2 pc, razem 426 tys.(mam wydruk!). Dzisiaj patrze a tam juz jest 477 tys. a dom ten sam :evil: . Roznica niemala i troche mnie to podlamalo. Mam tylko nadzieje, ze ten koszt jest liczony wg aktualnych cen.

25-08-2006, 20:18
witam
Ja buduję dom W KONICZYNCE ( Archonu oczywiście). Obecnie mam pokryty folią, dachówka będzie za 2 tygonie (mam nadzieję).
Jak na razie jestem zadowolona, wydaje mi się że będzie ładny i funkcjonalny,. Na swoich 133 m pow. uzytkowej ma chyba wszystko.
http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m43c271f379b97
pozdrawiam

mdorota11
13-09-2006, 18:27
witam

mam pytanie dotyczące kosztorysów wykonanych przez archon. Jak one mają się do rzeczywistych kosztów. Są zanizone, zawyżone...Widzę, ze wiele osób buduje projekt z archonu, więc zapewne orientację macie:)
Bo ja jestem na etapie przekonywania męża. Oj ciężki to punkt, ciężki ;)

13023209
14-09-2006, 07:40
witam

mam pytanie dotyczące kosztorysów wykonanych przez archon. Jak one mają się do rzeczywistych kosztów. Są zanizone, zawyżone...Widzę, ze wiele osób buduje projekt z archonu, więc zapewne orientację macie:)
Bo ja jestem na etapie przekonywania męża. Oj ciężki to punkt, ciężki ;)

Według mnie archon w przypadku większości projektów zaniża koszty i to dość znacznie (chociaż zdażają się domy, głównie parterowe, które mają ten kosztorys mniej więcej zgodny z rzeczywistością).
Nie wiem czym to jest spowodowane. ale pewnie wychodzą z tego założenia ,że tańsze w budowie domy lepiej się sprzedają.

asz
14-09-2006, 08:21
Witam
Też zaczynam budowę domu w/g projektu Archonu.
Wykonawcy któremu dałem do wyceny projekt zrobił kosztorys który był 10% wyższy od kosztorysu Archonu.
Przeglądając kosztorysy na ich stronie warto zwrócić uwagę na podaną datę wykonania kosztorysu. Niektóre są np z III kw 2004, więc obecne koszty mogą być -strzelam- nawet 50% wyższe

luk__25
14-09-2006, 10:54
Ja buduje dom z pracowni Dobredomy i stwierdzam, że ich kosztorys jest również poważnie zaniżony. W calej wycenie kosztów nie ma mowy o deskach, o zbrojeniach!, o potężnej liczbie dodatków jak piasek, koszty "papierkowe", poza tym wszystkie materiały liczą w ilości tylko takiej jaka jest potrzebna do danej czynnosci. Zazwyczaj kupujesz całą wywrotke piasku, zwiru a nie np. 1,56m3. U nas w Tarnowie ceny stali zmieniły sie od 2060zł/tona w maju do 2770/t we wrzesniu. Wez tez takie poprawki. Ogolnie kosztorys jest zaniżony lekko o 30-40%.

dorbie
12-10-2006, 21:32
Budujemy dom pod jemiołą 2
Może ktoś też?

A my sie przymierzamy do budowy domu pod jemiołą 3. Juz wybudowana jemioła 2?
My pochodzimy z Olsztyna a teraz bedziemy budowac pod Gdanskiem.
Jak macie zdjecia to bardzo chcetnie bym obejrzala

menia78
13-10-2006, 17:38
dom w borowkach

http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m410757176ec1b&obraz=1148384229817994aa10c956ec21ce77060952fb1c&counter=1

lub dom w rododendronach

http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m42e0e0454c1b1&obraz=11483842438f8810867ebcbb8402bf0fc2c24b4798&counter=1

DILEMMMA .........

menia78
13-10-2006, 17:39
dom w borowkach 2

http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m410757176ec1b&obraz=1148384229817994aa10c956ec21ce77060952fb1c&counter=1

lub dom w rododendronach 4

http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m42e0e0454c1b1&obraz=11483842438f8810867ebcbb8402bf0fc2c24b4798&counter=1

DILEMMMA .........

misiak
13-10-2006, 18:09
ja moja winorosl 2 tak zmienilem ze sam projektant jej nie pozna jak juz powstanie :wink:

Mice
16-10-2006, 15:03
Misiak, nie chwailisz się, że brałeś z Archonu na grupie Wlkp :D
No patrz, a ja niezapominajki, choć czekam jeszcze na info z Archonu czy się zgodzą na moje adaptacje 8)

Halo, ktoś budował/buduje w Niezapominajkach 4 ?

misiak
16-10-2006, 16:57
Misiak, nie chwailisz się, że brałeś z Archonu na grupie Wlkp :D
No patrz, a ja niezapominajki, choć czekam jeszcze na info z Archonu czy się zgodzą na moje adaptacje 8)

Halo, ktoś budował/buduje w Niezapominajkach 4 ?

qrde a mialem ?? ;)
ok pod podpisem bedzie jaki dom buduje ;)

Mice
16-10-2006, 21:59
qrde a mialem ?? ;)

niby nie :lol: ale przynajmniej mogę teraz zapytać, czy robiłeś adaptacje a jeżeli tak to jakie i jak poszło z archonem i architektem adaptującym :wink:

misiak
16-10-2006, 22:48
niby nie :lol: ale przynajmniej mogę teraz zapytać, czy robiłeś adaptacje a jeżeli tak to jakie i jak poszło z archonem i architektem adaptującym :wink:
tak (chyba kazdy musi zrobic) robilem adaptacje, zmian torche zrobilem
likwidacja paru okien, lukarny a archon bardzo ladnie sie spisal
jestem z nich bardzo zadowolony!!!
adaptator projektu to totalna kicha pare zmian robil mi az miesiac i za kwote 1100 zl (jeszcze mu nie zaplacilem ) ma byc moim kierownikiem budowy ale chyba z niego zrezygnuje :evil:

Agnieszka123
27-01-2007, 16:13
Ja też buduję dom z firmy Archon " Dom w Mirabelkach" Jest to nowy projekt.
Kontakt z firmą bardzo dobry, nie było żadnych problemów.
Co do projektu to naniosłam tam kilka zamian. Oczywiście pozmieniałam wielkość okien, które są niestandardowe i duże.
Pozdrawiam

Małgośka Ł.
27-01-2007, 17:46
A może ktoś buduje dom we frezjach?

jack_2000
06-02-2007, 23:21
dzisiaj kupiłem projekt - maj, czerwiec ruszamy z budową

maciejc
11-02-2007, 10:54
Budujemy dom pod jemiołą 2
Może ktoś też?

A my sie przymierzamy do budowy domu pod jemiołą 3. Juz wybudowana jemioła 2?
My pochodzimy z Olsztyna a teraz bedziemy budowac pod Gdanskiem.
Jak macie zdjecia to bardzo chcetnie bym obejrzala

My kupilismy (zamówilismy) wczoraj projekt "Dom pod jemiołą 3" z Archonu... Planowany start koło maja - czerwca...
Zmiany jakie chcemy wprowadzić w projekcie:
- poszerzenie garazu (ściana lewa) do 3,7 metra
- wyrównanie podłogi w salonie do poziomu kuchni i jadalni
- likwidacja drzwi z zewnątrz do kotłowni
- zmiana okna przy drzwiach wejsciowych na kwadratowe
- podniesienie ściany kolankowej o jeden pustak
- powiększenie "trójkąta" nad wejściem (oraz ewentualne dołożenie okna w celu doświetlenia garderoby)
- likwidacja wykusza w salonie oraz balkonu na piętrze a następnie przesunięcie ściany salonu i jadalni (ściana prawa) o 70 cm w prawo,

Pozdrawiam
maciejc

Agnieszka Góra
27-02-2007, 15:19
Jeśli ktoś buduje Dom w Mirabelkach to bardzo prosze o dodatkowe informacje dotyczące ew. pułapek w projekcie, przeróbek itp. A także koniecznie !!! zdjęcia z realizacji, na jakim kolwiek etapie budowy. Wydaje mi się, iz projekt jest bardzo zgrabny, nawiązuje do starej dobrej architektury, oczywiście po zmianach, ale ma coś z klasycznego, tradycyjnego dworku. Myślę, że śmiało mozna go porównać ze Szmaragdem z IGN -u lub Orionem z Dobrych Domów. Natomiast w środku zdecydowanie funkcjonalniejszy - tez oczywiście po zmianach. Myślimy o budowie Mirabelek z podwójnym garażem i z dachem normalnym, dwuspadowym, z wykorzystaniem powierzchni nad garażami na dodatkowy pokój i pomieszczenie gospodarcze. Piszcie, co myślicie. Pozdrawiamy wszystkich.

dorbie
28-02-2007, 12:32
He, he, znalazlam tu post jak przymierzalismy sie do Jemioły, ale u nas zwyciezyl "dom w lukrecj"i, projekt juz jest teraz w adaptacji.

joannaj75
28-02-2007, 13:07
wITAJCIE ... a ja pytam o nowości Archonu np jest fajny Jaspis 120 m2,
Może ktoś jest zainteresowany i analizował ten projekt ???
Poniżej projekt http://www.archeton.net/RESOURCES/RYSUNKI/jaspis/jaspis.jpg

Pan Roman
28-02-2007, 14:11
Dla mnie bomba, ale chyba pomyliłaś biura pokazujesz na obrazku projekt firmy ARCHETON :) dołączam link bezpośredni do projektu Jaspis: klik (http://www.archeton.pl/?ProjektID=214)

troszkę podobne są też (kliknięcie na obrazek otwiera opis):
http://www.archeton.net/RESOURCES/RYSUNKI/jazon/jazon.jpg (http://www.archeton.pl/?ProjektID=218)

http://www.archeton.net/RESOURCES/RYSUNKI/nowydworek/nowydworek.jpg (http://www.archeton.pl/?ProjektID=730)

Pozdrawiam
PR

joannaj75
21-03-2007, 18:44
a tak zjadlo mi literke Archeton ma byc ....Jaspis widzialam taki juz wybudowany :))

Agnieszka123
20-04-2007, 13:48
Jeśli ktoś buduje Dom w Mirabelkach to bardzo prosze o dodatkowe informacje dotyczące ew. pułapek w projekcie, przeróbek itp. A także koniecznie !!! zdjęcia z realizacji, na jakim kolwiek etapie budowy. Wydaje mi się, iz projekt jest bardzo zgrabny, nawiązuje do starej dobrej architektury, oczywiście po zmianach, ale ma coś z klasycznego, tradycyjnego dworku. Myślę, że śmiało mozna go porównać ze Szmaragdem z IGN -u lub Orionem z Dobrych Domów. Natomiast w środku zdecydowanie funkcjonalniejszy - tez oczywiście po zmianach. Myślimy o budowie Mirabelek z podwójnym garażem i z dachem normalnym, dwuspadowym, z wykorzystaniem powierzchni nad garażami na dodatkowy pokój i pomieszczenie gospodarcze. Piszcie, co myślicie. Pozdrawiamy wszystkich.

Witam!
Własnie zaczęłam budowę domu w mirabelkach bez garażu.
Jestem na etapie fundamentów. Jutro zalewamy.
Robimy małe zmiany w projekcie tj. zmiana wielkości okien, likwidacja balkonu od strony łazienki.Zmniejszamy balkon nad wykuszem.
Pozdrawiam

Hanwit
03-12-2007, 02:15
Witam :)
Przymierzamy się właśnie do zakupu projektu "Dom w nenufarach 2"

http://www.archon.pl/index.php?act=12&menu_act=1&sid=m42662753c7785

Czy ktoś go w chwili obecnej buduje lub już wybudował? Bylibyśmy wdzięczni za wszelkie rady, uwagi dotyczące projektu lub co warto zmienić w projekcie.

My na pewno dorobimy za garażem kotłownię, zamienimy łazienkę na pomieszczenie gospodarcze, a kotłownie na łazienkę. Będziemy też podwyższać wysokość parteru do 2,75 m i najprawdopododniej ściankę kolankową do 100 cm.
Zastanwiamy się nad drzwiami z kuchni do salonu, bo w sumie kuchnia będzie z nimi mało ustawna. Czy coś jeszcze wpadło wam w oko?

aha26
16-01-2008, 16:48
a my juz wybudowalismy dom w mieczykach i jest super,nie było zadnych niedociągniec w projekcie...teraz juz tylko wykonczyc i mieszkać :wink:

pam
16-01-2008, 18:14
Szukam i szukam i nikt tego nie buduje. Słyszeliście może o kimś kto buduje dom w Chabrach?

Paweł

Gosia i Zbyszek
10-05-2009, 12:13
szukam budujących DOM W TAMARYSZKACH 2

martek1981
13-05-2009, 09:55
Czy jest ktoś, kto buduje lub wybudował dom w Winorośli? Chętnie wymienie doświadczenia :wink:

asiadob
15-05-2009, 04:13
A może ktoś rozpoczyna budowę "domu w lubczyku" lub juz taki domek wybudował?

pam
15-05-2009, 09:44
Widzę że ten wątek jest tylko dla pytających można by powiedzieć wołających na puszczy. Fajnie jak się dostanie od kogoś rady, ale jak trzeba samemu coś podpowiedzieć to przecież szkoda czasu.

gosiaimariusz
09-08-2009, 15:23
A my właśnie jesteśmy blisko stanu surowego z naszym domem w szafranie 3, lustrzane odbicie. Jeśli chodzi o Archon, to póki co nie mamy żadnych zastrzeżeń:)
Pozdrawiam wszystkich budującyhc i zastanawiających się nad budową!

gosiaki
10-08-2009, 16:14
Super projekty.

kasia_i_wiesiu
28-03-2010, 20:47
Witajcie.
budujemy tamaryszki 2
obecny stan surowy otwarty
okolice Torunia
chętnych zapraszamy do wymiany doświadczeń

8)

AnetaS
20-08-2010, 14:19
najpierw był dom w tarninie,
pomieszkałam w nim 5 latek
a teraz buduje się dom w aksamitkach,
Trzeba czasem kwiatki w ogródku zmieniać :)

aw608
26-08-2010, 19:53
Witam
także mam zamiar wybudować tamaryszki 2 (lustrzane odbicie)
start - wiosna 2011 (mam nadzieję)
:welcome:

becia_01
27-09-2010, 20:20
Cześc my zamierzamy na wiosenkę ruszyć z budowa - nasz domeczek będzie nazywał sie dom w szafranie!!!!!!!!!!!!!!!!

alic
20-11-2010, 17:34
Witam i dołączam do klanu,projekt dom w mandarynkach w adaptacji,z budową ruszam na wiosnę 2011.

punto
11-02-2011, 13:36
buduję dom w rododendronach 3g. Budowlańcy zwrócili mi uwagę, że przekrój komina jest za wąski, drzwi wejściowe niewymiarowe i to by było na etapie stanu surowego tyle. Tradycyjnie dla Archonu malutki beznadziejnie wiatrołap, to dla mnie największa wada projektu. No i okna w salonie (południowo - zach) na każdej ścianie, jedno obok drugiego, przez co praktycznie salon jest nieustawny. Tu akurat staraliśmy się przemyśleć na samym początku i zmieniliśmy układ okien tak żeby można było ustawić i sofę i pozostałe meble w miarę "z głową". Pozdrawiam!!!!

wisień
11-02-2011, 17:00
i jeszcze ja się przywitam :yes:
na wiosnę ruszamy z budową domu w wanilii :D

RRK
18-03-2011, 12:23
Witajcie,
w lato 2011 zamierzam rozpocząc budowę domu, z projektów Archonu najbardziej pasuje mi "Dom w marakui" lub Hebe... co sądzicie o tych projektach, może ktoś się przymierzał albo postawił, albo zrezygnował z jakiegoś powodu?
Czekam na wszelkie informacje na ten temat.

Pozdrawiam

Sabri_84
20-03-2011, 20:26
Witam wszystkich:)
My właśnie ruszyliśmy z budową domu w Hebe :)
Pozdrawiam

KasioMar
05-05-2011, 08:46
Witam.
Tu mnie jeszcze nie było;)
a przecież nasz domek pasuje do tematu jak ulał:D

Budujemy Dom w Glicyniach 2
Obecnie na etapie tynków.
+ super, genialny i idealny (po przeróbkach) projekt dla większej rodziny
- to te przeróbki :cool:

Tomas1111
13-03-2012, 16:48
Witam

- szukam osób, które budują bądź przymierzaja sieędo budowy domu Dom w morelach (N) bądź Dom w morelach /po stylizacji/.

Jestem na etapie wyboru projektu.

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-morelach-n/m4c99ee070426c,2577

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-morelach/m446ad0873f682

LRC
25-04-2012, 19:24
Witam,
będziemy budować dom z nowego projektu archonu: DOM W MORELACH 3
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-morelach-3/m4cd9395fd9737
projekt mamy, obsługa ze strony Archonu super porfesjonalna!
Zapowiada się dobrze, architekt, który robi adaptację mówił, że dobrze przygotowany.
Budujących tą lub inną wersję morelek zapraszam do kontaktu.

mój blog http://www.naszemorelki3.mojabudowa.pl/

Pozdrawiam :cool:

gaga33
10-05-2012, 09:47
My budujemy Dom w Moliniach:-)

AMF
14-05-2012, 14:25
Budujemy "Dom pod pistacją G" :)

melon81
12-10-2012, 23:29
witam
zamierzam budować dom pod jarząbem (PN) jeśli ktoś buduje taki dom proszę o kontakt , mam kilka pytań , oraz będę wdzięczny za możliwości obejrzenia domu na żywo
pozdrawiam

Elfir
23-10-2012, 22:04
melon - znajdz sobie po prostu ten projekt wyszukiwarką i zobacz kto budował.