PDA

Zobacz pełną wersję : Okna PCV droższe niż drewniane?



mieczotronix
17-06-2003, 10:28
Firma Butzbach (po miesiącu od mojego zapytania i dopiero jak się im przypomniałem) wyceniła mi okna PCV (okleina drewnopodobna) na 37 tys, podczas gdy inne firmy (m.in Natura i Stolar) wyceniają mi okna drewniane na 30-32 tys.
A podobno te PCV miały być 20-25% tańsze od drewnianych.
Kto tu coś kręci?

pchelek
17-06-2003, 12:03
Kolorowe PVC KOMMERLING EUROFUTUR - 5-komorowe mogą być droższe niż drewniane - to normalne. Pozostaje Ci STOLLAR [ten z Olecka?? :-? ]. Znam jego produkcję - przyzwoita.

mieczotronix
17-06-2003, 15:13
Nie, to inny stolar. Stolar przez jedno L - z siedzibą w Warszawie, ale spółka jest z Żurawina, koło Wrocławia (ja buduję w okolicach Warszawy). Ale widziałem też punkt sprzedaży Stollara, więc skoro sam Pchelek go poleca, to pójdę rzucić okiem. Może rzucisz mi jeszcze nazwę jakuchś solidnych firm od okien drewnianych z moich okolic. Okna mam o wymiarach niestandardowych, ale wszystkie prostokątne. Jedno duuuuże okno przesuwne na taras 230x280 cm.
A te z butzbachu to rzeczywiście byly Eurofutur - nie wiedziałem, że to aż taki "mercedes" wśród okien.

Slawek :)
17-06-2003, 16:06
nie Żurawina, tylko Żurawiny :lol:
a czy to prawda, że okna drewniane malowane kosztują tyle samo co plastiki, albo niewiele więcej? Mam stary dom i wyjątkową niechęć do tworzyw sztucznych, natomiast i tak chcę by były kolorowe.
Sławek

17-06-2003, 21:11
Firma Butzbach (po miesiącu od mojego zapytania i dopiero jak się im przypomniałem) wyceniła mi okna PCV (okleina drewnopodobna) na 37 tys, podczas gdy inne firmy (m.in Natura i Stolar) wyceniają mi okna drewniane na 30-32 tys.
A podobno te PCV miały być 20-25% tańsze od drewnianych.
Kto tu coś kręci?
Może potraktowali Cię jak natręta (może zdradziłeś się że jesteś zwolennikiem drewnianych). A może oferta zawierała coś wiecej (szyby, okucia).
Ciekawe jak wypadną te plastiki w porównaniu z innymi drewnianymi (w drewnie ceny też się mocno róznią - zakleży od rodzaju i jakości klejonki itp.)
Osobiście wolałbym mercedesa - cenę pewnie dałoby się jeszcze wynegocjować.

pchelek
18-06-2003, 12:45
Szukaj w firmach M&S ze Słupska, FERNO z Lubartowa, Dziadek z Bielic, ADPOL z Torunia, Goran z Lublina, STOLLAR z Olecka, GEBAUER z Opola. [wszyscy mają strony internetowe - można ich wyszukać przez www.oknonet.pl albo przez wyszukiwarkę www.google.pl.
Wszyscy mają solidne wyroby - drewniane [a niektórzy i PVC] i mogę ich polecić bez obaw.
STOLLAR robi okna do samodzielnego montażu - jak jesteś stolarz to sobie poradzisz [to jak klocki LEGO].
M&S ma fantastyczne drzwi przesuwne i harmonijkowe - nawet na szerokość zabudowy 12 metrów.
ADPOL robi fajne okna z cedru i modrzewia.
GEBAUER ma fajne okiennice do suer okien
GORAN ma ciekawe okna dwukolorowe.
Wybór jest bardzo trudny. Po okresie zastoju okna drewniane zaczymają być mercedesami stolarki okiennej. Ci od PVC się wzajemnie wycinają niską ceną i niską jakością.

juras
24-06-2003, 11:59
Robiłem rozeznanie w styczniu i jak mi wyceniali okna to co chwilę się dziwiłem. NP. Okna malowane na biało i brązowo drewniane to standard i kosztują (mi wyszło jakieś 9.500zł) mniej więcej 1000 zł drożej niż klasyczne białe lub brązowe okna plastykowe (ok. 8.500zł). Ale moja połówka chciała mnieć jasno-brązowe, spodobał nam się kolor afromozja lazurowa i okazało się że wyszło nam do zapłaty 15 tyś, a pcv z okleiną drewnopodobną jedynie 14 tyś, więc znowu tylko 1000 droższe drewno. Zatem okna białe drewniane malowane farbą kryjącą kosztują w moim przypadku 9.500 a oklejane plastyki 14.000 zł. A zatem teza, że drewno jest tańsze od pcv jest prawdziwa.

24-06-2003, 15:50
:o

GRom
25-06-2003, 06:09
To wszystko zależy od jakiej firmy są takie okna.Mam znajomego, który wstawił sobie Butzbacha, jak sobie porównałem ceny to moje takie same okno z okleiną drewnopodobną wyszło 40% taniej.Jego sa całe białe.Gdzieś w muratorze porównywali ceny i Butzbach wypadł jako najdroższy choć wcale nie najlepszy, raczej przeciętny.Ja mam profile 5 komorowe rama okna i 3 komorowe futryna.Jak na razie jest OK.

mieczotronix
25-06-2003, 08:01
GRom - powiedz tylko jeszcze jakiej firmy są Twoje okna, to może coś skorzystam.

GRom
25-06-2003, 08:40
Jest to profil bezołowiowy Plustec.Okna wyglądają super, okleina złoty dąb i dotego ramy na zewnątrz zlicowane :lol:, okucia Winhausa.Za 15 okien różnej wielkości od 3000x150 do 70x70 zapłaciłem 10.500 zł z montażem.Za porównywalną Salamandrę chcieli 2 tys więcej.
Udanego wyboru.

mieczotronix
25-06-2003, 08:42
No dobra, ale ja chciałem dowiedzieć się kto jest producentem. Żebym mógł mu wysłać swoje okna do wyceny. Skoro jesteś zadowolony i polecasz, to czemu nie podzielisz się nazwą firmy?

pchelek
25-06-2003, 08:54
Jak chcesz PLUSTECA colorowego to jest nowa firma - WERK k Błonia telefon 22/7963268.
Te drewniane okna są niesłychanie podejrzanie tanie. Zastanawiam się dlaczego aż tak tanie. Ile wychodzi za jedno okno.

mieczotronix
25-06-2003, 09:00
Pchełek - nie wiem do kogo się zwracasz. Czy moje okna drewniane (za 32 tys) są tak podejrzanie niesłychanie tanie?
Żeby nie było niejasności - okna, których potrzebuję można znaleźć tu: http://www.penet.pl/~mieczu/gl/okna.jpg
No więc czy 32 tys. za te wszystkie okna to dużo, czy mało?

25-06-2003, 09:15
Pchełek - nie wiem do kogo się zwracasz. Czy moje okna drewniane (za 32 tys) są tak podejrzanie niesłychanie tanie?
Żeby nie było niejasności - okna, których potrzebuję można znaleźć tu: http://www.penet.pl/~mieczu/gl/okna.jpg
No więc czy 32 tys. za te wszystkie okna to dużo, czy mało?

No ja piórkuję !!! Na moje oko cholernie dużo. Za mniej więcej podobną ilość okien i podobnych gabarytów, tfu... jeden balkon więcej, fakt, że 5 okienek małych, ale większość okien o szerokościach po 10cm większych niż standard zapłaciłem 15.000 w styczniu firmie Natura.

No chyba że zamawiasz jakiś wyszukany, drogi kolor, z okuciami i szybami antywłamaniowymi, złotymi klamkami, drogie egzotyczne drewno, z kontaktronami montowanymi fabrycznie to już inna sprawa.
Albo wclae się nie targowałeś !!!

juras
25-06-2003, 09:17
No ja piórkuję !!!

Znowu się nie zalogowałem.

Juras

25-06-2003, 15:56
To wszystko zależy od jakiej firmy są takie okna.Mam znajomego, który wstawił sobie Butzbacha, jak sobie porównałem ceny to moje takie same okno z okleiną drewnopodobną wyszło 40% taniej.Jego sa całe białe.Gdzieś w muratorze porównywali ceny i Butzbach wypadł jako najdroższy choć wcale nie najlepszy, raczej przeciętny.Ja mam profile 5 komorowe rama okna i 3 komorowe futryna.Jak na razie jest OK.
Możesz podać gdzie można znaleźć te porównanie okien?

pchelek
26-06-2003, 07:55
Odniosłem się do wypowiedzi jurasa i podanej przez niego ceny 9.500 za białe drewniane okna - to jest niesłychanie tanie. Może źle sformułowałem odpowiedź. Te Twoje za 32 należą zatem do tych dobrych w dobrej cenie [znaczy się nie kupiłeś trabanta a raczej merca].
Porównywanie cen nie ma sensu bo cena zależy od:
gdzie firma jest, czy jest to zakład pracy chronionej, czy zatrudnia rolników [płacą KRUS] albo zasuwają na czarno za 500 zł po 16 godzin, czy płaci za towar [często zalegają], czy okno jest w pełni wyposażone [okucia, dobre szyby, usztywnienia] i wiele innych przyczyn.[/list]

GRom
26-06-2003, 09:24
Profile Plusteca można pewnie kupić u różnych dystrybutorów.http://www.plustec.pl/, są tam telefonny i kontakty, powinni wiedzieć kto z ich profili produkuje a kto sprzedaje.

juras
26-06-2003, 09:52
Odniosłem się do wypowiedzi jurasa i podanej przez niego ceny 9.500 za białe drewniane okna

Poważnie taka niska cena za białe okna drewniane, ale uwaga - ODRADZAM kupowanie okien drewnianych malowanych farbami kryjącymi, np. białe ponieważ nie widać struktury drewna. Moja znajoma 2 lata temu kupiła okna drewniane, drogie były (nie znam firmy) i za przeproszeniem gówniane. Chciała zapłacić więcej za markowe okna i okazało się, że na wiosnę żywica wyciekała.