PDA

Zobacz pełną wersję : Dom bez odbioru. Baa bez dziennika budowy!



oleniek
10-04-2007, 13:31
Witajcie
Czy ktoś mógłby mnie oświecić w sprawie dziennnika budowy? :-? Otóż szukamy gotowego domu, dzwonimu to tu to tam i dzisiaj rano trochę mnie wryło. Otóż zawsze myślałam że dziennik budowy powstaje "wraz z domem" A tu Pan X mówi mi że jego dom nie ma odbioru, ale PO ZAKUPIE mogę go sobie sama zrobić wystarczy TYLKO że zaprowadzę dziennik budowy! Czy on aż takiego durnia szuka, czy też ja się na czyms nie znam i taki dziennik budowy to "pryszcz"
:roll: Ola

robert skitek
10-04-2007, 16:39
takiego durnia szuka...

oleniek
10-04-2007, 19:08
dzięki

novi_ana
17-04-2007, 08:47
musi byc dziennik budowy, brak odbioru rozumiem ludzie tego nie robili bez potrzeby, ale dla banku taki dom jest domem do wykończenia i odbioru będzie wymagał; pytanie tylko, w którym roku byl budowany.. lata 80-te i poczatek 90-tych to wolna amerykanka :)
jesli kupisz dom z wadami ukrytymi powołujesz się wtedy na projekt i wpisy w dzienniku budowy typu zgodnie z planem itd.; masz prawo rękojmii na 3 lata, ale na rzeczy, które nie były widoczne; :-?
jesli ten dom wg Twoich fachowców od piwnicy, fundamentów, ocieplenia, rur i dachu jest wybudowany zgodnie z normami budowlanymi i skoro to taki pryszcz zrobienie dziennika budowy to niech jego właściciel go wydusi:) i weźmie na siebie odpowiedzialność..ale wątpię żeby to zrobił:D

aneczeleczka
20-04-2007, 14:30
Ja mieszkam w takim domu, po rodzicach. Wybudowany właśnie w latach 90. I jest git, absolutnie żadnych problemów. Jeśli jest numer na domu i jeśłi da się w nim zameldować to najmniejszego problemu nie ma i nie piszcie inaczej bo jestem pewna!