PDA

Zobacz pełną wersję : Na schopdy wew. beton z gruchy czy z betoniarki?



gabik9
11-04-2007, 11:08
Witam!

Z powodu wysokich cen betonu z gruchy planowalem iz schody w wew. będa zalewane z betonu produkowanego na budowie. Jednak dzis majster powiedział ze muszą byc razem ze stropem zalewane czyli betonm z gruchy.

Czy to prawda? czy tylko oznaka lenistwa robotników?

Gryfpc
11-04-2007, 11:31
Oczywiście, że prawda, ponieważ będą wtedy stanowiły razem ze stropem monolit! A poza tym czy wiele wtedy zaoszczędzisz, jeśli zrobisz to z betoniarki?!

Evva
11-04-2007, 12:07
Nie muszą być zalewane razem ze stropem. Czy tak byłoby lepiej - nie wiem.
We wszystkich przypadkach jakie znam robotnicy wystawiali tylko zdruty ze stropu, żeby potem połączyć z nimi schody.

Do samych schodów nie opłaca się zamawiać gruchy.
Jeżeli jednak okazałoby się że z jakichś względów lepiej byłoby to zalewać wszystko razem to myślę że finansowo na tym nie stracisz.

11-04-2007, 12:23
... majster powiedział ze muszą byc razem ze stropem zalewane czyli betonm z gruchy.

Czy to prawda? ...
Evva ma racje
nie musza - ale lepiej jak sa zalane łacznie ze stropem
co do betonu - równiez nie musi byc "z gruchy"

kaczorek.
11-04-2007, 12:27
nawet się nie zastanawiaj lej razem ze stropem !
dlaczego?:
szybciej, - wg.mnie taniej - wygodniej - na 2 gi dzień mozna po nich łaźić,
dobrze zwiazane z pozostałą konstrukcją budynku, jednorodny beton i pewnej klasy

jezeli chcesz oszczednosci to niech przygoruja ci robotnicy szalunki pod taras albo schody wejściowe - bo betonu zawsze coś z gruchy zostaje i trzeba to gdzieś wlać - tu szukaj oszczędności

gabik9
11-04-2007, 12:35
nawet się nie zastanawiaj lej razem ze stropem !
dlaczego?:
szybciej, - wg.mnie taniej - wygodniej - na 2 gi dzień mozna po nich łaźić,
dobrze zwiazane z pozostałą konstrukcją budynku, jednorodny beton i pewnej klasy

jezeli chcesz oszczednosci to niech przygoruja ci robotnicy szalunki pod taras albo schody wejściowe - bo betonu zawsze coś z gruchy zostaje i trzeba to gdzieś wlać - tu szukaj oszczędności

a czy schody i tarasy wchodza w zakres typowego wykonczenia domu w stanie surowym?? Mam to w umowie ale jest ogromna wojna o to z ekipą która mowi ze nigdy sie z czym takim nie spotkali...

denes
11-04-2007, 12:40
a czy schody i tarasy wchodza w zakres typowego wykonczenia domu w stanie surowym?? Mam to w umowie ale jest ogromna wojna o to z ekipą która mowi ze nigdy sie z czym takim nie spotkali...
U mnie robili w cenie stanu surowego. Chociaz nie wiem dokladnie o co Ci chodzi, o wykonczenie, czyli plytki itp? Stan surowy, to surowy, czyli w cenie mialem po prostu zrobienie tarasow, bez wykonczenia.

gabik9
11-04-2007, 12:42
a czy schody i tarasy wchodza w zakres typowego wykonczenia domu w stanie surowym?? Mam to w umowie ale jest ogromna wojna o to z ekipą która mowi ze nigdy sie z czym takim nie spotkali...
U mnie robili w cenie stanu surowego. Chociaz nie wiem dokladnie o co Ci chodzi, o wykonczenie, czyli plytki itp? Stan surowy, to surowy, czyli w cenie mialem po prostu zrobienie tarasow, bez wykonczenia.

no stan surowy....wylanie betonu...

gabik9
11-04-2007, 12:45
a czy schody i tarasy wchodza w zakres typowego wykonczenia domu w stanie surowym?? Mam to w umowie ale jest ogromna wojna o to z ekipą która mowi ze nigdy sie z czym takim nie spotkali...
U mnie robili w cenie stanu surowego. Chociaz nie wiem dokladnie o co Ci chodzi, o wykonczenie, czyli plytki itp? Stan surowy, to surowy, czyli w cenie mialem po prostu zrobienie tarasow, bez wykonczenia.

a schody zew i taras miales jakos związany pretami razem z budynkiem?

denes
11-04-2007, 12:47
a schody zew i taras miales jakos związany pretami razem z budynkiem?
Nie, w dodatku sa zdylatowane styropianem ociepleniowym, ale nie wiem czy tak jest dobrze, tak po prostu zrobili...

11-04-2007, 12:49
a czy schody i tarasy wchodza w zakres typowego wykonczenia domu w stanie surowym?? Mam to w umowie ale jest ogromna wojna o to z ekipą która mowi ze nigdy sie z czym takim nie spotkali...
nie wiem co jest "typowym wykończeniem w stanie surowym"
ale ja trzymałbym sie umowy
poniewaz Twoja ekipa nie spotkała sie nigdy z wykonaniem schodów - mimo ze ma to w umowie - za kare kazałbym im mieszac beton na schody w betoniarce :evil:

gabik9
11-04-2007, 12:51
ile masz stopni schodow zew. i jakie wymiary?? szerokośc i wysokość?

denes
11-04-2007, 12:54
ile masz stopni schodow zew. i jakie wymiary?? szerokośc i wysokość?
Schody wejsciowe: 3 stopnie, szerokosc tarasu ok. 2 metry, wysokosc calosci ok 60cm
Taras: 3 stopnie, szerokosc tarasu ok 6m, wysokosc ok 60cm.

Wymurowane z bloczkow betonowych, stopnie o wysokosci bloczka.

kaczorek.
11-04-2007, 12:55
jezeli schody sa w projekcie jako żelbetowe to robota nalezy do wykonujacych stan surowy, jezeli w projekcie były np. drewniane noo to sprawa moze rypnąć :roll:

gabik9
11-04-2007, 12:57
ile masz stopni schodow zew. i jakie wymiary?? szerokośc i wysokość?
Schody wejsciowe: 3 stopnie, szerokosc tarasu ok. 2 metry, wysokosc calosci ok 60cm
Taras: 3 stopnie, szerokosc tarasu ok 6m, wysokosc ok 60cm.

Wymurowane z bloczkow betonowych, stopnie o wysokosci bloczka.


no mi tez chca z bloczków betonowych murowac schody...a z betonu nie wyjdzie taniej??

kaczorek.
11-04-2007, 12:58
a schody zew i taras miales jakos związany pretami razem z budynkiem?
Nie, w dodatku sa zdylatowane styropianem ociepleniowym, ale nie wiem czy tak jest dobrze, tak po prostu zrobili...

powinna być dyletacja

gabik9
11-04-2007, 12:58
jezeli schody sa w projekcie jako żelbetowe to robota nalezy do wykonujacych stan surowy, jezeli w projekcie były np. drewniane noo to sprawa moze rypnąć :roll:
taaak w projekcie sa zelbetowe...

denes
11-04-2007, 13:01
taaak w projekcie sa zelbetowe...
Mialem tez zelbetowe, z adnotacja ze dopuszczaja wymurowanie z bloczkow betonowych.

gabik9
11-04-2007, 13:09
kurcze ale teraz musze nasypac piachu szybko, zaeby mogli robić te schody i taras bo mam znaczna róznice poziomów. Czy wystarczy taki zwir niskiej jakości?? Jaki byl do zasypywania fundamnetow uzyty??