PDA

Zobacz pełną wersję : Co zrobic ze starym gipsem????????



romanR
11-04-2007, 11:16
witam,

mam w garazu ze 4 piecdziesieciokilowe worki gipsu ktory juz jest o dobrych kilka lat przeterminowany i zastanawiam sie co z nim zrobic, czy mam go wyrzucic czy da sie go w jakikolwiek sposob jeszcze wykorzystac...

prosze o pomoc

dzieki

Sp5es
11-04-2007, 15:31
Jak nie zbrylony ma szanse działać. Gips w naturze , w tym anhydryty mają po jakieś 200 milionów lat...

Do głądzi bym go nie brał , bo najmniejsze zbrylenie popsuje ścianę. Można go wziąć do sztukaterii. Zrobić donicę na kwiaty, ale to nie optymalne, bo trzebaby wyjątkowo dobrze zabezpieczyć przed wodą (ciekłe folie). Można wsadzić w sztukaterie (dowalić 40-50 piachu, najlepiej drobnego, kwarcowego 0,8-1,2 mm)
Zasadniczo - nie tam gdzie jest woda- wtedy wytrzymałość gipsu spada do 1/3.
A tak to wszędzie. Uważać przy domiszkowaniu do cementu - gigantycznie może zmienić szybkość wiążania cementu.

Możesz też zrobić krasnala - dodaj tyle samo piachu co gipsu i zabezpiecz przed wodą. Do tak ambitnej aplikacji wystarczy pokost lniany, czego jednak nie radzę używać do sztukaterii.

Rom-Kon
11-04-2007, 17:24
Stary gips dostaje takiego "powera" że na żadnego krasnala się nie nada... można stosować jak zwykły budowlany... lub utylizować... polecam to drugie...

KaiM
11-04-2007, 17:37
a co zrobić z malymi kawałkami płyt G-K? mam tego sporo

beton44
11-04-2007, 18:34
wbrew bardzo popularnej metodzie "wywozu do lasu"

proponuję

w lokalnym przedsiębiorstwie śmieciowym wynająć sobie po zakończeniu
budowy coś takiego:
http://www.muratordom.pl/zdjecia/2A_1_.jpg

i tam wrzucić wszystkie pozostałości..

Sp5es
12-04-2007, 11:38
Stary gips dostaje takiego "powera" że na żadnego krasnala się nie nada... można stosować jak zwykły budowlany... lub utylizować... polecam to drugie...

0,2% kwasu cytrynowego i "powera " - niet.

bigmario4
12-04-2007, 16:32
jeżeli w garaż u kilka lat to nawet jak nie jest zbrylony może już być "związany" .Po prostu gips jest higroskopijny,cięgnie wilgoć z powietrza.Zrób probę zalej troche wodą i zobacz czy i po jakim czasie wiąże.