PDA

Zobacz pełną wersję : System HEPWORTH



Kenol
11-08-2001, 22:30
HEPWORTH czy może miedż co wybrać

29-08-2001, 10:33
Do czego ?
c.o czy wody uzytkowej ?

wieku
18-07-2002, 17:25
ja sie chyba zdecyduje na HEPWORTH ponieważ instalator który bedzie mi to robił daje gwarancje 6 lat na robocizne ponieważ HEPWORTH wymógł na instalatorach robiących z tych materiałów taką gwarancje, obecnie negocjuje ceny - zobaczymy.

poz wieku

buleczka_77
19-07-2002, 07:35
6 lat gwarancji na robociznę?? no no! To brzmi dumnie...
Ciekawe ile materiały w takim razie wyceniają? Pewnie dwa razy tyle co na rynku?? Daj znac jak dostaniesz kosztorys i opis mniej więcej do jakiej wielkości domu to jest, ile masz łazienek i jakie ogrzewnianie robisz.
Pozdro
Bułka

pawcik7
19-07-2002, 11:23
Czesc.
Mozna powiedziec ze skonczylem instalacje co oraz cwu w tym systemie. Postanowilem zrobic to sam ze wzgledu na koszty robocizny i ... prostote polaczen. Mialem duze obawy czy podolam, ale udalo sie i moge nawet stwierdzic ze jest to dosyc proste. Pomogl mi tez w tym autoryzowany punkt sprzedazy, w ktory moglem sie do bolu pytac o wszelkie zawilosci. Koszt centralnego ogrzewania w systemie rozdzielaczowym ( 2 rozdzielacze 6 i 10 portowy
+ 200 m rury stabilizowanej, podejscia pod sciane, kolanka i inne takie tam nie byl wcale wysoki- mysle ze 2000-2500 ale nie jestem pewien ) + jeszcze zimna woda oczywiscie
Poza tym zlaczki mozna laczyc z instalacja z miedzi co jest bardzo OK.
Moim zdaniem system bardzo ok i nie warto marnowac kasy na ekipe instalacyjna

Oczywiscie nie wszystkie prace mozna wykonac samemu - podlaczenie do pieca trzeba zlecic specjaliscie ale to chyba kazdy wie

wieku
09-08-2002, 15:58
dom ma pow. 200 m i wyceniono mi na 8.600 w tym są 3 łazienki, kotłownia , podgrzewanie podłogowe,grzejniki c.w.u. a człowiek jest polecany i za punkt bierze 80-zł i jest z okolic Żyrardowa