PDA

Zobacz pełną wersję : Postępowy EC153 (Ciepły P160)



Piwo
11-04-2007, 14:01
Wielkie okna na ogród - to chyba pierwsze co rzuca się w oczy :)

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=437&IdKolekcji=

Co o nim sądzicie?
Czekam na wasze opinie.

Piwo
15-05-2007, 07:33
Noooo dalej - po miesiącu nikt i nic jeszcze nie napisał na ten temat...

Nie podoba się wam?
Dorzucę jeszcze link dot. budowy niemal identycznego domu (budowanego w technologii pasywnej)

http://www.domy-pasywne.pl/

Może teraz ktoś się podzieli swoją opinią ?

Whitemag
15-05-2007, 15:20
Projekt faktycznie sympatyczny, ale wymienie rzeczy, ktore mi sie nie podobaja:
-usytulowanie lazienki na dole...jak dla mnie fatalne, w przedsionku, na dodatek powierzchnia 2.5 m2 to nieporozumienie nawet dla malej lazieneczki.
-gora - tylko jedna lazienka - tu kwestia rodziny liczonej w szt. uzytkujacej dom.
Aha, ten stol w jadalnii to chyba jakis blad wizjonerski :)

Mysle, ze po pewnych zmianach wewnatrz domu mozna kupic calkiem fajny domek dla nielicznej rodzinki.
Oczywiscie obligatoryjne wejscie do domu od strony polnocnej...

Piwo
15-05-2007, 19:45
Oczywiście jest kilka zmian jakie mam zamiar wprowadzic do tego projektu :
- Powiekszyc lazienke kosztem holu/przedsionka
- zabudowac przestrzen nad klatka schodowa - mala suszarnia
- zlikwidowac okienko nad srodkowym oknem ogrodowym i wstawic tam okno dachowe
- zlikwidowac okno w garazu
- poszerzyc garaz
- przestawic pokoje na pietrze - duzy pokoj od tarasu
i jeszcze kilka ulepszen ...
Ale nie zgodze sie co do wejscia do domu od polnocy - takie wielkie okna od poludnia to istna szklarnia, spiekota na maxa. Ja chce robic front od poludnia - a nawet nie ze chce , tylko musze - taka dzialka...

Stol w jadalni oczywiscie w kwadrat albo prostokat ! :)

Siepka
25-08-2007, 21:44
Cześć,




Oczywiście jest kilka zmian jakie mam zamiar wprowadzic do tego projektu :
- Powiekszyc lazienke kosztem holu/przedsionka
- zabudowac przestrzen nad klatka schodowa - mala suszarnia
- zlikwidowac okienko nad srodkowym oknem ogrodowym i wstawic tam okno dachowe
- zlikwidowac okno w garazu
- poszerzyc garaz
- przestawic pokoje na pietrze - duzy pokoj od tarasu
i jeszcze kilka ulepszen ...
Ale nie zgodze sie co do wejscia do domu od polnocy - takie wielkie okna od poludnia to istna szklarnia, spiekota na maxa. Ja chce robic front od poludnia - a nawet nie ze chce , tylko musze - taka dzialka...

Stol w jadalni oczywiscie w kwadrat albo prostokat ! :)

ulala
przy takim podejściu to chyba lepiej poszukać innego projektu ;)

dom jest świetny w sensie prostoty konstrukcji i bezpretensjonalności

w środku dzięki antresoli i podwójnej wysokości okien jest wrażenie dużo większej powierzchni niż w rzeczywistości

poszerzanie garażu zaburzy proporcje dom/garaż - taki jest projekt i tak właśnie wygląda dobrze

garderoba przy dużej sypialni w jednym z wariantów jest podzielona na część garderobianą i łazienkę przez co uzyskuje się małą bo małą ale 3 łazienkę i to z dostępem bezpośrednio z sypialni

duże okna od południa a małe jak najmniejsze powierzchnie przeszklone od północy to jedna z podstaw energooszczędności ;)

a stół w jadalni zdecydowanie okrągły
taki na 4 osoby - chodź to akurat kwestia gustu

generalnie uważam że im mniej zmian w projekcie tym lepiej
a jak zaczynają się sypać to lepiej szukać innego projektu

energooszczędny dom będziemy budować dopiero wiosną 2009roku :)

Piwo
28-09-2007, 14:38
To jak dom wygląda może się różnić od tego jak się w domu mieszka.
Zmiany są nieuniknione - nie słyszałem o projekcie domu, który nie był modyfikowany (każdy z nas ma inne preferencje).

Chciałbym zacząć budowę w pierwszej połowie 2008 - zobaczymy czy się to uda...

Pozdrawiam
Piwo

Guzmanka
28-10-2008, 13:28
Witaj, my będziemy budować P 180a, podobny do Waszego ale z podwójnym garażem i pokojami nad garażem (większa rodzinka;)) Fajnie, że gdzieś niedaleko nas ktoś buduje P 160, my planujemy zacząć na wiosnę 2009 w Mrowinie k . Rokietnicy.

Jeżeli chcesz, żeby więcej ludzi do Ciebie zaglądało, proponuje dodać linki w stopce do Twojego tematu, zawsze łatwiej znależć.
Super by było gdybyś wrzucił jakieś foty i pokazał jak dom rośnie.
Pozdrawiam

Piwo
29-10-2008, 12:21
25.10 zalałem strop. Teraz pada deszcz, który załatwia za mnie sprawę podlewania:)

Niestety nie mam przy sobie zdjęć z prac nad piwnicą (wykop,fundamenty,strop piwnicy...) - może zamieszczę jeśli ktoś usilnie będzie chciał...

1. Od ogrodu (schody do piwnicy na zew. domu)
http://www.cyfroweoko.com/dom/Dsc_0005a.jpg
2. Front
http://www.cyfroweoko.com/dom/Dsc_0183a.jpg
3. Gruszko-pompa / pompo-gruszka
http://www.cyfroweoko.com/dom/Dsc_0191a.jpg
4. Salon z kominkiem :)
http://www.cyfroweoko.com/dom/Dsc_0196a.jpg
5. Strop - a za kominem taras (nad garażem)
http://www.cyfroweoko.com/dom/Dsc_0198a.jpg
6. Schody (chwilowo drabina :)
http://www.cyfroweoko.com/dom/Dsc_0200a.jpg

Piwnica jest tylko pod garażem...
Czekam na wasze uwagi...

Piwo

Guzmanka
29-10-2008, 14:17
O fajnie są fotki!!
Hm, masz lustrzane odbicie projektu? czy przestawiałes tylko garaż na drugą stronę ? Bo coś mi w środku nie pasuje... Mianowicie, ten komin.
Ale , ale.. nie widze dużych okien na elewacji ogrodowej? Zrezygnowałeś z nich? One są urocze, nadają temu domowi "to coś"...

Piwo
30-10-2008, 10:46
Gratuluję wprawnego oka :)
Dom jest w odbiciu lustrzanym a okna zmniejszone. Wynika to z ustawienia działki względem sąsiada oraz tego, że dom ma front od południa. Generalnie nie powinniśmy brać tego projektu ze względu na takie ustawienie działki, ale dom pod Wrocławiem nam się tak spodobał, że postanowiliśmy własny trochę przerobić i w nim zamieszkać...

Powiększyłem też garaż - tak jak wy pewnie uważacie, że ten w Smolcu jest za mały. Obok garażu powstanie jeszcze wiata...

Teraz doszliśmy jeszcze do wniosku, że dałoby się jeszcze zlikwidować pomieszczenie gospodarcze obok kuchni - zyskując okno na ulicę. A rekuperator (który na razie jest tylko w planach) wyniesiemy do piwnicy/garażu.

W chwili obecnej dobieramy dachówki i kolor elewacji...

Guzmanka
27-11-2008, 18:39
Co u Was słychać?
Jestem ciekawa postępów.

Piwo
30-11-2008, 19:49
Budowa trochę spowolniła przez rodzinne imprezy i padający śnieg a potem deszcz. Ponadto temperatura spowalnia budowę klinkierowych kominów (zaprawa wg instrukcji powinna być stosowana przy +5 stopniach , ale jakoś się klei).
Czas mnie goni : 5-10 grudnia mają przyjść cieśle i do tego czasu muszę mieć kominy zrobione. Dlatego biorę od wtorku urlop aby podgonić.
Trzymajcie kciuki za pogodę!.
Po 16.30 jest już ciemno - murować nie idzie przy sztucznym świetle, ale sprzątać działkę i budowę się da...
Ale jak się ma zgraną ekipę, to jak widać http://forum.muratordom.pl/post2823512.htm#2823512 nie jest problemem aby wystartować 2 miesiące później i mnie wyprzedzić... :)
W następny weekend pokażę kilka foto.

Guzmanka
30-11-2008, 21:14
Z niecierpliwością czekamy na zdjęcia!!!
I oczywście trzymamy mocno kciuki.
Powodzenia

Piwo
07-01-2009, 12:19
Obiecałem trochę fotek podesłać, ale miałem na głowie trochę spraw do załatwienia... Ostatnie zdjęcia pochodzą z połowy grudnia - na chwilę obecną cieśle kończą dach (niby do soboty ma być gotowe - podeślę zdjęcia w weekend).

Zapraszam

www.cyfroweoko.com/dom

Piwo
23-03-2009, 10:40
Cześć
Chciałbym się pochwalić nowymi oknami z Oknoplastu Kraków oraz drzwiami frontowymi od Nowakowskich z Mosiny.

http://cyfroweoko.com/dom/drzwi%20i%20okno.jpg

Pewnie zainteresuje was duże okno łazienkowe, bo różne opinie i ja usłyszałem na temat okien trójkątnych.
Tak więc to okno jest również 3 szybowe ale ramki w nim mają po 12mm (pozostałe okna 14mm). Okna po bokach są otwierane na środkowym słupku. Mają też możliwość uchylania. Mały trójkąt powyżej okna jest oknem stałym.
Odradzano nam podział tego okna w taki sposób jak to jest podane w projekcie domu, bo okucia mogą tego nie wytrzymać (za mało kątów prostych, które są mocniejsze i sztywniejsze od narożników w kącie ostrym). Okno jakie widzicie jest mojego skromnego autorstwa :)

Drzwi trochę przypominają wyglądem te z firmy CAL, ale cena podobnych od stolarzy była dla nas bardziej przystępna. Aby doświetlić wnętrze wiatrołapu - kazaliśmy zrobić okienko nad drzwiami (trochę się zgapiliśmy i wybraliśmy dymne szkło - może da się to kiedyś wymienić...czytajcie dalej dlaczego...) Za tydzień będą robione tynki gipsowe i pojawi się w domu sporo wilgoci - zobaczymy jak to zniosą. Mam nadzieję, że dobrze, bo będę często na budowie wietrzył i ogrzewał...

Okno małej łazienki jest maksymalnie przesunięte do drzwi aby zmieścił się po prawej stronie prysznic. Szkło jest piaskowane (mleczne).

A w środku - położona już prawie cała elektryka (nie mam jeszcze szafki z bezpiecznikami zamontowanej) oraz warstwa 20cm wełny pomiędzy krokwiami.

Czekam na wasze komentarze.
Pozdrawiam
Piwo

IP
18-04-2009, 17:12
Witaj, budujemy P180, czyli trochę wiekszą wersję.. też wersje lustrzaną. Tyle że nie widzę na zdjęciach antresoli? i czy komin zabiera aż tyle przestrzeni w pokojach na górze?
Nam Własnie wczoraj wylali strop, więc z lekką zazdrością patrzę na Twoje postępy.
Możesz napisać jak rozmieściłeś ogrzewanie? Dzisiaj miałam spotkanie z hydraulikiem i zachęcał mnie do zostawienia wszystkich projektowanych grzejników i zrobienia podłogówki w holu, wiatrołapie i wzdłuż wielkich okien

Piwo
20-04-2009, 07:25
Cześć IP,

Antresoli nie ma - zrezygnowaliśmy z niej, bo uznaliśmy z żoną, że za dużo ciepła będzie szybko uciekało do góry. W miejscu zabudowanej antresoli chcemy zrobić szafę na wszelkie ciuchy oraz małą biblioteczkę.
Ogrzewanie to temat na najbliższe tygodnie - właśnie wybrałem firmę, co ma mi to zrobić.
Ogrzewanie podłogowe jest w : kuchni (powiększonej o pomieszczenie gospodarcze), łazience, wiatrołapie i części salonu "pod antresolą" oraz dodatkowo łazienka na piętrze.
Grzejniki pod oknami dachowymi oraz w sypialni przy drzwiach na taras - bo ja zmieniłem układ pokoi - pokoje dzieci są nad kuchnią. Zrezygnowałem z tych pod oknami szczytowymi aby mieć więcej miejsca na ustawienie sobie mebli w pokojach.
Przyznaję się do pomyłki - umieściłem cały komin w domu (choć namawiano mnie do tego aby chociaż w części wcisnąć go w ścianę. Teraz odstaje on 40 cm od ściany i zabiera trochę miejsca (bo robiłem go z pełnej cegły, którą dostałem za friko).

A gdzie powstaje twój dom? Może niedaleko? W komornikach też widziałem p180 - już powinien być w stanie zamkniętym...

Pozdrawiam
Piwo

Guzmanka
20-04-2009, 14:37
Cześć Piwo.

Pięknie sie prezentuje to okno w łazience.
Chyba będziemy kombinować też w tym kierunku.
U nas w tym tygodniu będą ruszać ściany nośne :)

IP
21-04-2009, 09:01
Przyznaję się do pomyłki - umieściłem cały komin w domu (choć namawiano mnie do tego aby chociaż w części wcisnąć go w ścianę. Teraz odstaje on 40 cm od ściany i zabiera trochę miejsca (bo robiłem go z pełnej cegły, którą dostałem za friko).

A gdzie powstaje twój dom? Może niedaleko? W komornikach też widziałem p180 - już powinien być w stanie zamkniętym...

Budujemy się całkiem niedaleko, w Strykowie, to jak jedziesz na Zieloną Górę.
Komin też mam z cegły pełnej ale w ścianie, gdyż murarz mnie przekonał, że będę mieć więcej miejsca w salonie. Poza tym on nie robił w Schiedlu i przekonywał mnie, że tradycyjna technologia jest sprawdzona.
Jak oceniasz wybrane okna? Gdyż poważnie zastanawiamy się nad ofertą Oknoplastu salon na Jeżyckiej oraz Gmyrpolu z Stęszewa.

Piwo
21-04-2009, 12:57
Komin w domu, to mniejsze straty ciepła - dlatego dałem się namówić.
A skoro już go mam w pokoju, to po prostu ustawiłem sobie kominek w innym miejscu i jakoś to przeboleję. Pozostała część ściany idealnie sprawdzi się na miejsce dla TV.
Okna oceniam bdb. Wszystkie okna 3-szybowe w ramach koloru złoty dąb.
Ale nikomu nie polecam przedstawicieli Oknoplastu z ulicy Niecałej w Poznaniu oraz ich "ekipy" montażowej. :evil:
Nie wiem jak na Jeżycach, ale do drzwi garażowych i parapetów wew. wybrałem Oknoplast z ul. Góreckiej. - zobaczymy czy i z nimi będą problemy (oby nie).

Dzisiaj będę rozmawiał z instalatorami ze Stęszewa...
No i chyba wybiorę piec Vaillanta oraz grzejniki Kermi X2...

Pozdro
Piwo

Piwo
17-11-2009, 09:34
Cześć

Jak wszyscy - nie mam czasu zamieszczać zdjęć, bo siedzę na budowie/w domu i działam...

Ale dla tych co zastanawiają się jeszcze jak urządzić łazienkę - nasze rozwiązanie problemu drzwi (przeniesione z wiatrołapu do salonu) oraz okno (przesunięte max w prawo). Szyba mleczna (jasno w ciągu dnia i dyskretnie po zmroku).
http://www.cyfroweoko.com/dom/mala_lazienka.JPG

Brakuje jeszcze: umywalki narożnikowej, puszki do taśmy okiennej, lustra, no i drzwi :)

Co wy na to ?

P.S. Niestety nie mam w pracy programu do obróbki zdjęć i nie mam jak poprawić balansu bieli - ściany w oryginale są oczywiście białe :)

Guzmanka
17-11-2009, 10:06
Ładnie się posunęliście z robotą.
Wygląda jakbyście już tam mieszkali.

Powiedz mi proszę jakie wybraliście parapety i bramę garażową z Góreckiej i jak wyglądała współpraca z nimi.
Pozdrawiam

Piwo
18-11-2009, 13:29
:) Bo ja już tam mieszkam. Żona jeszcze z synkiem została w blokach (tych startowych też ;-P ), bo tam jeszcze nie wszystko wykończone.

Parapety - miały być z wytłoczeniami, ale niestety ... i mamy gładkie w kolorze RAL. Jak się okazało z firmy: http://www.rdm.strona.pl/
Byłoby super, gdyby nie to, że teść i ja zapomnieliśmy zdjąć folie ochronne (czekałem na tynkarzy i się nie doczekałem) i teraz mam problem, bo wystawione na słońcu skleiły się ze sobą.

Brama miała być z firmy Novoferm, ale nie pasowały mi ich rozmiary i ostatecznie zmieniliśmy producenta na Normstahl i jest ok. Około 1000 zł więcej kosztuje brama gładka, ale daliśmy spokój i kupiłem tańszą - woodgrain (taka skórka pomarańczy). Teraz trochę łapie kurz i brud z ulicy i budowy, ale kiedyś przestanie :)

Peter.Gd
31-01-2010, 16:38
Witam

Problem łazienki tez mnie nurtuje. Powiekszac? nie powiekszac? Gdzie umiejscowic drzwi... Chce powiekszyc ale musialbym zrobic wneke na szafe z drugiej strony czyli kosztem pokoiku. Pytanie ile powiekszyles lazienke i jak sie teraz prezentuje ten gabinecik? Boje sie, ze po przesunieciu scianki niewiele sie juz tam zmiesci. nie masz moze jakiegos zdjecia?
Pozdrawiam

Piwo
04-02-2010, 08:21
Łazienka:
Drzwi otwierają się do salonu i są na maxa po prawej stronie. Na ścianie po prawej jest kaloryfer drabinkowy. Okienko na wprost jest na maxa po prawej. Pod oknem jest na całą szerokość łazienki (141cm) kabina pysznicowa Kermi CADA z brodzikiem prostokątnym 120/80cm (albo 90? - nie pamiętam). Na ścianie po lewej kibelek i przy drzwiach w narożniku umywalka. Na suficie 3xhalogen.
Wiatrołap:
Drzwi frontowe i wew. =90cm. Patrząc od dworu - na maxa po prawej (chyba 10 cm od ściany). Po wejściu do domu po prawej stronie jest szafa wnękowa - max szerokość jaką się da - chyba coś około 60cm...
Gabinet:
Jeszcze nic w nim nie ma poza stosem gratów po przeprowadzce. Wymiary: 340/320cm.
Ścianki z porothermu 12cm.
Wyślij na PW adres @, to podeślę jakieś fotki po weekendzie

Conena
09-05-2010, 09:33
Hej Piwo,
właśnie kupujemy podobny projekt - z dwustanowiskowym garażem (Berlin III państwa Lipińskich). W nim jest już przewidziane wejście do łazienki od strony pokoju zaś sama łazienka bez prysznica. Twoje rozwiązanie niweluje ten, wg mnie bardzo duży, mankament łazienki.
Niemniej ciągle się zastanawiam nad wejściem do łazienki od strony wiatrołapu. Główny powód to odsunięcie drzwi toalety/łazienki od głównego miejsca towarzyskiego. Jakoś tak zawsze krępują mnie odgłosy z niej dobiegające gdy w salonie siedzi większe towarzystwo.
Czy zastosowałeś w drzwiach otwory wentylacyjne?

No i kilka pytań o inne zmiany przez Ciebie wprowadzone, nad którymi sami się zastanawialiśmy:
Czy dużych zmian konstrukcyjnych i nakładów finansowych wymagała zabudowa antresoli? Czy zastanawiałeś się, jak na energooszczędność wpłynęł

Również chcieliśmy zamienić miejscami pokoje na górze - aby móc w pokojach 'dziecinnych' zrobić okna w ścianie szczytowej (w projekcie z dwustanowiskowym garażem nie jest to możliwe). Jednakże w projekcie z antresolą nie jest to za bardzo możliwe. :(

Z rozmowy w biurze projektowym wynikało, że w części dziennej zastosowali ogrzewanie grzejnikami. Na pewno nie będziemy ich chcieli, zastanawiamy się nad ogrzewaniem podłogowym (elektrycznym? wodnym?) lub grzejnikami w podłodze. Jakie ogrzewanie podłogowe zastosowałeś? Jak je oceniasz?

Bardzo podoba mi się wybrany przez Ciebie kolor okien. Czy to okna plastikowe czy drewniane?


I o wentylację (jeśli mozna):
czy stosujesz wentylację mechaniczną? Jak się sprawdza? Czy stosujesz gruntowy wymiennik powietrza? Jakie wrażenia z użytkowania?

Będę wdzięczna za odpowiedzi-podpowiedzi.
Pozdrawiam, i miłego mieszkania w 'swoim miejscu na Ziemi',
Joanna

Piwo
26-05-2010, 08:33
Mamy piękne drzwi, z wstawkami metalowymi - takie 4 poziome pasy. Otwory na wlot powietrza trochę by zaburzyły harmonię więc drzwi zostały podcięte. Może to daje mniejszy przepływ powietrza, ale jakoś nic się złego nie dzieje... Odnośnie odgłosów z łazienki - wentylator włącza się automatycznie po zapaleniu światła i wyłącza minutę po jego zgaszeniu. Jest on na tyle głośny, że zagłusza co się dzieje w łazience, ale nie na tyle głośny aby irytował siedzących w salonie przed TV.

Antresola nie kosztowała nas wiele - trochę pustaków i belek terriva (może łącznie z wszystkim 1000 zł. A zyski:
Mamy na antresoli Wielką szafę typu Commandor, półki na książki, kartony z zabawkami dziecka, wejście na strych, okno w dachu na doświetlenie schodów i antresoli. Ponadto kiedy się rozpali w kominku, to stojąc na schodach czuć całym ciałem ile ciepła ucieka po suficie parteru przez klatkę schodową na piętro.
Podsumowując - nie żałujemy.

Pokoje dziecięce - to co chcecie zrobić jest możliwe, bo ja tak mam. Niestety nie obyło się to bez strat - jeden z pokoików nie jest tak ustawny jak drugi. Musiałem wydzielić w nim trochę miejsca i zrobić mały korytarzyk aby zmieścić drzwi do obu pokoi. Straciłem może 1,5 m2, ale nie jest tragicznie. Zyskaliśmy za to w sypialni ładny widok, a dzieci mają większe okna do wschodu - łatwiej będzie je obudzić i szybciej idą spać.

Podłogówka działa w:
kuchni i jadalni (nie mam pomieszczenia gospodarczego - chciałem mieć widok przez okno na ulicę)
łazience
wiatrołapie
części salonu pod antresolą
łazience na piętrze.
Kaloryfer jest w gabinecie i w salonie, oraz pod każdym oknem na piętrze.
Niestety podłogówka nie sprawdza się tak jakbyśmy sobie tego życzyli - podłoga wydaje się nam być cały czas zimna (no może poza łazienką na piętrze - tam jest ok)
Nie wiem czy to wina gresu, czy temperatury wody w obiegu (około 25 stopni). Ogrzewanie działa - w domu jest ciepło, ale na bosaka to chyba tylko latem będzie przyjemnie pobiegać. Jestem pierwszym ze znajomych, który ma tak dużą pow. grzewczą i nie miałem do czynienia z takim ogrzewaniem - może to normalne ??
Na pewno nie ma sensu montowanie dodatkowych kaloryferów w podłodze po oknami - nigdy mi nie zaparowały.

Okna plastikowe oknoplastu. Pakiety trój-szybowe - mają jakąś linię okien energooszczędnych. Ale te wielkie jeśli się zdecydujecie na nie - będą tylko z jedną komorą (czyli dwu-szybowe).

Rekuperator fajna rzecz - ale ja go nie mam :( Niestety nie starczyło kasy. Prawdopodobnie przesadziliśmy z dachówkami i piwnicą :) Może za jakiś czas kupię to cudo, bo wszystko jest pomyślane aby je zamontować, ale do tego czasu będzie wentylacja grawitacyjna.

Kiedy zaczynałem budowę domu jeszcze nie było projektu Berlin III. Ale ja już go miałem w głowie. Nad garażem mam teraz taras. Za jakiś czas może się okazać, że zamieszkają ze mną rodzice lub teście i wówczas chcę nad garażem zrobić sobie dodatkowy pokój. Z dostępem do tego pokoju nie będzie problemu, bo przestawienie sypialni i pokojów dzieci ułatwiło mi sprawę. Tylko sypialnia straci bezpośredni dostęp do garderoby, bo oddzieli je korytarz. Nie wiem czy wam przyda się dodatkowy pokój, ale mój garaż ma blisko 3m wysokości i to mi wystarczy. Zastanówcie się więc czy i wam się nie przyda...
Dodatkowo pod garażem mam piwnicę, ale powstała pod naciskiem rodziny (wszyscy mają) i żony - szukaliśmy takiego "brudnego" miejsca na graty itp. Niestety koszty jej powstania nie były małe, a dodatkowo pojawiły się problemy z wodą po każdej większej burzy...

Jak macie jakieś dodatkowe pytania - z chęcią odpowiem.

Pozdrawiam
Piwo

Conena
22-09-2010, 17:23
Trochę czasu upłynęło, ale projekt stał się faktem. :)
Przeróbki zrobiliśmy stosunkowo niewielkie:
- wejście do łazienki od wiatrołapu;
- regularne schody z garażu do pomieszczenia nad nim (to największa przeróbka, wymagała zmiany i przeliczeń stropu);
- dodanie okien połaciowych w 'dziecięcych' pokojach (nie zdecydowaliśmy się na zmianę lokalizacji pokoi);
- likwidacja dwóch okien połaciowych w pomieszczeniu nad garażem i dodanie jednego w ścianie szczytowej.
Jeśli o czymś nie zapomniałam, to tyle.

Lada moment będziemy składać wniosek o pozwolenie na budowę. :)

Piwo
21-12-2010, 07:10
Okolica spokojna - często odwiedzają nas lisy, sarny, koty sąsiadów ...
Ale problemem są okna w salonie i kuchni. Na swojej trasie znalazły je już:
gołąb,
sikorka,
wróbel
z tragicznym dla nich skutkiem, a ku uciesze kotów i lisa.
Nie wiem, co możemy zrobić ...

Z ptactwa na razie tylko sowa spokojnie sobie siedzi pod dachem i dzieli się z nami swoimi wypluwkami :)