PDA

Zobacz pełną wersję : zbrojony chudziak?



I.W.
12-04-2007, 13:47
Wszyscy moi sąsiedzi wylewając chudziak zbroją go (np siatką z drutu fi 8 8). Ja tego nie robiłem i pocieszcie mnie że nie mam tu błędu w sztuce bud.

Barbossa
12-04-2007, 13:51
pocieszam

Geno
12-04-2007, 13:52
Wszyscy moi sąsiedzi wylewając chudziak zbroją go (np siatką z drutu fi 8). Ja tego nie robiłem i pocieszcie mnie że nie mam tu błędu w sztuce bud.

Widać u was alkohol jest zbyt łatwo dostępny.... :wink:

Zbrojenie chudego to troszkę bezsensowny pomysł.

I.W.
12-04-2007, 14:02
No to jak dwóch speców od betonu mnie pociesza to OK.
Aha na chudziak leją b-15. Tłumaczyłem że 10 cm betonu z taką siatką i tak nie utrzyma obciążenia jak piach osiądzie, a jak piach nie osiądzie to nie ma sensu zbroić ale w końcu sam zwątpiłem w to co gadam :cry:.

Geno
12-04-2007, 14:14
No to jak dwóch speców od betonu mnie pociesza to OK.
Aha na chudziak leją b-15. Tłumaczyłem że 10 cm betonu z taką siatką i tak nie utrzyma obciążenia jak piach osiądzie, a jak piach nie osiądzie to nie ma sensu zbroić ale w końcu sam zwątpiłem w to co gadam :cry:.

Na ignorantów lekarz zawsze przepisuje lekarstwo co się zowie "Masz rację" więc sie nie przejmuj sąsiadami :wink:

Barbossa
12-04-2007, 18:52
o Mamo !
ja specem :o

a B-15 nic nie zmieni,
poważnie

uranos
13-04-2007, 06:42
dołaczam pocieszenie :wink:

Mariku
16-04-2007, 20:14
a czy jest sens wylewać na chudziaka B-20?
Nasz kierownik mówi żeby wylać 8cm B-20 zamiast 10cm B-15
(cena B-15 a B-20 niewiele sie rózni)

I.W.
16-04-2007, 21:54
a czy jest sens wylewać na chudziaka B-20?
Nasz kierownik mówi żeby wylać 8cm B-20 zamiast 10cm B-15
(cena B-15 a B-20 niewiele sie rózni)
Po mojemu taki sam jak go zbroić pojedynczymi drutami. Jak piasek ci się zapadnie do nawet b20 pęknie. Nie wiem jak wygląda praca na rozciąganie takiego betonu i czy dla b20 i b15 jest znacząco rózna wytrzymałość na rozciąganie. Intuicyjnie bym dał grubszy b-15, ale to tylko intuicja.

jabko
16-04-2007, 22:00
B15 to też już nie chudziak

I.W.
16-04-2007, 22:38
B15 to też już nie chudziak
Racja tylko wiele osób chudziakiem nazywa beton (jakikolwiek) wylewany na piasek.

Barbossa
17-04-2007, 07:44
intuicyjnie to bym wylał 10 centów B10

przemekk74
17-04-2007, 17:25
No to jak dwóch speców od betonu mnie pociesza to OK.
Aha na chudziak leją b-15. Tłumaczyłem że 10 cm betonu z taką siatką i tak nie utrzyma obciążenia jak piach osiądzie, a jak piach nie osiądzie to nie ma sensu zbroić ale w końcu sam zwątpiłem w to co gadam :cry:.
swiat nie jest zerojedynkowy.. a jak osiadzie tylko troche i ten niezbrojony by pekl a ten godny niemieckiego bunkra by wytrzymal?
nie smiej sie z sasiadow bo takich dylematow jest kupa.. jaka folie dachowa, ile ocieplenia w dach, na sciany, czy jak pod kostka brukowa nie bedzioe 40cm wartwy tlucznia i piasku to podjazd sie nie zapadnie itp
jak kochasz swoj dom to koszta i racjonalne myslenie czasem nie graja roli
Przemek

Barbossa
17-04-2007, 18:24
swiat nie jest zerojedynkowy.. a jak osiadzie tylko troche i ten niezbrojony by pekl a ten godny niemieckiego bunkra by wytrzymal?
nie smiej sie z sasiadow bo takich dylematow jest kupa.. jaka folie dachowa, ile ocieplenia w dach, na sciany, czy jak pod kostka brukowa nie bedzioe 40cm wartwy tlucznia i piasku to podjazd sie nie zapadnie itp
jak kochasz swoj dom to koszta i racjonalne myslenie czasem nie graja roli
Przemek
jedno jest pewne: jest kupa

I.W.
17-04-2007, 21:14
No to jak dwóch speców od betonu mnie pociesza to OK.
Aha na chudziak leją b-15. Tłumaczyłem że 10 cm betonu z taką siatką i tak nie utrzyma obciążenia jak piach osiądzie, a jak piach nie osiądzie to nie ma sensu zbroić ale w końcu sam zwątpiłem w to co gadam :cry:.
swiat nie jest zerojedynkowy.. a jak osiadzie tylko troche i ten niezbrojony by pekl a ten godny niemieckiego bunkra by wytrzymal?
nie smiej sie z sasiadow bo takich dylematow jest kupa.. jaka folie dachowa, ile ocieplenia w dach, na sciany, czy jak pod kostka brukowa nie bedzioe 40cm wartwy tlucznia i piasku to podjazd sie nie zapadnie itp
jak kochasz swoj dom to koszta i racjonalne myslenie czasem nie graja roli
Przemek
Ja się z nikogo nie śmieję tylko u mnie koszty i racjonalne myślenie grają rolę i zastanawiam się czy jest sens płacić za coś co nie zadziała podczas gdy te pieniądze mogę wsadzić gdzie indziej np. tam gdzie wspomniane przez ciebie dylematy będą jeszcze większe.

Geno
18-04-2007, 08:02
Ja się z nikogo nie śmieję tylko u mnie koszty i racjonalne myślenie grają rolę i zastanawiam się czy jest sens płacić za coś co nie zadziała podczas gdy te pieniądze mogę wsadzić gdzie indziej np. tam gdzie wspomniane przez ciebie dylematy będą jeszcze większe.

Jeśli podbudowa jest dobrze wykonana a grunt rodzimy nie był zniszczony to chudy beton >B10 zupełnie nie ma sensu a jeśli chodzi o zbrojenie to tylko pukać się w czoło.

Patos
18-04-2007, 08:42
:roll: Widzę tu tylko jedno rozwiązanie.
Robić według projektu :evil: i nie patrzeć jak sąsiedzi robią, a jeżeli patrzycie to z przymrużeniem oka. :wink:
Aha!!! czy sąsiedzi zbroili też chudziak pod ławy? :lol:

Mariku
18-04-2007, 11:36
Jeśli podbudowa jest dobrze wykonana a grunt rodzimy nie był zniszczony to chudy beton >B10 zupełnie nie ma sensu a jeśli chodzi o zbrojenie to tylko pukać się w czoło.

tylko że u nas grunt rodzimy zaczyna się 1-1,3m poniżej poziomu płyty ponieważ fundamenty wysokie ze wzgledu na spadek terenu (ok.1m po przekątnej budynku) więc środek musi być zagęszczeny dużą ilością pospóły

dlatego kierownik sugeruje mocniejszy "chudziak"

zastanawiam się na ile to pomoże na wypadek gdyby ten piach pomimo solidnego nawet zagęszczania jednak troche osiadł ?

Geno
18-04-2007, 12:06
Jeśli podbudowa jest dobrze wykonana a grunt rodzimy nie był zniszczony to chudy beton >B10 zupełnie nie ma sensu a jeśli chodzi o zbrojenie to tylko pukać się w czoło.

tylko że u nas grunt rodzimy zaczyna się 1-1,3m poniżej poziomu płyty ponieważ fundamenty wysokie ze wzgledu na spadek terenu (ok.1m po przekątnej budynku) więc środek musi być zagęszczeny dużą ilością pospóły

dlatego kierownik sugeruje mocniejszy "chudziak"

zastanawiam się na ile to pomoże na wypadek gdyby ten piach pomimo solidnego nawet zagęszczania jednak troche osiadł ?

Ja wymieniałem grunt na 5m i chudy beton był z B10 a na nim stopa 2,40x1,30 m.

B10 czy B15, wielkiej różnicy nie będzie jeśli grunt poniżej mocno osiądzie.

Mariku
18-04-2007, 15:18
a ta stopa to czemu?

Barbossa
18-04-2007, 16:14
a temu, że trza było słupka, na którym stawia się kufelek

nezpers
04-11-2009, 09:33
A ja mam pytanko, ponieważ będę wylewał chudziaka w najbliższym czasie. Są firmy oferujące wylewanie chudziaka z miksokreta, tyle że zamiast żwiru czy pospólki muszą użyć piasku płukanego 0-2mm. Moja niewiedza jest taka, czy z miksokreta nie będzie słabszy beton? Bo jakoś wydaje mi się że jednak beton na bazie cementu i żwiru jest mocniejszy, może się mylę. Proszę o poradę bo wylewanie chudziaka z betoniary to ok 20pln/m2 i wtedy wyleje go sam a z miksokreta 9pln/m2 i musialbym zlecić tą pracę firmie.. Pozdrawiam

Barbossa
04-11-2009, 20:59
to pierw dowiedz się co Ci się opłaca
bo technicznie bez znaczenia

I.W.
04-11-2009, 21:06
A ja mam pytanko, ponieważ będę wylewał chudziaka w najbliższym czasie. Są firmy oferujące wylewanie chudziaka z miksokreta, tyle że zamiast żwiru czy pospólki muszą użyć piasku płukanego 0-2mm. Moja niewiedza jest taka, czy z miksokreta nie będzie słabszy beton? Bo jakoś wydaje mi się że jednak beton na bazie cementu i żwiru jest mocniejszy, może się mylę. Proszę o poradę bo wylewanie chudziaka z betoniary to ok 20pln/m2 i wtedy wyleje go sam a z miksokreta 9pln/m2 i musialbym zlecić tą pracę firmie.. Pozdrawiam
Beton to beton w recepturze jest żwir. Nie tylko zwieksza wytrzymałość ale redukuje ilość potrzebnego cementu.
IMHO taki pomysł to lekki bezsens. A te 9 zł to za samą robociznę chyba?

nezpers
06-11-2009, 10:08
Oczywiście że sama robocizna. ...Nadają na ocieplenie:)więc uruchamiam betoniarkę i zaleję sam...tzn. z kolegą:). Pozdrawiam