PDA

Zobacz pełną wersję : Ogród zimowy - czy kto? ma?



radex
18-06-2003, 08:45
Witam,

u mnie w projekcie jest ogród zimowy. Chciałbym się spytać czy ktoś z Forumowiczów już użytkuje takie pomieszczenie? Z czego zrobiona jest konstrukcja - PCV, alu, drewno, drewno + alu? Jakie wypełenienie dachu - szyba, poliwęglan? Jakie ogrzewanie i czy wystarczające w zimie? W jaki sposób zrobione oświetlenie? Jaka powierzchnia i ile zapłaciliście? No i na jakiej wysokości na poziomem terenu jest posadowiony? Z góry dziękuję za pomoc.

tom soyer
18-06-2003, 09:20
ja obecnie mieszkam w domu z kilkoma ogrodami zimowymi budowanymi w przedziale kilku ostatnich lat.
konstrukcja jest drewniana, utrzymana w tym samym stylu co okna, generalnie w kazdym moim ogrodzie zimowym okna to witryny + drzwi przesuwne, ktore czesto wymagaja opieki np smarowania. Konstrukcja dachu to profile alu z szybami iso k0.7. Zaluje ze nie sa "samoczyszczace" bo okolica jest zalesiona i czesto sie brudza. Pomieszczenia te stanowia integralne czesci pokoi dlatego wykorzystuja cieplo pochodzace z grzejnikow umieszczonych w pokojach. Jesli zima swieci swlonce jest w nich cieplej niz w normalnym pokoju i generalnie nie wyczuwa sie duzej roznicy temperatury w ogrodzie zimowym i pokoju.

tom soyer
18-06-2003, 09:21
zapomnialem dodac ze pomieszczenia ogrodow byly dobudowywane kilka lat po wybudowyniu domu. poziom podlogi jest kilka centymetrow wyzej niz poziom ogrodu.

radex
18-06-2003, 09:58
A jaki wymiar ma taki ogród zimowy? Bo u mnie będzie około 20 m2 i dlatego myślę o ogrzewaniu...

tom soyer
18-06-2003, 10:11
u mnie ogrody dobudowane sa w trzech pokojach ale u mnie kazdy ogrod to okolo 10..12m˛
jesli juz to najlepiej ogrzewac go podlogowka lub promiennikiem. Jesli bedziesz mial tam duzo roslin to promiennik raczej tez odpada. Jesli grzejniki to pewnie jak najnizsze a te sa drozsze.

radex
18-06-2003, 19:22
A z jakiego materiału (konstrukcja) są zrobione te ogrody? Jaka firma je wykonywała? I czy drogo za nie zapłaciłeś. Ja na razie nie mogę zejść poniżej 30k :x

tom soyer
19-06-2003, 07:18
ja za same drzwi placilem ponad 7k. konstrukcja to po prostu witryna drewniana fix z szybami 0,7.