PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C148 DOGODNY



Strony : [1] 2 3

banko
13-04-2007, 17:41
Witam wszystkich, ktorzy budowali, buduja lub zamierzaja budowac w/g projektu muratora c148 dogodny. Mam zamiar w niedalekiej przyszlosci zaczac przygode z nim i szukam wskazowek, co warto a czego nie koniecznie zmieniac w projekcie. Bede wdzieczny za kazda wskazowke.
pozdrawiam.

banko
14-04-2007, 18:10
Nikt naprawde?? Przeciez to zajefajny projekt hmmmmm......

banko
16-04-2007, 19:12
:cry:

tryllu
16-04-2007, 20:10
My też się do niego coraz bardziej przymierzamy, ale wiesz...
to nowy projekt jest i być może po prostu nikt go jeszcze nie wybudował :)

BRZEZKA
23-04-2007, 11:17
witam

w ostatnim wydaniu muratora jest nowy projekt domku DOGODNY
Ciągle szukamy projektu który by nam w 100% odpowiadał w chwili obecnej zastaniawiamy sie właśnie nad budową tego domku . Wczesniej zamierzalismy budowac IMPresje z Krajowbrazów całkiem inny domek podoba sie nam ale na pewno w budowie jest droższy i po długich debatach stwierdziliśmy że mamy za mało kasy na jego budowę.
Napiszcie czy ktoś przymierza sie do budowy tego domku. :)

aS2
23-04-2007, 13:20
Nam rowniez sie b. podoba i sie do niego powoli przymierzamy :)
Niepokoi mnie tylko to, co zostalo napisane tutaj...
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=156&w=59757883&a=59757883

w szczegolnosci chodzi mi o te slupy na poddaszu... bo mowiac szczerze, w tym co umieszczone jest na WWW muratora, nigdzie owych nie widze :(

qbq112
23-04-2007, 22:46
Witam wszystkich

my również zastanawiamy się nad zakupem "DOGODNEGO"


My też się do niego coraz bardziej przymierzamy, ale wiesz...
to nowy projekt jest i być może po prostu nikt go jeszcze nie wybudował :)

też tak mi się wydaje :wink:

myślę że projekt jeszcze nie jest do końca dopracowany, 18,03,2007 wysłałem
maila do muratora z prośbą o dokładniejsze rzuty i przekrój i do dziś nie dostałem odpowiedzi (pomimo moich dwóch telefonów w tej sprawie), jutro zadzwonię jeszcze do muratora i ponowię zapytanie , jak tylko dostanę odpowiedź to dam znać

Pozdrawiam



PS
Czy ktoś już kupił ten projekt??

BRZEZKA
01-05-2007, 19:09
Witam
Czy ktoś posiada rzuty poddasza bo ponoć w tym projekcie na środku w pokojach są umieszczone słupy , których nie widac na podanym przez Muratora projekcie
Pozdrowienia

banko
15-05-2007, 15:47
czy ktos juz cos wie o tych zagadkowych slupach??????????

banko
29-05-2007, 20:56
A moze jest juz jakis szczesliwy/nieszczesliwy posiadacz posiadacz tego projektu???????

marekmil
04-06-2007, 19:16
Witam

Ja go kupiłem kilka dni temu. Nie ma żadnych słupów. Jakie masz jeszcze pytania?

banko
05-08-2007, 18:57
czy moze juz ktos rozpoczal budowe dogodnego??

banko
27-08-2007, 21:40
dzisiaj widzialem projekt domku i na poddaszu nie rosna zadne slupy wiec te informacje o nich to mity:-) na cale szczescie bo jestem na niego zdecydowany

PILAR
06-11-2007, 12:46
Witam kupiłem projekt Dogodnego wersja III

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=506&IdKolekcji=36

co sądzicie o tym projekcie

pozdrawiam

kreo
08-11-2007, 14:01
Witam wszystkich jestem w trakcie budowy tego domku aktualnie zaczynam montaz więżby i dachu jesli ktoś ma jakieś pytania odnośnie projektu i budowy z checią odpowiem pozdrawiam

banko
13-11-2007, 19:15
A ja kupiłem c148. Na wiosne zaczynamy przygode :-)
Ponawiam swoje pytanie czy jest już ktoś, kto zaczął już budowe tego domku??
pozdrawiam

kreo
15-11-2007, 00:41
Witam ja jestem na etapie montazu więżby zaczynam od najblizszego poniedziałku jeśli masz jakieś pytania z checią odpowiem
Pozdrawiam kreo


A ja kupiłem c148. Na wiosne zaczynamy przygode :-)
Ponawiam swoje pytanie czy jest już ktoś, kto zaczął już budowe tego domku??
pozdrawiam

kreo
15-11-2007, 00:54
Jeszcze jedna sprawa w tym projekcie nie ma faktycznie słupów podporowych, ale architekt projektujący ten domek nie zamierzał ułatwiać budującemu życia i tu mała podpowiedz ze względu na niski kat nachylenia dachu i jego dużej powierzchni oraz braku słupów zdecydował się na zamontowanie metalowej konstrukcji wzmacniającej i podpierającej dach w postaci metalowych prętów typu 'heb" niestety podniesie Ci to dodatkowo koszt montażu dachu o jakieś 5 do 10tyś zależy, jaką ekipę znajdziesz ja kombinowałem z moim wykonawcą od dachu i inspektorem budowy na wszystkie możliwe sposoby niestety zorientowałem się dopiero pod sam koniec bagatelizując ten problem no i niestety teraz muszę dodatkowo wspierać konstrukcję tymi nieszczęsnymi prętami ,
Pozdrawiam Kreo


A ja kupiłem c148. Na wiosne zaczynamy przygode :-)
Ponawiam swoje pytanie czy jest już ktoś, kto zaczął już budowe tego domku??
pozdrawiam

banko
15-11-2007, 14:19
Witam.
No z tymi ramami stalowymi to nie jest najszcześliwsze rozwiąanie, ale mój
inspektor mysli nad tym jak rozwiazać ten problem;-) mam jeszcze troszke czasu do wiosny wiec moze coś wymyśli ;-)
Gdzie jeśli nie tajemnica budujesz domek?
Czy można byłoby zobaczyć jak to wszystko wyglada w realu bądź może masz jakieś zdjecia bo powiem że naszukałem sie troszke i nigdzie nie moglem namierzyć tego domku. Z jakiego materialu budujesz?? Czy zmieniasz coś w projekcie.

kreo
16-11-2007, 22:58
koło Warszawy miedzy Piasecznem a Tarczynem
Nie ma problemu nie mam nic do ukrycia:-) zdjęcia też mogę wysłać do budowy użyłem białego suporeksu.W samym projekcie praktycznie nic nie zmieniałem choc teraz z perspektywy czasu zmienił bym to i owo ale na całe szczeście da się z tym żyć:-).
Od tego poniedziałku zaczynają wlczyc z więzba i dachem (ostatni dzwonek) dzisiaj miałem informację iż mają jakiś pomysł odnośnie tych hebów zobaczymy co na to powie nasz inspektor na całe szczeście w obu przypadkach są to nasi znajomi tak więc nie zrobią nic co mogło by być nieprawidłowe w późniejszym uzytkowaniu

Pozdrawiam Kreo


Witam.
No z tymi ramami stalowymi to nie jest najszcześliwsze rozwiąanie, ale mój
inspektor mysli nad tym jak rozwiazać ten problem;-) mam jeszcze troszke czasu do wiosny wiec moze coś wymyśli ;-)
Gdzie jeśli nie tajemnica budujesz domek?
Czy można byłoby zobaczyć jak to wszystko wyglada w realu bądź może masz jakieś zdjecia bo powiem że naszukałem sie troszke i nigdzie nie moglem namierzyć tego domku. Z jakiego materialu budujesz?? Czy zmieniasz coś w projekcie.[/code]

banko
17-11-2007, 15:53
Prosilbym o wyslanie jak naaaajjjjjwiecej zdjec z budowy domku na emaila [email protected] albo o wstawienie ich tutaj na forum moze przy okazji uda nam sie zarazic tym projektem kogos jeszcze
pozdrawiam

kreo
17-11-2007, 22:58
oki w poniedziałek załącze zdjątka i wyslę na meila

banko
20-11-2007, 07:05
czekamy z niecierpliwoscia ;-)

banko
22-11-2007, 17:29
:( chyba nawalil mi monitor bo nie widze zdjec :(

banko
26-11-2007, 20:04
Jak tam postępy w zadaszaniu? udalo sie skutecznie pozbyć belek stalowych??
Pozdrawiam

arpek7
08-01-2008, 15:15
Witam wszytskich Dogodnych. Jestem zainteresowany budową domu wg projketu C148 - Dogodny z Muratora więc włączam się do dyskusji. Na wstępię informuję że projket nie odpowiada mi w 100% i planuję w nim następujące zmiany tzn
1. zamknięcie ściany łączącej kuchnie z salonem,
2. zamiana kuchni z gabinetem,
3. wyprostowanie ściany w salonie przy stole (wyjście na działkę) a tym samym likwidacja (nie wiem jak się nazywa) daszka nad tym wyjściem. Oczywiście wyjście pozostaje. Poza tym chciałbym aby ta ściana na długości 3/4 była szklana (okna + drzwi balkonowe ale przesuwne)
4. wstawienie drugiego okna dachowego w pokoju nr 13 aby było symetrycznie z oknami w pokoju 17

to narazie tyle.

Jednocześnie zwracam się z prośbą do forumowicza o nicku KREO o przesłanie zdjęć z budowy oraz informację czy można obejrzeć budowę w realu.

Pozdrawiam Dogodnych

arpek7
08-01-2008, 16:21
Witam wszytskich Dogodnych. Jestem zainteresowany budową domu wg projketu C148 - Dogodny z Muratora więc włączam się do dyskusji. Na wstępię informuję że projket nie odpowiada mi w 100% i planuję w nim następujące zmiany tzn
1. zamknięcie ściany łączącej kuchnie z salonem,
2. zamiana kuchni z gabinetem,
3. wyprostowanie ściany w salonie przy stole (wyjście na działkę) a tym samym likwidacja (nie wiem jak się nazywa) daszka nad tym wyjściem. Oczywiście wyjście pozostaje. Poza tym chciałbym aby ta ściana na długości 3/4 była szklana (okna + drzwi balkonowe ale przesuwne)
4. wstawienie drugiego okna dachowego w pokoju nr 13 aby było symetrycznie z oknami w pokoju 17

mój adres [email protected]

to narazie tyle.

Jednocześnie zwracam się z prośbą do forumowicza o nicku KREO o przesłanie zdjęć z budowy oraz informację czy można obejrzeć budowę w realu.

Pozdrawiam Dogodnych

banko
08-01-2008, 19:40
Witamy w "klubie" ;-)
Ja rowniez prosze o zdjecia moze nie na priv ale tutaj, bedziemy mieli pierwszego dogodnego na forum;-)

banko
01-02-2008, 17:52
Witam wszystkich dogodnych. Dzisiaj wlaśnie oglądałem dogodnego, który powstaje. sIwestor miał kilka ciekawych pomysłów, które znajdą zastosowanie w naszym domku. Niwstety z braku czasu teraz nie napisze wiecej. Później postaram sie napisać w skrócie zmiany, może nawet załącze jakieś zdjęcia. Pytanie tylko czy moge?:-( nie zapytałem właściciela.

banko
01-02-2008, 20:52
Jednym najciekawszych przeróbek to wylanie stropu nad wejsciem w ten sposób znacznie powiekszył sie pokój na poddaszu jest teraz sporo wiekszy od sypialni obok łazienki. Pan inwestor postanowil delikatnie zwiekszyc kąt nachylenia dachu co spowdowalo oczywisci powiekszenie powiezchni poddasza powyzej 1.9m. Pwiekszona zostala też łazienka na dole kosztem kotłowni, ale tego pomyslu chyba niezapożycze. Pozmieniane równiez zostaly umiejscowienia otworów kokiennych na scianie garaz, kotlownia. Rownież okna tarasowe zostaly zamienione z 4 dużych na jedno balkonowe podwójne i dwa zwykłe okna. Zrezygnował równiez z elementów drewnianych elewacji tylnej co w połaczeniu ze zmiana otworów okiennych wczesniej wspomnianych według mnie odebrało sporo uroku temu domkowi i juz teraz wiem ze tutaj zadnych zmian nie ma sensu wprowadzac.
Szkoda że do tej pory spotkałem sie tylko z jednym domkiem bo na "żywym organizmie" najlepiej sie uczyc. Coprawda domek jeszcze nie miał zrobionej elewacji ale ja naprawde byłem pod wrażeniem.
Na moje zapytanie o belkach stalowych w więźbie dachowej Pan odpowiedzial że jest starej daty czlowiekiem i jego 20 lat temu uczyli ze ma być dobrze i mocno i z tego co widziałem da sie tak ten dach zrobić nie stosując tych belek. Coprawda pokrycie ma być blachodachówka, która jest sporo lżejsza od dachówki ceramicznej.
Do tej pory przerażały mnie też schody, które sa zabiegowe jednak sa one naprawde odpowiednie i bezpieczne.
Reasumujac dzisiejsza wizyta utwierdzila mnie tylko ze wybór dogodnego to słuszny wybór.
Zdjecia mam ale jak pisałem nie wiem czy wlaściciel nie miałby nic przeciwko zamieszczaniu ich w necie wiec przepraszam ale ich nie załącze.
Mam nadzieje że już wkrótce pojawi sie jakiś dogodny, który zechce sie podzielic wlasnymi doświadczeniami z budowy tego projektu.
Pozdrawiam wszystkich

PILAR
24-03-2008, 18:02
Widze ze temat c148 malo popularny jak powiedziałem mam ten projekt wprowadziłem pare zmian . co za niedługo zamieszcze
pozdrawiam

PILAR
24-03-2008, 18:13
Zmiany do wersji lustrzanej
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=506&IdKolekcji=36
maja sie nastepujaco
łazienka na podaszu przeniesiona z 17 na pokój nr 15 powiekszone pomieszczenie nr 17 o wielkosc balkonu sciana przesunieta do krawedzi dodane do wszystkich dzwi na podaszu od frontu po i dzwi co daje łacznie 4 a od ogrodu 3lacznie co pozwoli doświetlic podasze i zmniejszyc ilośc okien dachowych .Rysunki dolacze zeby miało to jakis obraz

proszę o opinie co wy na to

banko
24-03-2008, 18:54
Ja zdecydowałem sie na wersję pierwotna tego projektu. Również zamierzam wprowadzic do niego kilka zmian, o których juz kiedys pisalem z ostatnich pomysłów jakie przyszły mi do glowy to zamiana łazienki na górze z pomieszczeniem obok, natomiast w miejscu łazienki bedzie garderoba. Dzieki temu bedzie duuuzo wieksza łazienka bo jak na taki duzy dom to troche smieszne zeby nawet nie było gdzie wstawic nawet wanny.

PILAR
25-03-2008, 17:09
A oto zmiany w projekcie od frotu i od ogrodu


http://images32.fotosik.pl/191/72058fbc2b9fc17bm.jpg

banko
26-03-2008, 14:32
Mi sie podoba.
Duuuuzo ciekawszy wyglad niz oryginał. Gdyby byl ten projekt na muratorze w tej wersji to kto wie może bysmy byli w jednym klubie;-)
pozdrawiam

ania klepka
19-04-2008, 22:05
Witam dogodnych,
planujemy budowę dogodnego 148a w Szewcach koło Wrocławia. Na razie jesteśmy na etapie żmudnej papierologii.
Nasze zmiany to
- likwidacja wykusza i balkonu nad wykuszem z tyłu domu
- powiększenie łazienki i zrobienie pralnio-suszarni obok łazienki z wyjściem na balkon
-likwidacja zadaszenia nad przednim tarasem
- zmniejszenie liczby połaciówek na rzecz okien ściennych
Pozdrawiam
Ania

ania klepka
07-05-2008, 16:39
Czyżby nikt nie budował dogodnego, a może jest jakiś dziennik budowy "dogodnego" ale ukryty pod inną nazwą np. dom Agaty i Wojtka itp.?

Marzena 1973
11-05-2008, 13:38
Czy najbliżej Białej Podlaskiej buduje się tylko Warszawa, czy może jest jeszcze ktoś z "bloku wschodniego".Przymierzamy sie do zakupu dogodny I(c148a). Pozdrawiam.

banko
11-05-2008, 15:33
Dziennki Dogodnego jeszcze nie ma ale dotarłem do kilku osób, które go budują. Jeden koło wawy jest w budowie i na sprzedarz na ukcji allegro
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=354803423
Niestety interesowałem sie tylko wersja c148 czyli w pierwotnym wyglądzie
Otrzymałem kilka fotek również z budowy z Pozdnania też tej wersji.

ania klepka
12-05-2008, 10:11
proponuję zrobić wykaz miejscowości w której buduje bądź będzie się budował dogodny.
Co wy na to?
Nasz dogodny 148 a stanie w:
województwo: dolnośląskie
miejscowość: Szewce k/Wrocławia
Pozdrawiam
Ania

banko
12-05-2008, 16:25
C148 woj. mazowieckie to tak około 80 km na północnywschód od Warszawy

Marzena 1973
12-05-2008, 19:05
Jeśli my się ostatecznie zdecydujemy to w Białej Podlaskiej powstanie wersja c148a. Zastanawiam się tylko jak ta wersja wygląda w rzeczywistości, no i oczywiście interesują mnie realne koszty budowy takiego domku!

ania klepka
13-05-2008, 07:41
Ja oczywiście nie podałam dokładnej nazwy, chodzilo mi o C148a,
a właśnie, mozecie napisać coś o kosztach budowy?
Ania

Rysiek_Wlkp
20-05-2008, 20:44
Witam Dogodnych,
przymierzam się do c148a. Inwestycja planowana jest w okolicach Poznania. Czy znacie jakiegoś dogodnego w Wielkopolsce? Rozważam zmiany of frontu, podobne do proponowanych przez PILARa. Wydaje mi się, że loggie pozostawię nad wejsciem, natomiast zlikwiduję ją nad garażem (dla powiększenia łazienki i pokoju na poddaszu). Czy uważacie, że łazienka na poddaszu bez rozbudowy umożliwi instalację wanny narożnej do hydromasażu?
Pozdrawiam

ania klepka
21-05-2008, 07:18
witam,
my łazienkę będziemy lekko przesuwać do pokoju, aby powiększyć łazienkę i umożliwić wstawienie wanny, a w tym pokoju za łazienką będzie pralnio-suszarnia. Ale czy trzeba powiększać łazienkę nie wiemy, o tym zadecydujemy podczas budowy, która powinna ruszyć koło września

ania klepka
23-06-2008, 21:28
Witam,
dzisiaj zamówiłam projekt C148a dogodny, czyli klamka zapadła. Ileż to projektów przeszło przez nasze oczy.
A u was jak tam budowa dogodnego?
Pozdrawiam

PILAR
08-07-2008, 14:01
No coś tak mało nas jeśli chodzi o ten projekt ale mam nadzieje ze bedzie więcej nas będzie czy ktoś buduje blisko mnie proszę o kontakt

banko
08-07-2008, 17:38
Ano jeszcze mało będzie więcej będzie;-)
A którą wersję projektu wybrałeś??

PILAR
08-07-2008, 19:36
Jak pisałem
Murator C148cL
Dogodny - wariant III

steniu
10-07-2008, 12:10
dzisiaj znalazłem ten projekt tzn C148c i zastanawiam sie czy da sie zlikwidowac garaz w tym domu ?
zeby układ był taki:)

http://images31.fotosik.pl/315/91317515cf498090.jpg (www.fotosik.pl)l

budowniczy77
15-07-2008, 22:24
zmiany ktore pokazales sa jak najbardziej do wykonania przez projektanta adoptujacego. czy zastanawiales sie jednak nad przestrzenia ktora zostala za kominkiem - bedzie ja trudno wykorzystac. przesunalbym kominek do sciany, drzwi do pokoju przesunalbym z przedsionka na przeciwko schodow. pozdr

steniu
16-07-2008, 09:54
budowniczy77 z drzwiami masz racje przesuniete zostana,kominek zostaje i dodatkowo dodaje jeszcze dwa okna:) i jak sie spodoba inwestorce to kupuje:)

aśka K
18-07-2008, 10:30
witam
ja właśnie jestem na etapie wylewania stropów dogodny C148
do projektu wprowadziliśmy kilka zmian :
przestawienie komina , zmiana zadaszenia tarasu,powiększone wejście do salonu i do kuchni, powiększenie pokoju na poddaszu nad wejściem, powiększenie łazienki kosztem drugiego pokoju (garderoby)
http://projekty.muratordom.pl/pliki/dom_431_18.jpg
mam nadzieję że będzie ok budowa idzie do przodu zobaczymy.....

banko
18-07-2008, 20:58
witam
ja właśnie jestem na etapie wylewania stropów dogodny C148
do projektu wprowadziliśmy kilka zmian :
przestawienie komina , zmiana zadaszenia tarasu,powiększone wejście do salonu i do kuchni, powiększenie pokoju na poddaszu nad wejściem, powiększenie łazienki kosztem drugiego pokoju (garderoby)
http://projekty.muratordom.pl/pliki/dom_431_18.jpg
mam nadzieję że będzie ok budowa idzie do przodu zobaczymy.....

Witam. A można by prosić ojakieś fotki.coprawda jestem naetapie fundamentów, ale chętnie zobaczyłbym te zmiany też sie zastanawiałem nad czymś zamiast drzwi do salonu i kuchni, ale jakoś brak mi pomysłu. Możejekieś rzuty albo chociaż jakiś odręczny rysunek. Ogólnie jak masz jakieś fotki to chętnie tu wszyscy popatrzymy na nie sobie;-)
pozdrawniam

mea
10-08-2008, 12:45
witam
czytam tak was od poczatku tego forum i coraz bardziej przekonuje sie do tego projektu ... wy juz macie jakies doswiadczenie wiec jako fachowcy powiecie mi czy zmiany ktore chce wprowadzic sa sensowne (wersja C148aL)

1. musze/chce czesciowo dom podpiwniczyc (ogrzewanie weglowe i sklad opalu wymuszaja po czesci takie rozwiazanie) wiec pomieszczenie gospodarcze za garazem bedzie mialo wejscie z zewnatrz (sklad narzedzi ogrodowych i tego typu gratow) i bedzie mniejsze na rzecz lazienki na patrerze
2. wylatuje przejscie z pzredpokoju do salonu ... (chociaz tesciowa ktora zajmowac bedzie pokoj na dole troche protestuje ze jak dzwi zostana to u niej bedzie ciszej ... posmotrim uwidim)
3. jako antyfanka kominow prawdopodobnie u mnie zostanie on po prostu wywalony :)
4. Mysle nad wyrownaniem sciany od tarasu ...
Gora
5. powiekszenie lazienki kosztem garderoby
6. totalne wywalenie tarasu nad garazem i wejsciem ... w zamian za to zeby zrobic balkon na cala szerokosc domu po drugiej stronie stanowiacy zadaszenie nad tarasem ... - tu prosze o opinie bo nie wiem jak to bedzie sie mialo do funkcjonalnosci i jak to bedzie wygladalo ...
7. mysle nad wspomnianym podniesieniem dachu dzieki czemu zyska sie wiecej przestrzeni pod skosami
8. jesli chodzi o likwidacje tarasu od frontu to spodobala mi sie opcja z likwidacja tylko polowy tego tarasu ... trzeba to przemyslec ...

cos mozecie mi powiedziec o tych zmianach ??

budowniczy77
11-08-2008, 21:14
wszystkie zmiany jak najbardziej sluszne, przy czesciowej zabudowie tarasu zdecydowalbym sie na zabudowe czesci nad garazem ze wzgledu na ocieplenie stropu
pzdr madrala :D

banko
02-09-2008, 20:22
Hej hej "dogodni" jak tam poczynania na froncie?? Czy jest już ktoś kto może sie pochwalic jakimś etapem, a może jest ktoś kto już mieszka??

ania klepka
03-09-2008, 08:17
hej banko, Ty chyba jesteś najbardziej zaawansowany, prowadzisz może dziennik, pochwal się zdjęciami.
U mnie jeszcze walka z papierologią niestety.
Pozdrawiam i czekam na fotki

banko
03-09-2008, 16:15
wieczorkiem zamieszcze kilka fotek z prac przy fundamentach bo na stanie zerowym sie zatrzymuje w tym roku, ale temat przynajmniej aktualny dla wszystkich dogodniaków bo i wasza i moja wersja jak sie nie myle fundamenty ma takie same.
pozdrawiam

banko
03-09-2008, 16:46
albo wrzyce coś teraz na szybko bedą to zdjęcia jeszcze nie skończonego stanu zerowego
powoli myśle o założeniu dziennika, ale jakoś czasowo nie podołałem do tej pory myśle jednak że jak na wiosnę robota ruszy na całego to opisze wszystko dokładnie.

styropian kleiłem cały jeden dzień
http://img252.imageshack.us/img252/6628/001ax7.th.jpg (http://img252.imageshack.us/my.php?image=001ax7.jpg)

naciąganiekleju i siatki znowu cały dzień
http://img252.imageshack.us/img252/3900/017sp1.th.jpg (http://img252.imageshack.us/my.php?image=017sp1.jpg)

kopanie dołków trwało 1,5 dnia trochę pomogła koparka, która zbierała humus, a później szpadelkologia kopałem ja i 3 panów którzy murowali bloczki i będą murować ściany toche pomógł ojciec
http://img252.imageshack.us/img252/5144/dsc00733ev7.th.jpg (http://img252.imageshack.us/my.php?image=dsc00733ev7.jpg)

http://img71.imageshack.us/img71/3929/dsc00741vb2.th.jpg (http://img71.imageshack.us/my.php?image=dsc00741vb2.jpg)

Wylewanie ław trwało aż 2 godziny oczywiście przy pomocy pompy. poszło 18m3 B20
http://img252.imageshack.us/img252/1543/dsc00836uv0.th.jpg (http://img252.imageshack.us/my.php?image=dsc00836uv0.jpg)

murowanie bloczków poszło około 1700 szt trwało 3 dni 3 panów i jeden chłopaczek do pomocy ja w tym czasie wystawiałem tyłek do slońca na polskim morzem
http://img252.imageshack.us/img252/4034/dsc01331uc6.th.jpg (http://img252.imageshack.us/my.php?image=dsc01331uc6.jpg)

izolacje przeciwilgociowe trwały juz troszkę dłużej i robiłem je razem ze starszym pomocnikiem ojcem
http://img252.imageshack.us/img252/2848/dsc01400zz8.th.jpg (http://img252.imageshack.us/my.php?image=dsc01400zz8.jpg)

i tym oto sposobem robocizna kosztowała mnie 3000PLN
a koszt stanu zerowego prawie 25000PLN
c.d.n.

PILAR
04-09-2008, 08:14
Witam ja wczoraj zakończyłem murowanie od dziś zaczynam smarowanie i stan zero zakonczyć w tym roku

PILAR
04-09-2008, 08:25
Fotki jak to umnie wygląda dodam za pare dni a koszty buduje systemem gospodarczym czyli ja i tesciu+ ojciec i kupel z doskoku wymurowanie zajeło mi 7 dni ale to tak po pracy na pare godzin koszty do teraz i od zakupienia projektu wygladaja tak

Projekt C148L 1 850,00 zł
Adaptacja architekta + uzgodnienia 3 500,00 zł
Ogrodzenie z siadki 40metrów 1 785,00 zł
ogrodzenie z siatki tymczasowe przód 300,00 zł
Wytyczenie geodeta 400,00 zł
Kierownik budowy zaliczka 500,00 zł
garaż blaszak 1 490,00 zł
ogrodzenie od przodu tymczasowe 30 metrów siatka + paliki 300,00 zł
Stal na fundament 1 250,00 zł
transport stali 140,00 zł
Strzemiona gotowe do fundamentów + drut wiązłkowy 450,00 zł
Koparka 250,00 zł
Folia budowlana 150,00 zł
beton B20 z pompą 12,5m3 3 700,00 zł
WC materiał 170,00 zł
Piasek 10t 200,00 zł
Transport Piasku 150,00 zł
Papa +dysperbit 511,00 zł
Bloczki betonowe 1260szt 4 762,00 zł
cement 1tona 478,00 zł

czyli 22336zł narazie tyle
:lol:

pozdrawiam wszystkich
banko napisz jakie koszty u ciebie na poszczegulne materiały

PILAR
04-09-2008, 08:40
A i zapomniałem zaznaczyć ze obok mnie stoi dogodny na etapie prac w srodku
z tego co widziałem inwestor powiekszył podasze o jeden rząd pustaków . :lol:

niestety nie udało mi się spotkać inwestora

pozdrawiam

banko
04-09-2008, 15:56
u mnie to wyglądało troszke inaczej.


geodeta 11 punktów - 150 (znajomy)
projekt po rabacie u pośrednika muratora 1600
adaptacja 1200 ale to razem z budynkiem gospodarczym ale niech będzie że 1200
ogrodzenia nie liczę bo zrobiłem w zeszłym roku
kierbud narazie 100 (znajomy)
blaszaka kupowałem w zeszłym roku też nie liczę (zreszta w zeszłym miesiącu wichura nieźle go sfatygowała, zdjęcie zamieściłem w którymś wątku)
stali kupiłem za 1400 i patrząc na to co zostało poszło za jakieś 1200
koparka z wywrotka 585 4 godziny wywrotka i 5 godzin koparka według cennika z PWiK
beton B20 18 m3 plus pompa 5900
materiał na kibelek też coś koło tego czyli 170
patelnia piasku 250 (poszło trochę ponad połowa)
styropian 1200
dysperbity i inne mazidla około 1000
bloczki betonowe poszło około 1700 szt kupowałem po 2,5 netto
cement ponad tona + plastyfikatory około 900

banko
04-09-2008, 16:43
a to ten blaszak;-(


http://img369.imageshack.us/img369/7458/garazzz6.th.jpg (http://img369.imageshack.us/my.php?image=garazzz6.jpg)

PILAR
04-09-2008, 18:47
a czym smarowałes sciany i ile ci wyszło kibelków i jakie banko

banko
04-09-2008, 18:57
nie pamiętam dokładnie ale było to chyba 9 wiaderek 13 kg dysperbitu i 6 albo 8 wiaderek 10 kg izobud wl

banko
04-09-2008, 19:01
najdziwniejsze że w castoramie 10 kg i 13 kg dysperbity kosztowalo tyle samo do dzisiaj nie wiem co to za promocja no i 26 kg (2x13kg) wyszło taniej niż jedna 20, nie do pojęcia dla mnie

PILAR
14-09-2008, 10:11
Obiecałem Pare fotek z mojej budowy
TU PUSTAWO
http://images48.fotosik.pl/41/b52ff466c9b30f4fmed.jpg
http://images29.fotosik.pl/274/fb49b16f98614a99med.jpg
http://images49.fotosik.pl/10/770c470549fd00demed.jpg
http://images24.fotosik.pl/275/9f8f8172ae233518med.jpg
A tu inwestor
http://images31.fotosik.pl/421/246a7ce47839692emed.jpg

mea
14-09-2008, 12:05
najlepsza to ta butelka coca coli :)
ale postepy widoczne :D

ania klepka
14-09-2008, 12:08
fajnie, że zaczęły pojawiać się fotki dogodnego.
a ja będę mogła zobaczyć dogodnego w realu u Aśki k, za co bardzo Jej dziękuję

banko
14-09-2008, 13:30
a może Aśka K, zechce się pochwalić nam wszystkim jakimiś fotkami??

Thomas_PL
16-09-2008, 23:53
Witam dogodnych
Czy buduje ktoś może 148a w okolicach Wałbrzycha, Świdnicy?
Właśnie ropocząłem walkę z tym projektem, a właściwie z jego realizacją.

BARBADOS
28-09-2008, 07:37
Proszę o kontakt osoby , które budują lub juz zbudowały dom
DOGODNY / obojętnie która wersja/ . Projekt bardzo nam się podoba , ale chcielibyśmy obejrzeć jak wygląda na żywo. Mieszkamy we Wrocławiu. telefo n 888 796 740.

ania klepka
29-09-2008, 22:19
Wielkie dzięki Aśce K za możliwość obejrzenia dogodnego w realu. Szczerze myślałam, że dom będzie ogromny, ale w realu okazało się, że dom mierzy się troszkę inaczej, że to nie to samo co 4 x metraż naszego mieszkania (54 metry).
Po wizycie zdecydowaliśmy się na powiększenie gabinetu na dole, gdyż planujemy tam zrobić naszą sypialnię. Kominek odgapiamy od Aśki i przesuwamy na róg pokoju.
Pozdrawiam dogodnych.
Ania

PILAR
16-10-2008, 10:02
Cicho spokojnie czy oczekiwanie na zime
hiii :lol: :lol: :lol: :lol:

mea
16-10-2008, 13:50
nic to ... nasz projektant odradza mi kupowanie Dogodnego z uwagi na uklad dzialki wzgledem stron swiata ... no bo garaz na poludniowo wschodnim narozu nie jest zbyt energooszczednym rozwiazaniem ... co mi pozostaje ... myslec dalej :)

ania klepka
31-10-2008, 21:24
dogodni, co u Was, banko często bywasz na forum, pochwal się jak postępy w budowie.

banko
31-10-2008, 22:18
Jak zaplanowałem tak zrobiłem. Mam stan zerowy i na tym w tym roku zakończyłem. Na wiosnę ruszamy na ostro i wtedy będzie czym się chwalić dopiero. Mam nadzieje ;-)

banko
01-11-2008, 16:31
Dla wszystkich zainteresowanych wklejam orientacyjne koszty i ilości materiałów jake były mi potrzebne do wykonania właśnie stanu zerowego:


1455 - drut zbrojeniowy (zostało trochę)
4680 - bloczki betonowe ( 1800 szt - zostało około 100szt)
1200 - styropian na ocieplenie 10cm/EPS100 (7m3), zostało 0,6 m3
250 - piach do murowania duuuza wywrotka, poszło połowa
200 - piach duuza wywrotka poszła do zasypania fundamentów
200 - dysperbit 8 wiaderek po 13 kg zostało 1
330 - Izobud WL 5 wiaderek po 10 kg poszły wszystkie
180 - folia kubełkowa 56 mb
310 - siatka i klej do styropianu
54 - drut wiązałkowy 10 kg zostało około 3 kg
600 - koparka + wywrotka
150 - geodeta (11 palików, ale tak po sąsiedzku i tochę taniej ;-))
180 - rury do wody
5900 - beton + pompa (18 m3 B20)
830 - cement + wapno w płynie (chyba 6 baniek 5 litrowych)
3640 - robota
210 - folia izolacyjna ławy
110 - rura peszel (25mb) do przepustów kablowych żeby później nie kuć
65 - pianka i ceresit+ benzyna do zagęszczarki
620 - rury kanalizacja 6 punktów i powietrze do kominka
120 - koparka
1000 - piach do zasypania fundamentów 5 wywrotek po 11m3

SUMA: 22624,-

trzeba doliczyć jeszcze chudziaka, ale to dopiero na wiosnę więc całkowity koszt stanu zero nie powinien przekroczyć 25 tyś.

U mnie nie było potrzeby robienia szalunków więc nie wliczam w koszt desek, które mimo wszystko kupiłem, ale tyle ile zużyłem do zerówki to prawie że nic tylko do tzw. odsadzek osi ław żeby koparka mogła się wykazać.

PILAR
01-11-2008, 18:01
banko ja torche wiecej miałem piachu do zasypania kończe w tym roku na tym samym jak ty podam koszty za chwile

PILAR
02-11-2008, 08:15
Projekt C148L 1 850,00 zł
Adaptacja architekta + uzgodnienia 3 500,00 zł
Ogrodzenie z siadki 40metrów 1 785,00 zł
ogrodzenie z siatki tymczasowe przód 300,00 zł
Wytyczenie geodeta 400,00 zł
Kierownik budowy zaliczka 500,00 zł
garaż blaszak 1 490,00 zł
Stal na fundament 1 250,00 zł
transport stali 140,00 zł
Strzemiona gotowe do fundamentów + drut wiązłkowy 450,00 zł
Koparka 400,00 zł
Folia budowlana 150,00 zł
beton B20 z pompą 12,5m3 3 700,00 zł
WC materiał 170,00 zł
Piasek 10t 200,00 zł
Transport Piasku 150,00 zł
Papa +dysperbit 511,00 zł
Bloczki betonowe 1260szt 4 762,00 zł zostało 10szt
cement 1tona 478,00 zł
Dysperbit + styropia +klej+folia kubełkowa 1400
Rury kanalizacyjne 750
Piasek do zasypania fundamentów 100 ton 1500
Rury kanalizacyjne + studzienka rewizyja tylko materiał 620 robota sam 0zł

ania klepka
29-11-2008, 06:48
mam dokonane zmiany w projekcie, ale na razie nie umiem wkleić zdjęć. Jak się poduczę, to wrzucę.

PILAR
17-12-2008, 19:07
No to wszyscy zima i cisza hiiiii :lol: :lol:

banko z czego bedziesz miał mury czy jakies przeglad cenowy robiłeś
ja w piatek mam odebrac wyliczenie co do ilośći i ceny na ceramike od JOPKA zobaczymy co zaproponują.. Pozdrawiam

banko
17-12-2008, 19:28
Ja troszke się pospieszyłem i zakupy już zrobiłem zimą w zeszłym roku. Udało mi sie wynegocjować na tamte czasy zupełnie przyzwoite ceny i kupiłem materiał na ściany na cały domek. Dzisiaj widzę że juz kilka groszy na sztuce jest taniej ale wtedy i tak się cieszyłem jak dzieciak kupując za polowe tego co sąsiedzi kilka miesięcy wcześniej. Sciany zewnętrzne i wewn. nośne będą z porothermu 25 P+W a wewnętrznie z połówki BK. Strop będe robił również z Porothermu 19/62,5 taki mam w projekcie i nie będe go zmieniał. Właśnie będe robił zakupy typu strop, stal, cegła klinkierowa... Zastanawaim sie też nad zakupem styropianu na izolacje, waty. Powoli zaczne chyba zamawiać dach no i okna dachowe, których będe miał aż 10. Myślę że to dobra chwila na zakupy. Po nowym roku napewno będzie podwyżka energi i wszystkiego jak zwykle więc nie sądzę żeby cokolwiek taniało znacznie jeśli nie będzie drożeć. Właśnie dostałem wyliczenia więźby od mojego cieślo-dekarza i teraz zastanawiam sie nad tym czy ewentualnie zamawiać już więźbe czy jeszcze poczekać. Zdania są podzielone jedni mówią że teraz i niech leżakuje, inni że dopiero tuż przed położeniem na dach. Tak czy siak chce zrobić większe zakupy jeszcze teraz i złożyć do US papierki niech oddają to co zabrali niesłusznie :lol: (15%)

ania klepka
04-01-2009, 15:02
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
Ciągle zastanawiam się nad kuchnią czy zostawić ją półotwartą czy całkowicie zamknąć. A co Wy robicie z kuchnią?

banko
04-01-2009, 16:59
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
Ciągle zastanawiam się nad kuchnią czy zostawić ją półotwartą czy całkowicie zamknąć. A co Wy robicie z kuchnią?

Ja zostawiam tak jak jest. Może jakieś sporaśne drzwi przesuwne typu:
http://www.komandor.pl/

lustan
11-01-2009, 20:25
Witam.
Właśnie zastanawiam się nad zakupem Dogodnego i mam pytanie czy ktoś może kombinował cos w kierunku częściowego podpiwniczenia?
Inna sprawa jest taka, że chciałbym zobaczyć ten projekt na żywo. Może jest ktoś na forum z województwa opolskiego, dolnośląskiego lub sląskiego kto wybudował się?
Jeżeli tak proszę o informacje.
Z góry dziękuję.

Marzena 1973
15-01-2009, 11:45
My już mamy za sobą część pierwszą budowy czyli stan surowy otwarty , już na wstępie przyjeliśmy założenie że bryła domu pozostanie bez zmian. Technologia to porotherm ścianki działowe też z ceramiki strop też porotherm , jedyne zmiany to okna połaciowe zamiast 13 jest 10 ale ich wymiar 78x160 daje gwarancjie prawidłowego oświatlenia pokoi.

banko
15-01-2009, 18:16
No w końcu jakaś dobra nowina w temacie.
PRRRROOOOOsimy szybciutko zamiścić jakieś fotki z realizacji. Którą dokładnie wersję wybraliście Dogodnego??
Proszę o podanie ilości pustaków stropowych PTH oraz ich rozmiaru czy tak jak w projekcie czy jakies inne. Ilości belek stropowych w projekcie są wystarczjące czy w praniu wychodzi coś innego. Pytam dlatego że właśnie zamawiam strop i jakby coś to skoryguje zamówienie. No i te fotki tak długo tu wyczekiwane pleace.....

ania klepka
15-01-2009, 21:05
dołączam się Marzenko do prośby o zdjęcia, pleace

Marzena 1973
16-01-2009, 20:43
Dogodny C148a

http://images35.fotosik.pl/50/e95033cf71dd8ea6med.jpg

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9666c358dc6a9887.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/529e72a54b29c3c3.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6e38d94178a3512d.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/288d721d5a29ca42.html

ania klepka
16-01-2009, 20:52
Dzięki Marzenko za szybki odzew, dokładnie ten sam dogodny powstanie na mojej działeczce. Czekam z niecierpliwością na dalsze relacje z postępów budowy

banko
16-01-2009, 22:41
Coprawda nie moja wersja, ale miło popatrzeć jak rośnie pierwszy na forum Dogodny ;-) Chcemy jeścio i jeścio. Zaglądajcie częściej na forum i dzielcie się z nami cennymi informacjami.
Pozdrawiam.

Carlos1
24-01-2009, 15:41
Witam wszystkich budowniczych Dogodnego.
Ja też przymierzam się do budowy tego domu w wariancie c148a dzięki @ani klepce która była tak łaskawa i podpowiedziała mi ten projekt.
Trzy lata temu na tej samej działce (długa i wąska) wybudowałem bardzo podobny dom: pg 16 z firmy Bauherr

http://www.dom-parterowy.pl/lista.php?kategoria=pg&os=12

Oczywiście z wieloma przeróbkami. Np. balkony z obydwu stron.
Wybrałem ten projekt bo mam wjazd od południa. Do Dogodnego wjazd jest od północy. I tak samo przy tym projekcie nie obejdzie się od wielu zmian.
Ale o tym następnym razem.

Pozdrowienia.;)

Famelia
25-01-2009, 15:48
Witam wszystkich, właśnie dokonaliśmy zakupu tego projektu, teraz zacznie się wprowadzanie zmian 8) Czekamy z niecierpliwością na pierwszy "Dogodny" dziennik budowy :lol: Kto zacznie?

Carlos1
25-01-2009, 16:06
Pragnę w tym miejscu podziękować @ani klepce za przesłanie rzutów z naniesionymi zmianami. Na pewne parę rzeczy wartych przemyślenia.

A poniżej moje szybkie sugestie na zmiany jakie naniesiono:

1. Jeżeli w domu ma być kominek to przeniesienie komina pod ścianę zewnętrzną spowoduję że jego wylot (komina) będzie za nisko (zasłonięty
przez kalenicę), co będzie skutkowało brakiem ciągu. Komin im dłuższy
tym lepszy a zdecydowanie powinien wystawać ponad kalenicę.
2. Nie zauważyłem okna połaciowego nad schodami. A jasne doświetlone
chody to bardzo fajna sprawa.
3. Nie rezygnował bym pochopnie z 4 pokoju na górze. Nigdy nie wiadomo
co będzie w przyszłości. A pralnia można urządzić w kotłowni. Ja w
obecnym domu mam kotłownię o pow. 4,5 m2 i świetnie się tam wszystko
mieści: piec CO z zasobnikiem, pralka, półki za ścianach i mnóstwo
gratów a dodatkowo podwieszana pod sufitem suszarka. Ale wtedy konieczne
jest w kotłowni okno.

@Famelia może pochwal się jakie zmiany zamierzasz wprowadzić :D ?

Pozdrowienia.;)

Famelia
25-01-2009, 16:53
Noo my mamy pełno pomysłów (tylko nie wiem, jak z ich realizacją)

1. dodatkowe okno w pokoiku na dole (jakoś ciemno tam mi się wydaje)
2. podpiwniczenie domu (więc pomieszczenie gospodarcze znika - powiększamy łazienkę na parterze)
3. zastanawialiśmy się nad przesunięciem komina (ale nie tego głównego, tylko tego mniejszego, w kuchni) do zewnętrznej ściany tej od tarasu, żeby od zewnątrz wbudować w nią grill (ale czy to możliwe technicznie...)
4. tam, gdzie wszyscy mają łazienkę ja planuję pralnię, a łazienkę w pokoju z wyjściem na balkon (jakoś marzy mi się ta łazienka z balkonem :o choć po tym, co napisałaś już nie jestem taka pewna) Za pralnią na piętrze przemawia fakt, że tam przecież będzie część sypialna i znoszenie brudnych ciuchów na parter będzie jakieś takie... nieporęczne
5. chcemy zrezygnować z tego balkoniku od strony tarasu i zamiast tego zrobić coś takiego: http://www.z500.pl/projekty/47/wizualizacje/z47_widok1_0.jpg

Więcej grzechów nie pamiętam (na razie), chcemy się wprowadzić na parter i poddasze kończyć później, więc koncepcja 10 razy się jeszcze zmieni, ale tak "z grubsza" to tyle...

Carlos1 możesz mi objaśnić Twoje spostrzeżenie nr 1 z poprzedniego postu dotyczące kominka i komina?

Carlos1
25-01-2009, 18:10
Carlos1 możesz mi objaśnić Twoje spostrzeżenie nr 1 z poprzedniego postu dotyczące kominka i komina?

Chodzi o to że przy takim usytuowaniu komina i kominka w tym pierwszym będzie słaby ciąg co doprowadzi w pewnych okresach do niemożności palenia w tym drugim bowiem dym będzie zostawał w domu..
Komin aby spełniał swoje zadanie w 100% powinien wystawać ponad dach. Czyli być wyższy od kalenicy.
Znam ten problem z autopsji, bowiem mój sąsiad miał właśnie taki problem i musiał podwyższać komin co przy jego usytuowaniu przy krawędzi domu w tej chwili psuje wszystko i wygląda mówiąc oględnie nie za "pięknie".

Pozdrowienia.;)

Famelia
25-01-2009, 18:41
Czyli podwyższenie komina załatwi sprawę? Czy trzeba go przesunąć

Carlos1
25-01-2009, 19:12
Jeżeli komin nie jest nigdzie przemieszczany czyli jest zgodny z projektem to wszystko jest OK. Natomiast gdy zostanie przemieszczony w stronę ściany zewnętrznej to pasowało by go podwyższyć. Jednakże będzie to paskudnie wyglądało.

Pozdrawiam.;)

Famelia
25-01-2009, 19:14
Ok, cenna informacja, dzięki wielkie :D

Marzena 1973
25-01-2009, 19:49
przesunięcie komina daje efekt uboczny na dachu czyli komin wyprowadzony ze skraju dachu i komin wysoki który chyba tak mi sie zdaje bedzie dominował nad bryłą budynku.

Przeszklenie tylnej elewacji domu jak to jest przedstawione w wizualizacji jest ciekawym pomysłem dodatkowe okna pokojowe w szczycie budynku oraz przeszklenie budynku z wyelyminowaniem tarasu to dodatkowy koszt ok. 30 tys.zł , dodatkowe podniesienie budynku nadaje jego bryle całkiem inny wygląd co czyni ten projekt nie podobnym do pierwowzoru , kwestia przemyślenia.

Dodatkowe okno połaciowe w celu dostlenia klatki schodowej to zdominowanie dachu przeszkleniami , my wybraliśmy dodatkowe okno na klatce schodowej.

Jedyną zmiana którą zastosowałem to wysokość pomieszczeń na 2.85 , jest to minimum które daje komfort oraz perspektywe w salonie tej wielkości czyli 39 m.

Famelia
25-01-2009, 20:08
To przeszklenie nie będzie identyczne z zaprezentowanym, tylko dopasowane do Dogodnego. Więc podniesienie budynku nie będzie potrzebne (choć faktycznie myśleliśmy o dodaniu 1 pustaka na poddaszu) A doświetlenie będzie chyba rekompensowało poniesione wydatki ;)

Marzena 1973, a ile wysokości ma parter z założenia? Faktycznie wyjdzie ciemny i płaski ten salon?

Marzena 1973
25-01-2009, 20:23
w projekcie to chyba 2.65 jesli myslisz o wysokości ale pamietaj im wyższy tym lepiej stara zasada.

Jesli myslisz o doswietleniu pomieszczeń na poddaszu to przy oknach 160x76 jest ono znakomite czyli wystarczające , my zastosowaliśmy wariant dwa okna połaciowe na pomieszczenie.

Ściana kolankowa determinuje wielkość pomieszczenia pamiętaj o tym , w którym miejscu ją postawisz i jakiej wysokości takie będziesz miała pokoje.

Moja uwaga pamietajcie o wielkości łazienki przesunięcie ścian działowych pokoi determinuje wielkość łazienki a tam metrów nigdy za mało

Famelia
25-01-2009, 20:26
Moja uwaga pamietajcie o wielkości łazienki przesunięcie ścian działowych pokoi determinuje wielkość łazienki a tam metrów nigdy za mało

Ja łazienkę chcę przenieść do pokoju nad garażem właśnie ze względu na metry :)

A czy podniesienie parteru o pustak i poddasza o pustak nie zmieni wyglądu domu na zewnątrz zbyt drastycznie?

Carlos1
25-01-2009, 20:32
[quote=Marzena 1973]
A czy podniesienie parteru o pustak i poddasza o pustak nie zmieni wyglądu domu na zewnątrz zbyt drastycznie?

Ja podniosłem mój obecny dom (ściankę kolankową) o 2 pustaki i aby dom zachował proporcję krokwie przedłużyłem o jakieś 40 cm. Tak że wygląd zewnętrzny pozostał prawie bez zmian.

Pozdrowienia.;)

Marzena 1973
25-01-2009, 20:43
myślę że dłuższe krokwie ukryją zmianę bryły budynku a efekt na poddaszu będzie znakomity. My nie zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie ale jak widać pomysły są warte rozważenia.

gg 6909766

banko
25-01-2009, 20:49
Moja uwaga pamietajcie o wielkości łazienki przesunięcie ścian działowych pokoi determinuje wielkość łazienki a tam metrów nigdy za mało

Ja łazienkę chcę przenieść do pokoju nad garażem właśnie ze względu na metry :)

A czy podniesienie parteru o pustak i poddasza o pustak nie zmieni wyglądu domu na zewnątrz zbyt drastycznie?

Ja dokłądnie wpadłem na ten sam pomysł z łazienką ;)

Famelia
25-01-2009, 20:51
Panowie (i panie) błagam o zdjęcia, dzienniki budowy bo trudno mi sobie cokolwiek wyobrazić :lol: Pomóżmy sobie nawzajem i innym "Dogodniakom"

banko
25-01-2009, 20:55
[quote=Marzena 1973]
A czy podniesienie parteru o pustak i poddasza o pustak nie zmieni wyglądu domu na zewnątrz zbyt drastycznie?

Ja podniosłem mój obecny dom (ściankę kolankową) o 2 pustaki i aby dom zachował proporcję krokwie przedłużyłem o jakieś 40 cm. Tak że wygląd zewnętrzny pozostał prawie bez zmian.

Pozdrowienia.;)


A czy po przedłużeniu krokwi dom nie wygląda jak w kapeluszu?? Czy okap nie wygląda za szeroki?? Będzie miał grubo ponad metr. Pytam bo też się zastanawiam nad podniesieniem ścianki kolankowej i wychodzi mi na to że albo wygląd zewnętrzny, albo powierzchnia wewnętrzna. że jak podniosę o 1 pustak zmienię kąt do 38 stopni dam grubsze ocieplenie i odpowiednio wydłużę krokwie to zachowam idealne proporcje pomimo iż budynek troszke urośnie ale o więcej niż jeden w/g moich przymiarek już nie wychodzi.

ania klepka
25-01-2009, 21:02
Jeżeli komin nie jest nigdzie przemieszczany czyli jest zgodny z projektem to wszystko jest OK. Natomiast gdy zostanie przemieszczony w stronę ściany zewnętrznej to pasowało by go podwyższyć. Jednakże będzie to paskudnie wyglądało.

Pozdrawiam.;)

Dzięki Carlos za spostrzeżenia, jutro z rana dzwonię do biura i odwołuję zmianę kominka. Kominek wróci na swoje miejsce zgodne z projektem. Nie zdawałam sobie sprawy, że komin musiałby ulec takiemu wydłużeniu (obrzydliwe).

Pozdrawiam
Ania

banko
25-01-2009, 21:03
Carlos jeśli można proszę o fotki domku.

Famelia
25-01-2009, 21:06
Bez podniesienia ścianki kolankowej powierzchnia pomieszczeń nie jest zbyt imponująca - ale teraz mieszkam na 50m2 i też się da :lol: a niestety widziałam podobny dom z podniesioną kolankową i już nie był taki ładny :-?

PawełG
26-01-2009, 08:11
Witam budujących Dogodnego, w szczególności Carlosa i Anne Klepkę.

Mam parę uwag i myslę, że to miejsce odpowiednie do kontynuawania wątku domu na działkę 20 m. (nadmienię ze zamierzam budować po raz pierwszy i nie mam w tym względzie innego doświadczenia niż to nabyte przy korzystaniu z forum)
Wybór Dogodnego C148a (jak również pozostałych) niesie pewne pytania na które byłbym wdzieczny za podpowiedź
Czy:
1. Kuchnia nie mnie winna być od strony wejscia ( sprawdzenie kto "puka" do drzwi) oraz od strony zimnej tj. północy ?
2. Pokój "gościnny" 3 nie będzie miejscem dość ciemmnym ?
3. Dach wschód - zachód - gdzie solar ?

To te najważniejsze pytania, dla których mimo niewątpliwych PLUSÓW Dogodnego - ciągle szukam projektu

Pozdrawiam wszystkich

ania klepka
26-01-2009, 10:21
Witam Pawła
rzeczywiście kuchnia mogłaby być z drugiej strony ale nie ma idealnych projektów. Kuchnię można zrobić w gabinecie.
Pozdrawiam
Ania

Famelia
26-01-2009, 15:36
Dla mnie pokój przy wejściu jest jednym z powodów, dla których właśnie wybrałam ten projekt - nie chcę, by ludzie przechodzili mi przez całe mieszkanie w drodze do "gabinetu"

Nasza działka jest tak fikuśna, że wjazd będziemy mieć od strony północno-zachodniej, a taras od południowego wschodu :o niestety, inne ułożenie nie wchodzi w grę przy działce narożnej o szerokości 20m :cry:

A właśnie, solar - planuje ktoś? Orientuje się w kosztach?

Marzena 1973
26-01-2009, 16:44
Solar to kwestia kalkulacji czyli przy rodzinie 4-osobowej okres zwrotu inwestycji od 5 do 7 lat , czy warto , pozoztaje jeszcze kwestia strony nasłonecznionej budynku czyli nie zawsze jestesm w staie zgodnie z zaleceniami prawidłowo zainstalować kolektor słoneczny ja zrezygnowałam z instalacji kolektorów słonecznych z takich samych powodów jak pompy ciepla czyli koszty i opłacalność

ania klepka
26-01-2009, 17:59
Solar to nie tylko wydatek jednorazowy, te części też podlegaja wymianie, pytanie co zrobic z nadmiarem gorącej wody, zrzucać ja do kanalizacji - to dodatkowy koszt, chyba że ktoś ma basen.

Carlos1
26-01-2009, 19:04
A czy po przedłużeniu krokwi dom nie wygląda jak w kapeluszu?? Czy okap nie wygląda za szeroki?? Będzie miał grubo ponad metr. Pytam bo też się zastanawiam nad podniesieniem ścianki kolankowej i wychodzi mi na to że albo wygląd zewnętrzny, albo powierzchnia wewnętrzna. że jak podniosę o 1 pustak zmienię kąt do 38 stopni dam grubsze ocieplenie i odpowiednio wydłużę krokwie to zachowam idealne proporcje pomimo iż budynek troszke urośnie ale o więcej niż jeden w/g moich przymiarek już nie wychodzi.

Nie ma się co bać podnieść ściankę kolankową. Można to wszystko zgubić manewrując długością krokwi i kątem pochylenia dachu.
Odpowiedzcie sobie wszyscy na pytanie: czy ważniejszy jest wygląd zewnętrzny czy to jaki dom będzie wewnątrz ??
Dla mnie mnie podstawa to funkcjonalne wnętrze. To jak dom wygląda od zewnątrz też jest ważne ale dla mnie jest sprawą drugorzędną. Ja mieszkam w domu a od zewnątrz to dom oglądają głównie sąsiedzi :D
Zdjęcia będą wkrótce, jak wrócę do domu o "ludzkiej " porze.



1. Kuchnia nie mnie winna być od strony wejscia ( sprawdzenie kto "puka" do drzwi) oraz od strony zimnej tj. północy ?
2. Pokój "gościnny" 3 nie będzie miejscem dość ciemmnym ?
3. Dach wschód - zachód - gdzie solar ?


Ad1. Kuchnie można zamienić miejscami z pokojem. Jednakże ja spędzam znacznie więcej czasu w gabinecie niż w kuchni, więc takie rozwiązanie mi pasuje. A jak ktoś dzwoni to zawsze ktoś musi podejść do domofonu bo i tak zza ogrodzenia nie widać kto zacz.
Ad2.U mnie też będzie od północy tak że nie będzie słoneczny. Jak świeci słońce to z reguły zasłaniam okna. W obecnym domu mam tak samo i wcale nie jest za ciemno. Ale to już kwestia gustu.
Ad3. Niestety solara żeby ładnie wyglądał się nie zamontuje na dachu. Pozostaje ściana szczytowa lub ogród (czyli na ziemi).
Ja z tego powodu nie będę go montował nigdzie. Za to zrobię ogrzewanie kominkiem całego domu.

Pozdrawiam.;)

Famelia
26-01-2009, 19:29
My myślimy o płaszczu wodnym i jakimś c.o. A jak chcecie ogrzewać wodę latem?

Planuje ktoś podłogówkę na parterze?

ania klepka
26-01-2009, 20:29
My podłogówkę będziemy mieć na całym parterze, plus grzejniki.
Kwestia ogrzewania, i całego montażu mnie nie martwi, mój mąż zajmuje się tym zawodowo, więc to na jego głowie.

PILAR
27-01-2009, 18:05
Widzę ze zainteresowanie rośnie dogodnym a umnie zima http://images33.fotosik.pl/451/c0138a6a709eebc0med.jpg

PILAR
27-01-2009, 18:08
A po skosie sąsiad postawił i stoii w stanie surowym :P :lol: :D http://images32.fotosik.pl/445/590fd8be72071c45med.jpg http://images31.fotosik.pl/446/cca7f76539f4bf03med.jpg

kamik1000
27-01-2009, 19:57
Cacy domek, ma ktoś fotki z dwuspadowym dogodnym?

banko
28-01-2009, 03:21
PILAR jakbyś mógł podpytać sąsiada o ile podniósł ścianę kolankową bo coś mu urusł ten domek. Będę wdzięczny. Ewentualnie czy kombinował coś przy tym z dachem.

PILAR
28-01-2009, 08:38
Spoko jak tylko go upoluje to się dowiem co i jak

Famelia
28-01-2009, 14:41
PILAR, Ty też robisz ten wariant Dogodnego? A robi ktoś dwuspadowy może? I ma zdjęcia?

banko
28-01-2009, 15:58
PIPLAR, a czy napewno sąsiada domek to Dogodny bo coś mi nie pasują kominy. Widziałem już taki domek nazywał sie Zręczny wariant III. Dokładnie ten sam front i boki tylko inny tył i 3 kominy dokładnie w tych samych miejscach co sąsiada. Ale mimo wszystko czekam na informacje o ściance kolankowej bo tamtego widziałem w wersji niezmienionej więc będę miał odniesienie.

Carlos1
28-01-2009, 19:41
My myślimy o płaszczu wodnym i jakimś c.o. A jak chcecie ogrzewać wodę latem?

Planuje ktoś podłogówkę na parterze?

W obecnym domu mam gazowy piec kondensacyjny Vaillanta z zasobnikiem i całkiem niezależne ogrzewanie kominkowe (grawitacyjne).
Płaszcz wodny w kominku ma sens jeżeli ma to być jedno z podstawowych źródeł ciepła. Należy się zastanowić czy jest sens montowania całej automatyki i kosztownego kominka jeżeli się tego odpowiednio nie wykorzysta.
Do kominka potrzebne jest drewno, które niestety drożeje jak i prawie wszystko. Ja kupuję drewno w lesie i sam sobie tnę i ciupię, zrzucając przy okazji kilka kilogramów. Gdybym miał kupić gotowe do palenia to cały interes nie byłby już wcale tak opłacalny.
Palenie w kominku to nie tylko miłe doznania wzrokowe ale i sporo roboty, popiół który trzeba wygarnąć, ogólne zapylenie i zabrudzenie "około kominkowe".
Mimo wszystko jest to fajna sprawa ale trzeba zdawać sobie sprawę z "efektów ubocznych" które mogą zepsuć całą zabawę.

Co do podłogówki to mam ją zamontowaną wszędzie tam gdzie są płytki (kuchnia, łazienki, hall, wiatrołap itp.) i jest to super sprawa.

Pozdrawiam.;)

ania klepka
28-01-2009, 21:31
Carlos, mój mąż to samo twierdzi o płaszczu wodnym, dlatego kominek u nas będzie bez płaszcza.

Carlos1
29-01-2009, 09:02
Poniżej zdjęcia mojego domu (budowany był 2 lata temu). Ścianka kolankowa podniesiona o 2 maxy, krokwie przedłużone. Kąt dachu 37 stopni (bez zmian).



http://img141.imageshack.us/img141/1654/pict0002ln5.jpg

http://img520.imageshack.us/img520/8859/pict0003dq0.jpg

http://img405.imageshack.us/img405/5972/pict0004dx2.jpg

Akurat mnie z lekka zasypało tym białym co to czasem leci z nieba :)
Naturalne kolory wyszły najlepiej na środkowym zdjęciu.
Dogodny stanie na działce leżącej tuż za domkiem na zdjęciach.

Pozdrawiam.;)

PILAR
29-01-2009, 12:01
PILAR, Ty też robisz ten wariant Dogodnego? A robi ktoś dwuspadowy może? I ma zdjęcia?

Tak ja mam wersje z dachem dwuspadowym Murator C148c L
a tu zmiany jakie chce zrobic od frontu


http://images32.fotosik.pl/191/72058fbc2b9fc17bm.jpg

http://projekty.muratordom.pl/pliki/dom_506_10.jpg

PILAR
29-01-2009, 12:17
a tu zmiana jak by to miało wyglądać kolory to nie planowane jest to wersja robocza uczę się programu do projektowania a chciałem pokazać zmiany od frontu
i co wy na to zyskałem dodatkowe metry do pokoju




http://images46.fotosik.pl/54/c359a8ee39eccd83med.jpg (http://images46.fotosik.pl/54/c359a8ee39eccd83.jpg)

Famelia
29-01-2009, 17:33
PILAR - ciekawy pomysł z tym częściowym zabudowaniem balkonu no i gratuluję umiejętności graficznych :lol: a ten domek Carlos1 całkiem do Dogodnego podobny :lol:

A jakie ogrzewanie planują pozostali "Dogodniacy"? My zastanawiamy się nad gazowym...

Famelia
31-01-2009, 14:39
Oj coś cisza wśród "Dogodnych" :D Pochwalcie się, co u Was słychać :D

Carlos1
31-01-2009, 15:18
Oj coś cisza wśród "Dogodnych" :D Pochwalcie się, co u Was słychać :D

Pewnie wszystkich zasypało :lol:

Pozdrowienia.;)

Famelia
31-01-2009, 16:37
To ja ponudzę Was troszkę :lol:

Jako, że nasz pokój dzienny oraz garaż znajdować się będą od najjaśniejszej, południowo-zachodniej strony, postanowiłam "doświetlić" pokój przy pomocy szklanych pustaków, np jak tutaj tylko na większą skalę :wink:

http://lh5.ggpht.com/dudniczenko/RrMPjLvdmFI/AAAAAAAAApQ/va3SGV-2Apc/s800/luksfery.jpg

Myślę też o luksferach na klatce schodowej i może przy drzwiach wejściowych (na te ostatnie nie mam zgody Głównego Budowniczego :wink: )

Czy ktoś planuje dodatkowe okno na tej olbrzymiej pustej ścianie w pokoju dziennym?

Carlos1
31-01-2009, 18:06
To ja też ponudzę.
Utrata ciepła ma miejsce głównie poprzez elementy szklane: okna, oszklone drzwi, luksfery. O ile ściany można "docieplić" w sposób zadowalający to o tyle z elementami szklanymi za wiele nie zdziałamy.
Reasumując im więcej mamy szkła tym więcej potrzebujemy energii aby utrzymać odpowiednią temperaturę wewnętrzna. Wiem że duże powierzchnie szklane ładnie się prezentują. Ale trzeba tutaj znaleźć umiar aby nie przesadzić.
Właśnie dostałem rachunek za gaz za nieco ponad miesiąc grzania na przełomie roku opiewający na prawie 500 zł. Mało to czy dużo za dom 160 m2 ?. Mrozy były ale nie jakieś straszne.
W obecnym salonie mam drzwi balkonowe 2,90 x 2,20 i dwa okna 1,50 x 1,50 i jak przyświeci słońce to muszę zasłaniać rolety bo TV nie sposób oglądać. Przy pochmurnej pogodzie jest aż za jasno.
Pewnie jeśli się ktoś nie liczy z kosztami to nie ma co się szczypać. Ale jeśli ktoś myśli o ekonomicznym wykorzystaniu domu to każdą taką szklaną wstawkę lepiej przemyśleć.

Pozdrowienia.;)

Famelia
31-01-2009, 18:38
Carlos1 masz rację - przemawia przez Ciebie głos rozsądku no i masz doświadczenie z obecnym domem. Mam jedno pytanie - od jakiej strony masz salon? Mój będzie od południowego wschodu, zatem bezpośrednie nasłonecznienie będzie się kończyć w okolicy południa, potem już będzie ciemno. Od 30 lat mieszkam w bloku i ciemnych pomieszczeń mam serdecznie dość :cry: a przecież salon ma aż 40m2... Czy naprawdę takie paski jakie zaprezentowałam grożą dużą utratą ciepła? Fakt, szybko się ochładzają, ale też szybko nagrzewają i oddają potem to ciepło :) no i będzie jaśniej - jak już pisałam, najjaśniejsza strona działki jest u mnie niewykorzystana niestety :cry:

I drugie pytanie - mając to doświadczenie, które masz - czy w swoim Dogodnym pozostaniesz przy ogrzewaniu gazowym?

Carlos1
31-01-2009, 19:19
Mój aktualny salon jest od południowego zachodu.
W dogodnym planuję nieco mniejsze drzwi balkonowe (tarasowe) czyli nie cztery kwatery, a trzy. W zamian będzie okno na pustej ścianie, w moim przypadku zachodniej.
Co do ogrzewania to pozostaje przy rozwiązaniach sprawdzonych w obecnym domu. Czyli gazowy piec kondensacyjny Vaillanta z zasobnikiem. Jeszcze niedawno można by się zastanowić nad węglem ale ostatnio tak zdrożał że nie ma sensu. Może i gaz jest troszkę droższy per saldo ale jaka wygoda.
Jako ogrzewanie alternatywne i awaryjne (brak prądu, gazu), analogicznie jak w obecnym domu będzie kominek (bez płaszcza wodnego) z rozprowadzeniem na cały dom od dołu. Tzn,. kratki nawiewowe będą w pokojach na poddaszu przy podłodze, a całe rozprowadzenie będzie schowane pod podwieszanymi sufitami parteru. Nie wiem jeszcze jaka jest w projekcie wysokość parteru ale w razie czego podniosę wysokość do pożądanej. Rozwiązanie takie (grawitacyjne) ma tą przewagę nad wymuszonym że nie potrzeba prądu aby całość działała no i wszystkie rury są schowane a nie plątają się po strychu.
Aktualnie kominkiem ogrzewam bez problemu cały dom gdy na polu nie ma zbyt wielkiego mrozu. Piec gazowy cały czas jest oczywiście włączony i tyko dogrzewa (np. noc). Nie palę w kominku gdy mrozy są większe bowiem wtedy rozkład temperatur w domu jest nierównomierny no i nie działają tak pożądane podłogówki.

Pozdrowienia.;)

Famelia
31-01-2009, 19:33
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :D Mąż mówi o ogrzewaniu gazowym, ale ja (po ostatniej gazowej aferze) podchodzę do tego z pewną taką nieśmiałością :wink: Czyli podłogówki nie masz i mieć nie zamierzasz? A płaszcz wodny jest niepotrzebnym zbytkiem? Myślałam, żeby kominkiem z płaszczem ogrzewać wiosną i jesienią, a gazu użyć tylko zimą :-?

Możesz mi jeszcze powiedzieć (jeżeli masz ochotę jeszcze mi odpowiadać) czym ogrzewasz wodę latem? I co myślisz o pompie ciepła?

Wysokość parteru w projekcie wynosi 265cm bodajże - czyli podniesiesz o pustak żeby instalacje schować pod sufitem?

Carlos1
31-01-2009, 21:11
O gaz nie ma się co bać bo mamy w kraju własne złoża a nasi wschodni bracia muszą komuś swój upychać bo co by z nim sami zrobili. Oni tylko tak czasem postraszą żeby pokazać że jeszcze mogą napiąć muskuły :)
Podłogówki mam, pisałem o nich kilka postów wyżej. Chodziło mi o to ze przy ogrzewaniu kominkiem piec CO się nie włącza i choć w domu jest ciepło to podłogi są zimne.
Kominek z płaszczem można zamontować ale trzeba wziąć pod uwagę duuuużo wyższe koszty całej instalacji. No i taki układ nie będzie funkcjonował bez prądu, a mój jest całkowicie niezależny.
Mój piec gazowy ogrzewa zarówno wodę do CO jak i ciepłą wodę użytkową (CWU), cały rok. Mam programator i ustawiam go jakie mi pasują temperatury w różnych przedziałach czasowych. Tak samo można ustawiać CWU. Jeżeli odległości od pieca do baterii (w kuchni, łazienkach) jest większa niż 6 metrów to warto zamontować piec (ja taki mam i będę miał też w Dogodnym) jednobiegowy z zasobnikiem i cyrkulacją. Daje to taki efekt że ciepłą wodę mamy cały czas w kranie i nie musimy czekać aż się nagrzeje.
Co do pompy ciepła to kiedyś analizowałem tę sprawę dogłębnie i doszedłem do wniosku że per saldo jest to za droga impreza. Stosunek kosztów do zysków nie był taki aby się w to pchać. Teraz będę musiał jeszcze raz przeanalizować wszystko, bo przez 3 lata sporo się mogło zmienić.
Co do wysokości parteru to jeżeli w projekcie jest 265 cm to podniosę ścianę o jeden pustak.
Mam nadzieję że moje odpowiedzi są wyczerpujące ale w razie czego śmiało proszę pytać. Chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami w każdym aspekcie budowy.

Pozdrawiam.;)

banko
31-01-2009, 22:03
Witam.
Dla dogodnych z dachem czterospadowym mam swoistego rodzaju rarytas. Zapozyczyłem z wątku o Zręcznym kilka fotek. Zręczny to bliźniaczy jeśli chodzi o front projek Dogodngo. Różnica jest tylko w 5 stopniowym bardziej płaskim dachu (30 st). Proszę się delektować i utwiedzać że dobrze wybraliśmy;-)


http://images20.fotosik.pl/258/786d414f98818ebe.jpg
http://www.albumik.pl/albumy/habier/strop_i_wiezba/74192.jpg
http://albumik.pl/albumy/c77c/strop/75734.jpg
http://albumik.pl/albumy/c77c/Dach/970802628692.jpg
http://albumik.pl/albumy/c77c/Dach/970813428490.jpg
http://www.albumik.pl/albumy/c77c/Dach/1009140636645.jpg
http://www.albumik.pl/albumy/c77c/Dach/1009122435360.jpg
http://www.albumik.pl/albumy/c77c/Dach-cd/1019313121489.jpg
http://www.albumik.pl/albumy/c77c/Dach-cd/1019302221492.jpg
http://www.albumik.pl/albumy/c77c/Dach-cd/1019395724216.jpg
http://www.albumik.pl/albumy/c77c/Dach-cd/1019405724216.jpg
http://www.albumik.pl/albumy/c77c/Dach-cd/1019435824416.jpg
http://www.albumik.pl/albumy/c77c/Dach-cd/1019425724216.jpg
http://www.albumik.pl/albumy/c77c/Dach-cd/1019415724216.jpg
http://www.albumik.pl/albumy/c77c/Brama/1059772614901.jpg
http://images25.fotosik.pl/50/c29da3a59c189a27.jpg
http://www.albumik.pl/albumy/c77c/ocieplenie/1223553534183.jpg

Famelia
31-01-2009, 22:46
Carlos1 wielkie dzięki za cierpliwość dla początkującej inwestorki :D faktycznie pisałeś, że masz podłogówkę wszędzie tam, gdzie płytki - czy w takim razie nie lepiej jest położyć podłogówkę na całym parterze (skoro na większości i tak będzie) plus łazienka na górze? Jak ania klepka? (tak naprawdę szukam argumentów żeby przekonać do tego pomysłu męża :lol: )

Co do pompy ciepła - siedzę i szukam cały wieczór, zerknij tu:

http://www.ecopol-system.pl/

To zestawienie mówi samo za siebie. Tylko czy można mu wierzyć?

ania klepka
31-01-2009, 22:54
myślę że dłuższe krokwie ukryją zmianę bryły budynku a efekt na poddaszu będzie znakomity. My nie zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie ale jak widać pomysły są warte rozważenia.

gg 6909766

Marzenka, możesz napisać jak w realu wychodzi powierzchnia pomieszczeń na górze bez podniesienia ścianki kolankowej. Jeszcze mam czas na ewentualną zmianę.
Dzięki Carlosowi komin wrócił na miejsce "pierwotne".
Pozdrawiam Dogodnych, w styczniu pojawiło się tu więcej postów niż od początku wątku do stycznia.

Famelia
31-01-2009, 23:19
Pozdrawiam Dogodnych, w styczniu pojawiło się tu więcej postów niż od początku wątku do stycznia.

Ja mam nadzieję, że taka tendencja już pozostanie - mam sto pomysłów i milion pytań na minutę :lol:

ania klepka
31-01-2009, 23:44
też mam taką nadzieję, zwłaszcza że wiosna tuż tuż.
Famelia podziel się pomysłami.

Famelia
01-02-2009, 10:29
Przecież ja cały czas się dzielę :lol:

- dręczy mnie ten mały balkonik nad tarasem - dlatego albo go zlikwiduję i wstawię taflę szklaną (prezentowałam ją już tutaj) albo przestrzeń pod balkonem zabuduję oknami i będę miała ok 10m2 pseudo ogrodu zimowego (o którym marzę i na który pewnie nigdy nie będzie mnie stać)

- marzą mi się też pustaki szklane w celu doświetlenia salonu, wiatrołapu i schodów (ale Carlos1 mnie lekko zniechęcił do tego utratami ciepła - tylko czy one będą aż tak znaczne?)

- tzw. gabinet wydaje mi się też ciemny (okno od północnego zachodu) więc chcę na drugiej ścianie dołożyć okno

- jako że podpiwniczamy dom nie potrzebujemy tak dużego pomieszczenia gosp. i jego kosztem powiększamy łazienkę

- zastanawiamy się nad drzwiami zewnętrznymi do piwnicy w związku z tym

- łazienkę przenosimy do pokoju 19, na jej miejsce wchodzi pralnia, troszkę zmniejszona na korzyść garderoby

- wydaje nam się, że w każdym pomieszczeniu wystarczą po 2 połaciówki, jedną damy też nad schodami (tylko jak to umyję :-? ) - jeżeli ktoś obliczył, że będzie za ciemno, proszę dać znać

- ja bardzo chciałam dach gontowy, ale podobno średnio się sprawdza i myślimy i dachówce betonowej

- marzę o podłogówce na całym parterze, ale o tym zdecyduje mąż

- kominek z płaszczem wodnym lub ogrzewaniem grawitacyjnym

- ogrzewanie prawdopodobnie gazowe, choć myśleliśmy też o pompie ciepła :-?

- komin (nie ten główny, tylko mniejszy) chcieliśmy przenieść w pobliże ściany tarasowej, żeby się wkuć i mieć wbudowany grill

- planujemy wprowadzić się na parter, resztę wykończyć powolutku już tam mieszkając.

Więcej grzechów nie pamiętam, dopiero wstałam :lol:

P.S. Odkurzacz centralny - planujemy założyć instalację, a kiedyś jak wygramy w lotka - resztę :lol:

Edit do odkurzacza centralnego: Znalazłam na stronie BEAM odkurzacz za 1700pln. Możliwe? :o (pomijam wszelkie instalacje)

Famelia
01-02-2009, 16:31
My podłogówkę będziemy mieć na całym parterze, plus grzejniki.
Kwestia ogrzewania, i całego montażu mnie nie martwi, mój mąż zajmuje się tym zawodowo, więc to na jego głowie.

A czy mąż dokonał wstępnego oszacowania kosztów podłogówki na parterze? Byłabym bardzo wdzięczna, bo nie wiemy, czy się na to decydować :-?

ania klepka
01-02-2009, 16:50
My podłogówkę będziemy mieć na całym parterze, plus grzejniki.
Kwestia ogrzewania, i całego montażu mnie nie martwi, mój mąż zajmuje się tym zawodowo, więc to na jego głowie.

A czy mąż dokonał wstępnego oszacowania kosztów podłogówki na parterze? Byłabym bardzo wdzięczna, bo nie wiemy, czy się na to decydować :-?

jeszcze nie dokonywał kalkulacji, podaj który wariant domku budujesz to takiej kalkulacji dokona.
jesli chodzi o odkurzacze centralne, to akurat pracuję naprzeciw beama, jak ktoś zainteresowany to mogę podejść i podpytać.

Marzena 1973
01-02-2009, 17:11
zmiany w projekcie prowadzące do zmiany bryły budynku oraz elewacji czołowej oraz tylnej czyli adaptacja projektu tak dalece idaca jak likwidacja tarasów , przerobienie garażu na jednostanowiskowy prowadzi do wypaczenia projektu i już nie możemy wtedy pisać dogodny to jest inny dom.

Famelia
01-02-2009, 19:57
ania klepka, dziękuję bardzo. Budujemy Dogodny C148a, czyli ten:

http://projekty.muratordom.pl/pliki/dom_504_8.jpg

Chciałam podłogówkę na całym parterze plus łazienka z pralnią na górze.

Czy mogłabym Cię od razu prosić o obliczenie wariantu "minimum" kuchnia plus korytarz plus obie łazienki z pralnią?

Co do odkurzacza nie mam na razie pytań, bo jestem zbyt zielona w tym temacie :oops:

Z góry dziękuję za pomoc :lol:

Carlos1
01-02-2009, 21:19
zmiany w projekcie prowadzące do zmiany bryły budynku oraz elewacji czołowej oraz tylnej czyli adaptacja projektu tak dalece idaca jak likwidacja tarasów , przerobienie garażu na jednostanowiskowy prowadzi do wypaczenia projektu i już nie możemy wtedy pisać dogodny to jest inny dom.

Nie byłbym taki "ortodoksyjny". Spotkaliśmy się w tym wątku bowiem każdy z nas zamierza kupić plany domu pt. "Dogodny".
Wiadomo jest że nie ma na świecie ideałów i tak samo nie istnieją idealne plany wymarzonego domu. Każdy z nas aby zbliżyć się do swego ideału wprowadzi swoje mniejsze lub większe zmiany. I nie jest to moim skromnym zdaniem żadne wypaczenie projektu, tylko większa lub mniejsza jego modyfikacja (dopuszczona zresztą przez autora projektu).
Ja w domu który wybudowałem 3 lata temu wprowadziłem mnóstwo zmian ale ktoś zainteresowany bez trudu rozpozna jaki to projekt.

Co do podłogówek to nie jest to jakiś kosmiczny wydatek. Ot trochę plastikowego węża z metra i trochę specjalnej folii. Przy ogólnych wydatkach to naprawdę "pikuś". A trzeba też wsiąść pod uwagę że grzejniki (których się wtedy mniej montuje) też kosztują.

Pozdrawiam.;)

ania klepka
01-02-2009, 22:07
wyliczyłem wstępnie ogrzewanie podłogowe w pomieszczeniach 1,2,3,6,7,9
rozdzielacz z układem pompowym 1389
mata na podłogówkę 3 centymetry 1846zł
rura na ogrzewanie 1831zł
spinki 300zł,
taśma 50zł
doprowadzenie rur do rozdzielacza około 300zł w zależności od materiału [miedzi czy plastiku]
robocizna 2012zł plus podłączenie rozdzielacza 150zł
jest to koszt bez rabatów ( a takie można uzyskać) i dotyczy wszystkich pomieszczeń na parterze
pozdrawiam

ania klepka
01-02-2009, 22:11
Dokładnie tak jak pisze Carlos, my na dole tylko podłogówka plus kominek bez płaszcza, a tylko na górze grzejniki (poza łazienką - tam podłogówka).
Cieszę się Carlos, że tu dołączyłeś, bo uniknęłam domu z kosmicznym kominem.
Teraz rozważamy kwestię podniesienia dołu o jeden pustak.

Famelia
01-02-2009, 22:56
Aniu, dziękuję Ci bardzo (i Szanownemu Małżonkowi) za naświetlenie sprawy - nie miałam pojęcia, jakiego rzędu będzie to kwota. Dzięki raz jeszcze :)

Gdyby Carlos1 Ci tego nie powiedział, ja powiedziałabym Ci to samo, bo dziś usłyszałam to od naszej architekt :lol: więc sprawa pewna i potwierdzona :lol:

ania klepka
02-02-2009, 07:08
Famelia nie ma za co, po to tu jesteśmy by sobie pomagać, o której Ty spać chodzisz, co?

Famelia
02-02-2009, 09:07
Nawet nie pytaj, wszystko przez tę budowę - jesteśmy na etapie wprowadzania zmian do projektu, więc siedzę na forum całymi nocami i wyszukuję ważnych zmian :oops: i chodzę niewyspana. Na szczęście od jutra tygodniowy urlop od internetu :lol:

A propos zmian - przestrzeń pod balkonem południowym będzie zabudowana oknami (musimy tylko fundamenty pod tym postawić), w związku z tym prawdopodobnie okna w salonie i kuchni od strony południowej staną się drzwiami balkonowymi, aby ułatwić wyjście na taras.

Aha - chcieliśmy ten mniejszy komin "wentylacyjny" przysunąć do ściany południowej, żeby mieć grill wbudowany w ścianę domu - niestety, zgodnie z tym co mówił Carlos1 istnieje prawdopodobieństwo, że dym cofałby się i w związku z tym musieliśmy zrezygnować, bo nie chcieliśmy mieć komina jak w Zakładach Azotowych w Tarnowie ;)

A gdzie robicie wyłaz na dach? My z dawnej łazienki na poddaszu (u nas pralni)

Carlos1
02-02-2009, 12:43
A gdzie robicie wyłaz na dach? My z dawnej łazienki na poddaszu (u nas pralni)

Ja tam zrobię wyłaz na dach jak najbliżej głównego komina i będzie on na strychu. Nie wiem dlaczego miałby być w łazience ??

Przypomniała mi się jeszcze fajna sprawa jaką mam w obecnym domu. Otóż pod schodami mam łazienkę. Pogłębiłem trochę całe pomieszczenie i wyszła całkiem fajna łazienka - kabina prysznicowa, muszla, umywalka i półki pod schodami. Wejście do niej jest po 4 schodkach.
W Dogodnym będzie się tam znajdowała spiżarka- składzik, a kuchnia będzie powiększona o zaplanowaną właśnie tam spiżarkę (pom. nr.5.)
Jak by co to służę zdjęciami dla lepszego zaznajomienia się z możliwościami zagospodarowania przestrzeni pod schodami.

Pozdrowienia.;)

ania klepka
02-02-2009, 14:31
to ja proszę o te zdjęcia

Famelia
02-02-2009, 14:50
Ja tam zrobię wyłaz na dach jak najbliżej głównego komina i będzie on na strychu. Nie wiem dlaczego miałby być w łazience ??


Carlos1 przecież mówię, że nie w łazience :lol: tylko w pralni. :lol:

Też czekam na zdjęcia :)

Carlos1
02-02-2009, 16:24
Proszę bardzo, poniżej zdjęcia mojej łazienki pod schodami. Jak żona zobaczy że zrobiłem je przy takim "nieładzie twórczym" to będą ostatnie zdjęcia jakie zamieściłem bo będę nieżywy.

http://img183.imageshack.us/img183/2668/pict0001es7.jpg
http://img502.imageshack.us/img502/8729/pict0004cx6.jpg
http://img523.imageshack.us/img523/19/pict0006yc6.jpg
http://img168.imageshack.us/img168/4710/pict0007rq0.jpg
http://img172.imageshack.us/img172/5380/pict0009oo2.jpg
http://img87.imageshack.us/img87/7250/pict00012sb9.jpg

W orginalnym projekcie pod schodami miała być tylko malutaka toaleta (w miejscu gdzie teraz są schody do łazienki). Na górze miały być 2 łazienki. Zostawiłem większą a w mniejszej zrobiłem garderobę.
Ciekawy jestem waszych opinii. Jak wam się to podoba.
Jest tylko jedna różnica bo w Dogodnym schody będą bez spocznika (podestu) i miejsca będzie trochę mniej. Ale na spory schowek miejsca powinno być dość.

Pozdrowienia.;)

Famelia
02-02-2009, 16:57
Dla mnie bomba :lol: całkiem spora ta łazienka :lol: i tyle półek - jestem pod wrażeniem.

Moją uwagę przykuł prysznic - z brodzikiem wyłożonym płytkami. Chcę taki sam, a mąż krzyczy, że jak się odpływ zatka, to będzie musiał kuć - jak to wygląda od strony praktycznej?

Carlos1
02-02-2009, 19:02
Dla mnie bomba :lol: całkiem spora ta łazienka :lol: i tyle półek - jestem pod wrażeniem.
Moją uwagę przykuł prysznic - z brodzikiem wyłożonym płytkami. Chcę taki sam, a mąż krzyczy, że jak się odpływ zatka, to będzie musiał kuć - jak to wygląda od strony praktycznej?

Dziękuję, jest to dowód na to ze można zrobić coś z niczego :lol:

Mąż nie ma racji. Zacznę od tego ze wszystko może się zatkać i analogicznie wszystko można odetkać. Przy takim rozwiązaniu jak u mnie zamontowana jest kratka z syfonem który od 3 lat się nie zatkał, bo i dlaczego by miał. A nawet gdyby, to bez problemu da się go przetkać. Mąż nie ma się czego bać, a powinien wiedzieć że żona też ma czasem racje :D

Pozdrowienia.;)

Famelia
02-02-2009, 19:07
Mąż nie ma się czego bać, a powinien wiedzieć że żona też ma czasem racje :D

Amen :lol:

Wyjeżdżam na tydzień, mam nadzieję, że po powrocie zastanę kolejne strony w naszym "Dogodnym" wątku :D

ania klepka
02-02-2009, 20:27
my też wyjeżdżamy na narty i jak ja wytrzymam 3 dni bez forum?
ładna łazieneczka Carlos

Carlos1
07-02-2009, 19:51
Coś głucha cisza zapanowała w temacie. Czyżby wszyscy witali wiosnę ??
U mnie dziś było 15 stopni i słońce cały dzień.
Poniżej moje wariacje na temat przewidywanych zmian w projekcie odnośnie rozplanowania wnętrza. Są one wstępne ale raczej większych zmian już nie przewiduję.

http://img27.imageshack.us/img27/4161/parterow7.jpg

http://img11.imageshack.us/img11/1976/poddaszect9.jpg

Pozdrawiam.;)

banko
07-02-2009, 22:59
Chociaż nie dokońca tą samą wersję budujemy to wymiary parteru mam takie same. Łazienka na parterze to pomyłka. Nie ma się co łudzić że wyjdzie nam tak jak na rysunku. Widziałem Dogodnego w środku i wiem co mówię. No chyba że jesteśmy w tali jak osy wtedy przemknięcie do kibelka obok umywalki nie sprawi nam kłopotu, bo musimy robić slalom niestety. W domku, który widziałem WC było powiększone kosztem kotłowni. Umywalka była na ścianie kominowej, kibelek tu gdzie w projekcie prysznic, natomiast prysznic był we wnęce za kominem i tu gdzie w projekcie stoi kibelek. Prysznic był naprawde wtedy imponujących rozmiarów i normalnie można było się poruszać po pomieszczeniu. Ja natomiast nie będę pomniejszał i tak małej kotłowni wzwiązku z czym rezygnuje z prysznica na dole. Kibelek zostaje na swoim miejscu, a umywalka będzie w miejscu prysznica. Łazienkę na górze robie w pomieszczeniu nad garażem wobec tego znajde tam kawałek miejsca na prysznic.
Pozdrawiam.

banko
07-02-2009, 23:38
Do Marzena 1973 czy mogłabyś zamieścić zdjęcia schodów o ile robiłaś betonowe. Oraz opisać jakie wysokości/szerokości stopni robiłaś. Bo to kolejny słaby punkt naszego projektu - "schody ostrozabiegowe".

Marzena 1973
08-02-2009, 17:45
okno połaciowe nad schodami to swietny pomysł ale tych okien tak wiele no i dostęp do tego świetlika raczej teoretyczny my rozwiązalismy problem doświetlenia schodów dodając w połowie schodów okno.

Co do samych schodów odrazu ostrzegam aby nie trzymać się projektu i zrobić schody wygodne nam tak sądze udało się osiągnąć zadawalający efekt czyli schody ze stopniami wszystkimi równymi bez skosów ,postaram się zamieścić zdjęcia ale to za kilka dni.

U nas na budowie teraz oczekiwanie na okna z którymi nie było tak wcale łatwo , z racji tego że podwyższyliśmy pomieszczenia do 2,85 przed wylaniem posadzek , doszedł problem drzwi tarasowych. Rozmiar 240 x 390 , okazuje się że jedynie jedna firma Avante zaproponowała wykonanie takich otworów udzielając gwarancji. Więc wyszło na Avante oraz pakiet trzyszybowy czyli 0,7 na przenikanie ciepła.

Pozdrawiam wszystkich uczestników forum

Carlos1
08-02-2009, 19:11
W moim projekcie zmian będzie tylko 6 okien połaciowych (w tym okno nad schodami które myje się bez problemu z rozkładanej drabiny). Tak więc nie będzie przesytu okien dachowych na powierzchni dachu. W zamian dokładam okna - tak jak na rysunku.

Co do schodów to rzeczywiście ciekawa sprawa do rozwiązania. Bo o ile schody ze spocznikiem to nie problem, to schody zabiegowe to już "schody" właśnie.
Ja też jestem ogromnie ciekaw zastosowanych u Marzeny 1973 rozwiązań i czekam na zdjęcia.

Pozdrowienia.;)

Famelia
10-02-2009, 15:15
My chyba wprowadzimy najwięcej zmian:

http://images47.fotosik.pl/61/d1c7d6eb790e0cdd.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images37.fotosik.pl/56/303a37a08a59e10d.jpg (http://www.fotosik.pl)

Na dole powiększyliśmy łazienkę kosztem pomieszczenia gospodarczego (dom podpiwniczamy), otworzyliśmy kuchnię i pod balkonem robimy niby ogród zimowy.

Na górze - przenosimy łazienkę do pokoju balkonowego, na jej miejscu będzie pralnia pomniejszona kosztem garderoby. I odejmujemy po jednej połaciówce.

Byłam na urlopie, myślałam, że conajmniej 2 nowe strony będą na mnie czekać, a to taka cisza....

banko
10-02-2009, 17:22
O ile masz zamiar podnieść ściankę kolankową aby w łazience na piętrze mógł stać w yum miejscu gdzie jest narysowany prysznic??

Famelia
10-02-2009, 20:38
Ustawienie łazienki to osobny rozdział - prysznica oczywiście tam nie będzie, może w ogóle go nie będzie na górze - podobno jedynie ściana granicząca z pralnią jest "zagospodarowywalna" - czy to prawda?

Marzena 1973
12-02-2009, 20:23
http://images49.fotosik.pl/62/ece16f950475186dmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

oto mój dogodny lecimy dalej

http://images41.fotosik.pl/58/b1a6186709e05ae6med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images43.fotosik.pl/62/dde2e40817c22c5amed.jpg[/URL

[URL=http://www.fotosik.pl]http://images40.fotosik.pl/58/b1be3974cbd05892med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images42.fotosik.pl/58/f1a17b7a284c68cbmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

na moich zdjęciach widzicie naszego dogodnego jeszcze w stanie jak widać ale lada dzień już będą okna oraz elewacja. Zamieszczam zdjęcia elewacji od strony kl.schodowej oraz same schody moim zdaniem jedyny sensowny pomysł. Ale uwaga zawsze majster musi wyliczyć indywidualnie dla każdej budowy wysokość stopni. My dodaliśmy w celu poprawienia oświetlenia dodatkowe okno na kl.schodowej polecam.

http://images43.fotosik.pl/62/c58059496fd3974cmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Carlos1
12-02-2009, 20:34
Marzena 197wielkie dzięki za zdjęcia domku :) .
Jakby się dało extra kilka zdjęć schodów to byłoby super !!!

Pozdrowienia.;)

banko
12-02-2009, 20:51
Ile wyszło wam stopni schodowych i jaka wysokość/długość??
I jaka odłegłość jest pomiędzy ścianką kolankową 1 i tą drugą osłonową??

Marzena 1973
12-02-2009, 21:24
Drodzy czytelnicy forum

My podnieśliśmy wysokość parteru na 285 cm więc wysokość schodów czyli stopni jest u nas inna jak w projekcie , dlatego zwracam jeszcze raz uwagę na to że zawsze w trakcie budowy musimy wyliczyć indywidualnie wysokość stopni i ich rozmieszczenie.

Jeśli rozchodzi się o rozplanowanie ścianki kolankowej to jej odsunięcie od ściany budynku ma wpływ na wielkość pokoi oraz na osadzenie okien połaciowych. My postawiliśmy ją w odległości ok.0,5 m od ściany budynku , ale też uzwględniliśmy jej wysokość pamiętając że podłoga to styropian 6 cm oraz wylewka 5 cm.


pozdrawiam

Famelia
13-02-2009, 06:41
Marzena, bardzo dziękuję za zdjęcia poglądowe, które utwierdziły mnie w słuszności wyboru projektu :lol:

banko
13-02-2009, 09:39
Drodzy czytelnicy forum

My podnieśliśmy wysokość parteru na 285 cm więc wysokość schodów czyli stopni jest u nas inna jak w projekcie , dlatego zwracam jeszcze raz uwagę na to że zawsze w trakcie budowy musimy wyliczyć indywidualnie wysokość stopni i ich rozmieszczenie.



No to zadam inaczej pytanie. Ile macie stopni schodowych tzn. bardziej zależy mi na ich wymiarach tzn. wysokość długość. Czy wygodnie się po nich stąpa i czy noga na stopniu staje cała czy tylko połowa. Oczywiste jest że najpierw trzeba zna c wysokość, a później dzielić to na ilość stopni i rozmiary. W pytaniu chodziło mi raczej o wasze subiektywne odczucie co do ilościowego rozwiązania w waszym przypadku. Jeśli macie ich 20 to pewnie się męczycie zanim wejdziecie, jeśli 15 to wysokie i strome. A informacje te troszke rozjaśniły by nam orientację w tym temacie i podejmowanie decyzji w swoich projektach.
POdobne rowiązanie jak u Was planuję u siebie jednak nie będę podnosił parteru, a podzielę jeszcze te dwa spoczniki na pół przez co uzyskam 2 schodki więcej. Czyli wychodziło by mi że mogę zrobić ciutke niźsze stopnie od waszych. I jeszcze jedno pytanie czy Wasze schodki zaczynają się w tym miejscu jak na projekcie czy cofneliście ję do samych drzwi od kuchni??

banko
13-02-2009, 09:46
Przypomniało mi się jeszcze coś. Na zdjęciu niestety tego nie widać i mam nadzieje że w Waszym przypadku nie ma miejsca, a często o tym się zapomina. może komyś to się przyda więc napiszę. Chodzi o ostatni stopień na górze. Podczas wyliczeń jak i realizacji trzeba wziąść poprawkę na późniejsze ocieplenie stropu, wylewkę i wykończenie podłogi. To raczej trzeba już wiedzieć na etapie projektowania schodów żeby później się nie okazało że ostani schodek to póltora wysokości pozostałych albo i ze razy 2.
TO SAMO DOTYCZY PIERWSZEGO STOPNIA OD DOŁU.

Famelia
13-02-2009, 10:32
Czy będzie możliwe wykonanie schodów takich jak u Marzeny 1973 z tym, że na "półpiętrze" będzie jeden poziom a nie dwa? Przy założeniu, że parteru nie podnosimy?

banko
13-02-2009, 15:37
Kombinowałem w ten spsób i niestety nawet cofając początek schodów do drzwi w kuchni nie pozwala to na zrobienie wygodnych stopni. Na schody troszke projektant wygospodarowałł za mało miejsca.

banko
13-02-2009, 20:00
Drodzy czytelnicy forum

My podnieśliśmy wysokość parteru na 285 cm więc wysokość schodów czyli stopni jest u nas inna jak w projekcie , dlatego zwracam jeszcze raz uwagę na to że zawsze w trakcie budowy musimy wyliczyć indywidualnie wysokość stopni i ich rozmieszczenie.



Kurcze patrze i patrze na te fotki i zastanawiam się w jaki sposób wam wychodzi 285 cm wysokości parteru jeśli ściana jest murowana z 11 pustaków w górę. W tym momencie ona ma może 275 ale odjąć trzeba jeszcze ocieplenie wylewkę i wykończenie podłogi. U mnie też będzie 11 pustaków i dodatkowo cegła pełna jedna warstwoa i po odliczeniu 5 cm styropianu (bo 10 poniżej poziomu pustaków), 7 cm wylewki i 2 cm na wykończenie zostaje mi tylko jakieś 268,5 cm. Czy możesz mi zdradzić sekret wysokości twojego parteru??

Marzena 1973
14-02-2009, 12:51
No tak moja wina , wkradła się tu pewna nieścisłość lub nieporozumienie ja w tej chwili mam równo 285 cm. Czyli po ociepleniu styropianem 12 plus wylewka oraz właściwa podłoga dają razem 21 cm , pozostaje zatem po otynkowaniu jakieś 263 cm wysokości pomieszczeń.

ps. jeszcze dzisiaj zamieszczę zdjęcia schodów oraz kilka fotek ze środka domu pozdrawiam serdecznie wszystkich.

Marzena 1973
15-02-2009, 11:09
oto kilka fotek schodów o które było kilka pytań. Pierwszy stopień jest wyższy ale trzeba uwzględnić ocieplenie 12 cm , wylewkę 7 oraz podłogę 2 cm.
Wysokość stopni to 18 szerokość 25. Ostatni stopię jest niższy ale znowu trzeba uwzględnić ocieplenie stropu oraz podłogę w moim przypadku niestety będzie on minimalne wyższy.

http://images45.fotosik.pl/64/332a4abac204f924med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Niestety rozmieszczenie wejścia do kuchni obok schodów powoduje pewną niedogodność w rozmieszczeniu stopni aby nie nachodziły na otwór drzwiowy.URL=http://www.fotosik.pl]http://images37.fotosik.pl/59/4fae4ca50ef0a3b0med.jpg[/URL]

Zima Zima więc troszkę radości dla dzieci a my z wytęsknieniem czekamy na jej koniec

http://images44.fotosik.pl/64/cd732916571c6d81med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Famelia
15-02-2009, 14:29
Oj to widzę, że schody są jedną z mniej dopracowanych przez projektanta rzeczy :-? Faktycznie trzeba z nimi uważać i porządnie je przemyśleć...

Marzena 1973 zazdroszczę Ci tego etapu budowy - tzn chciałabym już być w tym miejscu co Ty :lol:

banko
15-02-2009, 15:21
A czy masz może fotkę jak schody wyglądają po drugiej stronie. Tzn jak wyszły nad drzwiami do pokoju?? I jeszcze wymiary spocznika że szerokość ma 100 to widać ale głębokość/długość też 100 czy inny wymiar??

Carlos1
15-02-2009, 16:21
Na początek o schodach.

Małe zapytanko do Marzeny 1973: jaka jest szerokość klatki schodowej ?. Z tego co widzę na zdjęciach to wychodzi mi że stopień ma ok. 90 cm. Czyli klatka miała by 180 cm (ciekawe czy się mylę :lol: ), czy to nie za mało ?
Wysokość stopnia 18 cm jest OK. Natomiast jego głębokość 25 cm wydaje mi się za mała. Oczywiście zdaję sobie sprawę że przy takim rozwiązaniu problemu nie może być więcej.
Ja mam schody o głębokości 30 cm i wydaje mi się że jest to optymalna wielkość, i jest ona co ciekawsze do osiągnięcia w Dogodnym :P .
Wiąże się to jednakże z drastycznym posunięciem (przynajmniej dla niektórych) które polega na zmniejszeniu salonu o ok. 3 m2 w celu przedłużenia holu w to miejsce. Po takim zabiegu drzwi od kuchni lądują na innej ścianie i schody można robić takie jakie się chce. Ten kto zamurowuje całkowicie ścianę między kuchnią a jadalnią (np. ja) prędzej zastanowi się nad takim rozwiązaniem. W każdym razie mocno będę analizował wszystkie za i przeciw tym bardziej że za przemawia również fakt znacznie lepszego wykorzystania przestrzeni pod schodami, spocznik idzie wyżej i robi się pomieszczenie takie jak moja łazienka na zdjęciach powyżej. W domu pozbawionym piwnic taki schowek - spiżarnia rzecz naprawdę cenna.
Wracając do szerokości klatki to u mnie będzie mieć min. 2 metry. Schody wbrew pozorom są b. ważne. Czasami w ciągu dnia pokonuje się je kilkanaście razy. Tak że muszą być wygodne. Po za tym wniesienie po nich czegoś większego nie powinno nastręczać problemów.

Teraz następne pytanie do Marzeny 1973: z czego się biorą widoczne na zdjęciach słupki podpierające krokwie na tarasie, z projektu (tak musi być) czy też są tymczasowe ?. Bo na zdjęciach poglądowych zamieszczonych na stronie projektu nic takiego nie widać.



Marzena 1973 zazdroszczę Ci tego etapu budowy - tzn chciałabym już być w tym miejscu co Ty :lol:

Powiem z doświadczenia że nie ma czego zazdrościć. Jak ja budowałem obecny dom to najpierw marzyłem żeby dostać w końcu zezwolenie. Następnie żeby stanęły mury. Jak stały to sobie myślałem: "żeby to mieć przykryte dachem to już będzie super:. I tak bez końca. Jak stał już kompletnie skończony dom to marzyłem o ogrodzeniu. Jak się ogrodziłem i położyłem kostkę to strasznie drażnił mnie pozostawiony "sajgon" i marzyłem o trawce dookoła i ogrodzie.
Teraz mam już wszystko i biorę się za następną budowę :D . Tak mi się spodobało :lol:

Pozdrowienia.;)

banko
15-02-2009, 16:43
Mógłbyś bardziej obrazowo opisać tą ewntualna przeróbke, bo niestety moja wyobraźnia przestrzenna zawodzi;-)
Za chwilkę załączę to co mi się udało wykombinować ze schodami. Kombinowałem na wzór Marzeny i pokarze co mi wyszło.

banko
15-02-2009, 16:56
Wymyśliłem sobie tak. 17 stopni po 17,88 cm wysokości i 28,5 głębokości. Uważam że te wymiary spokojnie będą optymalne bo zamieżam dać trepy o około 2 cm szersze. dlugość i wysokość taką można uzyskać tak jak w moim przypadku przy wysokości 268,5 cm parteru, stropie PTH (19 cm + 4cm nadbeton) + 5 cm styropianu + 5 cm wylewki + 2 cm na wykńczenie ( w sumie 304 cm). Spoczniki mają wymiary 100 na 93 cmm (szerokość klatki schodowej 200 cm w/g projektu), a resztę powinno już być widać na rysunku.


http://img6.imageshack.us/img6/8229/schodyeq9.th.jpg (http://img6.imageshack.us/my.php?image=schodyeq9.jpg)

Famelia
15-02-2009, 16:59
My planujemy otworzyć kuchnię na salon - czy w takim razie byłoby możliwe wykonanie takiej zmiany? Czy to pomogłoby wizualnie i funkcjonalnie naszym schodom?

http://images35.fotosik.pl/60/267ecc3d2a11f6f8med.jpg (http://www.fotosik.pl)

banko
15-02-2009, 17:03
Do Famelia W takim przypadku spokojnie możecie myśleć o schodach dwubiegowych z jednym spocznikiem.

Famelia
15-02-2009, 17:12
Pewnie będę narzekać na brak osobnego wejścia do kuchni, ale po niewygodzie mieszkania w ciasnych pudełkach mieszkań blokowych szukam przestrzeni :lol:

Czyli na półpiętrze będę miała jeden poziom? To jest ten spocznik?

Przy okazji drugie pytanie: czy ten wariant udogodni nam wchodzenie do piwnicy (np wejście będzie wyższe)? Pod tymi schodami będą kolejne, tym razem w dół :)

banko
15-02-2009, 17:16
Jeśli chodzi o pierwsze pytanie to tak.
Jeśli chodzi o piwnicę to nie brałem tego nigdy pod uwagę więc nie wiem:-(

Famelia
15-02-2009, 17:26
Dziękuję za ustosunkowanie się do moich pytań :lol: Marzena 1973 jeżeli masz więcej zdjęć swojego domku, pochwal się :D

Carlos1 podobno dopiero trzeci dom budujemy dla siebie, stąd Twój "ciąg" do budowania. Mnie podejrzewam sił i nerwów starczy na ten jeden. Dlatego chciałabym go już mieć za sobą :lol:

Carlos1
15-02-2009, 17:33
Mógłbyś bardziej obrazowo opisać tą ewntualna przeróbke, bo niestety moja wyobraźnia przestrzenna zawodzi;-)
.
W wymyślonym prze zemnie rozwiązaniu drzwi do kuchni lądują na ścianie pomiędzy kuchnią a salonem. I można zrobić najnormalniejsze i funkcjonalne schody z dwoma biegami i spocznikiem. Twój rysunek niestety jest mało czytelny ale rozwiązanie ze spocznikiem jest na pewno lepsze niż schody zabiegowe.


My planujemy otworzyć kuchnię na salon - czy w takim razie byłoby możliwe wykonanie takiej zmiany? Czy to pomogłoby wizualnie i funkcjonalnie naszym schodom?


Przy Twoim pomyśle schody robisz jakie chcesz. Bowiem jedyną przeszkodą jest usytuowanie drzwi od kuchni które ogranicza pole manewru.
Jednakże kuchnia otwarta na salon to duże wyzwanie dla osób które dużo gotują. Ja osobiście wolę oddzielić te dwa pomieszczenia.


,
Przy okazji drugie pytanie: czy ten wariant udogodni nam wchodzenie do piwnicy (np wejście będzie wyższe)? Pod tymi schodami będą kolejne, tym razem w dół :)

Jeżeli wejście do piwnicy będzie pod schodami to raczej nie ma znaczenia. Drzwi i tak się zmieszczą.




Carlos1 podobno dopiero trzeci dom budujemy dla siebie, stąd Twój "ciąg" do budowania. Mnie podejrzewam sił i nerwów starczy na ten jeden. Dlatego chciałabym go już mieć za sobą :lol:

Jest takie powiedzenie ze najgorszemu wrogowi nie życzy by się budował. W naszym kraju to ciągle prawda. Jednakże gdy się to potraktuje jak życiową przygodę i wyzwanie to moze być fajna "zabawa" :lol:

Pozdrowienia.;)

ania klepka
15-02-2009, 18:09
a co jak zrobi się wejście do gabinetu od wiatrołapu, czy schody można ułożyć od drugiej strony?

banko
15-02-2009, 18:16
a co jak zrobi się wejście do gabinetu od wiatrołapu, czy schody można ułożyć od drugiej strony?

Ciekawy pomysł. Trzeba by tylko dołożyć kawałek fundamentu i zamienić ściankę gabinet/ hol na szerszą niz działowa bo mogłaby nie wytrzymać oparcia o nią schodów. Tak mi się wydaje, ale może jestem w błędzie.

ania klepka
15-02-2009, 20:09
jutro mąż jedzie do architekta i zobaczymy co mu doradzi

Famelia
15-02-2009, 22:17
Daj proszę znać co powiedział architekt :D

ania klepka
15-02-2009, 22:32
oczywiście :D

Marzena 1973
17-02-2009, 18:13
nadchodzi wielkimi krokami kryzys ciut się boję że odbije się to negatywnie na naszej inwestycji

banko
17-02-2009, 18:24
Głowa do góry premier umoży nam kredyty ;)

Famelia
17-02-2009, 19:59
To będzie jeszcze gorzej? Ja myślałam, że od maja znów będzie lepiej :cry: To co, nie brać kredytu i projekt zakopać na 3 lata na działce? :roll:

banko
17-02-2009, 20:04
A dlaczego akurat od maja??

Famelia
17-02-2009, 20:07
Bo to taki piękny miesiąc, musi być lepiej :lol:




Żartuję, czytałam gdzieś takie prognozy :wink:

Marzena 1973
17-02-2009, 20:07
dylemat brać kredyt lub nie , my jesteśmy w tej sytuacji że nie opieramy swojej inwestycji na kredycie. Jedyną dobrą stroną tej sytuacji jest to że ceny za usługi gwałtownie spadają , nie wiem jak będzie z cenami materiałów. Kwestią do przemyślenia w obecnej sytuacji jest czy budowa czy kupno domu w stanie surowym lub gotowego do zamieszkania. W brew pozorom może się okazać to bardziej opłacalne.

Pozdrawiam wszystkich

ania klepka
18-02-2009, 07:25
czekamy na propozycję schodów z biura projektowego.
jest już pierszwy dziennik budowy dogodnego na forum - Dogodny 148a AK.

Famelia
18-02-2009, 18:18
To mojego męża - czyli i mój :oops: Mąż podekscytowany jeszcze nie rozpoczętą budową założył :lol: Niestety, wpadł na nowy pomysł - kupienie domu w stanie surowym :( A ja tyle serca w wybór projektu i zmian włożyłam :cry:

Carlos1
18-02-2009, 19:04
A ja dzisiaj zamówiłem projekt C148a - Dogodny - wariant I . Ma być na piątek. :D
W poniedziałek walę do mojego architekta i uzgadniamy zmiany. Myślę że zezwolenie będzie za ok. 2 miesiące. Ale nie ma się co palić bo firmę do SSO mam zamówioną na czerwiec.

Prośba do Marzeny 1973 aby odpowiedziała na moje pytania.

A teraz skomentuję to, co powyżej napisała Famelia.
Nigdy nie kupiłbym domu w stanie surowym. No chyba żebym widział jak i z czego budowano oraz byłby to projekt moich marzeń. Stan surowy jest do zrealizowania w 2, góra 3 miesiące i na pewno jesteśmy w stanie zrobić to lepiej i taniej. Kupno gotowca narzuca nam pewne rozwiązania a budując samemu możemy wszystko zrobić tak jakbyśmy sami chcieli.
Widziałem już budowy które "szły" przy 10-20 stopniowym mrozie robione z najtańszych i najgorszych materiałów. Ja tam wolę wybudować sobie sam. TYm bardziej że to jeden z prościejszych etapów. Schody zaczynają się przy instalacjach i wykończeniu.

Pozdrowienia.;)

ania klepka
18-02-2009, 20:59
i tu znowu przyznaję rację Carlosowi, myślę, że mąż jej zmieni zdanie jak zobaczy parę takich stanów zero, przekalkuluje i wróci do planu pierwszego.

Myśmy kupowali działkę w czasie boomu, i zanim kupiliśmy kawałek ziemi parę osób odmawiało nam zakupu tuż przed spotkaniem u notariusza. Wtedy oglądaliśmy domy, SSZ, SSO i szybko wróciliśmy do poszukiwania działki.

banko
19-02-2009, 06:11
To i ja powiem że myślałem nad zakupem domu w SSO. Ba nawet już się do niego zabieraliśmy. Jednak jak gość zobaczył że jesteśmy zdecydowani zaczął windować cenę w górę. Co nam się niestety nie spodobało i odpuściliśmy. Było to 2 lata temu. Ostatnio przejeżdzając obok (okolice Zalewu Zegrzyńskiego) zobaczyłem że stoi ten domek w takim samym stanie jak stał. Postanowiłem się mu jeszcze raz przyjrzeć. W końcvu to była moja chwilowa miłość. I co się okazuje. Moja dzisiejsza wiedza (o której wtedy nie miałęm pojęcia) na tematy budowlane wciągu kilku minut pozwolima mi stwierdzić że domek jest skopany praktycznie od podstaw i pewnie dlatego nie znalazł amatora. Dodam Tylko że kosztował ona ponad 2 lata temu w SSO tyle ile co w/g kosztorysu wyniesie mnie Dogodny. Nie wyobrażam sobie kupowania domu wykończonego tam to naprawde juz wszystko można ukryć. NIedawno oglądałęm znowu dogodnego, o którym pisałem kiedyś w postach wyżej. Znalazł nowego właściciela. Od początku budowany był na sprzedarz. Po rozmowie z nową włąścielką usłyszałęm że sporo było niedoróbek między innymi musieli skuć wylewki i od nowa wylać. A zakupili dom w stanie deweloperskim. Na pocieszenie dodam że za kwotę około 800 tyś PLN. Coprawda z działką. Ale i ilu jeszcze niechlujnie wykonanych pracach przy budowie tego domu nie wiedzą to wie tylko wykonawca. Swoją drogą nie życzę im aby jakiekolwiek kwiatki wyszły na światło dzienne bo bardzo mili ludzie z nich.

Famelia
19-02-2009, 14:44
NIedawno oglądałęm znowu dogodnego, o którym pisałem kiedyś w postach wyżej. Znalazł nowego właściciela. Od początku budowany był na sprzedarz. Po rozmowie z nową włąścielką usłyszałęm że sporo było niedoróbek między innymi musieli skuć wylewki i od nowa wylać. A zakupili dom w stanie deweloperskim. Na pocieszenie dodam że za kwotę około 800 tyś PLN. Coprawda z działką.


800 tys? :o Za dom w stanie deweloperskim? :o Kogo ma to pocieszyć, bo ja się załamałam :-? Proszę, powiedz że to w świetnej dzielnicy i z bardzo dobrych materiałów - ja planuję się zmieścić w połowie tej ceny :oops: i to z meblami nawet :oops:

banko
19-02-2009, 15:48
Nie przejmuj się ja też planuję się wyrobić w połowie i to z ogrodzeniem docelowym i zgrubsza zagospodarowaniem działeczki. Domek nie stoi pod pałacem kultury tylko jakieś 40 km od niego. A kupił go ktoś kto chyba nie miał ochoty przechodzić przez cały proces urzędowonerwowostresowo i jeszcze nie wiadomo co budowlany. Domek jest na wsi w okolicach Legionowa na działce 1000m2. Naprawde bez żadnego szaleństwa, materiały standardowe suporex, strop teriva, blacha na dachu. A cena no cóż tyle chcieli tyle dali. Coprawda na podjeździe już była kosta, ale to przecież kilka metrów kwadratowych. Ogrodzenie frontowe ze sztachetek. Zadne tam klinkiery i cuda wianki. Boki i tył siatka na podmurówce. Okna zwykłe żeby ktoś nie pomyślał że energoszczędne, albo antywłamaniowe. Drzwi zewnętrzne od razu po zakupie nowy właściciel wymienił nie pytałem dlaczego.
Na wyposazeniu był już piec gazowy. Sprzedający opowiadał jak to powiększył metraż do ponad 300m2 tego domku. A licząc to w ten sposób cena za m2 wychodziła baaardzo atrakcyjnie porównując obecne wtedy ceny mieszkań w okolichach warszawy. Wydaje mi się ale zaznaczam że pewny nie jestem bo to moja pierwsza budowa, ale kalkulacje na to wskazują że w stanie deweloperskim z działką (40 tyś PLN) powinienem się zamknąc w 300 tyś.
Zaznaczam że buduję/będę budował systemem gospodarczym.
Obecnie na etapie stanu zerowego robocizna wyniosła mnie 3000 PLN. I na robociźnie planuję największe oszczędności bo na materiałach i jakości raczej nie ma co oszczędzać budując dla siebie.

A ten drugi dom, o którym pisałem ten co grozi katasrofą budowlaną w stanie SO kosztował 360 tyś na działce również 1000m2. I teraz jak pomyśle że jak bym go zakupił na kredyt to pewnie mieszkałbym dzisiaj w nim w takim samym stanie jak stoi obecnie bo fundusze na wykończenie go by mi nie pozwoliły. Metraż tego domku to 109 m2 i do wykorzystania około 40 m2 poddasz na ewentyalny jeden pokój.

arc-en-ciel
19-02-2009, 16:50
serdecznie witam przyszlych mieszkancow domu dogodny, nasz domek z dachem dwuspadowym jest juz w stanie surowym zamknietym, mamy schody na scianie od gabinetu i dodane okno w salonie, powiekszylismy tez lazienke kosztem garderoby, wlasnie kladziona jest instalacja elektryczna, powiem szczerze, ze dom wyglada rewelacyjnie- dach nadaje mu charakter, jestem bardzo zadowolona z wyboru, poprosze meza o jakies fotki

banko
19-02-2009, 17:10
serdecznie witam przyszlych mieszkancow domu dogodny, nasz domek z dachem dwuspadowym jest juz w stanie surowym zamknietym, mamy schody na scianie od gabinetu i dodane okno w salonie, powiekszylismy tez lazienke kosztem garderoby, wlasnie kladziona jest instalacja elektryczna, powiem szczerze, ze dom wyglada rewelacyjnie- dach nadaje mu charakter, jestem bardzo zadowolona z wyboru, poprosze meza o jakies fotki


To gratulacje najbardziej zaawansowanego etapu wśród Dogodnych na fotum;-) i czekamy z nieciepliwością na fotki. Jak najwięcej fotek ;-)

Famelia
19-02-2009, 17:23
Witamy wśród zadowolonych z wyboru :wink: i czekamy z niecierpliwością na niezliczone zdjęcia :lol:

A może by tak założyć dziennik z pełną dokumentacją fotograficzną? Byłabym stałym i wiernym czytelnikiem :lol:

Marzena 1973
19-02-2009, 19:03
witam

wiem że mam odpowiedzieć na pytanie odnośnie dachu. Wraz z mężem nie jesteśmy fachowcami i nie znamy się w niuansach konstrukcyjnych. Nasi fachowcy od dachu orzekli że zaproponowana konstrukcja dachu jest ryzykowna ze względu na jego ciężar i zaproponowali inny wariant bez belki wzdłużnej szczytowej , która podtrzymuje całą wierzbę dachową. Z tego powodu na moim zdjęciu znajdują się dwie belki podtrzymujące konstrukcję dachu nad tarasem.

Jeśli chodzi o schody to przedstawiłam zdjęcia oraz wymiary trepów a ich forma kształt oraz czy są lane z betonu czy też są samonośne zależą od gustu (osobiście jestem zdania że schody samonośne są naturalne oraz jedyne w przestrzeniach otwartych typu salon).

pozdrawiam \\ ps. następne zdjęcia za kilka tygodni z oknami oraz elewacją. Serdecznie pozdrawiam wszystkich.

arc-en-ciel
19-02-2009, 21:05
niedawno wrocilam z budowy, pokoik nad garazem jest naprawde malutki, my mamy 2 dzieci, wiec beda zajmowac pokoje nad kuchnia i salonem, pokoj nad gabinetem idealnie pasuje na sypialnie, pierwszy raz bylam na gorze po postawieniu scianek dzialowych, jak pisalam nie mam jednej garderoby, bo powiekszylismy lazienke, nie mam na razie tez scianki postawionej w pokoju nad kuchnia i szczerze mowiac nie wiem, czy warto pomniejszac ten pokoj, tym bardziej, ze bedzie to pokoj dziecka, moze zrobic garderobe w pokoju nad garazem? mamy po 2 okna dachowe w pomieszczeniach plus dodatkowo okno nad schodami, ciagle trudne decyzje do podjecia..., zdjec nie zrobilam, bo ciemno juz bylo, postaram sie jutro, mamy zdjecia z wczesniejszych etapow budowy
ciekawi mnie jaka kolorystyke planujecie tzn. dachowka, elewacja, okna?

Famelia
19-02-2009, 21:35
Ja planuję brązy i beże :wink: Tzn ciemnobrązowa dachówka, beżowa/capuccino elewacja, kiedyś w przyszłości w okolicy okien i drzwi klinkier. Okna z okleiną drewnianą dąb lub orzech. Aha - i w salonie na tej "pustej" ścianie bursztynowe lub grafitowe luksfery :)

Bardzo jestem ciekawa wszelkich zdjęć - nie daj się prosić :wink: Dopiero dzięki Wam i Waszym zdjęciom mam jakikolwiek pogląd na to, jak będzie ten dom wyglądał i jaki jest fajny :wink:

arc-en-ciel
20-02-2009, 11:04
fajnie to wymyslilas z ta sciana w salonie, my akurat mamy tak ustawiony dom, ze z tej strony znajduje sie ogrod, wiec musielismy miec tam okno, jesli chodzi o kolory to okna mamy zloty dab, brame garazowa tez, dach mamy grafitowy, klepke klinkierowa chcialabym w kolorze piaskowym cieniowanym, elewacja marzy mi sie jasna: waniliowa lub zlamany bialy, wygonilam chorego meza, zeby zrobil zdjecia - mam nadzieje, ze uda sie je dzisiaj wrzucic, pozdrawiam serdecznie

Famelia
20-02-2009, 13:47
Biedny mąż :lol: ale co go nie zabije, uczyni go silniejszym :lol: Czekam na zdjęcia :lol:

Carlos1
20-02-2009, 17:00
Ja też czekam na zdjęcia.
I mam pytanie do tych którzy SSO maja już za sobą. Ile wyszła wam robocizna ?
Jestem ciekawy za co dokładnie zapłaciliście.
Ja mam już firmę która zrobi mi kompletny SSO (krycie dachówką, pełne wykończenie dachu, wylanie tarasów itd) za 47 000 zł. Mogłem znaleźć tańszego wykonawcę ale ten jest sprawdzony i polecony. A wolę dać trochę więcej i mieć święty spokój.

Pozdrowienia.;)

arc-en-ciel
20-02-2009, 19:42
http://images49.fotosik.pl/68/22ebfa8751b10557med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images35.fotosik.pl/64/1d7ece1056ba2312med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images45.fotosik.pl/67/ebbb62e15d384964med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images45.fotosik.pl/67/5736c6c53672a99dmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images43.fotosik.pl/67/ff5de46a9e842cdfmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images41.fotosik.pl/64/2cf4f5fb10c9fec9med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images48.fotosik.pl/67/867711bf3bd34529med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images37.fotosik.pl/63/ae8a99fc3dede171med.jpg (http://www.fotosik.pl)
Jakie zdjęcia was interesują?

ania klepka
20-02-2009, 19:51
wszystkie zdjęcia jakie dotyczą budowy. cieszę się, że będę mogła zobaczyć Twój domek w realu, jeszcze raz dzięki.


Carlos, wyceny ekip podam jak dostanę kosztorysy ekip

arc-en-ciel
20-02-2009, 20:01
http://images44.fotosik.pl/68/99c83fdd6e19d709med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images42.fotosik.pl/64/751402741f91ee1dmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images50.fotosik.pl/67/f025f64bbd30dafdmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images46.fotosik.pl/68/f602f9963f1a31fdmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images44.fotosik.pl/68/16f1ad04ad77e19dmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

banko
20-02-2009, 20:06
Super to przesuwne okno. Napisz jakich dokładnie jest wymiarów i kto odważył się zrobić je dwukwaterowe. Masz na nie pełną gwarancję??
Mi niestety nie udało się znaleźć firmy, która zrobi takie okno i da na nie gwarancję.
Co do zdjęć jak wyżej wszystkie zdjęcia i kazdy detal;-) jesteśmy wygłodzeni i czekamy na jeszcze.

Famelia
20-02-2009, 20:09
Piękny dom :D Jestem zachwycona :)

Czy garaż faktycznie zmieści bez problemu dwa samochody? Mogłabyś obejść domek naokoło i zrobić zdjęcia wszystkich elewacji? (O wnętrza już wstyd mi prosić :wink: )

arc-en-ciel
20-02-2009, 20:21
Teraz może kilka zmian dokonanych podczas budowy

http://images46.fotosik.pl/68/218e1db95750de68med.jpg (http://www.fotosik.pl)
To może was zainteresować, w końcu nasze schody powstają na skutek waszych wskazówek :D
http://images38.fotosik.pl/64/ccccaf20abc490demed.jpg (http://www.fotosik.pl)
Górny bieg
http://images45.fotosik.pl/68/7b57e37e51cd8731med.jpg (http://www.fotosik.pl)
Drzwi od tzw. biura przestawione na ścianę wiatrołapu
http://images48.fotosik.pl/68/1596c46efbf0a3c0med.jpg (http://www.fotosik.pl)
dodatkowe okno dachowe na klatce schodowej, chwilowo przesłonięte folią
http://images47.fotosik.pl/68/babea0a77208a8e5med.jpg (http://www.fotosik.pl)
Poprzestawiany komin, widok na piętrze
http://images39.fotosik.pl/64/2600f185707726f8med.jpg (http://www.fotosik.pl)
Znowu schody, widok z góry
http://images42.fotosik.pl/64/a36c5d18c43747a7med.jpg (http://www.fotosik.pl)
Przestrzeń pod schodami
http://images36.fotosik.pl/64/392659656e8653a5med.jpg (http://www.fotosik.pl)
Rozdzielnica wywalona do garażu, instalacja w trakcie (jak mnie ta gryoa nie zabije)
http://images39.fotosik.pl/64/4e5a3e8cc4f3f985med.jpg (http://www.fotosik.pl)
Przesunięty komin, widok z mini-łazienki na dole
http://images40.fotosik.pl/64/d8f068acdc7a22c6med.jpg (http://www.fotosik.pl)
Spiżarnia, komin usunięty

Carlos1
20-02-2009, 20:29
Mam już projekt !!!!!!! Wszystkie inne papiery też. Teraz wszystko w rękach mojego architekta.

Dzięki za zdjęcia @arc-en-ciel. Ja też proszę o więcej.

Zauważyłem jeden szczegół dotyczący konstrukcji dachu. Mianowicie w projekcie jest tylko 1 płotwa w kalenicy. O ile się nie mylę to więźba arc-en-ciela ma taką właśnie konstrukcję.
Natomiast w Dogodnym Marzeny 1973 są 2 płotwy. I takie rozwiązanie jest dużo lepsze moim zdaniem. W moim obecnym domu też miała być tylko jedna a zastosowałem dwie. Sprawia to że konstrukcja dachu jest dużo solidniejsza, a długie krokwie mając podparcie, lepiej przenoszą obciążenia.
Nie wiem dlaczego projektanci upierają się przy tylko 1 płotwie w kalenicy ?. Jakieś względy oszczędnościowe ?

Już są nowe zdjęcia @arc-en-ciela. wielkie dzięki !!
Mam parę pytań o schody.

Jakie wyszły Ci te schody ? Ilość szerokość i wysokość ?. Oraz jak duży jest spocznik.

Pozdrowienia.;)

arc-en-ciel
20-02-2009, 21:01
http://images48.fotosik.pl/68/de69410c84b4e34fmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
Dodatkowe okno w salonie
http://images46.fotosik.pl/68/4b7995ae0c4ad1e2med.jpg (http://www.fotosik.pl)
Carlos1, masz racje, że jest 1 płatew w kalenicy.
Nasz kierbud, projektant, architekt w jednej osobie (Dr Know) zrobił następujące zmiany:
Krokwie z 7x18 na 8x20
Jętki z 7x18 na 2x5x14 z dodatkowo jakimś czymś po środku, skręconym śrubami
Dodatkowa płatew po 1 i 2 stronie z pewnością jest dobrym rozwiązaniem, ale nie jest to rozwiązanie konieczne. Trzeba jeszcze je jakoś podeprzeć w środku a idąc tym tokiem myślenia, zmienić grubośc niektórych ścian. Nie ma sensu robić sobie dodatkowej roboty :wink:
http://images43.fotosik.pl/68/50685d9c49fabbe8med.jpg (http://www.fotosik.pl)
Strona prawa, widać dodatkowe okno, wywalone 1 okno w pokoju nad salonem
http://images49.fotosik.pl/68/095f0a56306d052emed.jpg (http://www.fotosik.pl)
strona lewa (wybaczcie jakość, ale właśnie się rozpadało). Tu są wywalone 2 okna od strony szczytów i dodane okno na klatkę schodową
http://images41.fotosik.pl/64/fbdef3f053476902med.jpg (http://www.fotosik.pl)
Banko, znaleźliśmy producenta takich okien, choć masz rację, że nikt takich nie chce robić. Ta firma robi praktycznie tylko na eksport, jednak po negocjacjach zrobili nam cały domek. Profile Thyssena i wkłady P4. Tak, gwarancję mamy. Okno nie jest jednak odstawno - przesuwne tylko jedynie przesuwne
http://images35.fotosik.pl/64/a61a1140da831a84med.jpg (http://www.fotosik.pl)
Tarasik jest ekstra, ciężko tu zrobić zdjęcie, żeby go pokazać.
http://images35.fotosik.pl/64/c26d80f9d28bdb6emed.jpg (http://www.fotosik.pl)
Z powodu zmieny krokwi wlazło 20cm wełny + dodatkowe 5cm na stelażu
http://images41.fotosik.pl/64/a26267777bdbe28fmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
Na poddaszu będzie rekuperator (dlatego nie ma 2 komina w kuchni)
http://images40.fotosik.pl/64/9969a309fa33a2b1med.jpg (http://www.fotosik.pl)
Na takiej szynie śmigają drzwi od salonu
http://images40.fotosik.pl/64/2766e080d89000ecmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
Widok z przodu

arc-en-ciel
20-02-2009, 22:18
Jeszcze może tak trochę z humorem.
Nasza ekipa, stawiając więźbę (przy -15C) zrobiła sobie grilla budowlanego.
Zwróćcie uwagę na szczypce do kiełbasek :D
http://images40.fotosik.pl/64/1af0584e5921afd5med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Famelia
20-02-2009, 22:44
Rewelacja, dziękuję i proszę o jeszcze ;) Ten wielki salon wcale taki wielki nie jest :-? Okno nad schodami jest niezbędne moim zdaniem i cieszę się, że powiększamy łazienki, bo to maluszki ;)

Ciekawi mnie wielkość pokoi i garażu (kiedyś, przy okazji ) :wink:

Czy tylko moim zdaniem wyjścia na mały balkonik na poddaszu proszą się o dodatkowe okienko, choćby małe? :wink:

Ale ładne będziemy mieli domki :lol:

arc-en-ciel
21-02-2009, 13:00
Jesli chodzi o schody jest ich 18, maja wymiary 28 na 17, spocznik ma 1 m, serdecznie pozdrawiam weekendowo i dziekuje za mile slowa

ania klepka
22-02-2009, 18:34
witam,
muszę się pochwalić wizytą u arc-en-ciel. ,
domek przepiękny, tarasik śliczny , a schody rewelacja.
Jeszcze raz dziękujemy za zaproszenie.
Ania

Famelia
22-02-2009, 21:00
A dokumentacja fotograficzna gdzie :lol:

arc-en-ciel
22-02-2009, 21:05
my dziekujemy za mile spedzony czas :D dzieki Aniu za wskazanie linkow do urzadzania domow, rzeczywiscie mnostwo inspiracji i ciekawych rozwiazan, okazuje sie, ze o wielu rzeczach nalezy decydowac juz na tym etapie :-? maz dal mi wolna reke, ale jak cos wyjdzie nie tak, to bedzie na mnie :wink:
pozdrawiam wszystkich dogodnych
banko, przekaze mezowi wiadomosc :D

ania klepka
22-02-2009, 21:51
A dokumentacja fotograficzna gdzie :lol:

oczywiście porobiliśmy parę fotek, ale nie śmiałabym puścić w obieg bez pozwolenia właściciela domu.
Po wizycie jesteśmy w 100% przekonani, że dokonaliśmy doskonały wybór projektu domku, taki domek "w sam raz, nie za duży nie za mały".

banko
25-02-2009, 22:03
Zwracam się w takim razie z oficjalną prośba do właścicielki włości jak też do właścicielki owych zdjęć o udostępnienie ich tu wszystkim ciekawskim takim jak ja. Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby ;-)

PILAR
26-02-2009, 10:28
Zwracam się w takim razie z oficjalną prośba do właścicielki włości jak też do właścicielki owych zdjęć o udostępnienie ich tu wszystkim ciekawskim takim jak ja. Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby ;-)

I ja się dołączam do podania o fotki jak Banko

Famelia
26-02-2009, 13:44
Nie muszę chyba mówić, że też o to proszę :lol:

ania klepka
26-02-2009, 13:48
dołączę zdjęcia po weekendzie oraz dokładną wyliczeniówke na ogrzewanie podłogowe na parterze. Teraz szykuję imprezę 40-tkę mojego męża, wiec nie siedzę wieczorkami na forum.

pozdrawiam
Ania

banko
01-03-2009, 19:14
Do arc-en-ciel.
Czy jest taka możliwość fizyczna aby po usunięcia komina w kuchni, a widze że go wywaliliście powiększyć kuchnię o ten kawałek a spiżarkę zrobić pod schodami. Tzn wiem że da radę tylko czy da radę wstawić tam pełnowymiarowe drzwi (z kuchni do spiżarki pod schodami) oczywiście zamieniając ułożenie schodów jak u was. Czy braliście taką opcję pod uwagę??

Famelia
01-03-2009, 19:26
A ja chciałam zapytać o przeniesienie drzwi do gabinetu do wiatrołapu. Czy zmniejszacie wiatrołap aby wejście do pokoju było w "części mieszkalnej"?

arc-en-ciel
03-03-2009, 09:56
Teoretycznie, gdyby postawić ściankę działową przy schodach, to zrobi się pełnowymiarowe drzwi pod schodami, ale wątpię, aby to miało sens.
Co do wiatrołapu, to nawet lepiej, że wejście nie znajduje się w części mieszkalnej, gdyż jest to biuro, a tak, to ludzie zaglądaliby do środka domu.

banko
03-03-2009, 19:12
Nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy chodziło mi o coś takiego:


http://images39.fotosik.pl/71/d03db34e97553a0bm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d03db34e97553a0b.html)



skoro wywalam komin powiększam kuchnię a spiżarkę przenoszę pod schody.
W ten sposób unikam widoku bałaganu pod schodami na dzień dobry wszystkich odwiedzających. Warunek tylko aby weszły tam jakiś rozsadne drzwi tak conajmniej 1,8m wysokości.

arc-en-ciel
04-03-2009, 08:41
Ok, rozumiem, ale gdyby wstawić drzwi w miejscu, w którym sugerujesz, to można tam wchodzić jedynie na kolanach. Na zdjęciu jest alternatywna wersja z normalnymi drzwiami, tylko, że z przedpokoju robi się klitka.
Kliknij w fotkę, to zobaczysz o czym mówię.

http://images46.fotosik.pl/75/9709a7c826e63622m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9709a7c826e63622.html)

ania klepka
04-03-2009, 21:16
dostałam pierwszą wycenę:
robocizna SSO ( z dachem ) 43 tys., ekipa sprawdzona (tak twierdzi mój mąż)