PDA

Zobacz pełną wersję : Zaorac, czy ratowac?



Sad Ripper
14-04-2007, 14:35
Mam 1000m2 ogrodu - dzialke kupilem straszie zaniedbana, zawalona smieciami, gorami ziemi itd - wzialem koparke, wywalilem z korzeniami 15 starych drzew (rozpadaly sie spruchaniale lub zaschniete) i teraz mam otwarty trawnik. Tyle ze...
no wlasnie - trawa nie jest rowna - sa gorki, dolki, uskoki - kepy sa potezne. Na czesci dzialki mam gory ziemi (czarnej), ktora chce rozgarnac. Doradzcie mi prosze, czy warto ten trawnik pielegnowac, czy zaorac i zakladac nowty? a jesli pielegnowac, to jak? sciac przy samej zeimi, zaerowac, spryskac jakims na dwuliscienne, uwalcowac, ewentualnie przejechac po nim ciezka ubijarka?

pomozcie, bo czasu malo, a ja nie chce zostac z tym dylematem na przyszly rok:(

pzdr
sad ripper

hanka55
14-04-2007, 14:51
Zaorać, ukształtowac teren ( płasko albo wzgórki), zabronować, zasiać trawę, podlewć, podlewać, podlewać.
A za miesiąc - rozkoszowac się widokiem zielonej przestrzeni! :D

dżempel
14-04-2007, 15:04
jesli masz dużo chwastów powinneś wszystko spryskać randapem po 6 tygodniach przeorać zbronować odczekać tydzień ,żeby się ziemia ułożyła i siać później dużo i często podlewać -niepożałujesz będzie trawa-dywanik tak zrobiłam i tak mam niestety na 1/3 działki mąż niemyślał,że tak wyjdzie super i zostawił mnie z tym samą działka ma 3500m2 więc było co robić tam trawa jest bajeczna .Jeśli nie masz dużo chwastów rozsyp tą ziemie którą masz wyrównaj "optycznie teren i siej niech rośnie powodzenia :D