PDA

Zobacz pełną wersję : JUNKERS - piec kto ma i jakie przemyślenia?



mobutu
14-04-2007, 22:47
zastanawiamy się z Mary nad piecem Junkers
chętnie poznamy Wasze opinie
jeśli ktoś ma tro prosimy o info na temat rabatu :) (my dostalibyśmy 27%)

dzięki za pomoc

M!

msobanie
15-04-2007, 09:20
Witam,
Ja osobiscie wybralem Termeta (ale rozpatrywalem Junkersa tez).
1. Junkersy to na pewno dobre kociolki.
2. Rabaty mozna dostac do ok. 30% (35% to maja calej marzy max) takze niezle utargowales
3. Niestety, jak sie cos popsuje, to (za autoryzowany) serwis zaplacisz duzo, a za czesci jeszcze wiecej.
I dlatego nie wybralem Junkersa.
U mnie gosciu (rekomendowany przez Termeta instalator / uruchomieniowiec) jak przyszedl przezbroic kociol na propan-butan, regulacja + zamontowanie (podlaczenie) sterownika pokojowego wzial 50 PLN.
Ile wezmie Junkers?
Pozdrawiam
Mirek

ewoo
15-04-2007, 21:07
zamontowałem ok 20 szt Junkersów można powiedzieć z niższej półki tzn jest to model EUROLINE teraz jego następca CERACLASS i w wersji turbo i z otwarta komorą spalania oraz ok. 5 szt Termet MINIMAX
W razie problemów klienci najpierw maja kontakt ze mną i od 4 lat z tych wszystkich kotłów zepsuł się jeden Junkers i jeden Termet
Nadmienię że tylko kilka z nich przechodzi regularny przegląd a do pozostałych od nowości nikt nie zaglądał ale nie mogę nikogo zmusić na siłę aby dokonywał przeglądów. Z budowy i serwisowania jestem bardziej przychylny Junkersom
Co do cen serwisu to nie zgodzę się z przedmówcą bo jeden z moich klientów wzywał serwis do termeta w sobotę po południu (kocioł nawalił a ten nie chciał być do poniedziałku bez ogrzewania i ciepłej wody) serwisant zgodził się przyjechać dopiero wtedy gdy zdesperowany klient obiecał zapłacić ekstra. Serwisant przyjechał naprawił koszt dojazdu i naprawy 120 zł a "ekstra" wycenił jeszcze na 200 zł więcej bo sobota wieczór a klient obiecał.
Nie przytoczę tu słów jakich używał opowiadając mi tą historię bo są ogółnie uznane za wulgarne więc nie wypada.

msobanie
15-04-2007, 21:40
Witam,
A powiedz ewoo, ile kosztowalaby naprawa Junkersa w analogicznych warunkach?
Nie czarujmy sie, dzisiejsze kotly (no chyba ze ktos ma pecha) psuja sie pewnie rzadziej niz nowe auta, wiec przez okres gwarancji spokoj zapewniony (z reszta, tak sie projektuje).
Po tym czasie serwisanci zawsze wezma wiecej za Junkersa i czesci zawsze beda drozsze do Junkersa.
Oczywiscie mowa o podobnych klasowo kotlach.
Ale powtorze jeszcze raz: kociolki Junkersa sa z pewnoscia dobre.
Termeta tez, tyle ze tansze.
Dlatego wybralem Termeta.
Pozdrawiam
Mirek

mobutu
15-04-2007, 21:50
msobanie i ewoo dzięki za podjęcie wątku
myslimy nad jednofunkcyjnym piecem tym najprostrzym bez udziwnień
słyszeliśmy że jest niezwykle prosty a przez to w miarę nie zawodny
model EUROSTAR 2SE24MFK
do tego:
zasobnik 160l
programator
regulator pogody
grupa bezpieczeństwa

ewoo
15-04-2007, 22:25
do msobanie; trudno powiedzieć bo nie jestem serwisantem tylko monterem i poza czyszczeniem to nic więcej nie ingeruję we wnętrze kotła. Chciałem tylko zaznaczyć że nie zawsze jest tak że jeśli producent jest spoza Polski to musi być drożej. Tu cena części nie jest jednoznacznym kalkulatorem kosztów to człowiek (serwisant) zdecyduje jak cie skroić {podliczyć}
Tak jest wszędzie jeden zrobi wiecej za mniejsze pieniadze drugi odwrotnie.


do mobutu; Eurostar to półka ciut wyżej bo najprostszy bez udziwnień jak piszesz to model CERACLASS
Eurostar jak najbardziej ok.

I tu znowu nachodzi mnie myśl. Chcąc podenerwować msobanie napisałbym że Junkers najlepszy, ale można napisać że lepszy jest Vaillant, Ariston, Viessman , De Dietrich czy cokolwiek innego a co jest w rzeczywistości dobre to kto to dokładnie wie? Bardzo ważne w tym wszystkim jest to do czego jesteście bardziej przekonani. Zadowolenie jest wtedy gdy ma się coś co jest w waszym przekonaniu dobre, bo wszystek sprzęt jest na podobnym poziomie jakości ( prawa ekonomii tak samo dotyczą wszystkich firm) każdy ma swój gust i nim się w znacznej mierze kieruje bo kupują jedni ludzie Vaillanty inni Sounier Duvail a to jeden koncern, jedni Junkersa inni Buderusa a to jeden koncern, Stojące kotły żeliwne Junkersa produkuje De Dietrich, z innej beczki - a samochody itd. Kupujcie to co się wam podoba a zamiast szukać zmniejszenia kosztów starajcie się lepiej zarabiać. Pozdrawiam

msobanie
16-04-2007, 19:49
Witam,
Wszystkie znane firmy "kotlowe" maja bardzo duze doswiadczenie. Produkuja przeciez tysiace kotlow i dobrze wiedza co w nich piszczy.
Takze mobutu, jak Ci sie podoba Junkers to bierz i sie nie zastanawiaj - na pewno bedzie Ci dobrze sluzyl.
Pozdrawiam
Mirek

mobutu
23-05-2007, 09:26
decyzja zapadła Zestaw Junkersa:
piec+zasobnik+dodatki+dwa kolektory słoneczne

taką mają promocję
mam nadzieję że za 2-3 lata będę mógł potwierdzić słuszność wyboru

Rezi
23-05-2007, 21:04
zastanawiamy się z Mary nad piecem Junkers
chętnie poznamy Wasze opinie
jeśli ktoś ma tro prosimy o info na temat rabatu :) (my dostalibyśmy 27%)

dzięki za pomoc

M!

mamy Cerasmart Modul
z sterowaniem HSM i HMM podpiete do TA270 + sprzegło na 2 obiegi

REWELACJA - polecam

vendea
06-08-2007, 22:15
Rezi,

a co cerasmart modul ma w sobie standardowo? troche nie moge pojac co takie kombajny maja juz na pokladzie, bo mam nadzieje, ze jest jakas przewaga nad piecem i zasobnikiem osobno...

czy jesli potrzebuje tylko 1 obieg CO - podlogowka po calosci - to moge sobie darowac sprzeglo?

kroyena
09-08-2007, 07:15
Mam Junkersa Euroline od lat 4, dwufunkcyjnego.

Cenę dostałem wtedy przystępną. Naprawa nie zabolała za bardzo. 400 PLN (2 lata temu) za wymiennik, czy jakoś tak wraz z usługą konserwacyjną.
Zieniłem po prostu konserwanta, tamten gostek za naprawę poprzednika (Włoski Fais) zarzyczył sobie 1/3 wartości nowego Eurolina, a cenę Junkersa zaśpiewał takaże go wysłąłem na drzewo. I niby nieco dalszy sąsiad.

Jedyne nad czym bym się zastanowił to czy nadal dwufunkcyjny. Naprawa Junkersa wynikała na rozszczelnieniu się elementu wymieniającego ciepło z palnika do obu zasilań c.o. i c.w.u.. Nie byłoby tak gdyby nie skoki cisńienia wody. Dlatego jeżeli mogę coś naklikać , to nie polecam piecy dwufunkcyjnych tam gdzie są duże skoki ciśnienia. Za plecami działki mam 11 kondygnacyjne wieżowce i ich pobór oraz kilkukrotne naprawy sieci w drodze mogły być przyczyną usterki. :(

dabell
09-08-2007, 07:39
Ja zdecydowałam się na jednofunkcyjny piec Junkersa Cerapur ZBR7 (kondensacyjny) z zasobnikiem 160l, regulatorami (pokojowy i zewnętrzny). Dostałam 30% rabatu :P . Po montażu wszystkich elementów mam tego ustrojstwa na pół kotłowni :-).
Chwilowo przezbrajaliśmy go na gaz propan butan w celu wygrzania jastrychów i ewentualnie ogrzewanie czasowe na butlach (GZ50 będzie za parę miesięcy). Zobaczymy jak będzie wszystko działało w zimie (teraz się sprawdziło - 6 dni na 30l propan butanu, temperatura 35st w domu (ok. 147m2) na działające 75 m2 podłogówki, przy temp. zewn. ok. 17-18st.).
Znajomi mają zwykły piec Junkersa z otwartą komora spalania i też są zadowoleni (już 4 sezony nic sie nie dzieje).

darek_aski
23-08-2007, 15:52
[quote="dabell"]Ja zdecydowałam się na jednofunkcyjny piec Junkersa Cerapur ZBR7 (kondensacyjny) z zasobnikiem 160l, regulatorami (pokojowy i zewnętrzny). Dostałam 30% rabatu :P . Po montażu wszystkich elementów mam tego ustrojstwa na pół kotłowni :-).
quote]

Zastanawiam się nad dokładnie tym samym zestawem. Możesz mi podpowiedzieć jakie elementy sterowania wchodziły do podłogówek i z jakiego modelu regulatora korzystacie ? Ma programowanie tygodniowe ?

Dziękuję za ewentualną pomoc..
Darek

mobutu
29-08-2007, 23:17
[quote=dabell]Ja zdecydowałam się na jednofunkcyjny piec Junkersa Cerapur ZBR7 (kondensacyjny) z zasobnikiem 160l, regulatorami (pokojowy i zewnętrzny). Dostałam 30% rabatu :P . Po montażu wszystkich elementów mam tego ustrojstwa na pół kotłowni :-).
quote]

Zastanawiam się nad dokładnie tym samym zestawem. Możesz mi podpowiedzieć jakie elementy sterowania wchodziły do podłogówek i z jakiego modelu regulatora korzystacie ? Ma programowanie tygodniowe ?

Dziękuję za ewentualną pomoc..
Darek

to nie odpuszczę 31% to minimum :)