PDA

Zobacz pełną wersję : wylewka na izolacji z keramzytu



Slawek :)
18-06-2003, 12:31
Hey,
właśnie planuję remont podłóg na parterze podpiwniczonego domku. Piwnice są sklepione a podłogi parteru drewniane, jakieś 50 cm powyżej. Przestrzeń pomiędzy jest wypełniona wilgotnym piachem, który zamierzam w najbliższym czasie wybrać i nasypać keramzytu (w miedzyczasie wykonana została izolacja przeciwwilgociowa). Ponieważ w kuchni chciałbym mieć podłogę wyłożoną glazurą muszę zdjąć drewnianą podłogę i zastanawiam się, czy na nasypanym keramzycie mógłbym zrobić zwykłą wylewkę betonową (pewnie jakaś folia musi przyjść pomiędzy).
Czy to w ogóle jest możliwe, a jeśli tak to na co musiałbym zwrócić uwagę?
Sławek

Drozdek
19-06-2003, 13:21
Może wydawać ci się to trochę dziwne, ale powinno się keramzyt zagęścić, choć jego zagęszczanie to straszna mordęga, a efekt i tak mizerny Na ocieplenie granulacja 8-20, na górę folia budowlana, najlepiej na fórę jeszcze siatka, taka 10*10 cm fi 4, żebyś mógł po tym chodzić (trochę się będziesz zapadał) Jeśli Ci się to uda, będzisz mógł zrobić na tym możesz zrobić wylewkę (o ile można tak obciążać )

tom soyer
19-06-2003, 13:33
technologia posadzki keramzytowej jest poisana w ostatnim "Ladnym domu"

Slawek :)
20-06-2003, 08:56
Tom,
czy "ostatni" oznacza czerwcowy (podłogi na gruncie?) :o
Pytam, bo chwilowo nie mam bezpośredniego dostępu do rynku polskich czasopism i muszę wiedzieć, który numer musi mi rodzina kupić.
Sławek

tom soyer
20-06-2003, 09:16
Tom,
czy "ostatni" oznacza czerwcowy (podłogi na gruncie?) :o
Pytam, bo chwilowo nie mam bezpośredniego dostępu do rynku polskich czasopism i muszę wiedzieć, który numer musi mi rodzina kupić.
Sławek
tak, zgadza sie. nie jest tego duzo ale konkretnie. i porownanie z technologia "styropianowa"