PDA

Zobacz pełną wersję : Czy można "odzyskać" płytkę z podłogi?



Joannax
15-04-2007, 09:30
Witam!
Na podłodze w przedpokoju i w kuchni mam te same płytki, nie ma żadnego progu, po prostu podłoga stanowi całość i chciałabym to zachować.
Po poszerzeniu wejścia z przedpokoju do kuchni została mi "dziura" w podłodze, chciałam dokupić płytki, ale nie ma już takich.
Zastanawiam się, czy możliwe jest wybicie kilku płytek W CAŁOŚCI z miejsc nie widocznych w kuchni, czyli spod czafek i przyklejenie ich w to widoczne miejsce.
Jeślitak, to napiszcie mi proszę jak to zrobić, żeby nie uszkodzić płytek.
Dzięki:)

Mohag
15-04-2007, 10:25
Kiedys widzialam w tv jak wyciagali plytki, nie wiem czy w rzeczywistosci funkcjonuje taka metoda :wink: u nich sie udalo...

Robili to w ten sposob ze fleksem tz gumowka przecinali fuge, odkurzali odkurzaczem i takim narzedziem metalowym ktore stosuje sie do wbijania paneli przy scianach starali sie pomalu podwazac plytke na tyle zeby ten zagiety koniec wlazl ciut pod plytke. Pozniej jednym pociagnieciem odklejali.
Z nastepnymi nie bylo juz problemu, po po przecieciu fugi, normalnie wbijali ten zakrzywiony koniec (miejsce na to juz bylo) i plytka sama odchodzila.

Mowili tez ze jezeli nie uda sie wyciagnac tej pierwszej plytki, to zeby ja poprostu spisac na straty, przeciac, skuc i wydlugac, tak zeby bylo miejsce na podwazenie plytek obok.

Aha to narzedzie do paneli, nazywa sie Żelazko dociskowe (wygląda jak łapka, tzw. "łom" - dociska panele do siebie przy ścianie - ściana działa jak dźwignia).

Joannax
16-04-2007, 20:03
Bardzo dziękuję.
Może spróbuję, najwyżej jak się nie uda to kupię podobne płytki.

PS.A może ktoś z Was próbował i wie czy w praktyce to działa?

Bastorek
22-04-2007, 23:15
Powiem tak.Zależ to od starań i czy glazurnik był dobrym fachowcem.Także od materiału.Jeżeli płytki są z materiału twardego a glazurnik nie starał się dobrze kleić płytek i robił to jakimś klejem z dolnej półki to glazura po paru puknięciach powinna odskoczyć.Ale jak glazurnik był dobrym fachowcem a płytki marnej jakości to marne szanse w odzyskaniu.

Joannax
23-04-2007, 08:12
Dziękuję :D :D