PDA

Zobacz pełną wersję : szary suporeks stojący 2 lata - kupić czy nie?



Judka
16-04-2007, 07:32
Proszę poradżcie, czy kupić szary suporeks, magazynowany "pod chmurką" (ale przykryty) od ok. 2 lat.
Czy będzie się to nadawało na budowę domu?
I na co zwrócić ewentualnie uwagę przy oględzinach?
dzięki!

pawelurb
16-04-2007, 08:42
nie wiem jak suporeks , ale widziałem pustaki ceramicznie magazynowane niecałe 2 lata pod chmurką , akurat miał je mój znajomy i zaczynał budować dom , materiał mial z tej samej firmy co ja , tyle że mój przyjechał prosto na plac budowy , a jego czekał 2 lata , ogólnie to byla masakra, wszystkie bloczki kruszyły się, pękały , nie dało się go np. przepołowić kilkoma udeżeniami młotka jak się to zwykle robi bo się rozpadało w drobiazgi . A moje , świerze były jak dzwony twarde i mocne.
Trzeba by zobaczyć czy bloczki nie kruszą się i nie rozpadają przy byle okazji , ogólnie o szarym suporeksie nie ma zbyt dobrej opini jako o materiale na dom, mało się z tego buduje...

gogo5660
16-04-2007, 15:10
Wiesz co jak chcesz zaoszczedzic pare tysiecy i kupic dziadostwo to lepiej zacisnac pas i dolozyc kasy na nowy. Jak chcesz budowac dom dla siebie z watpliwego materialu to lepiej daj spokoj. Ale zawsze mozna przeprowadzic badania tego materialu... Na Twoim miejscu kupilbym nowy...