PDA

Zobacz pełną wersję : Tarasowy problem



Wciornastek
17-04-2007, 08:11
Sprawa wygląda tak. Tras został zrobiony do wysokości stany zero (tj. jest równo z podbetonem). Teraz w domu będzie po wylana posadzka o 15 cm wyżej. Dobrze by było aby taras rownież osiągnął choć zbliżoną wysokość. Jak to najlepiej zrobić?
Czy np. zrobić tak jak z wylewką tj styropian twardy a na to jastrych? Czy tylko sam jastrych a może jeszcze jakoś inaczej?

pawelurb
17-04-2007, 08:56
miałem taka sytuację przed wejściem , styropian jest tam niepotrzebny , bo po co , nie ma co oscieplać skoro taras na dworze , na ubity piach w środku wylałem 15 cm betonu , troche to zazbroiłem, a żeby wyrównać poziom do wejścia do domu i posadzki zrobiłem przed samym wejściem dodatkowy schodek. To samo planuję zrobić na budowanym właśnie tarasie , będzie schodek , bo inaczej niw da rady posadzka ma 18 cm. i nie dam rady o tyle podnieść całego tarasu , bo z zewnątrz wyglądałby nieciekawie.

Wciornastek
17-04-2007, 10:38
Właśnie rozmawiałam z kierbudem. Uważa też że tylko beton.

U mnie trochę inaczej bo taras jest z fundamentem (osobnym - dylatacja od domu) i na tyle wysoki (ok 1 m) że był murowany z bloczków. Wypełniony jest piachem i na to podbeton lany razem z podbetonem całego domu. Jest więc teraz poniżej posadazki domu o 15 cm. Chcę to różncę zniwelować więc będzie trzeba wylać dodatkową warstwę betonu. Pod ten beton chcemy dać jeszcze folię.

dominikams
17-04-2007, 18:13
U nas było tak samo. Niedawno chłopaki domurowali jeszcze trochę ściany fundamentowe tarasu, potem zaszalowali i zalali betonem (chyba z 10 cm warstwą.

prochon
17-04-2007, 21:30
A czy nie lepiej zrobic taras wraz z domem bez zadnych dyletacji,pozniej zrobic jeden poziom posadzki

18-04-2007, 07:48
Witam
Ja mam trochę inne pytanie dot. tarasu. Mam taras wys. o ok. 1 m. Chcę go obsypać ziemią i posadzić tam jakieś rośliny. Czy boki tarasu przed obsypaniem ziemią trzeba jakoś izolować? np. jakieś mazidło (zostało mi od izolacji fundamentów domu), folia i np. styropian? Czy tylko mazidło i folia, na to piach?
Czy wyszukuję sobie robotę ? Zasypać piachem i OK?
pozdrawiam
justa

Wciornastek
18-04-2007, 07:51
A czy nie lepiej zrobic taras wraz z domem bez zadnych dyletacji,pozniej zrobic jeden poziom posadzki

Można i tak ale ponieważ masz to na dworze niezależnie od tego czy zadaszone czy nie lepiej ze względu izolacji samego domu zrobić taras niejako osobno. Tak przynajmniej gdzieś wyczytałam. Również takie założenia były w projekcie i chyba jest tego jakiś powód - nie jestem fachowcem pewnie Geno by lepiej to wyjaśnił

Wciornastek
18-04-2007, 07:54
Witam
Ja mam trochę inne pytanie dot. tarasu. Mam taras wys. o ok. 1 m. Chcę go obsypać ziemią i posadzić tam jakieś rośliny. Czy boki tarasu przed obsypaniem ziemią trzeba jakoś izolować? np. jakieś mazidło (zostało mi od izolacji fundamentów domu), folia i np. styropian? Czy tylko mazidło i folia, na to piach?
Czy wyszukuję sobie robotę ? Zasypać piachem i OK?
pozdrawiam
justa

My obkładamy folią kubełkową tak aby była wywynięta w kierunku od tarasu. To obsypanie ziemią będziesz podlewać (kwiatki itp) i chyba lepeij aby woda spływała od domu a nie pod dom.[/list]

mery26
18-04-2007, 07:55
nie lepiej zrobic taras wraz z domem bez zadnych dyletacji
to beziesz miał "wspaniały" radiatorek-szczególnie zimą docenisz jego "zalety"


Czy boki tarasu przed obsypaniem ziemią trzeba jakoś izolować?
jak jest mazidło to ja bym posmarował. Sam muszę podnieść poziom tarasu i obsypac troszkę ziemią. Planuje dać folie pod wylewkę a wcześniej wysmarować. Myśle ze jak beton nie będzie łapał wilgoci (wody) to sie nie rozsypie-co szczególnie groźne w zimie (w nocy mróz w dzień słoneczko i wszystko co dostanie wody sie lasuje)
pozdr

mundzia
18-04-2007, 10:27
ooo, problemy terasowe :d tez mam taki :d
moze ktos coś podpowie :)
mamy dom, ale bez tarasu. Chcemy zrobic takowy, ale nie chce go betonem wylewac i płytkami obkładać tylko zrobicz kostki brukowej na "usypanej" górze piachu.... nie wiem tylko jak to zrobic, tzn czy musimy murki oporowe łaczyc z domem?? wolałabym nie, ale zeby mi sie to po latach nie porozjezdzało :roll: :roll: :roll: kompletnie sie na tym nie znam :oops:

18-04-2007, 15:06
dziękuję za odpowiedzi
pozdrawiam
jjusta

prochon
18-04-2007, 15:14
nie lepiej zrobic taras wraz z domem bez zadnych dyletacji
to beziesz miał "wspaniały" radiatorek-szczególnie zimą docenisz jego "zalety"
I dopiero teraz do mnie dotarło ze zle mysle


Czy boki tarasu przed obsypaniem ziemią trzeba jakoś izolować?
jak jest mazidło to ja bym posmarował. Sam muszę podnieść poziom tarasu i obsypac troszkę ziemią. Planuje dać folie pod wylewkę a wcześniej wysmarować. Myśle ze jak beton nie będzie łapał wilgoci (wody) to sie nie rozsypie-co szczególnie groźne w zimie (w nocy mróz w dzień słoneczko i wszystko co dostanie wody sie lasuje)
pozdr