PDA

Zobacz pełną wersję : Jak to jest u Was ?



selimm
18-04-2007, 07:48
W-waszych okolicach są jacyś fachowcy ....czy wszyscy już na zmywak spierd...?

smutna lidka
18-04-2007, 08:02
W-waszych okolicach są jacyś fachowcy ....czy wszyscy już na zmywak spierd...?

u mnie juz raczej nie ma z tego co widzę
chyba, że ci chodzi o fachowych prawników :P

mmmad
18-04-2007, 08:40
Ostatnie dwie ekipy z lapanki.
Zal patrzec na to, jak i co zrobili.

Podbitke koncze sam z tesciem, bo ekipe od podbitki wywalilem (zdjecie ich dzialan w innym watku). Moze by sie tak przekwalifikowac?

Majka
18-04-2007, 08:48
Teraz co drugi uważa się za fachowca, a czasami nawet kielni trzymać nie umie.
nadrabiają pewnością siebie.
Ale pare porządnych ekip zostało i to w każdej branży, tylko ceny europejskie mają :roll:

piotru7
18-04-2007, 09:56
Fachowców jest pełno, ale najczęściej takich
którzy dopiero zaczynają i się uczą na naszych budowach :(
Bo ci faktycznie dobrzy terminy mają zajęte na rok do przodu

carringtontomas
18-04-2007, 10:08
W-waszych okolicach są jacyś fachowcy ....czy wszyscy już na zmywak spierd...?

Ja buduję systemem gospodarczym więc się nie orientowałem w ekipach natomiast kumpel z pracy buduje i mówił mi, że ciężko o jakąkolwiek ekipę - miał nagranych górali, ale z racji tego, że spóźnił się z kredytem i nie ma materiałów musiał ich odmówić - pracują już ponoć na budowie kilka domów dalej :-]

izat
19-04-2007, 11:12
ja jak się dobrze rozejrzę, to zawsze kogoś znajdę :)
najwyżej czekam po kilka miesięcy :D

selimm
19-04-2007, 12:51
czasami bywa ze
i czekanie po kilka miesięcy to mało ...

izat
19-04-2007, 12:53
czasami bywa ze
i czekanie po kilka miesięcy to mało ...

sel,
widzę, że masz głęboką depresję :(
:D
może jednak popłyniemy co?? :D

Anisia3
19-04-2007, 12:55
Ja niedawno ukułam sobie taką teorię: facowcy wcale nie powyjeżdżali. Zwłaszcza ci, którzy mają tu firmy, choćby malutkie. Powyjeżdżali ich pomocnicy. Dobry fachowiec w Polsce też zarobi, a nie rzuci domu i firmy, żęby jeździć gdzieś na szmacie. Moje zdanie ostatnio potwierdzili i stolarze i hydraulicy. Wyjechali za to pomocnicy murarzy, tynkarzy, stolarzy, cieśli. Takie przynieś, wynieś, pozamiataj, wcale nie najlepsi. Problem jest taki, że fachowcy zap... sami albo z połową pomocników i stąd nie mają czasu i czeka się.

novi_ana
19-04-2007, 13:12
Anisia3
masz rację, dobrzy i przedsiębiorczy zostali z rodzinami
chociaż znam fachowców, którzy kiedyś zmuszeni byli wyjeżdżać na zimę, gdy była przerwa w sezonie i w pl się nie dało pracować
ekipa, którą najęliśmy do prac teraz - jest droższa niż się spodziewalismy, ale w ciągu 3 mcy nie udało nam sie nikogo znaleźć.. no trudno.. już wolę zapłacić więcej niż dłużej wynajmować :(
moi rodzice mają za to pecha z ekipami na 1 dzień - zostawiają narzędzia, które leżą i przychodza tylko 1 może dwa dni w tygodniu i idą do innych..a praca się nie posuwa

izat
19-04-2007, 13:16
a mój najlepszy glazurnik, jedyny w swoim rodzaju, który miał wykańczać mi domek wyjechał najpierw sam a chwilę potem ściągnął rodzinę :(
drugiego takiego nie znalazłam jak dotąd :(
więc różnie to z tym bywa

selimm
19-04-2007, 13:37
Stolarz-fachowiec miał być jak sie patrzy
czekałem 6 miesięcy na drzwi wejściowe
są !
ale ,wyglądają jakby je Chińczyk robił
no nic... ino okuć ryja :evil:

ogrodnik -zamówiony w lipcu ...nie ma czasu
gość od kostki -nie ma czasu

itd..itd...

izat
19-04-2007, 13:48
sel,
oddychaj głęboko :)

ja już się nie przejmuję takimi wystawieniami
nie chce pracować, jego sprawa, szukam następnego, głównie przez polecenia
zaletą jest budować 4 rok :D ma się spore znajomości :D

ostatnio jakoś tak farciarsko :D się składa, że wykonawcy sami dzwonią i oferują swoje usługi :) dziwne co??
a jak zrobiłam casting na skończenie poddasza to 3 panów było zawiedzionych, że to nie oni będą pracować :)

mam chyba małego farta po tym co przeszłam z wykonawcami :D
ale grunt to spokój :)

michal_m
19-04-2007, 13:51
Kup dużo piwa i zaproś kolegów. Z ogródkiem sobie na pewno poradzą.

premiumpremium
19-04-2007, 13:52
W-waszych okolicach są jacyś fachowcy ....czy wszyscy już na zmywak spierd...?

Od tygodnia mam wrazenie, ze spierd..... :-?

mmmad
19-04-2007, 13:58
dobrzy i przedsiębiorczy zostali z rodzinami

Nieprawda.
Przedsiebiorczy wyjechali. Szybko policzyli, ze nawet pracujac u kogos lepiej im sie bedzie zyc, niz tu, gdzie musza sie bujac z ZUS-ami, US-ami i szara strefa, a na koniec istnieje ryzyko, ze inwestor nie zaplaci i beada sie bujac z sadami...

sebo8877
19-04-2007, 14:00
Sel nie martw się przed 2012 wszyscy wróca..

U nas jako tako - trza sie oczekac ale nie ma takiego gniotu jak na śląsku :)

sebo8877

Żelka
19-04-2007, 14:13
Nie ma juz fachowcow. :-? Ci co sa nie wyrabiaja sie z robota i ciagle cos kreca. Raz sa, raz ich nie ma. A wiecej ich nie ma niz sa. :evil:

Żelka
19-04-2007, 14:16
Sel nie martw się przed 2012 wszyscy wróca..


sebo8877
No i co z tego jak na 2012 mędrcy Majów zapowiadali koniec świata. 8)

michal_m
19-04-2007, 14:25
Sel nie martw się przed 2012 wszyscy wróca..


sebo8877
No i co z tego jak na 2012 mędrcy Majów zapowiadali koniec świata. 8)

No proszę, Majowie przewidzieli Euro 2012 w Polsce? Fiu, fiu...

Last Rico
19-04-2007, 14:33
To jest dziki kraj, prawie 51,3% rencistów i emerytów, tych ostatnich się nie czepiam,
bo sobie wypracowali. Prawdziwych rencistów też się nie czepiam - rozumiecie o co chodzi.
Ale chłop zdrowy jak koń, śmiga na budowach - rencista,
małżonka siedzi w domku, oczywiście też rencistka, szkoda gadać.

Wszystkie ekipy rządzące ciągle straszą że obniżą opłaty na ZUS :D :D, lecz ciągle tylko podnoszą
20 zł, 30 zł, 60 zł i tak cały czas, cały czas..... Najpierw musisz zarobić 820 zł na tych wyżej :(
potem na podatek, a na końcu możesz pomyśleć o sobie...

Ciekaw byłem ile płaci Niemiec swojego ubezpieczenia, (sześć razy większe pensje) płaci...1000 zł
a powinien (gdyby był pod naszą jurysdykcją) 6 x 820 = 4920 zł, ale on płaci swoje 1000.


Tak więc pan Stasio z bloku, który np. kładzie płytki, zapłaci 820 na miesiąc (obecnie ! ) ;)
a pan rolnik, który ma 350 ha, kombajn i dwa amerykańskie traktory i staw, płaci 400 zł
... ale na KWARTAŁ !

I tak trzymać !!! :D :D

Anisia3
19-04-2007, 14:38
dobrzy i przedsiębiorczy zostali z rodzinami

Nieprawda.
Przedsiebiorczy wyjechali. Szybko policzyli, ze nawet pracujac u kogos lepiej im sie bedzie zyc, niz tu, gdzie musza sie bujac z ZUS-ami, US-ami i szara strefa, a na koniec istnieje ryzyko, ze inwestor nie zaplaci i beada sie bujac z sadami...
Tak mówisz jakby tam byli wszysscy uczciwi i płacili za wszystko najlepiej 3 razy tyle ile ustalona cena. A to nieprawda. Tam tak samo liczą pieniądze. A naprawdę przedsiębiorczy i fachowi nie muszą się nigdzie ruszać, bo to do nich przyjeżdżają klienci z zachodu.
Mam dwóch znajomych: jeden 50 lat, chyba od 20 na bezrobociu. Zajmuje się wykończeniówką. Robotę ma juz do końca roku. I tak odkąd go znam, czyli 7-8 lat.
Drugi też robi w wykończeniówce. Od kilku lat siedzi u siostry w Anglii, mojej koleżanki ze studiów. Tam robi za złotą rączkę, bo Anglicy do przykręcania uszczelki wolłają nawet odpowiedniego specjalistę. Ale narzeka, że wolałby byc w Polsce, z rodziną. Tylko tu jakoś nie może znaleźć sobie roboty. :o A tam odwali byle jaką kichę, tylko robiąc kilka rzeczy na raz i niektórzy mają wrażenie, że fachowca znaleźli.