PDA

Zobacz pełną wersję : stol bilardowy



tom soyer
19-06-2003, 13:59
jak go zrobic?
mysle o takim przynajmniej siedmiostopowym. zastanawiam sie czy gdybym go zrobil we wlasnym zakresie wyszlo by mniej niz 4k.

ssaka
19-06-2003, 15:07
hm..;-) widze ze juz masz go gdzie postawic ....ja jeszcze nie ..wiec nie pomoge ci w tym temacie ..pozdr

radex
19-06-2003, 15:08
Wszystko zależy jaki stół chcesz mieć. 7 ft można kupić już za 2400 zł (http://www.wik.pl/produkt.php?id=192). Ja mam chrapkę na Aristocrata 8 ft z 6 nogami toczonymi: http://www.wik.pl/produkt.php?id=55.

Jędruś
19-06-2003, 18:04
myślę, że drożej to ci nie wyjdzie zrobić samemu ale co to będzie za zróba? chyba, że jesteś super w te klocki. Co do cen... wszystko zależy od płyty.... jak będzie drewno, sklejka lub coś w tym rodzaju to z czasem może się wypaczyć i będzie kicha... (tak ma mój sąsiad - wiadomo gdzie "znosi")... inne po prostu kosztują o zgrozo... jak potrafisz, pewnie, że zrobić samemu.

tom soyer
20-06-2003, 07:02
jeszcze nigdy tego nie robilem :) wiec nie moge powiedziec ze potrafie. wszystko wiec zalezy od technologii.
w najblizszych miesiacach zamierzam zaadoptowac piwnice na prywatna klubo-kawiernie z wyjsciem na ogrod i tam postawie tez stol. wystroj ma byc raczej nowoczesny i trudno trafic taki stol aby pasowal do naszych planow wystroju.
poza tym wydaje mi sie ze stoly bilardowe robi sie z marmuru a nie drewna? drewno to tylko kasta (obudowa).

SlawekZ
20-06-2003, 07:06
Lub z granitu ma jeszcze lepsze parametry

Jędruś
20-06-2003, 17:31
przede wszystkim płyta powinna być zrobiona z granitu... dlatego tyle to kosztuje. Są też stoły z płytą paździerzową ale wiadomo.... drzewo, paździerz ma tendencje do wypaczania się.... sklejka też nie pomoże... usztywnić się za bardzo nie da żeby zabezpieczyć przed "dołkami"...

powodzenia.... pisz więcej... Twoje doświadczenia napewno pomogą innym w podjęciu decyzji za lub przeciw...

sam wiele rzeczy zrobiłem własnymi rękoma ale budowy stołu bilardowego bym się nie podejmował...
:roll:

radex
21-06-2003, 05:58
Żaden granit, płytę robi się w profesjonalnych stołach łupkową. Granit jest za twardy.

tom soyer
23-06-2003, 08:18
Żaden granit, płytę robi się w profesjonalnych stołach łupkową. Granit jest za twardy.
lupek to chyba trudno "wypolerowac" co? :)

tom soyer
23-06-2003, 08:21
chodzi mi tez np o "znormalizowane" wymiary stolu, luz (i ich ksztalt?), jak mocowac sukno (jakie?). NIektore rzeczy moge "sciagnac" z prawdziwego stolu ale pewnie nie wszystko. Moze jest gdzies to opisane?.

tczarek
23-06-2003, 08:29
Zapewne da się zrobić każdą rzecz. Pytanie tylko czy w warunkach amatorskich można zrobić to dobrze, tak aby końcowy efekt był zadawalający. Naważniejsze jest rozłożenie materiału na blacie stołu.
Pozdr,