PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C117b CODZIENNY wariant 2



mikson
18-04-2007, 13:42
witam,

czy wyceny muratora sa mocno zanizane, czy ktos mial sytuacje ze realnie kosztorys muratora mocno odbiegal od rzeczywistosci?

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=428&IdKolekcji=36

dom jak dla mnie jest idealny, jedyna zmiana na szybko to powiekszenie salonu kosztem pokoju na dole i ustawienie tam duzego stolu, i umieszczenie malej lazienki w innym miejscu :)

czy ktos moze mi powiedziec czy faktycznie stan surowy zamkniety z ociepleniem i otynkowaniem takiego domku to koszt wg muratora 280tys czy realnie przy zalozeniu sred stand materialow to koszt w tej chwili 350tys?


pozdrawiam

mikson
20-04-2007, 07:48
czy nikt nie widzi ze to fajny domek?
:)

pozdrawiam

Ksawery
07-05-2007, 12:19
Witam!

Jestem nowy na forum. Pozdrawiam wszystkich użytkowników.

Niemalże w 100% zdecydowany jestem na c117b - czekam na opinię architekta w sprawie drobnych zmian. Projekt moim zdaniem jest super. Prosty i bardzo ładny.

Chętnie zapoznam się z Waszymi opiniami na jego temat.

Pozdrawiam

azalka
08-05-2007, 11:02
Ja widze :)
Bije sie z myslami, baaardzo mi sie podoba dokladnie taki jaki jest - martwie sie tylko troszke powierzchnia (koszty).
Jesli ktokolwiek bedzie budowal, mam nadzieje, ze sie tu odezwie!

B-A-P
03-07-2007, 19:09
Witam i podnoszę temat.
Mam zamiar kupić projekt Codzienny wariant II C117b. Czy ktoś już się na niego zdecydował? A może już go buduje i ma jakieś uwagi i spostrzeżenia? Układ domku jak dla nas idealny, a jego prostota jest ponadczasowa. Jedynie co nas zastanawia, to duża powierzchnia. Proszę zatem o wszelkie opinie.

B-A-P
05-07-2007, 14:32
My zamówiliśmy i czekamy na projekt codziennego-w.II c117b. Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto już zaczął budowę tego domu. Jesteśmy co prawda na początku drogi i mamy więcej pytań niż sugestii - chociaż kto wie? Tak czy inaczej jeśli są zainteresowani projektem dobrze byłoby rozwinąć ten wątek.

artek_ka
10-07-2007, 18:21
Witam,

W C117-b dokonaliśmy "drobnych zmian" - dosłownie drobnych ponieważ ten dom nie wymaga według nas żadnych większych poprawek. Poprawki są raczej kosmetyczne (np. likwidacja mniejszego z tarasów na parterze). Mamy nadzieję we wrzesniu wystarować z budową.

Pozdrawiam,

ART

B-A-P
10-07-2007, 20:01
Witam, Jaki Wam wyszedł kosztorys czy zamieszczony w muratorze mocno odbiega od rzeczywistości? Pzdr. B-A-P

Spirea
28-09-2007, 14:57
też jesteśmy zainteresowani tym projektem. Poza drobnymi zmianami jest super. Chcemy połączyć wc z łazienką na dole, zrobić drzwi wyjściowe z pomieszczenia gospodarczego dolnego, zklikwidować pierwsze drzwi prowadzące do pokoju na dole. Z górnego pomieszczenia gospodarczego chcę zrobić garderobę przy sypialni. Myślimy też o zwiększeniu kąta nachylenia i podniesienia ścianki kolankowej, by było więcej powierzchni na górze. Nie mam pojęcia jak to wyjdzie cenowo, bo z budową ruszymy najwcześniej za rok. Na razie kupujemy działkę i szykujemy się do porządnego przygotowania projektu. Jestem ciekawa, jak u innych ten projekt wyjdzie cenowo. Piszcie, wrzucajcie zdjęcia.

natalus
15-10-2007, 20:35
:lol: Witam wszystkich. Dołączam do sympatyków projektu Codzienny c117b.

mat01
07-01-2008, 22:12
witam,
jestemy obecnie na etapie zmian w projekcie codziennego C117b wariant II, interesuja nas Wasze przerobki i udogodnienia wprowadzone przed realizacja, jesli macie doswiadczenia z tym wlasnie projektem i jestescie z mazowieckiego napiszcie do nas.
pozdrawiamy
ala i mat

mat01
08-01-2008, 15:03
bardzo bedziemy wdzieczni z zona za odzew osob, ktore przymierzyly sie do tego wlasnie projektu. Jestesmy zachwyceni i chcemy poznac osoby ktore maja juz doswiadczenia z nim na etapie budowy lub ewentualnych zmian- bardzo prosze o kontakt
pozdrawiam,
mateusz

janmik
02-03-2008, 13:20
Wybrałem ten projekt.
Panuję drobne zmiany na parterze.
Zamknięcie korytarza do sypialni i powiekszenie łazienki.
Wejscie do sypialni od salonu ( miedzy oknem a kominkiem).
Wejscie do łazienki tylko z sypialni.
Jak dleko jesteście z budową?
Pozdrawiam
Janmik

zbychu700
05-10-2008, 16:19
http://img225.imageshack.us/img225/4874/p1000961sv3.jpg (http://imageshack.us)
http://img225.imageshack.us/img225/p1000961sv3.jpg/1/w800.png (http://g.imageshack.us/img225/p1000961sv3.jpg/1/)[/img]
zamieszczam parę zdjęć z budowy c117b. obecnie jestem na etapie układania stropu przed jego zalaniem. odnośnie zmian w projekcie dokonałem zmian układu okien, planuję podniesienie ściany kolankowej o 1 pustak, żeby podnieść niskie poddasze, łazienka na parterze będzie 1 pomieszczeniem (oszczędność na szybie wentylacyjnym), dobrze jest powiększyć nieco pomieszczenie gospodarcze kosztem garażu, aby łatwiej wstawić piec, pomieszczenie gosp. na górze zamienię na garderobę, nad garażem będzie 1 duża przestrzeń. Poza tym dom jest prosty w budowie i będzie bardzo funkcjonalny. szukałem odpowiedniego projektu przez rok, ale jestem z wyboru bardzo zadowolony.

http://img122.imageshack.us/img122/3282/p1000953yc5.jpg (http://imageshack.us)
http://img122.imageshack.us/img122/p1000953yc5.jpg/1/w800.png (http://g.imageshack.us/img122/p1000953yc5.jpg/1/)

http://img110.imageshack.us/img110/4633/p1020816ch6.jpg (http://imageshack.us)
http://img110.imageshack.us/img110/p1020816ch6.jpg/1/w2560.png (http://g.imageshack.us/img110/p1020816ch6.jpg/1/)
to było miesiąc temu

budowniczy77
26-10-2008, 21:25
odnosnie kosztorysu warto kontaktowac sie z [email protected] -przesylaja slepy kosztorys, rys pokazowe i przedstwiaja inne ofery

wisla4
19-03-2009, 09:24
Witam,
Projekt codzienny wariant II jest już w sprzedaży od ok. 2 lat, więc wydaje się, że trochę osób z całej Polski pewnie już go buduje/ wybudowało. My jesteśmy na etapie stanu surowego zamkniętego. No i mamy pewien problem. Ci co budują pewnie zauważyli, że komin dość mocno wychodzi na salon. Chcąc zrobić kominek, tak jak to przewiduje projekt (a więc „na wprost”, a nie narożny), będzie się on kończył w połowie salonu! Mocno to ogranicza wybór wkładu (trzeba wybrać jak najbardziej płaski), i samej oprawy, obudowy kominka. Macie pomysł jak go zrobić? Może ktoś już ma gotowy kominek i chce się pochwalić zdjęciami? :)

jaqbwilk
22-05-2009, 09:55
także chcielibyśmy się przyłączyć i zapytać, czy ktoś z okolic Warszawy wybudował ten projekt?

jesteśmy na etapie decyzji i wyboru projektu, na 99% jesteśmy zdecydowani na Codzienny wariant II wersja lustrzana,

pozdrawiam, jakub

wisla4
29-06-2009, 14:26
budujemy - teraz mamy stan surowy zamknięty (po tynkach i wylewkach). Jeżeli ktoś będzie zainteresowany zwiedzaniem to proszę o kontakt :)

wisla4
29-06-2009, 14:29
hmmm...no to sama sobie odpowiem - może się komuś przyda :wink: żeby kominek tak nie wystawał można wyburzyć komin od dołu i tam wsunąć wkład. Brzmi to dziwnie, ale kominkarz zapewnia, że nic się nie zawali. Za miesiąc będzie burzył i budował, więc zobaczymy w praktyce...

mrmr
13-07-2009, 17:57
Witam szczęśliwych właścicieli i miłosników tego projektu :D . Jesteśmy na etapie wyboru. Czy jest ktoś z Zielone Góry lub okolic, kto zdecydował się na ten domek ?
Wisla4, jaka jest Twoja opinia o tym projekcie? Szkoda , że jesteście pod Warszawą :).
Będziemy wdzięczni za wszytskie uwagi i rady :). Pozdrowienia serdeczne.

wisla4
16-07-2009, 12:19
Sam projekt zrobiony jest bardzo niestarannie – teraz już nie pamiętam wszystkiego, ale np. na jednym rysunku jest zaznaczone okno dachowe, a na innym już nie ma… Nam się udało wyłapać sporo tego typu rzeczy (wydaje mi się, że takie niedoróbki mogłyby opóźnić wydanie pozwolenia na budowę – w każdym razie w naszym urzędzie projekt sprawdzili bardzo dokładnie, i wzywali nas na wyjaśnianie jeszcze jakichś kwestii, i przez to czas oczekiwania na pozwolenie wydłużył się o kilka tygodni). A sam dom – jest niesamowicie praktyczny, i daje duże możliwości zmian w układzie wnętrz – i to takich, do których wystarczy akceptacja kierownika budowy (nie potrzeba brać do tego architekta). Wydaje mi się, że warto rozważyć poniesienie ścianki kolankowej. No i warto zastanowić się nad kominem – tym od kominka – wepchnąć go bardziej w stronę pokoju, żeby później kominek nie wystawał za bardzo na salon. No i wykusz – pod balkonem – to chyba największa i najbardziej efektowna zmiana. To takie rzeczy do ustalenia jeszcze przed rozpoczęciem budowy.
Ja ten projekt uwielbiam, i nie widziałam fajniejszego. No, ale ja nie jestem obiektywna :D

k.b.w
06-10-2009, 12:43
Czy są osoby budujące ten domek? :lol:

http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=428&IdKolekcji=&id_grupy=0&typ_budynku=&nazwa=codzienny&symbol=&powierzchnia_od=od&powierzchnia_do=do&powierzchnia_zab_od=od&powierzchnia_zab_do=do&typ_budynku_dom=brak_dom&typ_budynku_garaz=brak_garaz&x=0&y=0&nr=4

Znalazłam tylko budujących inne warianty tego projektu.
pozdrawiam :D
KVV

JLWW
02-12-2009, 12:15
Witam,

Podłącze się pod temat :D

Czy ktoś na południu PL (okolice Krakowa, Oświęcimia, Tychów, Bielska, Katowic) buduje lub wybudował wg projektu CODZIENNY C117B ?

Bardzo podoba się nam ten projekt i jesteśmy w 99% zdecydowani ale chcielibyśmy zobaczyć DOM na żywo.

iprk
27-12-2009, 12:49
Witam,

Podłącze się pod temat :D

Czy ktoś na południu PL (okolice Krakowa, Oświęcimia, Tychów, Bielska, Katowic) buduje lub wybudował wg projektu CODZIENNY C117B ?

Bardzo podoba się nam ten projekt i jesteśmy w 99% zdecydowani ale chcielibyśmy zobaczyć DOM na żywo.

Czy udało Ci się zlokalizować budowę wg tego projektu w tym rejonie? Chętnie zobaczyłbym domek w okolicach Tarnowa czy Krakowa.

dzoana22
27-12-2009, 14:06
Niestety nie, nadal szukam bardzo mi się podoba ten projekt ale trochę dziwi mnie fakt że nie mogę znaleźć nikogo kto buduje dokładnie ten wariant :(

iprk
01-01-2010, 22:40
No właśnie, jest dosyć uczęszczane forum budowy COdziennego, ale niestety nie w wariancie "b"...:
http://forum.muratordom.pl/codzienny-c117-z-muratora-opinie,t81298-900.htm?highlight=codzienny

JLWW
19-02-2010, 18:19
zbychu700 Jak postępy na budowie? masz może założony dziennik budowy?

Jak już wspominałem wcześniej bardzo podoba mi się ten projekt jest idealny dla nas, dziwi mnie tylko nadal jeden fakt - to że tak mało osób buduje wg tego projektu!

kkolodziej
21-04-2011, 15:32
Kolego zbychu 700 daj więcej fotek, jesteśmy ciekawi jak dom wygląda w dalszym etapie realizacji.

zejnowski
25-10-2011, 17:37
Ja również jestem ciekawy realizacji bo sam się zastanawiam jak live wygląda ten domek... jak ktoś ma to niech wrzuca zdjęcia, przy okazji podpowie co warto zmienić jego zdaniem co zostawić itd. itp.?

Balbina-71
11-06-2012, 08:37
:welcome: Hmmm.... to może spróbuję troszkę odświeżyć wątek? Będziemy budować 117b! Właśnie dostaliśmy WZ - czekaliśmy "tylko" miesiąc - teraz po PnB - ciekawie kiedy tak naprawdę zaczniemy??? Domek wydaje się sympatyczny i funkcjonalny. Jak dla nas ma wszystko co potrzeba tak więc zmiany, którw wprowadziliśmy nie były duże. Może jednak odezwie się "praktyk", który już wybudował domek? Wszelkie uwagi i wskazówki mile widziane!

mjw
18-07-2012, 11:39
Dla zainteresowanych Codziennym 117b budujemy go na Pomorzu. Jeśli ktoś chciałby coś więcej dowiedzieć się to zapraszam do naszego dziennika budowy lub do kontaktu bezpośredniego.

Balbina-71
19-07-2012, 07:28
No witam ponownie. My w końcu dostaliśmy WZ i odrolniliśmy ziemię - dokumenty złożone na PnB ciekawe ile to u nas potrwa?! A możesz napisać jak wyszedł Ci ten garaż? Trochę zmałpowaliśmy jedną krokiew nad garażem, żeby można było z zakupami jednak swobodnie wysiąść:D. A i nasi synkowie mają dość intensywny sposób opuszczania wozu!

mjw
19-07-2012, 08:32
Niestety nie mogę jeszcze napisać o doświadczeniach z garażem ponieważ ani razu do niego jeszcze nie wjechaliśmy. Na razie służy za szeroko rozumiane pomieszczenie socjalno-magazynowe - wszystkie ekipy składują tam swoje materiały, robią sobie stołówkę itp. Nawet jakby był pusty to i tak nie da się wjechać bo wjazd na działkę jest w trakcie wykańczania - ekipa kładzie bruk przed bramą. Później trzeba będzie jeszcze położyć kafelki w garażu więc myślę, że jakiś miesiąc, dwa jeszcze trzeba poczekać aby go wypróbować.
Mam nadzieję, że moje dotychczasowe porady przydały się:)

Balbina-71
20-07-2012, 07:34
Oj tak, zdecydowanie! (Patrz - garaż;)). Dałam sobie też spokój z kominami ale podnieśliśmy o jeden pustak tj ściankę nie kominy:D, a naszej pani architekt udało się zamienić schody na takie ze spocznikiem. Tak więc wyszło niewiele zmian ale to chyba dobrze, najgorzej przekombinować. A teraz żeby mieć kolejny powód do zmartwień - to cholerka jakiś duży mi się wydaje! Sama wybrałam to mam! Nie wiem, może blokersi tak już mają - najpierw chce się przestrzeni a potem.....? Ale i tak mi się podoba!

mjw
20-07-2012, 10:07
Zobaczysz jak dom będzie już budowany - wtedy stwierdzić że jednak troszkę mały :)
My schody też mamy ze spoczynkiem - zabiegowe to dla mnie pomyłka. Nie pamiętam jak było w projekcie ale już teraz zastanówcie się nad ścianką która zamknie klatkę schodową i odzieli ją od wiatrołapu. U nas przez schody wyszło z nią trochę problemów i dopiero teraz ją postawiliśmy z płyt OSB i g-k. Może jak teraz to przemyślicie to unikniecie kombinowania. No chyba, że rezygnujecie z tej ścianki ale jak dla mnie to powinna być żeby nikt na górze nie słyszał hałasów jak ktoś wchodzi do domu. W końcu wiatrołap powinien być zamknięty.

Balbina-71
30-07-2012, 20:18
Ja to bym chciała stwierdzić, że mały jak przyjdzie zapłacić za centralne:D! Wiesz, nie bardzo łapię z tym wiatrołapem. Na pewno musi być zamknięty zgadzam się w 100%. Schody mieszczą się w klatce - tu niewiele się zmieniło. Z czym mieliście kłopot? Tak jak mówiłam - nie ma jak w realu - ty widzisz więcej! A jeśli można jeszcze - gdzie budujecie? Bo wybieramy się nad morze.............;)

mjw
30-07-2012, 21:27
Z tym wiatrołapem to ciężko wytłumaczyć pisząc, generalnie to warto od razu wziąć pod uwagę zamknięcie klatki schodowej i już. A budujemy się pod Malborkiem więc to nie nad samym morzem.

Balbina-71
23-08-2012, 07:42
No i po urlopie! Dostaliśmy pozwolenie na budowę!!!!! I to po trzech tygodniach - uwierzycie?! Budowa zgłoszona - w piątek wszystko będzie prawomocne! Pan geodeta umówiny, ekipa też będzie razem z koparką. Tylko decyzji o kredycie ciągle brak:(. Ciekawe kto zapłaci:confused:

adamosx
30-09-2012, 02:41
No i po urlopie! Dostaliśmy pozwolenie na budowę!!!!! I to po trzech tygodniach - uwierzycie?! Budowa zgłoszona - w piątek wszystko będzie prawomocne! Pan geodeta umówiny, ekipa też będzie razem z koparką. Tylko decyzji o kredycie ciągle brak:(. Ciekawe kto zapłaci:confused:

Witam,
Dawno tu nie zaglądałem - prawie rok temu szukałem tak jak Ty, kogoś, kto budował/buduje C117b (coś mało nas takich na tym forum ale chyba rośmiemy w siłę...).
Postanowiłem podzielić się tu na forum spostrzeżeniami "s praktyki" - może inni popełnią mniej błędówniż ja .... Moja budowa jest w fazie wykańczania ( inwestorzy - czyli ja i żona - również;. Tak na gorąco:
Tak jak zauważył mjw - trzeba przemyśleć jak zamknięty będzie wiatrołap od strony schodów (z projektu nic nie wynika). Zwróc uwagę na to architektowi, który adaptował projekt. Zapytaj go poprostu "jak to" zabudować". Ta zabudowa jest m.in. ściśle związana z rodzajem schodów na jaki się zdecydowałaś . Druga sprawa to kominy - jeżeli będą systemowe - to zapewne ich wymiary w obrysiie będą mniejsze niż te w projekcie (murowane z cegły) - ma to znaczenie zwłaszcza w łazience na dole - gdzie kanał wentylacyjny jest prowadzony pewien odcinek w ściance dzielącej tę łazienkę i pokój na dole (nie wiem czy Cię to dotyczy - być może masz inny układ pomieszczeń niż w projekcie oryginalnym)
Kolejna sprawa to konstrukcja więźby daszku nad wejściem - co innego na rysunkach poglądowych ( belka na filarahc, płatwie i krokwie) - co innego w projekcie - dochodzą jętki na płatwiach a nie ma poprzecznej belki która moim zdaniem nadaje temu daszkowi swoisty urok (udało mi się w ostatniej chwili jakoś zmienić wykonanie i mam tą belke ale i tak architekt powiedział, że jętki muszą zostać (umieścił je wyżej) , żwłaszcza, że dach będzie kryty dachówką ceramiczną (znaczny ciężar)
Co do kominka - przesunęliśmy komin od kominka maksymalnie ile się dało w stronę kalenicy (to maksimum ogranicza otwór drzwiowy w sypialni na poddaszu i konstrukcja wężby)) - umieszczamy kominek z lewej strony komina (nie przed).tTraci się trochę na efektywnośći przewodu kominowego - ale dzięki temu przesunięciu można lepiej zagpspodarować ścianę (w mojej opinii).
Kolejny temat do rozpatrzenia to piony na instalację wod-kan - czy na pewno tak jak w oryginalnym projekcie ?
No i pozostałe standardowe uwagi: m.in. trzeba dokładnie określić przed przystąpieniem do prac budowlanych grubość ocieplenioa na podłodze i jego umiejscowienie (pod czy nad wylewką) - czy sufity w pomieszczeniach na dole podwieszane czy nie - po to aby okeślić wysokość ścian i otworów dzrzwiowych i okiennych i nie zmieniać tego w trakcie budowy - bo może byc to już niemożliwe. Generalna uwaga: wszystko co możliwe trzeba przemysleć i ustalić na jak najwcześniejszym etapie budowy - zaoszczędzi Ci to stresu i "na szybcika" podejmowanych, nie do końca przemyslanych decyzji. A jak pojawi się jednak koniecznośc dokonania zmian w trakcie budowy - zawsze zastanów się jakie ona będzie niosła konsekwencje dla innych elementów domu (i mieszkańców) - przeważnie wykonawcy mają doradżtwo w d.... - idą po najmniejszej lini oporu i mają na względzie tylko to co wykonują i to też nie wszyscy (zwłaszcza, jeżeli budowę prowadzi kilka różnych ekip - jedni mają w nosie co będą robili inni). Przykład :
(Inwestor do murarza):Wie pan, te ściay są krzywe,
(Murarz do inwestora): Panie, tyle to się wyrówna tynkiem !
(Inwestor do murarza): No dobra.
Minęły 4 miesiące
(Tynkarz do Inwestara): Wie pan - te ściany są krzywe...
(Inwestro do tynkarza): Murarz mówił, że to się wyrówna tynkiem.
(Tynkarz do inwestora) Ja to mogę spróbować wyrównać ale pójdzie więcej materiału i ściany będą grubsze niż w projekcie - w niektórych miejscach to nawet i sporo. Będzie pan musiął zamówić szersze (droższe) ościeżnice no i zmniejszy się ta i tak już mała łazienka na parterze. Będzie pan musiał zweryfikować, czy wanna, którą ma Pan w planie zamontować tu w tej wnęce będzie w dalszym ciągu pasować...
(Inwestor): ?????!!!!!!! O k...wa !

Może to niezbyt optymistyczne zakończenie mojego wpisu
ale szczerze życzę Ci powodzenia (również z bankiem) i jak najmniej problemów z budową (no i pamiętaj, że budowa jest ważna ale rodzina i zdrowie najważniejsze - czasami trzeba odpuścić sobie rozpamiętywanie niedoróbek i prowadzenie awantur z wykonawcami , a już napewno rozpamiętywać, że coś mogło się przemyśleć lepiej)

pozdrawiam serdecznie

będę tu zaglądał od czasu do czasu j i jeżeli będę mógł coś podpowiedzieć to na pewno się odezwę.
.

adamosx
30-09-2012, 02:49
Oczywiście zrobiłem błąd, w bardzo ważnym zdaniu:

jest:
"a już napewno rozpamiętywać, że coś mogło się przemyśleć lepiej"

powinno być:

"a już napewno nie rozpamiętywać, że coś mogło się przemyśleć i lepiej"

pozdrawiam jeszcze raz nie mniej serdecznie

Balbina-71
03-10-2012, 08:11
Witaj Adamosx!! Super, że się odezwałeś! U nas już troszkę widać robotę - mamy ściany wyciągnięte pod strop, który dzisiaj przyjeżdża! I teraz dopiero zaczęłam łapać o co chodzi z tym wiatrołapem. Dzięki chłopaki za cenne wskazówki:D! Zmiany, które wprowadziliśmy nie są duże - schody ze spocznikiem, powiększenie garażu o jedną krokiew, ścianka kolankowa podniesiona o jeden bloczek i oczywiście zamiana tarasów. Kominy kupiliśmy systemowe zobaczymy jak wyjdą. Nie chcę zapeszać, ale chyba trafiła nam się dobra ekipa do murarki. Pomogą, doradzą i nie ma znaczenia, że nawet jakaś drobna zmiana wymaga znacznie więcej roboty - aaaa i to w cenie! Od czasu początku budowy i tak mam kłopoyt ze snem:x - stale coś muruję! Teraz jestem na etapie okien dachowych - ceny porażają! Dajcie znać czy zmienialiście coś - zaczynam się zastanawiać czy nie dać ich ze dwa mniej w dwóch sypialniach w końcu nie będziemy tam przesiadywać. U synków w pokojach zostaną, chłopaki rosną to pewnie jako nastolatki nie będą chcieli przesiadywać z mamusią i tatusiem:D!.

adamosx
08-10-2012, 12:34
My rozmiaru i ilości okien dachowych nie zmienialiśmy. Lubimy jasne pomieszczenia. Faktem jest, że to spory wydatek no i trochę wiecej ciepła ucieka. Nie zależnie od tego czy coś zmienisz czy nie to przy obróbce okien (od sewnątrz i od wewnątrz) trzeba wyjątkowej staranności. U mnie co prawda od strony zewnętrznej zamontowano i obrobiono okna połaciowe całkiem dobrze to jednak zabudowa wewnątrz (płyty g-k) pozostawia wiele do życzenia. Przede wszystkim - trzeba zwrócić uwagę na staranność ocieplenia i co się z tym wiąże zachowanie odpowiedniej konstrukcji zabudowy wnęki okiennej. tzn. ta częśc wnęki bezpośrednio przy oknie powinna być na szerokości ok 10 cm prostopadła do powierzchni okna a dopiero potem zmiennić kąt tzn. górna część wnęki równoległa do podłogi, dolna częśc prostopadła do podłogi. Nie zachowanie tego kilkucentymetrowego pasa powoduje, że warstwa ocieplenia (np. wełny mineralnej) przy samej ramie okiennej jest praktycznie zerowa. Wiem, że producenci okien dachowych oferują do produkowanych przez siebie okien dodatkowe kołnierze do zabudowy okien od wewnątrz (np. Fakro) - ale to też dodatkowe koszty (ja niestety tego nie mam) i za późno dowiedziałem się jak powinna wyglądać prawidłowa obróbka okien dachowych od wewnątrz (już po odbiorze prac ;(
Mam nadzieję, że u Ciebie okna fachowcy obrobią zgodnie ze sztuka budowlaną.

pozdrawiam serdecznie

Balbina-71
12-10-2012, 10:59
No i w tym problem! My też lubimy światełko naturalne.I tu mamy konflikt interesów: ja chcę jasno a mój wąż w kieszeni syczy i syczy! Proponują nam okna roto z pakietem WD - to takie już ocieplone. Ale nie jestem pewna czy warto... Chłopaki moje bystre są;) to może sobie poradzą. Dzisiaj zalewają stropy i wylewają schody no i las mi rośnie w salonie!! Ale to pięęękny las.

Balbina-71
30-11-2012, 08:40
Domek rośnie! Zaczyna powoli prezentować się jak porządny dom a nie jakaś namiastka:D!151571 Wiecha już była! Tak było jeszcze nie tak dawno. Teraz są już okna, drzwi - co prawda jedne montażowe ale są, bramy garażowe - zamieniliśmy jedną na dwie:p i domek się ociepla. Chłopaki się śpieszą żeby zdążyć przed mrozem. W kolejce czeka dachówka. Fajnie to wszystko im wychodzi! No i teraz szukam chętnych na mieszkanie - znacie kogoś :p?

Balbina-71
10-06-2013, 07:16
Oj cisza tu straszna! A u nas się dzieje. Okna, wylewki, elektryka, centralne - jest. Zabieramy się powoli za wykończeniówkę. Odwieczny dylemat - my ją czy ona nas? Odpowiedź też standard - nie mamy szans:P ! Czy też mieliście takie problemy? Wiecie co - zawsze myślałam, że wybór kafli czy armatury to przyjemność, wybór ogromny (ceny też), chodzisz paluszkiem pokazujesz - to tak to nie, super. Otóż NIE myliłam się!!! Można z hany tydzień nie gadać bo jemu podoba się inny kolor i wizja łazienki niż mi? A można! No nic to - szukamy dalej:D.

Sebastian 1
15-09-2013, 22:50
Witam,
Mam pytanie, jesteśmy prawie zdecydowani na zakup tego projektu, po przejrzeniu wielu setek projektów...
Mam pytanie, czy jest szansa na jakieś zdjęcia szczególnie górnych pokoi? Bo mamy obawy, czy aby nie jest za mało miejsca, mino dużej powierzchni spadek jest na większej części pokoi.

Pozdrawiam
Sebastian

mjw
16-09-2013, 08:08
Zawsze możesz podnieść ściankę kolankową i wówczas będziesz mieć więcej miejsca w pokojach. Jeśli chodzi o zdjęcia to raczej nie oddają one przestrzeni i ciężko po nich oceniać czy jest przestronnie czy nie. Myśmy ścianki nie podnosili ale na ilość miejsca w górnych pokojach nie narzekamy. Możnaby się zastanowić nad górną łazienką - tam musieliśmy zmniejszyć grubość ocieplenia w połaci aby łazienka nie była za niska.

Sebastian 1
16-09-2013, 08:49
Dzięki za info, na pewno weźmiemy to pod uwagę...:)

Pozdrawiam
Sebastian

Balbina-71
24-09-2013, 07:19
No to jesień się zaczęła i w domu mam szpital. Wszystkie moje chłopaki się pochorowały. Zdjęcia się spóźnią niestety. U nas ścianka podniesiona o jeden pustak. Michał ma racje - zdjecia nie oddają wielkości pomieszczeń ale wrzucę jak tylko będę mogła. Łazienka jest ok (chyba) bo jeszcze nie mieszkamy. W planach przeprowadzka za trzy tygodnie - oby! Co do zobaczenia w realu to na priv - w sobotę i niedzielę powinniśmy sprzątać - chyba że teraz ja polegnę:). Michał a jak tam pompa Wam się sprawuje? Zadowolony jesteś? Pozdrawiamy:bye:

mjw
24-09-2013, 11:03
My w najbliższy weekend będziemy już mieli rok jak mieszkamy. W zasadzie dopiero co możemy powiedzieć, że inwestycja skończona bo dopiero nam zrobili podbitkę i elewację. W wolnej chwili wrzucę zdjęcia. Jeśli chodzi o pompę to komfort na pewno jest - nic nie trzeba robić, samo działa. Wszyscy co do nas przyjeżdżają mówią, że jest u nas ciepło. Co do kosztów to wciąż nie chcę się wypowiadam bo cały rok dom wygrzewaliśmy no i nie mieliśmy podbitki. Myślę, że dopiero od tego sezonu koszty będą w miarę miarodajne a już za rok to będzie można mówić o jakichś rzetelnych kosztach.
A Wy na co się zdecydowaliście?

Sebastian 1
09-10-2013, 08:59
Witam,
My już kupiliśmy projekt, zrobiony jest plan zagospodarowania terenu i zaczynamy działać.
W tym tygodniu składamy wniosek o pozwolenie na budowę...
Zobaczymy kiedy otrzymamy zgodę i jakie w miedzy czasie będą awarie...
Trzymam kciuki za szybkie wyzdrowienie rodzinki i za przeprowadzkę, my już się nie możemy doczekać, kiedy coś powstanie na naszej działce...
Plany są, aby stan surowy otwarty był w przyszłym roku o ile się uda finansowo...
Jak już będziesz miała chwilę na zdjęcia to z miłą chęcią je zobaczymy, ściankę kolankową też podnosimy, a jakie są twoje odczucia co do pokoi na górze nie będą za małe? Bo bardzo się obawiamy skosów...

Pozdrawiam
Sebastian

Sebastian 1
17-10-2013, 20:10
W piątek złożyliśmy wniosek o pozwolenie na budowę, jestem ciekaw kiedy otrzymamy zgodę, ponoć w naszym starostwie wszystkie sprawy sa trudne i czeka się 6 tygodni...

Pozdrawiam
Sebastian

Balbina-71
21-10-2013, 09:50
Witam po przerwie!Od jutra planujemy zająć się przeprowadzka na poważnie. Zobaczymy jak pójdzie. Pokoje wydają mi się dość duże szczególnie chłopaków. Za radą Michała powiększyliśmu garaż o 90 cm (wyciągneliśmy mu boczek) automatycznie powiększyły się pokoje na górze. Jest tam sporo przestrzeni. Wczoraj wstawiliśmy chłopakom meble - wyszły fajne pokoje. Na ścianie ze skosem obok drzwi spokojnie mieści się dwudrzwiowa szafa, biurko pod oknem dachowym reszta to komody więc nie za wysokie. ściankę podnieśliśmy o jeden pustak, jej wysokość na gotowo to 1 m. Nasza sypialnia też spoko, tu pozostały wymiary a projektu. Zielony i niebieski to te powiększone pokoje - ma być piłkarki i kosmiczny;) , trzeci sypialnia.Pokoje jak widać jeszcz w trakcie obróbki. My zdecydowaliśmy się na ogrzewanie ekogroszkiem. Trochę już grzejemy jest cieplutko w domku. Zobaczymy jak przyjdą mrozy. Pzdr!

Balbina-71
05-11-2013, 13:45
Nooo... to mieszkamy. I jest fajnie. I straszyyyy...... Rolety same się uruchamiają hi, hi. Ma przyjechać facet poprawić ustawienia. Mieszka się superowo. Teraz szukamy uzdatniacza do wody dużo żelaza i manganu nam wyszło i woda coś tak waniajet. Ale z tym też damy radę.

Sebastian 1
01-12-2013, 21:34
Dostaliśmy w piątek zgodę na budowę, zaczyna się nasza budowa można powiedzieć, a ja mam tyle pytań...
Jaką wytrzymałość stropu na metr kwadratowy daliście? Mi firma zaproponowała 150kg, ale jakoś mi to mało wygląda.

Pozdrawiam
Sebastian

mjw
03-12-2013, 08:57
Dostaliśmy w piątek zgodę na budowę, zaczyna się nasza budowa można powiedzieć, a ja mam tyle pytań...
Jaką wytrzymałość stropu na metr kwadratowy daliście? Mi firma zaproponowała 150kg, ale jakoś mi to mało wygląda.

Pozdrawiam
Sebastian
Hmm....w tematach budowlanych biegły nie jestem ale Twoje pytanie brzmi trochę dziwnie. Co to znaczy, że firma zaproponowała Ci taką wytrzymałość? To są raczej kwestie projektowe. Projekt ten przewiduje strop gęsto-żebrowy typu Terriva a to samo w sobie narzuca jakieś normy. Podstawowa kwestia też jest taka że wytrzymałość mierzy się w kN/m2. Da się to oczywiście przeliczyć na kg/m2. Nasz strop jak dobrze pamiętam z certyfikatów producenta ma ok. 2,5kN/m2 co daje mniej więcej 250 kg/m2. To jest tylko informacja poglądowa bo inna wytrzymałość będzie w linii belek a inna w linii pustaków. O ile dobrze pamiętam to taka informacja była również zapisana w projekcie aby zwracać uwagę na ustawienie belek i ich pokrycie ze ścianami działowymi na poddaszu - ścianki powinny być na belkach. Jeśli chcesz je inaczej ustawić niż na projekcie to musisz zwrócić uwagę na to czy będą pokrywać się z usytuowaniem belek a jak nie to musisz zmienić ustawienie belek lub ścianek tak aby się ze sobą pokrywały. Oczywiście jeśli zmienisz strop na inny niż w projekcie to już inna kwestia (np. na lany całkowicie z betonu) ale pewnie Twój architekt dostosowujący projekt do norm lokalnych na pewno to przeliczył.

Balbina-71
10-01-2014, 09:22
Oj coś ostatnio mi nie idzie - nie mogę wrzucić zdjęć, siadł aparat..... No za to uzdatniacz mamy! Jest na złożu CR 200 i jest bardzo oki. Cała obsługa to dosypanie soli co jakiś czas, woda nie śmierdzi - kompletnie żadnych kłopotów z kamieniem a i w smaku super. Sebastian myślę że nie trzeba się martwić pokojami na górze:D. Są duże i przestrzene, podniesienie ścianki zrobiło swoje nawet z łazienką nie mamy kłopotu. Wyszła nam większa niz na początku oczekiwaliśmy - widząc ją w stanie surowym. U dzieciaków piątka ich kumpli urzędująca w pokoju ganiała w ciuciubabkę bez obijania sie o meble i skosy;). A pytania...... będzie ich tylko więcej ale właśnie po to jest to forum.

Sebastian 1
10-01-2014, 23:45
Dziękuję za wyczerpującą informację, co do stropu, to jeszcze się nie zdecydowałem, bo zastanawiam się nad rekuperacją... kolejna wielka czarna dziura, wiem jak to działa, ale na co zwrócić uwagę, to już nie wiem, nie mówiąc o kosztach zakupu...:(
A co do stropu, to architekt powiedział mi, że w projekcie jest 150kg/m kw. W muratorze też mi tak powiedzieli.

Sebastian 1
10-01-2014, 23:48
Dzięki za info, a o ile podnieśliście ścinkę kolankową? O jedną cegłę, czy o dwie? Mój architekt radzi mi jedną, bo o dwie mówi, że zrobi się z domu stodoła...

Pozdrawiam
Sebastian

Balbina-71
13-01-2014, 07:32
Budowaliśmy z pustaków solbetu. Ściankę podnieśliśmy o jeden pustak jednocześnie wydłużając odrobinę belki stanowiące konstrukcję dachu. Tak więc dom nie stracił proporcji. Przy zamawianiu więźby zostały uwzględnone zmiany, i tak muszą przyciąć belki więc koszt w zasadzie się nie zmienił - różnica wyniosła ok 300 zł na całym drewnie na dach.

nova nova
25-10-2016, 15:05
Witam,
Mam pytanie odnośnie przesunięcia komina od kominka. Jaką odległość uzyskałeś między krawędzią komina i ścianą zewnętrzną pokoju?