PDA

Zobacz pełną wersję : Koszty wykończenia



Wodnik szuwarek
18-04-2007, 20:12
Witam,
Developer buduje mi dom, według projektu Studia Atrium http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-189,207,61,opis.html
Ciekaw jestem, ile pieniędzy powinienem przeznaczyć na wykończenie domu. Developer odda mi dom w stanie developerskim, także zostaje tylko wykończeniówka+ meble. Jak myślicie ile pieniędzy powninem na to przeznaczyć? Czy 150-200 tysięcy to realna kwota?
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam.

P.S. Podejrzewam, że może to mieć znaczenie- dom w okolicach Warszawy, więc i ceny robocziny pewnie warszawskie :)

raffran
18-04-2007, 20:37
Cos chyba link do projektu sie tobie nie udal.
Sprawdz go i wklej jeszcze raz.

Wodnik szuwarek
18-04-2007, 20:59
@raffran

naprawione :)

jacekp71
18-04-2007, 22:31
jesli nie planujesz szalenstw, to 150k PLN wystarczy na wykonczenie.
jesli twoje oczekiwania sa bardziej wyrafinowane, to 200k zniknie z konta blyskawicznie.

w wykonczeniowce duzo zalezy od planow inwestora, na tym etapie mozna wydac dowolna kwote.

Wodnik szuwarek
18-04-2007, 23:12
No to mnie ucieszyłeś, bo o ile mniej więcej koszty materiałów jestem w stanie przewidzieć (momentami odpowiednio je obniżając, np. allegr, skąpiec) tak ceny robocizny zaczynają mnie przerażać.

Dzięki za odp, a może ktoś jeszcze wykańczał lub wykańcza dom?

Adamxyz
19-04-2007, 20:25
Są tutaj tacy co za 150 tys chcą zbudować cały dom oczywiscie z wykonczeniem hahahahaha a Ty chcesz wydać tyle na wykończenie,
To tylko mowi nam o realnosci tego typu pomysłów
A.

Wodnik szuwarek
20-04-2007, 09:35
@Adamxyz

Nie bardzo wierzę w ekipy stawiające domy w stanie surowym za 35tysięcy. Prawda jest taka, że za 35 tysięcy to można przerośnięty garaż wybudować.
Ja za dom w stanie developerskim pod Warszawą płaciłem 450tysięcy i już zalewają stropy. A planuję wydać na wykończenie max 200tysięcy, na co poniektórzy pukają się w głowę, że mało :)

nie chce brac starych mebli do nowego domu, planuje miec wszystko nowe, ale bez nie wiadomo jakiego szalenstwa.

M@riusz_Radom
20-04-2007, 11:27
35k PLN za robociznę średniej wielkości domu (do 140m2) jak najbardziej realne. Stąd wniosek, że dałeś się wydoić na maxa (jak to u developera) ale widocznie stać Ciebie na to więc się zbytnio tym nie zamartwiaj ;)

Wodnik szuwarek
20-04-2007, 16:25
Ale nie każdy ma czas, żeby biegać po urzędach, załatwiać pozwolenia, zgrywać ekipy i do tego je kontrolować, kompletnie się na tym nie znając. A wiadomo, że developer musi zarobić, ale w końcu to jest jego praca. Pozatym gwarantuję cenę, a w obecnych czasach, mało kto może cokolwiek zagwarantować.

kjos
21-04-2007, 11:26
witam
mam pewne doswiadczenie w wykończeniach i chciałbym napisać że na ostateczna cenę wykończenia bardzo duży wpływ ma stopien trudnosci wykonania,materiały i stan stanu deweloperskiego lub surowego.Chodzi mi tu o poziomy,piony,kąty proste.Przykro mi to pisać ale pomimo duzej konkurencji na rynku budowlanym wykonanie poszczegolnych etapow budowy pozostawia wiele do życzenia.Pisanie o kosztach wykończenia rzedu 150-200tyś zł nieodbiega wogóle od stanu końcowego a czesto przewyższa tę kwote

Darek Rz
22-04-2007, 08:37
@Adamxyz

Nie bardzo wierzę w ekipy stawiające domy w stanie surowym za 35tysięcy. Prawda jest taka, że za 35 tysięcy to można przerośnięty garaż wybudować.
Ja za dom w stanie developerskim pod Warszawą płaciłem 450tysięcy i już zalewają stropy. A planuję wydać na wykończenie max 200tysięcy, na co poniektórzy pukają się w głowę, że mało :)

nie chce brac starych mebli do nowego domu, planuje miec wszystko nowe, ale bez nie wiadomo jakiego szalenstwa.

Witam

No to płacisz KOSZMARNE pieniądze za tak prosty domek .............po prostu koszmar. Deweloper najczęsciej gwarantuje tylko cenę bo co do jakości rożnie bywa .........ale to może wyleźć po kilku latach . Nie majac czasu na papierologię i załatwianie materiałów wystarczyło wynajać kogoś kto by zrobił to za ciebie za odpowiednie pieniadze i 150 tyś zostało by ci w kieszenie z tych 450 ...no ale to twoje pieniądze nie moje :-?

AmberWind
22-04-2007, 13:38
@Ja za dom w stanie developerskim pod Warszawą płaciłem 450tysięcy i już zalewają stropy. A planuję wydać na wykończenie max 200tysięcy, na co poniektórzy pukają się w głowę, że mało :)

nie chce brac starych mebli do nowego domu, planuje miec wszystko nowe, ale bez nie wiadomo jakiego szalenstwa.

Mamy podobna sytuacje do Twojej. W styczniu kupilismy dom pod Warszawa w stanie surowym, otwarty. Teraz go wykanczamy. Sami kupujemy materialy, robocizne w calosci zlecamy. To dla nas optymalne rozwiazanie.
Co do kosztow, to wszystko zalezy od tego z jakich materialow chcesz korzystac i w jakim gatunku. Sam wiesz, ze mozna miec plytki za 20 zeta, ale tez za 300 8) To samo dotyczy wanny, jeden zadowoli sie ta za 500, dla innego trzeba sprowadzic relaksacyjny kombajn za 20.000 8)

Wodnik szuwarek
22-04-2007, 20:31
@ Darek Rz

A dlaczego piszesz, że drogo? Nawet nie wiesz z czego developer buduje, co za tą cenę oferuję, itp. Wiadomo, że można i dom za 1000 zł za metr postawić, ale kto by chciał w nim mieszkać.

@ AmberWind, mógłbyś napisać coś więcej, jakieś konkrety?

AmberWind
22-04-2007, 21:17
@ AmberWind, mógłbyś napisać coś więcej, jakieś konkrety?

Nie bardzo wiem co chcesz wiedziec.

Wodnik szuwarek
22-04-2007, 22:28
Chodzi mi głównie o koszty robocizny: glazurnicy, goście wykańczający łazienki, taki tam pierdółki generujące duże koszty.

AmberWind
22-04-2007, 22:51
Chodzi mi głównie o koszty robocizny: glazurnicy, goście wykańczający łazienki, taki tam pierdółki generujące duże koszty.

Duze koszty generuja glownie materialy. Glazurnicy to koszt miedzy 30 a 50 PLN. Natomiast sama glazura moze kosztowac 30 zeta, a moze tez 300.
Nie ma prostych i jasnych odpowiedzi. Wszystko zalezy od Twoich standardow 8)

Wodnik szuwarek
23-04-2007, 00:15
Dzięki za odpowiedz i widzę, że to z jakimi kosztami się należy liczyć okażę się dopiero po wprowadzeniu się do domu :)
Póki co położone belki stropowe. :-]

ula@
30-04-2007, 14:48
kto by chciał mieszkać w domku za 1000zł/mkw?.....oj wielu, wielu... :roll: