PDA

Zobacz pełną wersję : Muszla i bidet



Marbo
19-06-2003, 17:47
Wymienione w temacie przybory powinny być zamocowane na tym samym poziomie ale co to oznacza ?
Czy tak by brzegi misek były na jednej wysokości ( wtedy poziom muszli z deską będzie wyższy), czy tak by na tym samym poziomie była góra miski bidetu z deskę na muszli (miska muszli odpowiednio niżej)?

tom soyer
20-06-2003, 07:20
bidet tez powinien miec deske. jesli kupisz fajans w jednej linii stylistycznej wszystko bedzie pasowac. takze wzorniczo.

20-06-2003, 11:13
Żyłam sobie w takim przekonaiu, że kupię obydwa przybory z jednej lini i bedzie OK. Ale takie pytanie postawił mi instalator.

tom soyer
20-06-2003, 12:13
to go zmien bo widac ze nie ma poczucia "estetyki" :wink:
ale mowie powaznie

20-06-2003, 13:06
Pytałam o poziom zamocowania przyborów sanitarnych, a nie co mam zrobić z potencjalnym wykonawcą. A sądzę, że pytanie nie jest całkiem trywialne skoro nie odpowiadasz nań jednoznacznie.
Dla poparcia "problemu" zauwazylam jescze, że - wysokość deski bidetowej nie jest równa wysokości deski sedesowej (zwłaszcza zamkniętej) a i panel montażowy do bidetu ma możliwość regulacji wysokości zamocowania czego nie stwierdziła w panelu do WC.
Więc jak to z poziomami - równo ceremika czy równo deski?

Marbo

20-06-2003, 15:11
:o A Ty jesteś Marbo czy też Gość. Niegrzeczna forumowiczka, fe.

Marbo
20-06-2003, 15:59
Grzeczny Gościu. Nie miałam dzisiaj najlepszego dnia - jak raz nie "chciało" mnie zalogować to drugim razem się podpisałam.
A w temacie mnie nurtującym ...
Trochę jeszcze pobuszowałam po Internecie i udało mi się zauważyć, że co bardziej ekskluzywne linie mają poziom zamkniętej deski sedesowej zrównany z poziomem miski bidetu , który to niekoniecznie ma deskę. W innych natomiast miski zawieszone są równo tak że deska sedesowa jest faktycznie wyżej niż poziom bidetu.

Konkluzja - wybiorę konkretny model, popatrzę na fotografie w folderze producenta i podejmę decyzcję. Widocznie nie jednorodnej zasady.

Bartt
20-06-2003, 16:38
Pytanie dotyczy bardziej twojego gustu, a nie ogólnej zasady, której należy przestrzegać. Moim zdaniem, należy zrównać w poziomie ceramikę - ale to ja tak bym zrobił.
Zadźwoń do jakiegoś dużego sklepu z kaflami i ceramiką - architekt wnętrz pomoże podjąć ci decyzję :)

izapa
20-04-2005, 12:48
a moze zamontuj 2 w jednym , i po klopocie... sa takie modele... :lol:

20-04-2005, 13:41
Marbo!
Upewnij się,że wybrana przez ciebie seria ma na pewno deskę bidetową.Ja kupiłam Sidney z Roci o mało mnie nie trafiło ,gdy po zamontowaniu muszli i bidetu zaudałam się po deski.Owszem bidetowe były,ale do innych serii!!!W życiu bym na coś takiego nie wpadła!W efekcie mam bidet bez deski :cry: