PDA

Zobacz pełną wersję : Darowizna a renta planistyczna, ważne!!!!!



Sebastian_Boro
19-04-2007, 06:22
Witam,
tematów dotyczących renty planistycznej wiele na forum ale nieznalazłem żadnej informacji dotyczącej sytuacj,i w której przekazałbym część swojej działki w formie darowizny swojej siostrze. Czy w takiej sytuacji będę zmuszony uiścić opłatę planistyczną? Sprawa jest bardzo ważna. Próbuje się czegoś dowiedzieć ale nawet w gminie nie bardzo potrafia mi coś powiedzieć co się z zym "je". Proszę o pomoc.

agniesiak
22-04-2007, 21:49
Witaj,

Spieszę z odpowiedzią.
Tak renta planistyczna zostanie naliczona gdyż dotyczy ona zbycia nieruchomości (czyli sprzedaży i darowizny)

Pozdrawiam

przemas00
23-04-2007, 08:32
Rodzice zapisali mi działkę i też "miła Pani " wspomniała że będą musieli zapłacić rentę planistyczną bo przekwalifikowali działkę rolną na budawlaną i w ciągu 5 lat nie mogli jej sprzedać!
Pani powiedziała że będzie to 20% od wzrostu wartości przez to że została przekwalifikowana.
Ale płacić nie zamieżaliśmy i zażuciliśmy ją pytaniami:
1. kto będzie wyceniał
2. co ze wzrostem wartości rynkowej zmiany były ok 2 lata temu
3. a co z tę drenarką co biegnie przez środek działki i obniża wartość działki (czy za to gmina zapłaci)
4. a tak w ogóle to proszę mi wysłać pismo oficjanie że mam zapłacić a ja wtedy poproszę o wykładnie prawną od Państwa (bo to przecież ojciec zapisał synowi i ma jeszcze płacić)
To było rok temu do dzisiaj CISZA!! :lol:

sliwaprz
23-04-2007, 21:34
Nie cieszylbym sie z tego powodu,

Maja na to 3 lata :)