PDA

Zobacz pełną wersję : Średnie napięcie



Miguel El Hmon
19-04-2007, 18:41
Witam!

W przyszłym tygodniu powinienem sfinalizować zakup działki, jednak przebiegają przez nią linie średniego napięcia 20kV. Czy są jakieś ograniczenia odnośnie odległości domu od takiej linii, no i gdzie mam się dowiadywać czy będę tam mógł bezproblemowo postawić chałupę, żeby nie było że kupię działkę na której nie mogę się wybudować. w elektrowni, u geodety, projektanta, w gminie? gdzie? Koleś z elektrowni twierdzi że musżę mieć 4 metry od domu, ale to tylko znajomy skąd mam wziąć oficjalne dane?

Pozdrawiam!

Barbossa
19-04-2007, 20:06
ten podpis pod nickiem wcale nie jest głupi

Małgonia
19-04-2007, 21:08
Zadzwoń do Rejonu Energetycznego albo jakiegos architekta

Małgonia
19-04-2007, 21:09
Zadzwoń do Rejonu Energetycznego albo jakiegos architekta

marcin_u
19-04-2007, 22:27
w warunkach zabudowy bedziesz miał to napisane i nie musi byc tak samo jak ma np sasiad.
u mnie przez działke przebiega 110kV i mam 25m od osi lini a sasiad dostal pol roku wczesniej warunki to mial 10m...ale sasiad to duzy deweloper ktory wybudowal 7szeregowcow i czuje ze te 10m to sobie jakos zalatwil bo innaczej nie zmiescil by zadnej sciany tego domu na dzialce.

annzap
20-04-2007, 13:27
My się budujemy na działce przez którą przebiega linia średniego napięcia 15kV. W planie zagospodarowania przestrzennego z 97r. był warunek że można postawić budynek w odległości 10m od przewodu skrajnego. Ale że wybrałam projekt który mi się bardzo podobał, a troszkę był za duży i za nic nie chciałam ustąpić, więc na mapce do celów projektowych projektant naniósł nam plan tego domu i z tą mapką udaliśmy się do Rejonu Energetycznego. Tam po rozmowie z głównym kierownikiem dostaliśmy na piśmie (z podpisem i pieczątkami) pozwolenie na zbliżenie się do linii do 6,5m. Pan nam wyjaśnił, że te 6,5m potrzeba żeby bezpiecznie można było pracować. Ja byłam z tego bardzo zadowolona, w Urzędzie nie robili nam żadnych problemów z uzyskaniem pozwolenia na budowę, tak więc domek się buduje, a ja wcale zapomniałam że tam jakaś linia wisi.

Miguel El Hmon
20-04-2007, 19:39
Dziś w zakładzie energetycznym dowiedziałem się że mogę postawić dom o wymiarach około 15x10 m (na tyle pozwalają mi odległości od gramicy działki (4 metry) od bramy (6 metrów) no i od drutów (około 4 metrów).

Czy to oznacza że mogę tam postawić tam taki mniej więcej domek? Czy np. Gmina może stwierdzić że mam mieć odległość inną niż proponuje zakład energetyczny.

Czy oprócz domu nie będzie problemu żeby pod tymi drutami postawić jakąś szopkę czy choćby wybudować szambo, czy wywiercić studnię?

Może ktoś wie, ehhh ciężko o konkretne odpowidzi.

Zastanawiam się czy kolesia nie wkręcać o obniżenie ceny działki...