PDA

Zobacz pełną wersję : Ile bierze kierownikk budowy????



GriszaDG
20-04-2007, 08:39
Tak z ciekawości, jakie sa stawki za pełnienie funkcji kierownika budowy??? Budowa domu jednorodzinego.

:) oczywiście pytam jako inwestor :)

carringtontomas
20-04-2007, 08:41
Tak z ciekawości, jakie sa stawki za pełnienie funkcji kierownika budowy??? Budowa domu jednorodzinego.

:) oczywiście pytam jako inwestor :)

Jeśli się trochę znasz na budowaniu to możesz sam pełnić tą funkcję i zupełnie za friko :-]

Może chodziło Ci o inspektora nadzoru? ceny zróżnicowane - ok 1500 w górę do ok 3000.

Geno
20-04-2007, 08:41
>600-8000 PLN, może i więcej :wink:

GriszaDG
20-04-2007, 09:23
Tak z ciekawości, jakie sa stawki za pełnienie funkcji kierownika budowy??? Budowa domu jednorodzinego.

:) oczywiście pytam jako inwestor :)

Jeśli się trochę znasz na budowaniu to możesz sam pełnić tą funkcję i zupełnie za friko :-]

Może chodziło Ci o inspektora nadzoru? ceny zróżnicowane - ok 1500 w górę do ok 3000.


Jak mogę sam pełnic funkcję, skoro aby być Kierownikiem Budowy trzeba mieć stosowne prawnienia??

GriszaDG
20-04-2007, 09:24
>600-8000 PLN, może i więcej :wink:

łoł :o ale rozrzut !!!

Geno
20-04-2007, 09:28
>600-8000 PLN, może i więcej :wink:

łoł :o ale rozrzut !!!

Rozrzut wynika z wielkości inwestycji,zakresu obowiązków i tego czy ma być Kieronik czy "Kierownik".


"Kierownik" wpisuje cudności do dziennika i zawsze mówi,że jest ok.

GriszaDG
20-04-2007, 09:52
>600-8000 PLN, może i więcej :wink:

łoł :o ale rozrzut !!!

Rozrzut wynika z wielkości inwestycji,zakresu obowiązków i tego czy ma być Kieronik czy "Kierownik".


"Kierownik" wpisuje cudności do dziennika i zawsze mówi,że jest ok.

Oki. Dzieki

Mariku
20-04-2007, 14:47
Jeśli się trochę znasz na budowaniu to możesz sam pełnić tą funkcję i zupełnie za friko :-]

Może chodziło Ci o inspektora nadzoru? ceny zróżnicowane - ok 1500 w górę do ok 3000.

nie masz racji, zgodnie z PB kierownika MUSISZ mieć (z uprawnieniami oczywiście) a inspektora nadzoru MOŻESZ jeśli chcesz

u mnie kierownik 1600 PLN

rafałek
20-04-2007, 15:58
Kierownikiem nie może zostać każdy - trzeba mieć stosowne uprawnienia i co najwazniejsze wiedzę. Dobrze jest też by jakąś wiedzę miał inwestor.

Co do cen... będę oryginalny - u mnie kierownik był za darmo... znajomy z pracy. Mimo moich szczerych chęci nie wziął ani grosza, a jeszcze pomógł przy odbiorze.

jaro'71
20-04-2007, 16:08
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=11993&highlight=

Geno
20-04-2007, 16:31
Tak z ciekawości, jakie sa stawki za pełnienie funkcji kierownika budowy??? Budowa domu jednorodzinego.

:) oczywiście pytam jako inwestor :)

Jeśli się trochę znasz na budowaniu to możesz sam pełnić tą funkcję i zupełnie za friko :-]

Może chodziło Ci o inspektora nadzoru? ceny zróżnicowane - ok 1500 w górę do ok 3000.

Mam wrażenie,że to na na forum onetu wyczytałęś :wink:

EDZIO I ZIBI
20-04-2007, 19:35
u nas 1250 zł (połowa ceny projektu, sam go robił) 8)

mayland
20-04-2007, 19:40
1000 bez wykończeniówki

michall.m
20-04-2007, 19:46
800 same wpisy, domek gotowy, składany na działce....malutki

SONYA
20-04-2007, 19:48
u nas kier-bud za dwa sezony (w jednym surowy otwart z dachem, w drugim reszta) zaśpiewał 2000 zł

bratki
21-04-2007, 08:42
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=11993&highlight=

Prawda, ale ceny z 2004 roku mogą być trochę przeterminowane...

Anaor
21-04-2007, 10:11
mój po znajomości chce 2tyś za całość trochę chyba dużo jak po znajomości mówi że normalnie to kierownicy biorą minimum 3 tyś, ale za to mieszka kilka kroków od naszej działki więc może dobrze przypilnuje wszystkiego.

Khermorh
21-04-2007, 17:15
u mnie jest to 1200, dom raczej duży. I kierownik odpowiada za wszystko do wykończenia.

jaro'71
21-04-2007, 21:10
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=11993&highlight=

Prawda, ale ceny z 2004 roku mogą być trochę przeterminowane...

:-? Wątek długi, aktualizowany co jakiś czas, ostatnie wpisy z kwietnia 2007, dlatego wkleiłem. Pomóc chciałem :(

xwing
21-04-2007, 22:35
A u mnie 500 na wstępie i po 100 za każdą wizytę (wizyt planujemy 7 do 10) więc suma wyjdzie ok 1500.

e-Mandzia
07-05-2007, 13:29
My płacimy 500 zł. za całość - przyjazdy w strategicznych momentach budowy. Dodam, że mój szwagier płaci tyle samo swojemu kierownikowi, więc to chyba normalna cena w moich okolicach (tj. Mińsk Maz.)
Pozdrawiam

Natalia Stanko
07-05-2007, 19:50
Ja płace 1000zł. Ale dopiero teraz wiem czemu tak tanio. Gdy miałam stan "0" zadzwoniłam do kierbudki, żeby przyjechała odebrać, a ona mowi, że w domu jej się lepiej wypełnia dziennik. :o Pewnie wisiało jej na końcu języka, że za tą kwotę nie ruszy sie z wersalki.

MUM
07-05-2007, 21:10
U nas 1200 i uznano, że jest to sporo - południowo wschodnia Polska - w zamian za to wizyty na każde żądanie i porady. Na razie - przed stanem 0 - jest OK.

pkm
07-05-2007, 21:42
Mam uwage do inwestorów, ku rozwadze... z chęcią płacicie 800 za NIC....no godzinke pisania w dzienniku i wtedy jest ok, a jeśli kierownik bierze 2500-3000 za uczciwe prowadzenie budowy uważacie to za zdzierstwo (przyponę że to stawka miesięcznej pracy pomocnika na budowie, gdzie tu logika?)
Ceńmy fachowców i swoje pieniądze które czesto przez brak nadzoru wyrzucamy w błoto, i to nie sa 2-3 tys.
Obserwuje czesto na forum że punktem honoru wielu inwestorów jest oszczędnąść na projekcie i nadzorze, a tak naprawde pieniadze wydane na dobry projekt i solidnego kierownika to jedna z najlepszych inwestycji w trakcie budowy. Dlatego nie licytujmy sie kto mniej zapłacił, ale kto wiecej skorzystał, oszczędził dzięki dobremu nadzorowi.
Życzę wszystkim dobrych decyzji.
Pozdrawiam

e-Mandzia
08-05-2007, 10:29
pkm, z pewnością masz rację, każdy szuka dla siebie odpowiedniego kierownika. Część inwestorów potrzebuje osoby, która będzie na budowie w tzw. non stopie lub na każdy telefon, bo nie mają czasu na zajmowanie się budową i to musi kosztować. Inni mają zaufanie do ekip murarskich, czas na koordynowanie inwestycji, projekt bez błędów, z wszystkimi wyliczeniami i szkicami i ci szukają kierownika, który będzie dokonywał wpisów w dzienniku i bywał w strategicznych momentach budowy i to kosztuje mniej rzecz jasna. Wszystko zależy od zakresu obowiązków na tym stanowisku – jak w życiu.

A tak wnikliwiej o naszych projektach – w końcu nad nimi pracują ludzie do tego uprawnieni, każdy w swoim zakresie, za co my w końcu płacimy, no chyba nie za wygląd budynku, taki mamy w katalogach, my tą ciężką kasę wydajemy właśnie na te opisy techniczne, wyliczenia konstrukcyjne...

pkn, myślę, że nie licytujemy się kto ile zapłacił i komu, wymieniamy się tylko informacjami, przecież m.in. po to jest to forum, inaczej byłoby to Allegro lub Ebay, czy inny Świstak :wink:
Pozdrawiam

grzegorz28
08-05-2007, 17:54
Ja płaciłem 800 zł. za całość ale jest gościem na budowie.

08-05-2007, 19:43
Od kilku lat zajmuję się prowadzeniem budów domków na terenie Warszawy, Płocka i okolic. Zainteresowanych proszę o telefon lub wiadomość na prv. 0-608-87-67-58. Wykonuję też kosztorysy domków min. dla celów kredytowych

pierwek
08-05-2007, 21:53
mój po znajomości chce 2tyś za całość trochę chyba dużo jak po znajomości mówi że normalnie to kierownicy biorą minimum 3 tyś, ale za to mieszka kilka kroków od naszej działki więc może dobrze przypilnuje wszystkiego.

Kierownik budowy nie jest od pilnowania tylko od tego żeby chałupa nie zawaliła Ci sięna głowę. Wątpię żeby pilnował Ci budowy.

Ja płacę 3000zł za bywanie na budowie w strategicznych momentach. Ale faktycznie przyjeżdża kiedy do niego zadzwonię...

KaJot
11-05-2007, 14:39
Witam,
Ja płace 4000 PLN. (Kierownik i Inspektor Nadzoru)
Na etapie fundamentów był na budowie codziennie.
Na etapie budowanie ścian parteru - co drugi dzień
Na etapie układania i zbrojenia stropu - codziennie.

(Teraz będę ten strop zalewał)

Poza tym zawsze dostępny telefoniecznie,
Podał mi także liczne namiary na różnych fachowców.

Płace dużo, ale w zamian dostaje usługę dobrej jakości

e-Mandzia
11-05-2007, 14:59
Witam,
Ja płace 4000 PLN. (Kierownik i Inspektor Nadzoru)
Na etapie fundamentów był na budowie codziennie.
Na etapie budowanie ścian parteru - co drugi dzień
Na etapie układania i zbrojenia stropu - codziennie.

(Teraz będę ten strop zalewał)

Poza tym zawsze dostępny telefoniecznie,
Podał mi także liczne namiary na różnych fachowców.

Płace dużo, ale w zamian dostaje usługę dobrej jakości

Uważam, że za taką ilość pracy, którą Kierownik-Inspektor wykonuje dypozycyjność, pomoc, czas, to nie jest dużo kasy. Co innego same wpisy do dziennika, zresztą jak pisałam wczesniej.

Pozdrawiam

mario1976
11-05-2007, 15:05
mój po znajomości chce 2tyś za całość trochę chyba dużo jak po znajomości mówi że normalnie to kierownicy biorą minimum 3 tyś, ale za to mieszka kilka kroków od naszej działki więc może dobrze przypilnuje wszystkiego.

Kierownik budowy nie jest od pilnowania tylko od tego żeby chałupa nie zawaliła Ci sięna głowę. Wątpię żeby pilnował Ci budowy.

Ja płacę 3000zł za bywanie na budowie w strategicznych momentach. Ale faktycznie przyjeżdża kiedy do niego zadzwonię...

A ja myślę, że to zalezy jednak od kierownika. Mój jest polecony, bierze budowy tylko z okolicy gminy w jakiej mieszka i rzeczywiście kieruje, nazdoruje i pilnuje. Jeszcze przed rozpoczeciem budowy (zaczynam za miesiąc) czesto do niego dzwonie, zamęczam pytaniami (głupawimi raczej :wink: ) a na konsultacjach domowych byłem już ze 4h.

Jak zapytałem jak czesto będzie na budowie to zrobił wielkie oczy i powiedział, że to chyba normalne, że codziennie (i dlatego nie weźmie roboty z odległej części Wawy) a w newralgiczno - strategicznycg momentach na budowie będzie czesciej jesli zobaczy, że ekipa cos partaczy. I wiem, że rzeczywiście tak robi. Płacę mu 1000/mc co daje 2500-3000 za stan surowy otwarty. Później na budowie będzie 2-3 razy/mc i bedzie dostawał 50zł/mc.

Moim zdaniem ja za bywanie w momentach strategicznych 3000 to przegięcie. W warszawskich okolicach tacy strategiczni kierownicy-stemplownicy chcieli ode mnie około 1000zł (zapowiedzieli się, że będą 5-6 razy).

Prawdę mówiąc to jak czasmi czytam, że ktoś nie zna się zupełnie na budowaniu (lub ma wiedzę gazetowo-forumową), chce wywalić kase na piękną wykończeniówkę, a oszczedza na kierowniku to za cholere nie rozumiem.

Ludzie bardziej dbają czesto o swoje samochody warte 40-50 tysi niż o majątek warty tysięcy kilkaset.

dagmara1981
14-05-2007, 22:42
ja place 1500 i przyjezdza zawsze jak sie go wezwie ale sam sie nie pofatyguje :-?

pierwek
14-05-2007, 23:26
powiedz mi po co Ci kierownik na budowie codziennie? Bo ja nie rozumiem...
Murowanie fundamentów to powiedzmy 2-3 dni. I co kierownik miałby niby oglądać? Murowanie ścian tydzień. No przy stropie to faktycznie powinien dobrze sprawdzić. Ale bez przesady żeby oglądał jak murują ścianę.

"Prawdę mówiąc to jak czasmi czytam, że ktoś nie zna się zupełnie na budowaniu (lub ma wiedzę gazetowo-forumową), chce wywalić kase na piękną wykończeniówkę, a oszczedza na kierowniku to za cholere nie rozumiem. "

Czyli sądzisz że jak kierownik będzie codziennie i zapłacisz mu za to bycie 3000zł to on będzie stał nad murarzem i patrzył mu na ręce? Jak np miesza zaprawę w betoniarce? :lol:

akurat 2k - 3k pln to normalna stawka za normalne kierownikowanie.
Jeżeli Twój bierze tyle i jest dodatkowo inspektorem nadzoru to jest wyjątkowo tani. Więc ty też, jak widzę, sporo oszczędzasz a tego to, wybacz, ja już za cholerę nie rozumiem... :o

mayland
15-05-2007, 06:24
Trafił mi się naprawdę dobry kierownik budowy. Jeździ sobie na działkę kiedy tylko mu pasuje (co kilka tygodni).Zawsze w ważnych momentach jest obecny (np. wylewanie fundamentów). Komunikatywny. Dzwoni do mnie i pyta czy nie mam jakiegoś problemu, czy mi czegoś nie potrzeba, czy mam już wszystko kupione lub umówione? Do tego sypie kontaktami z rękawa. :lol: Dzwoni do betoniarni i przyspiesza beton... itp Nie mam zadnych zarzutów.

sieko
15-05-2007, 08:55
hey, ja dopiero zacznę budowe. Mam wstępnie kierownika budowy, który pracuje z moim teściem.
Jestem już po spotakniu z kierwnikiem. WYdaje się bardzo bodbry. Jest w stanie załatwić materiały, bo ściąga je między innymi dla dużej firmy w której pracuje. Widać że zna się na rzeczy, będzie roliczał wykonawców z wykonanej pracy, liczył zużycie materiałów podczas całej budowy, w razie koniecznośći wstrzymywał etapay gdyby prace zostaly wykonane nie tak jak trzeba.
Jego cena to 4 tyś. Nei wiem czy to dużo czy mało , ale facet zna się na rzeczy.
Mam nadzieję że tak samo będzie jak już rozpocznę budowe ;)

Seba7207
15-05-2007, 08:57
Mój zażyczył sobie 3500, po negocjacjach staneło na 3000. Z tego 500 zł na początku, 1000 stan zerowy, 750 stan zamkniety i 750 do odbioru. Na razie spotkał sie z wykonawcą ustalic szczegóły rozpoczęcia prac. Zobaczymy jak wyjdzie w praniu

dagmara1981
15-05-2007, 21:42
[quote="pierwek"]powiedz mi po co Ci kierownik na budowie codziennie? Bo ja nie rozumiem...
nikt mu nie każe być codziennie ale przynajmniej raz na jakiś czas by wypadało za kasę którą bierze!nie ma to jak być kierownikem

pierwek
16-05-2007, 16:07
pisałem do mario1976 - przepraszam za brak właściwego oznaczenia cytatu