PDA

Zobacz pełną wersję : BIOKOMINKI



Sławek2
20-06-2003, 13:54
Czy ktoś może coś powiedzieć na temat biokominków, które można kupić przy ulicy Szyszkowej w Warszawie ( na przeciwko Walter Meble przy ulicy Krakowskiej). Kominek można kupić już za 800 PLN, wygląda jak normalny kominek, bardzo ładnie wykończony naturalnym drewnem, pali się dzięki ekologicznemu biopaliwu normalnym wizualnie płomieniem, bezzapachowym, nie potrzebuje komina jest jak mebel, super sprawa ale czy rzeczywiście mozna być zadowolonym.

Doki
20-06-2003, 14:51
Nie potrzebuje komina? A co robi ze spalinami? Formuje z nich poreczne kostki? :lol:

HenoK
20-06-2003, 15:32
Zaraz, zaraz ... przecież 1 kwietnia już był dawno ....

wg
20-06-2003, 16:43
Mój kolega sprzedaje takie kominki. Faktycznie nie ma spalin, można montować w mieszkaniu w bloku.

Doki
20-06-2003, 16:54
Mój kolega sprzedaje takie kominki. Faktycznie nie ma spalin, można montować w mieszkaniu w bloku.

A swistak siedzi i zawija je w sreberka. :lol:

Forest-Natura
20-06-2003, 22:57
Oj niedowiarki, są paliwa, których jedynym produktem spalania jest np. para wodna albo sam, czysty CO2.
Od wielu lat (będzie z 10) na naszym rynku jest taka firma sprzedająca piecyki (kominki) działające na "bezwonną naftę". Teraz przybyło jej konkurencji.

21-06-2003, 05:26
Bez przesady z tą bezwonnością nafty i gazu propan butan, śmierdzą spalinami przy ogrzewaniu piecykami przenośnymi, zwłaszcza zimową porą gdy ogrzewali swoje sklepy niektórzy ich właściciele, wystarczy że się weszło do tego sklepu i już wiadomo czym pali !!!! :wink:

Doki
21-06-2003, 06:50
Oj niedowiarki, są paliwa, których jedynym produktem spalania jest np. para wodna albo sam, czysty CO2.
Od wielu lat (będzie z 10) na naszym rynku jest taka firma sprzedająca piecyki (kominki) działające na "bezwonną naftę". Teraz przybyło jej konkurencji.

Jedynym paliwem, ktore przy spalaniu daje tylko pare wodna jest wodor. A co do CO2, to raczej nie chce go wewnatrz. Ty chcesz?
Ta firma dzialajaca od 10 lat to pewnie Zibro Kamin. A te opowiesci o bezwonnej nafcie mozesz miedzy bajki wlozyc. Nie ma bezwonnych kominkow bez odprowadzenia spalin.

Forest-Natura
21-06-2003, 21:24
Już dawno przekonałem się że używając wyrażeń: nie ma, niemożliwe, nie da się, niewykonalne, itp., traci się wiele autorytetu w oczach innych ludzi.
O wiele lepiej jest powiedzieć otwarcie: nie wiem, nie umiem, nie znam się.
Widziałem, wiem.
Ale nie znam się.

Doki
21-06-2003, 23:47
Już dawno przekonałem się że używając wyrażeń: nie ma, niemożliwe, nie da się, niewykonalne, itp., traci się wiele autorytetu w oczach innych ludzi.
O wiele lepiej jest powiedzieć otwarcie: nie wiem, nie umiem, nie znam się.
Widziałem, wiem.
Ale nie znam się.

Zasadniczo masz slusznosc. Do pewnych twierdzen (jak moje powyzsze) wystarczy znajomosc chemii z zakresu szkoly sredniej.
Moge nie znac sie. Ale wiem.

23-06-2003, 12:04
Doki nie kłuć się :)

23-06-2003, 12:06
kłuć, kłóć, kłódź, kłudź, łódź :P

23-06-2003, 12:08
Ja tam nie wiem...bo będe robił normalny, klasyczny kominek na drzewo i to z własnym oddzielnym kominem, także nieznam powyższych rozwiązań więc się nie będe mieszał i wypowiadał na obce mi tematy, ale logicznie rozumując wydaje mi sie mało prawdopodobnym, żeby ze spalania jakiejkolwiek substancji nie było żadnego zapachu, a przynajmniej szkodliwej (nawet bezwonnej) wydzieliny...lepiej spaliny wyprowadzać z domu (ale to moje własne przemyślenia...niepodparte żadną fachową lekturą...)

jprzedworski
23-06-2003, 12:40
No, jest faktycznie takie "cóś": http://www.planika.pl/informacje.html
Ale sam styl, w jakim opisano ten produkt, przypomina mi znaną firmę Mango Telezakupy. Podobno przy spalaniu powstaje tylko para wodna i dwutlenek węgla "w proporcjach podobnych do zawartych w wydychanym przez człowieka powietrzu". :lol: :lol: Proprcjach - może, ale nie ilościach, skoro to ma być 3kW. Czyli trzeba intensywniej wietrzyć!
Poza tym w domkach to się nie przyjmie, nawet jeśli to taka rewelacja. Kominek jest z reguły używany w celu obniżenia kosztów ogrzewania, a to rewelacyjne paliwo kupowane w litrowych butelkach jest z pewnością dużo droższe od drewna.
To raczej pomysł dla tych, którzy w bloku chcą sobie zafundować "kominek".

Wowka
23-06-2003, 12:50
Ogrzewałem kiedyś pomieszczenie gospodarcze takim japońskim ustrojstwem na naftę. Odradzam, żre drogiej nafty od groma, śmierdzi podczas rozpalania oraz dolewania nafty, sporo pary wodnej w pomieszczeniu, ciepła niewiele i to tylko wtedy gdy się pali nafta. Nie ma zadnego wkładu akumulującego ciepło na "zapas"

Leszek Wiśniewski
29-06-2003, 11:33
Brawo Wowka . Przyłączam się . Sród,smródsmród....
I jeszcze jedno - do spalania potrzebny jest tlen . W zaleceniach podaje się aby najlepie otwierać okno gdy się pali w takim wynalazku ?????????

M@M
01-07-2003, 06:55
Nie obraźcie się ale dla mnie to taki wyrób czekoladopodobny. Z całym szacunkiem ale wygląda strasznie tandetnie.

Kubus1
22-07-2003, 22:00
Gwizde na pare od lokomotywy nie smrodzi a te "ekolgiczne" wynalazki to pic i tyle kominek ma palić drewno i wydzielać co2 +ciepło a nie wyziewy jak z paszczy potwora . To paliwo do tych wynalazków to nafta w cenie jak zloto w płynie. Dobra oferta dla naiwnych ale tu ich niema nie to miejsce ani czas... Kupcie sobie Tarnawe i po kłopocie . Ja man i polecam...

pik33
22-07-2003, 22:10
Kominek bez komina zeżre ci tlen z powietrza i zastąpi CO2+H2O. Czyli będzie parno, duszno i niezdrowo. Bez sensu, chyba że tylko dla ozdoby i tylko od czasu do czasu, albo masz wydajny rekuperator.

Kaz
19-01-2004, 11:50
Interesujące BIOKOMINKI bez komina warte rozważenia
Ps. Litr biopaliwa FANOLA kosztuje 9,80 PLN sprawdzilem
Pozdrawiam
Kaz

19-01-2004, 14:08
Ogrzewałem kiedyś pomieszczenie gospodarcze takim japońskim ustrojstwem na naftę. Odradzam, żre drogiej nafty od groma, śmierdzi podczas rozpalania oraz dolewania nafty, sporo pary wodnej w pomieszczeniu, ciepła niewiele i to tylko wtedy gdy się pali nafta. Nie ma zadnego wkładu akumulującego ciepło na "zapas"


mam takie cos w sklepie
i potwierdzam przy wygaszaniu i rozpalaniu smród okropny, a i przy nalewaniu troszkę mniej.
Nafta pierońsko droga!!!!!!!!!! za 20 l płacę 86zł, tak ze już wolę grzać piecykiem gazowym.

Juras XR4Ti
20-01-2004, 06:04
Paliwem do biokominków nie jest nafta, tylko alkohol etylowy.

legar
20-01-2004, 15:13
Paliwem do biokominków nie jest nafta, tylko alkohol etylowy. ...o mój boże, ale marnotrawstwo :o

Mariusz Godzic
18-04-2014, 21:38
Minęło sporo czasu od ostatniego wpisu w tym wątku. Biokominki obroniły sie i stają sie coraz bardziej popularne. Najnowszy produkt firmy Spartherm, bije na głowę całą konkurencje
Ebios Tower - rewelacyjny płomień, w zasadzie w niczym sie nie różni od klasycznego spalania drewna.
Urządzenie miało swoją premierę w lutym na targach zdunskich w Wells. Gdy po raz pierwszy go zobaczyłem, stwierdziłem, ze muszę go mieć... I już go mam :)

http://youtu.be/S_hY5q-ISGM

butynski
19-04-2014, 15:48
Minęło sporo czasu od ostatniego wpisu w tym wątku. Biokominki obroniły sie i stają sie coraz bardziej popularne. Najnowszy produkt firmy Spartherm, bije na głowę całą konkurencje
Ebios Tower - rewelacyjny płomień, w zasadzie w niczym sie nie różni od klasycznego spalania drewna.
Urządzenie miało swoją premierę w lutym na targach zdunskich w Wells. Gdy po raz pierwszy go zobaczyłem, stwierdziłem, ze muszę go mieć... I już go mam :)

Bardziej niż kominek przypomina mi to gromnicę

Bader
20-04-2014, 01:15
Bardziej niż kominek przypomina mi to gromnicę

Coś w tym jest:D

Ani nie przypomina kominka , ani z pewnością nie można tego nazwać Grand Design, dlatego gromnica , to dobre porównanie. Z resztą takie ''świeczki '' są na rynku od dobrych 8-10 lat.

Trójka ( wszak Boh trojcu lubit' :) ) znacznie ciekawszych ( wg. mnie ) z przed 5 lat.

pzdr.

AMI***
20-04-2014, 20:16
Ale stary wątek ożył :) Jak Feniks z popiołów ;) Faktem jest, że biokominki mają się dobrze - błędem jest natomiast myślenie, że zastępują główne źródło ogrzewania. Choć niewątpliwie ciepło wydzielają i np. w łazience fajnie sobie zrobić taki nastrój, a przy okazji podgrzać o 3 stopnie powietrze, by potem z wanny w ciepłym się wynurzyć :) Dobre są też w okresie przejściowym w bloku (kiedy miejskie CO już, albo jeszcze nie grzeje, a temperatura nieciekawa) - wtedy też o te 3-4 stopnie niewielkie pomieszczenie sobie podgrzejemy, a przy okazji nastrój na wieczorny kieliszek wina zrobimy. Odnośnie smrodu, to sprawa jest prosta: kiepskie biopaliwo będzie śmierdzieć. I się słabo palić (brzydki, niebieski ogień). Dobre paliwo jest bezwonne i się ładnie spala. Z tą ilością pary wodnej to nie przesadzajcie, że po 5 h palenia na dzień będziecie mieć nie wiadomo jaką wilgoć w pomieszczeniu. Więcej jest z gorącej kąpieli ;) A wietrzyć i tak chyba każdy wietrzy przynajmniej raz na dzień? Robiąc kolację przy świecach też musicie pamiętać, że płomienie zabierają tlen z powietrza. Nawet gotując obiad na kuchni gazowej. Paląc w tradycyjnym kominku również. Więc o pomieszczeniu bez dopływu świeżego powietrza (np. poprzez wentylację grawitacyjną czy odpowiednio rozszczelnione okna) w każdym przypadku można zapomnieć. Nawet, jak tylko siedzimy przy wspólnym stole w 10 osób i oddychamy.


http://youtu.be/rXxVwIPupJE

Forest-Natura
21-04-2014, 10:06
Witam.
Jakby ktoś chciał pooglądać "bardziej" niż li tylko na zdjęciach ... zapraszam ... po dwóch latach sprzedaży i montowaniu w przeróżnych aranżacjach, uzbierało się ponad sto urządzeń "na koncie" ...
255875
To u mnie ... :rolleyes:
Pozdrawiam.

eniu
21-04-2014, 17:31
Bardziej niż kominek przypomina mi to gromnicę


"Gromnica" jest wporzo....Na żywca robi kolosalne wrażenie i kasuje wszystko co do tej pory wymóżdżyli na rynku...

Mariusz położył ją beznadziejnym filmem...:(

firewall
21-04-2014, 18:00
Bardziej niż kominek przypomina mi to gromnicę

bardziej przypomina komin nadmiarowy w pobliskiej koksowni Przyjaźń


http://speleolodz.alte.pl/jalbum/Sudety%20i%20podsudecie/Walbrzych%20i%20okolice/slides/080.jpg
(obrazek poglądowy)

butynski
21-04-2014, 21:33
Choć niewątpliwie ciepło wydzielają i np. w łazience fajnie sobie zrobić taki nastrój, a przy okazji podgrzać o 3 stopnie powietrze, by potem z wanny w ciepłym się wynurzyć :) Dobre są też w okresie przejściowym w bloku (kiedy miejskie CO już, albo jeszcze nie grzeje, a temperatura nieciekawa) - wtedy też o te 3-4 stopnie niewielkie pomieszczenie sobie podgrzejemy, a przy okazji nastrój na wieczorny kieliszek wina zrobimy.

To jak se kupie 10 takich gromnic to mi temperatura o 30 stopni podskoczy ?

Mariusz Godzic
21-04-2014, 22:51
...bys sie zdziwil, jak to potrafi grzac. Aczkolwiek uwazam to bardziej za wade, niz zalete. Jesli kogos stac na taka zabawke, to raczej nie interesuje go ogrzewanie kominkiem...

AMI***
29-04-2014, 19:55
"Gromnica" jest wporzo....Na żywca robi kolosalne wrażenie i kasuje wszystko co do tej pory wymóżdżyli na rynku...

Mariusz położył ją beznadziejnym filmem...:(

To fakt - jest w porzo. Ale czym kasuje wszystko, co do tej pory wymóżdżyli na rynku? Hę?

Koń
08-05-2014, 15:25
Znajomi mają biokominek i są bardzo zadowoleni. Ja decydują się jednak na tradycyjną opcję.

wiolkens
30-06-2014, 14:23
Przeciwników jest pewnie więcej niż zwolenników, ale mimo wszystko ja należę do tej drugiej grupy. Podzielam zdanie mojego poprzednika. Jeżeli ma się dobry sprzęt to nie śmierdzi wbrew opiniom osób, które piszą, ale nie testowały :) Może i ulegam trendom, ale według mnie ten kominek prezentuje się szałowo. Podoba Wam się np. cos takiego? http://www.planikafires.pl/groundfloor.html Wydaje mi się, że jest super!

Forest-Natura
30-06-2014, 15:34
Witam.
Dlaczego boisz się reklamować wprost, tylko używasz do tego tworzonych na prędce avatarów albo firm wynajętych do tego ... ?
Przecież jesteście całkiem dobrą firmą ...to przynosi skutek odwrotny od zamierzonego ...
Pozdrawiam.

AMI***
01-07-2014, 15:54
Jeżeli ma się dobry sprzęt to nie śmierdzi wbrew opiniom osób, które piszą, ale nie testowały :)

Nie sam sprzęt jest ważny, a biopaliwo. Gorsze - będzie bardziej śmierdzące :)

wiolkens
03-07-2014, 12:44
Nie sam sprzęt jest ważny, a biopaliwo. Gorsze - będzie bardziej śmierdzące :)

No może źle sformułowałam odpowiedź, ale właśnie to miałam na myśli :p trochę zbyt ogólnie napisałam. Dzięki :)

edif
06-01-2017, 19:28
Witam, zamierzam obudować biokominek o wymiarach ok. 800x500 mm, dlatego pomóżcie jak zbudować klasyczną zabudowę, która wyglądałaby podobnie to tego na foto z TV.

edif
21-02-2017, 07:59
Podbijam! Możecie pochwalić się jakąś stylizowaną zabudową biokominka?

Elfir
21-02-2017, 20:53
chyba kupujesz stylizowany portal i wstawiasz biokominek?

albreht
23-02-2017, 10:15
Już się nawet wypowiadałem wcześniej, przy pomocy płyt k-g. To chyba najtańsza opcja.

edif
23-02-2017, 13:14
Elfir, albreht -to podobnie myślimy, jednak ciągle nie możemy znaleźć wzorca, czyli kształtu raczej "lekkiego" do biokominka.
Mając wzorzec spec jest w stanie go odwzorować w cegłach, płytach k-g, itp.....
A może jakieś linki do do ciekawszych rozwiązań :yes: