PDA

Zobacz pełną wersję : wyblakly tynk Terranowa



RENATA BANASIAK
21-04-2007, 16:27
Chcialabym prosic o rade czym mozna zaimpregnowac przyziemie wykonane z tynku dekoracyjnego marmolit-taki z kamykami na bazie zywic. Po kilku latach od strony naslonecznionej wyglada szarawo, jest duzo jasniejszy-po porostu wyblakly. Czy jest jakis sposob aby przywrocic mu kolor? Mycie z woda i detergentami nie przynioslo skutku. :cry:

Ela_i_Maciek
21-04-2007, 21:13
Niestety nie umiem poradzić. Zmartwił mnie Twój post, ponieważ byłem zdecydowany na tynki tej firmy...

M

RENATA BANASIAK
22-04-2007, 07:33
Mysle , ze inne rodzaje tynku moga byc ok-slyszalam dobre opinie na ich temat. Moj problem dotyczy tynku dekoracyjnego-takiego z kamykami stosowanego miedzy innymi do przyziemia. Czy ktos z forumowiczow ma tez taki klopot?

Sp5es
22-04-2007, 07:48
Niestety nie umiem poradzić. Zmartwił mnie Twój post, ponieważ byłem zdecydowany na tynki tej firmy...

M

Ale tanio, tanio....

Sp5es
22-04-2007, 07:52
Trwałe kolory dają kamyki barwione mineralnie , ogniowo. Taki kolor nie odbarwia się nigdy. Jedyny smutek - trzeba za to zapłacić.

Wnioski racjonalizatorskie - barwienie kruszywa żywicą np. epoksydową lub poliuretanową + pigmenty , niestety również organiczne. Te nie są stabilne na ultrafiolet. Wynik j.w. Najlepsze rozwiązanie - to reklamacja do producenta.

Tylko czy jeśli nawet uwzględnią reklamację - nie będzie to do wymiany za kolejne 2-3 lata....

kirkris
22-04-2007, 08:32
a możesz powiedzieć jakie są tynki tego typu (producent i nazwa)?
sam właśnie wybieram i może uniknę błędu :)

RENATA BANASIAK
22-04-2007, 09:44
Moja sugstia-a gdyby zastosowac impregnat-taki jak do cegly klinkierowej ? Moze by kolor sciemnial? Do producenta wyslalam zaytanie -licze na odpowiedz na poczatku przyszlego tygodnia.

Ela_i_Maciek
22-04-2007, 10:49
Ale tanio, tanio....

w sumie to nie wiem... wybraliśmy najdroższy z ich oferty (ostatecznie: silikonowy)

M