PDA

Zobacz pełną wersję : Grubość fundamentu a grubość ściany?



Khermorh
21-04-2007, 17:09
Witam!
Mam problem z grubością fundamentu.
Ława wylana jest 60 cm, ściany będą z Porothermu 30 i pojawia się problem.
Bloczki mają wymiar 38 x 24 x 12, za żadne skarby nie otrzymam 30 cm grubości fundamentu.
Projektant twierdzi, że wystarczy fundament grubości 24 cm, można zrobić grubośc 38, lecz są to dużo większe koszty (piwnica jest duża).
Proszę o jakąś poradę. :roll: :roll:

Geno
21-04-2007, 17:14
a) zrób na 24, nadwieś porotherm tak aby nie zmienić wymiarów na pomieszczeń

b) wykonaj ścianę monolityczną na 30 cm

Opcja do wyboru.

Khermorh
21-04-2007, 17:16
fundament lany odpada.
Kierownik mówi podobnie, że wystarczy 24 cm.

zender
21-04-2007, 17:55
Poszukaj bloczków betonowych o tej szerokości czyli 30cm wiem że można takie spotkać.
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=18505
Spytaj geda on z takich piwnice stawiał.
Osobiście na necie znalazłem wykonawców w Łodzi ,Rzeszowie.

Ja wlasnie tak zrobilem , nawet kupilem w grudni je i co z tego jak moj materjal zostal sprzedany a mi robia teraz nowe w wielkim pospiechu. Efekt jest taki ze trzeba bedzie tynkowac sciane fundamnetowa by polozyc ciezko izolacjie :/ jak mnie majster przywital to wiadomosci to mnie nerw wziol!!

zender
21-04-2007, 18:30
Poszukaj bloczków betonowych o tej szerokości czyli 30cm wiem że można takie spotkać.
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=18505
Spytaj geda on z takich piwnice stawiał.
Osobiście na necie znalazłem wykonawców w Łodzi ,Rzeszowie.

Ja wlasnie tak zrobilem , nawet kupilem w grudni je i co z tego jak moj materjal zostal sprzedany a mi robia teraz nowe w wielkim pospiechu. Efekt jest taki ze trzeba bedzie tynkowac sciane fundamnetowa by polozyc ciezko izolacjie :/ jak mnie majster przywital to wiadomosci to mnie nerw wziol!!
Widziały gały co brały ja bym nie przyjął jak by mi się nie podobały jakościowo.

ta jak kupowaly w grudniu to byly OK teraz to se moge wybrzydzac i stanc z budowa !! jak by wyjscie bylo proste to bym k**** nie pisal ze trzeba tynkowac heheheh