PDA

Zobacz pełną wersję : problem: do ocieplenia posadzki uzyli styropianu elewacyjneg



Makary
21-04-2007, 20:18
dzis wlasnie odkrylismy, iz do ocieplenia posadzki deweloper uzyl styropianu elewacyjnego (fs 15). jak taka posadzka zachowa sie po roku, dwoch, dzisieciu? jakie moga byc skutki takiej "zamiany" styropianow? sprawa bardzo pilna, do jutra musze podjac decyzje,czy skuwac posadzke, czy nie.

jabko
21-04-2007, 20:28
Ja bym nic nie robił.
Niektórzy tak mają.
15kN to też niemało

Sp5es
22-04-2007, 08:15
Napewno nie jest to zgodne z projektem. Jeśłi za to zapłaci deweloper, to po co masz mieć gorzej niż płacisz? Wtedy nie ustępować.

Jak płacisz samemu - zależy co i ile będzie na tym styropianie, gdzie i jak położona jest posadzka itd...

Trzeba miec założenia, potem się zastanawiać.

piotru7
24-04-2007, 12:00
Dużo zależy od tego jaka jest grubość styropianu,
przecież na piętrze ludzie daja styropian elastyczny 3 cm
który jest jeszcze miękciejszy niż FS 15

seblo
24-04-2007, 16:15
Witam,
jak jest siatka zbrojeniowa w wylewce (jastrychu) i dylatacje przy ścianach i między pomieszczeniami, to - moim zdaniem - mogłoby zostać. Jeśli natomiast nie ma, a gr. warstwy styropianu powyżej 5 cm, to osobiśnie bym nie ryzykował. Wystarczy dotknąć i porównać styropian FS 15 i FS20 - bez zazbrojonej wylewki może być problem.

an-bud
24-04-2007, 16:26
miałem kiedyś tak i nic się nie działo tzn. troszkę porysowała się

artureski
25-04-2007, 21:04
Na szczęście nie mam tego problemu, ale wbrew radosnemu optymizmowi przytoczę podobny przypadek, gdzie niestety posadzka zaczęła siadać i pękać... Może to była tez kwestia grubości wylewki (zbyt cienka) Ale jak będzie w tym konkretnym przypadku - trudno zgadnąć. Bo znam również przypadki (2) gdzie nic się nie dzieje (ale styropianu jest tam raczej niewiele - 5cm). A swoją drogą czy ta siatka na pewno zbroi?