PDA

Zobacz pełną wersję : Krokwie z źimy



Leszko
20-06-2003, 21:39
Zdecydowałem się w tym roku wybudować stan surowy zamknięty z dachówką włącznie ale kilka osób odradza mi żeby drzewo na więźbę dachową ściąć zimą (styczeń luty) chodzi o jakieś soki z drzew.
Co to za różnica ,czy mogę w każdej chwili kupić drzewo ,obojętnie kiedy ścięte?
Przez to drzewo żaden postęp a Vat się zbliża.
Proszę o rady w tej sprawie.
Z góry dziękuję!

agaton
20-06-2003, 22:37
Drzewo ściete wiosną lub latem zawiera duzo soków, żywicy , a to jest przysmak robaków.

Leszko
21-06-2003, 08:38
Drzewo ściete wiosną lub latem zawiera duzo soków, żywicy , a to jest przysmak robaków.

Jak temu zaradzić , może jest jakiś sposób?

Pozdrawiam
Leszko

21-06-2003, 13:51
:cry:
leszko

Leszko
22-06-2003, 17:48
:o Jestem w szoku czy naprawdę nic nie da się zrobić :cry: :cry: :cry:

leszko

Zbigniew Rudnicki
22-06-2003, 18:00
Drzewa zrąbane w lecie, a nieokorowane, narażone są na korniki i grzyby, bardziej niż te zrąbane w zimie.
Ale nie jest to powód aby nie kupować drewna w lecie - trzeba staranniej i szybciej impregnować.

Leszko
22-06-2003, 18:17
Drzewa zrąbane w lecie, a nieokorowane, narażone są na korniki i grzyby, bardziej niż te zrąbane w zimie.
Ale nie jest to powód aby nie kupować drewna w lecie - trzeba staranniej i szybciej impregnować.
:) Dzięki za podnoszący na duchu post.
Proszę zorientowanych użytkowników forum o potwierdzenie postu Pana Zbigniewa, czy mogę działać ww. sprawie
Pozdrawiam
Leszko

23-06-2003, 18:42
zgadzam się zopinią p. Zbigniewa polecam impregnację ciśnieniową

juras
24-06-2003, 09:51
Chodzi o to, że lepeij jak jest ścięte zimą. Jak już parę osób pisało zawiera mniej soków, zatem jest i lżejsze i zdrowsze i lepiej siąknie impregnaty. Ale jeżeli znajdzisz jakiś b.dobry tartak z suszarnią to żaden problem. Kupujesz w tartaku drzewo ścinane w lecie, suszone i impregnowane ciśnieniowo i jest lux.