PDA

Zobacz pełną wersję : z czego scianki działowe



magdaCIESZYN
22-04-2007, 06:27
jestem na etapie kupowania materiałow, pomimo iz jestem w trakcie załatwienia pozwolenia na budowe, lecz teraz kiedy ceny szaleja chcę kupić jak najwięcej. Na ściany zew. mam pototherm 30, co na ściany wewnętrzne.

marcin_u
22-04-2007, 06:52
jestem na etapie kupowania materiałow, pomimo iz jestem w trakcie załatwienia pozwolenia na budowe, lecz teraz kiedy ceny szaleja chcę kupić jak najwięcej. Na ściany zew. mam pototherm 30, co na ściany wewnętrzne.
mozesz rowniez poroterm lub suporex,gipsokarton

pawelb6
22-04-2007, 09:31
A silikat też może być połączony z ceramiką?

KAS01
22-04-2007, 09:42
Moze. I wg. mnie jest to najlepszy material na sciany dzialowe. Najlepszy, bo najciezszy, a wiec najlepiej tlumi dzwieki z sasiednich pomieszczen.
Sciany zewnetrzne mam z BK gr.24cm, wewnetrzne z Porotonu 17,5cm, a dzialowe w wiekszosci z silikatow 12cm.
pozdrawiam
Konrad

pawelb6
22-04-2007, 10:02
Moze. I wg. mnie jest to najlepszy material na sciany dzialowe. Najlepszy, bo najciezszy, a wiec najlepiej tlumi dzwieki z sasiednich pomieszczen.
Sciany zewnetrzne mam z BK gr.24cm, wewnetrzne z Porotonu 17,5cm, a dzialowe w wiekszosci z silikatow 12cm.
pozdrawiam
Konrad
Dzięki

Graczyk
22-04-2007, 10:11
Ale koledze podpowiedzieliście a nawet nikt się zapytał jaki ma strop.
Jeśli monolit to nie ma problemu. Można stawiać z czego się chce i gdzie się chce.
Jeśli Teriva to dowolnie można tylko z karton-gipsu a z czegoś innego to trzeba to przewidzieć na etapie układania stropu bo miejsca pod ściankami trzeba dodatkowo wzmacniać i nie mogą stać dowolnie.
Najogólniej to zasada jest prosta. Im cięższy (większa gęstość) materiał tym lepiej izoluje akustycznie i lepiej nadaje się na ścianki działowe. Silikaty faktycznie są najlepsze natomiast z całym szacunkiem płyty KG nawet wypełnione wełną tłumiącą są pod względem dziwiękoszczelności chyba najsłabsze ale za to dają pełną dowolność aranżacji.

pawelb6
22-04-2007, 10:21
Strop będę miał zwykły tzn zbrojenie i beton,to chyba monolityczny się nazywa?Wykonawca mówi że ścianka i tak nie będzie dotykać do stropu tylko zostawi ok 2cm a tynkarz zatynkuje wraz z sufitem.

jaro'71
22-04-2007, 12:41
Strop będę miał zwykły tzn zbrojenie i beton,to chyba monolityczny się nazywa?Wykonawca mówi że ścianka i tak nie będzie dotykać do stropu tylko zostawi ok 2cm a tynkarz zatynkuje wraz z sufitem.
:o Chyba mowimy o scianie stojacej na stropie a nie pod nim :wink:

Jezier
22-04-2007, 12:44
Najlepsze pod względem akustycznym są ścianki działowe z gipsokartonu. Lepiej tłumią dźwięki nawet od silikatów (przy tej samej grubości).

pawelb6
22-04-2007, 12:48
Strop będę miał zwykły tzn zbrojenie i beton,to chyba monolityczny się nazywa?Wykonawca mówi że ścianka i tak nie będzie dotykać do stropu tylko zostawi ok 2cm a tynkarz zatynkuje wraz z sufitem.
:o Chyba mowimy o scianie stojacej na stropie a nie pod nim :wink:
Pod stropem,bo nad stropem to mam więźbę i tam nie ważne czy silikat.

pkm
22-04-2007, 19:07
Słyszę że rozmawiacie tu o silikatach, a może ktoś mi powie gdzie sie go kupuje. Bo ja szukam już dłuugo, i jestem podłamany, poprostu ,,0"
Pomocy!!!

muddy
22-04-2007, 19:19
jestem na etapie kupowania materiałow, pomimo iz jestem w trakcie załatwienia pozwolenia na budowe, lecz teraz kiedy ceny szaleja chcę kupić jak najwięcej. Na ściany zew. mam pototherm 30, co na ściany wewnętrzne.

To może Porotherm 11.5? Będzie komplecik...

KAS01
22-04-2007, 19:22
Słyszę że rozmawiacie tu o silikatach, a może ktoś mi powie gdzie sie go kupuje. Bo ja szukam już dłuugo, i jestem podłamany, poprostu ,,0"
Pomocy!!!

Ja mam z rozbiorki poniemieckiego budynku :wink:

M@riusz_Radom
22-04-2007, 19:28
Równie dobry jest keramzyt

http://www.termat.pl/images/oferta/s55.jpg

pkm
22-04-2007, 19:31
Fajnie mieć poniemiecki budynek...ech

KAS01
22-04-2007, 19:35
Fajnie mieć poniemiecki budynek...ech
Nawet byl w calkiem niezlym w stanie. W 1942 wybudowano go jako garaz i pralnie. Niestety musialem wybrac, czy rozebrac budynek, czy wyciac kolejne drzewa.

daggulka
22-04-2007, 20:11
cha....a u mnie ściany zewnętrzne z bk 36(dorwałam okazyjnie miesiąc temu ) :lol: , natomiast na wewnętrzne już bk niet..... nigdzie.....jeśli był to po takiej cenie że podziękowałam ....i kupiłam pustak żużlowy....cena przystępna....a pod tynkiem i tak nie będzie widać czy to bk, ceramika, kermazyt czy pustak żużlowy.....zresztą każde z nich to podobne dziadostwo....jeśli ktoś mi w tym momencie rzuci o jakimś promieniowaniu to zawczasu odpowiem, że nasze telewizory i telefony komórkowe używane na codzień wytwarzają tego więcej

pozdrawiam, smoczyca

Graczyk
22-04-2007, 21:46
Jeśli mówimy o sciankach działowych na parterze budynku to jedyna trudność a w zasadzie niedogodność to niewielka wytrzymałość chudziaka. Ja u siebie rozwiązałem to następująco.
Wylałem beton b15 i miejsca gdzie będą szły ścianki działowe zazbroiłem siatką. Tak samo zrobiłem pod kominkiem. Oczywiście musisz przewidzieć jak będą lecieć ścianki ale to masz mniej więcej na projekcie.
Co do wykończenia ścianek przy stropie parteru to faktycznie nie muruje się ich do sufitu tylko odpuszcza się ostatnie 2-3 cm i pianuje. Potem tynkarze to pokryją tynkiem i będzie git.

Depi
23-04-2007, 08:32
Tak tylko dorzucę, że lepiej nie robić ścianek wewn. z porothermu. Już lepiej zwykłą cegłę albo kratówkę. Na tym przynajmniej można coś powiesić.

kamionkal
23-04-2007, 15:34
buduję całość z ceramiki, ale może i mój wkład się przyda:

ściany nośne o grubości 25cm z u-220, pozostałe są cieńsze (12cm) i będą z k-3. strop teriva.

basset
23-04-2007, 17:46
U mnie sprawe rozwiązałem następująco- ściany zewnętrzne i nośne- Pustak MAX, działówki na parterze- silikaty 12 cm, działówki na poddaszu- YTONG 11,5 cm. Wolal bym na poddaszu tez silikaty ale strop moze tego nie wytrzymac.

37°C
23-04-2007, 18:20
.
Jeśli chodzi o wiarygodne porady dotyczące akustycznej izolacji ścian, to polecam artykuł http://www.kinodomowe.idg.pl/artykuly/31546.html
który opisowo tłumaczy pojęcia przenikania dźwięku i wytłumienia pomieszczeń.

"(...) najskuteczniej przed przenikaniem dźwięku chroni materiał o litej strukturze - na przykład beton. Materiały lekkie i porowate (gąbka, wata mineralna) najlepiej nadają się do wytłumiania pomieszczeń, nie tworzenia izolacji. Wytłumianie polega na wygaszaniu odbić dźwięku od ścian."

Polecam cały artykuł.
.

37°C
23-04-2007, 18:51
lepiej nie robić ścianek wewn. z porothermu. Już lepiej (...) kratówkę. Na tym przynajmniej można coś powiesić.

Jestem tym mocno zainteresowany, bo właśnie planuję ten etap realizacji, a tu przeczytałem coś, co mnie zaskoczyło.
Dlaczego, według ciebie, kratówka jest lepsza od porothermu?
Przecież oba materiały są konstrukcji żebrowej.

Jeśli kryterium jest tu coś do powieszenia, a wydaje mi się, że chodziło ci o coś ciężkiego, to - według mnie - nie nadaje się do tego ani kratówka, ani porotherm, ani inny materiał o konstrukcji żebrowej.

Depi
24-04-2007, 07:54
37 - wyciąłeś "zwykłą cegłę", która jest najlepsza (obok silikatów, ale mówimy o ceramice).

Ale faktycznie popełniłem błąd - chodziło mi o dziurawkę, dopiero potem kratówkę, pustaki a na końcu porotherm.

POROtherm jest POROwaty, lekki i kruchy. Te właściwości troche poprawiają ciepłochronność, ale pogarszają izolacyjność dzwiękową no i przede wszystkim osłabiają sam materiał. Dlatego lepiej robić z czegoś solidniejszego (wewnątrz domu nie jest ważna ciepłochornność, za to przydaje się akumulacyjność cieplna, która też od masy elementu zależy)

Pozdrawiam

joannaj75
24-04-2007, 08:18
hej a słyszał ktoś o ściankach ze słomy ??
Ja ogladałam takie , produkują je w niemczech i nawet są wytrzymalsze od płyt k-g. no i ekologiczne

jogi1
24-04-2007, 08:25
z czystej ciekawości zapytam czy zapałki daja gratis?! :lol:

joannaj75
24-04-2007, 11:04
no widzisz masz taki sam streotyp w głowie jak większość :)
Te ściany się nie palą ..zapytaj lepiej fachowca od ścian skoro mi nie wierzysz oc jest bardziej łatwopalne ściana ze słomy czy ściana k-g
I wtedy do mnie napisz ;))))

Geno
24-04-2007, 12:52
Jeśli monolit to nie ma problemu. Można stawiać z czego się chce i gdzie się chce.
.
Też wymaga dostosowania projektu jeśli zmiany obciążeń są znaczne.