PDA

Zobacz pełną wersję : Co robić- chudziak wylany za wysoko?



e.kala
22-04-2007, 08:39
Mam do was pytanie co zrobic jak wykonawca wylał chudziak o 9 cm wyżej niz jest w projekcie.

Mam dwa wyjścia:
1. Robić chudziak od nowa co wiąże się z tym że wszyscy zaplanowani wykonawcy nie wejdą w terminie i wszystko sie przedłuży. Poza tym wykonawca twierdzi, że to ja tak chciałam chociaż to nie prawda i w projekcie tez jest niżej. Prawdopodobnie musiał by to zrobic ktos inny zanim ja zakończę dyskusję z naszym wykonawcą bo zalezy nam na czasie.

2. Dać wylewkę nie 16,5 cm jak w projekcie a mniejszą i tak mając niższe pomieszczenia.

Czy istnieją może jakies inne sposoby na izolacje podłogi tzn. nie gruby styropian a cos innego co by dobrze izolowało a nie było takie grube :-?
Jestem wściekła :evil: bo obecnie od chudziaka mamy 270 cm. Może cos poradzicie czy mam jakies wyjście bez kucia tego chudziaka :cry:

Pawel78
22-04-2007, 09:14
Po pierwsze każdy ma prawo się pomylić ale sztuką jest przyznać się do błedu.
Moja rada jest taka:
W pasie 1m od ścian konstrukcyjnych zewnętrzych "wykuć" podkład z chudego betonu i ułożyć grubszą izolację. W dalszej części pomieszczeń pocienić izolację termiczną. Z tego co zrozumiałem to izolacja ma mieć ok 10cm.Więc 8 czy nawet 6 wystarczy.W pasie 1m dałbym 10-12cm.
Jeśli chodzi o wysokość pomieszczenia to i tak jest wyższe niż nakazują przepisy(2,5m).

e.kala
22-04-2007, 09:29
Dziekuje za odpowiedż. Wysokość pomieszczeń wg projektu jest 2,62 i taka wydawała mi sie dobra. Salon mamy dość duzy i 2,5m to jednak chyba będzie strasznie nisko.
Ściany fundamentowe mamy ocieplone 5 cm styropianu, na ścianach zewnętrznych będzie 15 cm styropianu. Czy jakbysmy dali 2x 3cm na podłogę i tą opaskę o której mówisz (rozumiem, że trzeba chudziak na około 1m od ścian skuć) to będzie dobrze. Boję się, że jednak mało tego styropianu :-?

Rom-Kon
22-04-2007, 09:48
Jeśli jesteś deweloperem i budujesz na sprzedaż to nie rób wogóle izolacji termicznej - szkoda kasy... a jeśli dla siebie... no cóż... najgorsza w tym wszystkim "obsówa" terminu. Ale budujesz dla siebie... rób jak uważasz... ja bym to "naprawił" wkońcu to by było dla mnie i na lata...

A teraz serio... skuć i zrobić nową wylewkę jak trzeba to na przyspieszaczu... i dawać grubszy styropian. Na izolacji termicznej nie ma co oszczędzać... idzie kryzys energetyczny i za parę lat rachunki za energię dobiją nas...

brachol
22-04-2007, 10:08
tak mi sie cos wydaje ze polistyren estrudowany lepiej izoluje niz styropian tylko jest sporo drozszy