PDA

Zobacz pełną wersję : JAK WYBRNĄĆ Z TEGO PROBLEMU-RATUNKU!!



aga&adam
22-04-2007, 10:22
witam.pomyślałem że na tym forum znajde pomoc w sytuacji jakiej sie znależliśmy.
Na początku marca w markecie budowlanym kupiłem beton komórkowy(45 palet).Zapłaciłem całość gotówką.Termin dostaw uzgodniliśmy na 18 kwietnia.
17 kwietnia odebrałem telefon ze sklepu że niestety dostawy nie będzie bo fabryka sie nie wyrabia,a na pytanie kiedy będzie dostawa usłyszałem że oni sami nie wiedzą.Wybrałem sie do nich osobiście i dałem na miejscu upust swojemu niezadowoleniu.Wymogłem na kierowniku termin dostawy na 23 kwietnia.Obawiam sie że i tak nie dotrzymają słowa.zastanawiam sie co zrobić.Jeśli zrezygnuje i odbiore gotówke to będe stratny pare tysięcy bo w tym czasie betony poszły w góre.Ekipa budowlańców jest niezadowolona,i jak tak dalej pójdzie to sie zwiną.
Może ktoś miał już taki problem,chętnie sie dowiem jak można to rozwiązać,jakie środki przymusu mogą poskutkować.pozdrawiamy wszystkich gorąco.
PS dodam że ten market to castorama.

Edybre
22-04-2007, 11:37
A czy masz gdzieś na piśmie ten termin dostawy? Może jest tam coś o karach za opóźnienie? Nie wiem czy to dla ciebie istotne bo pewnie nie chcesz rekompensaty tylko towar. Na razie pozostaje ci czekać na ten 23 kwietnia.

pawelb6
22-04-2007, 11:46
Ja bym czekał do kończ kwietnia,to też nie do końca ICH wina,ale tak poprostu teraz jest,ciesz się że dostaniesz i w dobrej cenie bo cenę też mogą podnieść.A budowlaniec musi zaczekać niestety.

aga&adam
22-04-2007, 16:37
oczywiście termin dostawy jest zapisany na fakturze.poczekam co sie stanie jutro ale napewno tego tak nie zostawie.jak by to wyglądało gdyby każdy sprzedawca sprzedawał wirtualny towar,a pozatym obiło mi sie o uszy że dostawa może być nawet w sierpniu-to chyba kpiny.

pawelb6
22-04-2007, 17:55
Nic to nie da,jeśli masz okazję zakupu takiego materiału za taką samą cenę to zakładaj im sprawę jeśli przesunął na sierpień,ale jeśli nie masz materiału gdzie kupić i jeszcze w dobrej cenie to chyba musisz poczekać,ale coś mnie się wydaje że cenę też podwyższą.

aga&adam
22-04-2007, 18:04
cena już poszła do góry ja kupiłem po 9,4 a jest 12,00 tylko mnie to nie wiele interesuje,co innego gdybym nie zapłacił ale nie wdaje mi sie ze można sobie tak dzwigać cene po sprzedaniu.

pawelb6
22-04-2007, 18:13
Ja Ciebie rozumiem ale tak jest w dzisiejszych czasach,hurtownie mogą zrobić nam różne świństwa,życzę powodzenia i myślę że powinno się udać.

hes
22-04-2007, 18:22
Po to się wcześniej czasami kupowało towar, bo miały być (i były)
podwyżki cen. Markety doskonale o tym wiedziały, wzięły pieniądze
i obracały nimi przez ten czas. Ich psim obowiązkiem było zapewnienie
tego towaru w terminie, nawet gdyby to sie wiązalo z koniecznością
trzymania towaru na placu w rezerwie. Ciekawe, ilu klientów w ten
sposób będzie naciągniętych ? Czysty zysk dla hurtowni, kredyty bez
bankow i procentów. Sprawa nadaje się do sądu.
Nie bralbym pieniędzy. Tylko zapłacony towar, oni na pewno mają
mozliwości go sprowadzić, ale serce ich boli, jak mają go oddać
tanio, jak na dzisiejsze realia. Dlatego chętnie wcisną pieniądze.

Ps. Takich spraw market nie powinien załatwiać poprzez rozmowę
telefoniczną. Mozna śmiało uznać, że nie było zadnej informacji
z hurtowni o problemie. Ja nadal uznawałbym rzecz za jak najbardziej
aktualną i awanturę zrobilbym po nie wywiązaniu sie z dostawy.
Tylko to, co będzie od nich na piśmie, moze byc dowodem w sprawie.

aga&adam
22-04-2007, 19:00
nie ma mowy o tym że wyłgają sie zwrotem pieniędzy .niech teraz kombinują jak chcą .
tak na marginesie to na allegro pojawił sie sprzedawca który za beton komórkowy 36 x 24 x 59 woła 24 pln.szok ja kupiłem po 9,40(tyle że go nie mam a on ma):)
ciekawe do jakich granic cenowych dojdą cegiełki