PDA

Zobacz pełną wersję : ROLETY ZEWNĘTRZNE - wątek zbiorczy: problemy z użytkowaniem, awarie



erq
22-04-2007, 15:39
domek buduje mi firma i wszystko dotychczas było OK ... ale teraz, gdy mam już wstawione okna i przyklejony styropian do ocieplenia dowiedziałem się, że o roletach zewnętrzych schowanych nad oknem mogę zapomnieć. Nie wgłębiałem się dotchczas w tą tematykę, bo jak już napisałem wcześniej, szef firmy zasze się mnie pytał o to - co teraz chcę. Po oprostu przegapiłem temat !!!! - to się zdarza za pierwszym razem :-?
Reasumując, czy ktoś wie, czy można to jeszcze poprawić bez skuwania nadproży. Chodzi ki o to, że nie chcę mieć rolet zewnętrzych wystających poza szerokość murów.

partner
22-04-2007, 16:00
a nie można wstawić kasety z roletą w ocieplenie?

erq
22-04-2007, 16:15
a nie można wstawić kasety z roletą w ocieplenie?

też o tym myślałem, ale szef firmy, która mi dom buduje tego nie zaproponował. Dlatego pytam mądrzejszych na tym forum :D . W jakiś tam sposób muszę to rozwiązać. 8)

partner
22-04-2007, 16:22
wstawienie rolety w ocieplenie to chyba jedyne wyjście. no chyba że z nich zrezygnujesz :D

Rezi
22-04-2007, 19:39
ja mam chowane rolety w styropianie
niestety aby nie było widać styropianu mam 20 cm

http://rezulak.pl/inne/roleta11.jpg

holusio
22-04-2007, 21:07
Witam zajmuje sie roletami i barmami garażoymi na codzien niestety jedyne wyjscie w tej sytuacji to dac rolety w ocieplenie ale musi byc ok 20 cm i co najwazniejsze zastosowa nalezy wówczs system integro tak aby mozna dostac sKrzynek od doły w razie jakiekiejkolwiek awarii. Jakby co słóuże pomoca :lol:

Rezi
22-04-2007, 21:15
Witam zajmuje sie roletami i barmami garażoymi na codzien niestety jedyne wyjscie w tej sytuacji to dac rolety w ocieplenie ale musi byc ok 20 cm i co najwazniejsze zastosowa nalezy wówczs system integro tak aby mozna dostac sKrzynek od doły w razie jakiekiejkolwiek awarii. Jakby co słóuże pomoca :lol:
off topic
a szkoła nr 1 jescze jest ?
i osiedle kopenika z knajpą KOSMOS ? :lol:

erq
22-04-2007, 21:27
Witam zajmuje sie roletami i barmami garażoymi na codzien niestety jedyne wyjscie w tej sytuacji to dac rolety w ocieplenie ale musi byc ok 20 cm i co najwazniejsze zastosowa nalezy wówczs system integro tak aby mozna dostac sKrzynek od doły w razie jakiekiejkolwiek awarii. Jakby co słóuże pomoca :lol:

u mnie jest niestety tylko 10 cm styropianu, a sama ściana z betonu komórkowego ma 36,5 cm grubości; z tego co czytałem, to skrzynki do rolet mają ca. 15 cm, więc będzie wystawać :-?

Charlie
22-04-2007, 22:19
ja mam chowane rolety w styropianie
niestety aby nie było widać styropianu mam 20 cm

http://rezulak.pl/inne/roleta11.jpg

Bardzo ładnie to wygląda - widać, że kontrolowałeś wykonawców. :P

holusio
23-04-2007, 19:42
szkoła jest a z KOSMOSU zrobili sklep spożywczy... :wink:

RenataS
03-06-2007, 07:19
Witam zajmuje sie roletami i barmami garażoymi na codzien niestety jedyne wyjscie w tej sytuacji to dac rolety w ocieplenie ale musi byc ok 20 cm i co najwazniejsze zastosowa nalezy wówczs system integro tak aby mozna dostac sKrzynek od doły w razie jakiekiejkolwiek awarii. Jakby co słóuże pomoca :lol:

proszę o radę, w naszym projekcie są rolety integro, ale trzeba je "budowac" razem z domem, ze względu na koszta - początkowo duże zastanawiamy się nad takimi roletami: http://www.enolarolety.pl/rolety_zewnetrzne/rolety_antywlamaniowe_13.jpg
co prawda skrzynkę widać, ale nie wystaje ona poza ścianę. ściana będzie 3warstwowa, a więc jest szansa, że skrzynka i nie będzie wystawać.

który system jest lepszy?
pozdrawiam

Chatte
03-06-2007, 10:27
Mam rolety integro w ścianie trójwarstwowej. Nie jest prawdą że musisz je wykonać w całości w czasie budowy domu.
Pierwszy etap to właściwe wymurowanie nadproży - najpierw udałam się do firmy produkującej takie rolety i dokładnie wypytałam jak przygotować nadproża. Majster sie dostosował do instrukcji i w efekcie zewnętrzna warstwa ściny 3M jest uniesiona w stosunku do wewnętrznej o wysokość skrzynki rolety, a nadproża składają się z dwóch części o różnej wysokości dla warstwy nośnej i zewnętrznej. Jakiś rok później, po zamontowaniu okien, firma wykonująca rolety zamontowała same skrzynki i prowadnice rolet we wnękach zostawionych przez murarzy. Pancerze rolet zamontowano jeszcze później.

xwing
03-06-2007, 22:45
Mam rolety integro w ścianie trójwarstwowej. Nie jest prawdą że musisz je wykonać w całości w czasie budowy domu.
Pierwszy etap to właściwe wymurowanie nadproży - najpierw udałam się do firmy produkującej takie rolety i dokładnie wypytałam jak przygotować nadproża. Majster sie dostosował do instrukcji i w efekcie zewnętrzna warstwa ściny 3M jest uniesiona w stosunku do wewnętrznej o wysokość skrzynki rolety, a nadproża składają się z dwóch części o różnej wysokości dla warstwy nośnej i zewnętrznej. Jakiś rok później, po zamontowaniu okien, firma wykonująca rolety zamontowała same skrzynki i prowadnice rolet we wnękach zostawionych przez murarzy. Pancerze rolet zamontowano jeszcze później.
Dokładnie tak samo robię, jestem po konsultacjach z wykonawcą rolet, przeprojektowałem nadproża i do zalania (jutro). Czy o czymś przed etapem ocieplania i wykańczania elewacji muszę pamiętać (dotyczy rolet oczywiście) ?

xwing
03-06-2007, 23:12
O takie dałem nadproże:

http://i150.photobucket.com/albums/s111/xwing0987654321/Budowa/Nadproedorolety.jpg

Chatte
04-06-2007, 06:32
Ze zdjęcia wynika, że będzie to nadproże w jednym "kawalku" dla ściany dwuwarstwowej. Moje było zrobione trochę inaczej: z racji ze ściana 3 W to i nadproża są też 3W, ot zwykłe prostokątne belki o różnej wysokości przedzielone izolacja termiczną (ciągłą dla całej ściany).
We wnęce na nadproże przewidziano jeszcze miejsce na 2-3cm styropianu za skrzynką na rolety. W twoim przypadku też trzeba zaizolować nadproże za skrzynką min własnie te 2-3cm. Rozumiem, że izolacja termiczna ścian będzie tez połozona na skrzynkach?

xwing
04-06-2007, 07:58
Ze zdjęcia wynika, że będzie to nadproże w jednym "kawalku" dla ściany dwuwarstwowej. Moje było zrobione trochę inaczej: z racji ze ściana 3 W to i nadproża są też 3W, ot zwykłe prostokątne belki o różnej wysokości przedzielone izolacja termiczną (ciągłą dla całej ściany).
We wnęce na nadproże przewidziano jeszcze miejsce na 2-3cm styropianu za skrzynką na rolety. W twoim przypadku też trzeba zaizolować nadproże za skrzynką min własnie te 2-3cm. Rozumiem, że izolacja termiczna ścian będzie tez połozona na skrzynkach?
Tak dokładnie - miejsce styku rolety z nadprożem będzie ocieplone, a ocieplenie elewacji będzie zachodziło na skrzynkę ok 3 cm (skrzynka wystaje poza mur 12 cm a ocieplenie elewacji 15 cm). W sumie planuję w przekroju poziomym na wysokości rolety zrobić tak:
1. nadproże
2. styropian 2 cm
3. skrzynka na roletę 18,5 cm
4. ocieplenie 3 cm
5. tynk

lub bez pkt 4 w przypadku ocieplenia elewacji styropianem 12 cm.

fredblasz
04-07-2007, 11:47
Witam,
chce zamontowac rolety nadstawne. Niestety nie podobaja mnie sie te pudelka gdzie zwijany jest pasek. Chcialbym aby pasek zwijajacy wychodzil ze sciany. Jak to zrobic? a moze trzeba kupic inny rodzaj rolet? ja myslalem o roletach firmy Krispol.

walus1
04-07-2007, 13:59
Chodzi ci zapewne o rolety podtynkowe. Chcąc mieć takie rolety trzeba to zaplanowac na etapie robienia otworów okiennych. Trzeba dołozyć ok. 20 cm do wysokosci okna

bwojtek
04-07-2007, 16:38
Oj walus1... On o rowie ty o krowie :lol:
Rolety są zwyczajne. Natomiast musisz zamówić u sprzedawcy zwijacz podtynkowy.

grzegorz10
04-07-2007, 16:51
fredblasz pod tym adresem znajdziesz wszystkie rodzaje zwijaczy , również podtynkowy pod, który trzeba wykuć wgłębienie.

http://www.sukces.bia.pl/sukces2/katalog.php?dzial=zwijacze

walus1
04-07-2007, 22:15
Oj walus1... On o rowie ty o krowie :lol:
Rolety są zwyczajne. Natomiast musisz zamówić u sprzedawcy zwijacz podtynkowy.

no prosze obok krowy baran pojawił sie na forum :D

sejlor
22-02-2008, 13:22
Mam zamontowane rolety zewnętrzne razem z oknami . Pokrywa rewizyjna znajduje się wewnątrz pomieszczeń z dostępem od dołu. I stąd pytanie - jak wykończyć tą pionową plastikową część skrzynki? Zatynkować tynkiem gipsowym o grubości około 4 cm. Czy zamocować płytę k-g. A jeśli płyta to, czym ją zamontować klejem czy na wkręty?

fotograf
22-02-2008, 13:25
Mam zamontowane rolety zewnętrzne razem z oknami . Pokrywa rewizyjna znajduje się wewnątrz pomieszczeń z dostępem od dołu. I stąd pytanie - jak wykończyć tą pionową plastikową część skrzynki? Zatynkować tynkiem gipsowym o grubości około 4 cm. Czy zamocować płytę k-g. A jeśli płyta to, czym ją zamontować klejem czy na wkręty?

ja zatynkowałem - zero pęknieć - ale dawałem siatke - no i mam tynki CW anie gipsowe

Haynauer
22-02-2008, 13:28
a dlaczego aż 4 cm..? skrzynkan powinna być dobrana do grubości muru, ma wtedy taka listwę narożną specjalnie do tynku... wtedy tylko siatka na klkej i tynk...

jeśli tak nie jest to problem jest z naroznikiem... ja bym przykleił jeszcze styrodur o gr. 2 cm. i na to siatka na klej i tynk... a póżniej trzeba kombinować z naroznikiem...

Maxximilian
31-08-2008, 11:06
Witam, mam następujący problem.

Odpadają mi rolety zewnętrzne z tego powodu, że zostały przykręcone do porothermów gołymi śrubami, które się "wykruszają". Mam następujące pomysły:
1. Dołożyć koszulki i w nie wkręcić śruby.
2. Otwóry wypełnić klejem montażowym na to koszulki i w to śruby.
3. Wypełnić otwory klejem montażowym, wsadzić siatki zamiast koszulek i w to wkręcić śruby.
4. Tylko wypełnić klejem i w to wkręcic śruby
5. Zrobić całkiem nowe otwory, a w nich otuliny, i oczywiście śruby.

Moze jeszcze coś innego.

as24
31-08-2008, 11:16
A nie łatwiej reklamować?
Mnie jedną wyrwał wiatr i reklamowałem...

arturrex
31-08-2008, 12:00
A nie łatwiej reklamować?
Mnie jedną wyrwał wiatr i reklamowałem...
pewnie była "antywłamaniowa" :lol:

Maxximilian
31-08-2008, 13:15
Szybciej sam zrobię.

A tak na marginesie jak się wie jak one są zbudowane, to otworzy się je w 60s... :cry:

pablitoo
31-08-2008, 15:36
Szybciej sam zrobię.

A tak na marginesie jak się wie jak one są zbudowane, to otworzy się je w 60s... :cry:

Żadne koszulki czy inne wynalazki . Jak już musisz to zastosuj chemiczne systemy mocowań np : http://www.zamocowania.pl/kotwy_chemiczne.php , http://www.pattex.pl/content/view/271/230/ lub podobne ...
Znakomity sposób mocowania w ceramice , dziurawce i innych trudnych materiałach .

Trociu
01-09-2008, 12:29
Szybciej sam zrobię.Żeby tylko przy jakiejś następnej okazji nie powiedzieli Ci, że ze względu na nieautoryzowane manipulacje przy nich straciłeś właśnie gwarancję.

Lepiej od razu reklamuj z informacją, że grożą wypadnięciem i jeżeli spadną i się uszkodzą, firma będzie musiała ją wymienić.

Trociu
01-09-2008, 12:29
Szybciej sam zrobię.Żeby tylko przy jakiejś następnej okazji nie powiedzieli Ci, że ze względu na nieautoryzowane manipulacje przy nich straciłeś właśnie gwarancję.

Lepiej od razu reklamuj z informacją, że grożą wypadnięciem i jeżeli spadną i się uszkodzą, firma będzie musiała ją wymienić.

gabon
31-08-2009, 15:39
Mam zamontowane rolety zewnętrzne(puszka razem z oknem)- i nie wiem jak to zamaskować. Tynkarz mówił nam , że nie można tego zatynkować- dodam że okna i puszki na rolety są brązowe. Czy ktoś z Was maił podobny problem?

Rezi
31-08-2009, 19:58
albo grubsza warstwa styropianu albo przykleić styro do obudowy

djanya
31-08-2009, 22:55
Mam zamontowane rolety zewnętrzne(puszka razem z oknem)- i nie wiem jak to zamaskować. Tynkarz mówił nam , że nie można tego zatynkować- dodam że okna i puszki na rolety są brązowe. Czy ktoś z Was maił podobny problem?
mozesz sprecyzowac jakie masz rolety i czy chodzi o tynki zewnetrzne czy wewnetrzne?

Wito2008
01-05-2010, 14:34
roleta a napędem , podczas zamykania zablokoawała się w połowie okna i coś się stało z napędem.
Silnik kręci i jak odepnę roletę od niego to się kręci a jak go lekko obciążę to silnik wydaje sie że chodzi ale nie przekazuje napędu na tą rurę na którą się nakręca roleta. Czy jest tam jakieś sprzęgło, czy jakaś zębatka?

Wito2008
02-05-2010, 21:10
może ktoś wyciągał, jak to zrobić. Po prawej stronie jest okrągła blacha przykręcona na 4 wkręty do obudowy rolety, czy jak je odkręce to wyciągnę ten bęben z silnikiem czy nie?

grzegorz10
02-05-2010, 22:48
Gdzie mieszkasz mże Ci pomogę.
Wklej fotkę wtedy będe wiedział jaki rodzaj rolety.

Wito2008
03-05-2010, 12:30
może to coś takiego http://allegro.pl/item1019704474_koncowka_walu_fi_40_obsadka_krociec .html było tak że podczas zamykania , zablokowała się w połowie silnik dalej odkręcał i nagle spadła z hukiem może pozrywały sie te plastiki, zrobię zdjęcie

czmirek
03-05-2010, 13:33
odpiely sie wieszaki trzeba rozebrac skrzynke zawiesic rolete i ustawic silnik sprawdzic jaki byl powod zablokowania rolety
np. za wasko zamontowane prowadnice ( typowy przypadek)

Wito2008
03-05-2010, 14:21
skrzynke otwarłem , wieszaki są ok, silnik chodzi w dwie strony ale nie przekazuje napędu na rure nawoojową

grzegorz10
03-05-2010, 14:54
Sprawdź mocowanie silnika w rurze , oraz czy listwy pancerza nie przesuneły się względem siebie.
Listwa zakończona jest plastikową aretką sprawdź czy na wysokości blokowania się pancerza jestprawidłowo zamocowana w listwie.

Wito2008
15-05-2010, 21:26
Roleta podczas zamykania przyblokowała się w środkowej części okna a potem pod swoim ciężarem spadła na dół. Coś się zepsuło w napędzie , silnik kręcił w obie storny ale nie przekazywał napędu na rurę. Dziś rozebrałem napęd. Uszkodził się plastikowy element (rurka z gwintem w środku która jest zamocowana na końcu rury silnika. Czy taki element można gdzieś kupić czy trzeba zmienić cały silnik? Silnik to Mobilus ARES 40mm 130W.

Wito2008
16-05-2010, 13:41
Roleta podczas zamykania przyblokowała się w środkowej części okna a potem pod swoim ciężarem spadła na dół. Coś się zepsuło w napędzie , silnik kręcił w obie storny ale nie przekazywał napędu na rurę. Dziś rozebrałem napęd. Uszkodził się plastikowy element (rurka z gwintem w środku która jest zamocowana na końcu rury silnika. Czy taki element można gdzieś kupić czy trzeba zmienić cały silnik? Silnik to Mobilus ARES 40mm 130W.

Wito2008
16-05-2010, 23:23
chodzi o ten element po prawej

http://images40.fotosik.pl/290/d404da320cae7fabmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

jareko
16-05-2010, 23:30
wymiana silnika

bwojtek
17-05-2010, 07:30
Mówi się, że Mobilus-y ro polskie siłowniki (tak samo jak Portosy). Skoro tak to nie powinno być najmniejszego problemu z zakupem elementu u producenta http://www.mobilus.pl/ chociaż wygląd zewnętrzny pozwala mi sądzić, że wymienione firmy jak i jeszcze kilka innych mają silniki z jednego skośnookiego źródła:D

jareko
17-05-2010, 08:26
bwojtku - montuje rolety od wielu lat. Poza przykaldami totalnej bezmślnosci instalatorow elektryki, gdy w wyniku ich bledow podana jest faza rownoczesnie "gora" i "dol" i nastepuje natychmiastowe spalenie silnika ani razu nie spotkalem sie z czyms takim jak tu prezentowane. Nie widze tam napisau Made in China ale mozliwe ze masz racje

paninka
21-10-2010, 19:38
Witam.
Kochani mam problem z roletami zewnętrznymi . Okna z roletami w puszce były montowane na początku roku notabene z firmy Fenetra . Przy montażu mnie ni było ,przy sprawdzeniu rolet równiez . Nie sądziłam żepojawią się jakieś problemy - firma niby w porządku - mam do nich "rzut beretem" Teraz z racji tego że w budynku pojawił się drogi sprzęt no i najróżniejsze produkty do potrzebne do wewnetrznego wykonczenia budynku - elektryk (nasz) uruchomił rolety . No i problem - bo rolety się hacza , nie schodzą plynnie . Wezwalismy Pana speca z w/w firmy i stwierdził że puszki są przygniecione styropianem z zewnątrz od ocieplenia , że listwa która biegnie wzdłuż jest wybrzuszona w kierunku rolety , , bo nie ma luzu pomiędzy roleta a styropianem . kazał wyskrobać wzdłuż rowek celem sprawdzenia czy listwa się wyprostuje - ale nie stało się tak . Panowie od ocieplania (notabene mam ich cały czas u siebie w środku ) zaklinali się że to nie jest możliwe żeby styropian był winowajcą . Pan z Fenetry że rolety się poryszą jak nie będzie luzu no tak to logiczne tym bardziej że są w kolorze antracyt . pomocyyyyyyyyy - spece od okien proszę o diagnozę plisssssss!!!!!!

jareko
21-10-2010, 21:40
jeśli blacha jest wygięta przez styropian (wbrew pozorom bardzo często spotykany błąd ociepleniowców) po zrobieniu rowków, należy wtrysnąć piankę do klejenie styropianu między blachę a styropian i docisnąć wciskając klin pomiędzy blachę a roletę do czasu aż piana nie zwiąże -10-20 minut

paninka
22-10-2010, 13:42
ale co jest przyczyną tego? styropian nie był na klej tylko na piankę

jareko
22-10-2010, 14:01
a pomyśl chwilkę
Pianka i tak się rozpręża i taki kawałek cienkiej blachy ugnie się pod jej naporem
Jak ludzie od ociepleń nie myślą taki jest później efekt - blacha się poddaje, im szersza roleta tym wygięcie jest większe, ekstremalnie blach oprze się o pancerz i roleta wogóle nie ruszy rozwijając się w skrzynce i robiąc sobie kuku
opisałem ci jak to naprawić a zrobisz co uważasz

magma_a
09-11-2010, 12:41
Witam !
zamontowali mi Panowie rolety zenętrzne, w kolorze złoty dąb. Skrzynka ze strony zewnętrznej miała być biała, a od wenętrz w kolorze złoty dąb. Jednak kolor jest z dwóch ston i teraz rolety które są zamontowane i troszkę na nich słonko poświeciło wygieły się ( sam dól skrzynki łamie sie w rogala) . Dzwoniłam po róznych firmach i powiedziano mi że gdyby była to skrzynka z jednej strony biała to nie było by problemu. Czy jest to możliwe? Może ktoś coś doradzi.

cezman
09-09-2011, 14:13
Mobilus jest na stronie wyróżnionych produktów Kupuj Nasze
http://www.kupujnasze.pl/wyroznione-produkty/
więc chyba tak daleko by się nie posunęli ...

Interesuje mnie opinia n/t tych napędów - jakość, awaryjność, serwis - czy ktoś ma coś takiego zainstalowane ?

Pozdrawiam,

apsik11
04-02-2012, 12:31
Witam, na wstepnie chcialbym zaznaczyc ze nie znam fachowego nazewnictwa zwiazanego z roletami i moge cos namieszac. Moj problem polega na tym ze podczas podnoszenia rolety zewnetrznej, tasma za ktora podnosze nie chce sie zwijac w kaburze na dole, co uniemozliwia podniesienie rolety. Rolety sa marki rehau i tylko tyle o nich wiem.

kalumet
04-02-2012, 12:36
pewnie padła sprężyna
takie kasety można kupić na allegro za kilkanaście złotych
najpierw rozebrać zobaczyć czy da się coś z tym zrobić

sowazg
01-12-2014, 19:59
Witajcie,
Wybaczcie za odgrzewanie starego wątku, ale nie chciałem zakładać nowego ;)

W bloku miałem przygotowaną instalacje pod rolety zewnętrzne - podtynkowa puszka z rurą, prowadnice, instalacja elektryczna.
Zamówiłem więc pancerze (luz w prowadnicach po 1,5-2cm z każdej strony), silniki, wieszaki - zmontowałem i od wiosny wszystko ładnie działało.

Teraz z nastaniem mrozów rolety (właściwie 4 z 6) maja problem z opuszczaniem - haczą, opuszczają się skokowo, blokują się - trzeba je czasem ręcznie ciągnąc od dołu - jakby przy niższych temperaturach prowadnica (ze szczotkami) stawiała większy opór. Macie jakieś rozwiązanie na taki problem? Czy te prowadnice można czymś smarować? Jakiś smar sylikonowy czy coś? Chociaż sam nie wiem, czy smarowanie "szczotek" ma jakiś sens? Próbowałem nawet nieco je (prowadnice) rozgiąć, aby roleta miała większy luz - ale wydają się plastikowe i nie daje to żadnego efektu.

bwojtek
01-12-2014, 20:02
A lamele było dobrane do twoich prowadnic i szczotek?

sowazg
01-12-2014, 20:13
@bwojtek
Szczerze mówiąc... nie. Zamówiłem po prostu PA 39 na wymiar i tyle.
Wygląda to dokładnie tak jak na załączonym obrazku.

nikt ważny
01-12-2014, 21:28
Coś w tym musi być, w prowadnicach z PVC, w roletach jednego z producentów, szczotka od wewnętrznej strony prowadnicy sztywnieje :(
Mam taką obserwację już u kliku klientów i nie wiem co z tym zrobić.
Wymienić za bardzo nie ma jak bo włosie jest na plastikowym rdzeniu i może on jest temu winny ?

witek86
02-12-2014, 13:12
oj wymieniałem takie "kotki:" da się ale zabawy sporo
tylko tu nie był problem z opuszczaniem i blokowaniem pancerza

akm97
09-08-2016, 15:35
Witam. Ja również mam problem jak kilka postów wyżej. Mam wstawione rolety Beclever we wszystkich oknach. Problem występuje tylko w największym oknie tarasowym (1,8x2,3 m). Roleta opuszcza się skokowo. Problem występuje w górnym położeniu. Po opuszczeniu się rolety do ok. połowy problem ustępuje i roleta opuszcza się płynnie. Problem jest tym większy, że silnik rolety odczytuje to jako zacięcie i zaczyna podnosić. Widać, to na załączonym filmiku. Ponowne opuszczenie następuje, po ponownym wciśnięciu przycisku " w dół". Roleta wraz z silnikiem była zmontowana "fabrycznie". Na balkonie podobne okno/drzwi (1,8x2,1 m) działa bez zarzutu. Sprawdzałem i prowadnica nie jest zabrudzona. Ponadto lamelki są sporo węższe od rozstawu prowadnic. Tu problem nie występuje.

https://youtu.be/qvUZeh8s0zM

nikt ważny
09-08-2016, 17:03
sprawdź czy nie blokuje pancerza skrzynka rolety

akm97
09-08-2016, 21:21
OK. A to by świadczyło o "fabrycznej" niedoróbce? Przy tym oknie skrzynka jest wyższa, ma bodajże 24 cm, a w pozostałych 20 cm.

nikt ważny
10-08-2016, 00:38
Wielkosc skrzunki nie ma nic do rzeczy.
Wystarczy ze przy ociepleniu skrzynka zostala wygieta i blokuje ruch panerza.
Sprawdz jesli mozesz i chcesz znalezc przyczyne

BB Olek
28-12-2016, 22:42
Witam uprzejmie, kilka tygodni temu zdecydowałem się na montaż rolet okiennych. Do końca nie bylem poinformowamy o ich prawidłowym użytkowniku. Przyszły deszcze a następnie gwałtowne mrozy i rolety zamarzly na kość. Chciałem je otworzyć (rolety manualne) i najprawdopodobniej uszkodzilem pióra. Otóż po całkowitym zamknięciu pojawily sie szczeliny pomiędzy piórami. I teraz moje pytanie, czy jest sposób na naprawę usterki, czy jedynym rozwiązaniem zostaje zakup nowych piór?
Pozdrawiam

nikt ważny
28-12-2016, 23:16
Jesli nie rozerwales pancerza po prostu dalej korzystaj do ocieplenia.
Zjawisko samo ustapi
Najprawdopodobniej kaqalki.lodu blokuja pacerz

imrahil
05-01-2017, 20:08
też mam problem. w jednej rolecie chyba coś zamarzło. była w górnym położeniu, nie jechała w dół, więc zatrzymałem i ruszyłem w górę. nie wiem czy krańcówka nie zadziałała, ale roleta bez ruchu, a silnik pracował. wszystko przez chwilę. spróbowałem jeszcze na dół, roleta ruszyła, ale coś trzasnęło i zatrzymała się. silnik pracuje. coś się wysprzęgliło?

nikt ważny
05-01-2017, 21:26
Najprawdopodobniej wieszaki szlag trafil.
Dlatego polecam przeciazeniowe krancowki a nie mechaniczne
Drozsze ale takie cuda sie nie zdarzaja
Zamarznie.....nie ruszy i tyle :)

imrahil
05-01-2017, 22:50
dzięki za info. jak się ociepli to spróbuję zajrzeć do środka. a potem wezwę serwis. te krańcówki mechaniczne można zamienić na przeciążeniowe czy wiąże się to z wymianą silnika?

ClNEK
05-01-2017, 23:02
Trzeba zmienić silnik i zazwyczaj wieszaki. Taniej wyjdzie w razie potrzeby naprawić roletę :)

nikt ważny
05-01-2017, 23:24
Imrahil czy sprzedawca poinformowal Cie o roznych opcjach silników?

imrahil
06-01-2017, 21:10
poinformował. myślałem że więcej czasu minie zanim któraś roleta nawali ;).

nikt ważny
06-01-2017, 21:24
Widzisz niestety na własnym przykladzie ze tego czasu nie zawsze jest sporo.
Kilka lat temu podjalem decyzje sprzedaży rolet tylko z wylacznikami przeciazeniowymi.
Przegrywałem i przegrywam z konkurencja bo to na sztuce ponad 2 stowki wiecej ale mam to gdzieś
Mam spokoj a tam gdzie wczesniej byly krancowki mechaniczne to co jakis czas problem. Szczególnie gdy spadnie śnieg lub deszcz i złapie mróz

Merido
08-02-2017, 15:54
Witam.
Potrzebuję informacji w sprawie konserwacji rolet w okresie zimowym. Jakimi środkami zabezpieczyć pancerz rolety przed wilgocią.

jareko
08-02-2017, 15:59
Witam.
Potrzebuję informacji w sprawie konserwacji rolet w okresie zimowym. Jakimi środkami zabezpieczyć pancerz rolety przed wilgocią.

aluminium wilgoć nie szkodzi :)
A dokładnie co chcesz osiągnąć ?

Merido
11-02-2017, 09:26
Chodzi mi o zabezpieczenie pancerza przed osadzaniem się wilgoci a co za tym idzie zamarzaniem szczelin w pancerzu.
Zamontowałam rolety w grudniu a juz drugi raz zablokowały się i firma montująca nie uznała reklamacji informując mnie ze zgodnie z instrukcją użytkowania rolet powinno się je zabezpieczyć na okres zimowy. Jednak na pytanie jakim środkiem mam je zabezpieczać nie otrzymałam żadnej konkretnej odpowiedzi. Określono środek jako zabezpieczający przed osadzaniem się wilgoci.

jareko
11-02-2017, 14:05
Nie znam zadnej metody by zabezpieczyc pancerz przed naturą poza zabezpieczeniem rolet przed zrywaniem pancerza przez stosowanie silników z zabezpieczeniem przeciazeniowym np
Somfy Ilmo
Zastanawia mnie dlaczego pancerz pokrywa Ci sie lodem. Nie powinien gdyz temperatura lameli powinna byc taka jak otaczajacego powietrza i wtedy snieg nie powinien na nich zamieniac sie w lód

Jakie masz okna ?

Merido
12-02-2017, 14:23
Bardziej chodzi o szron a nie śnieg. A okna mam normalne z ramami plastikowymi. Co ciekawe problem pojawia się tylko na jednym oknie od strony wschodniej.

Ok**se
12-02-2017, 14:31
Możesz spróbować natłuścić pancerz np. smarem silikonowym
Czym to jedno okno odroznia sie od innych ? Leje sie na niego woda? Czy okno może jest trwale rozszczelnione ? I w pewnych warunkach temperaturowych powoduje powstawanie lodu na pancerzu

byq84
21-04-2020, 20:02
Roleta Portos Intermo - roleta działała bezproblemowo aż któregoś dnia się zerwała. W trakcie używania rolety było robione ocieplenie ale roleta działała.
Panowie z serwisu wymienili zerwany wieszak oraz kilka "lamelek" i stwierdzili że roleta po lewej stronie jest "przekoszona". Możliwe że przy robieniu tynku ktoś wbił puszkę....
Czy ma ktoś jakiś pomysł jak zabrać się do naprawy?
Roleta idzie do góry bez problemu, zacina się przy schodzeniu w dół. Jak pociągne ją recznie to od 3/4 schodzi w dół.
Próbowałem się dostać do niej od środka ale nie jestem stanie wyciągnać styropianu w rolecie, mocno siedzi a niechce go zniszczyć.

jareko
22-04-2020, 09:59
Sprawdź:
- czy prowadnica wewnątrz nie jest zabrudzona klejem, uderzona a przez to zwezona
- miarka sprawdź odległość między prowadnicami - powinna na całej wysokości być rowna
- jeśli masz dostęp z zewnątrz opuść roleta i poruszając pancerzem na boki sprawdz czy pancerz ma luz

Poinformuj o efektach

byq84
23-04-2020, 10:07
Dzięki za pomoc, odnalazłem zdjęcia rolety po montażu na goły mur. Po lewej stronie w rogu tak jak napisałeś roleta nie miała luzu.
"Obdłubałem" klej oraz tynk pomiędzy listwą metalową o styropianem i wyciągnałem tą listwę lekko obcegami. Roleta działa :)
Dziękuje :)

jareko
23-04-2020, 12:39
To ja dziękuję za podziękowanie
Dobrze że wszystko już OK
Powodzenia w uzytkowaniu

Ww610
21-07-2021, 21:04
Witam.
Mam rolety zewnętrzne Portos z silnikami radiowymi.
Kilka tygodni temu jedna z rolet po wciśnięciu przycisku nie opuściła się. Minęło około 10 minut i roleta sobie przypomniała i opuściła się. Teraz za każdym razem opuszcza się w ten sposób czyli po kilku minutach od wciśnięcia. Jak ja zatrzymam w trakcie i po chwili klikam żeby dalej się opuszczała już działa. Z pilata centralnego jest tak samo także to nie wina przycisku. Podnosi się z kolei zawsze dobrze. Ostatnio kolejna roleta ma identyczne problemy.

Czy miał ktoś podobne problemy? Czy powinienem wzywać firmę która to montowala czy jest jakiś sposób żeby ją może zresetować lub zaprogramować na nowo? Czy może to w środku przy silniku coś się dostało i może ja blokuję?

bwojtek
22-07-2021, 06:35
Witam.
Mam rolety zewnętrzne Portos z silnikami radiowymi.
Kilka tygodni temu jedna z rolet po wciśnięciu przycisku nie opuściła się. Minęło około 10 minut i roleta sobie przypomniała i opuściła się. Teraz za każdym razem opuszcza się w ten sposób czyli po kilku minutach od wciśnięcia. Jak ja zatrzymam w trakcie i po chwili klikam żeby dalej się opuszczała już działa. Z pilata centralnego jest tak samo także to nie wina przycisku. Podnosi się z kolei zawsze dobrze. Ostatnio kolejna roleta ma identyczne problemy.

Czy miał ktoś podobne problemy? Czy powinienem wzywać firmę która to montowala czy jest jakiś sposób żeby ją może zresetować lub zaprogramować na nowo? Czy może to w środku przy silniku coś się dostało i może ja blokuję?

Krańcówki mechaniczne czy elektroniczne?

Ww610
25-07-2021, 13:30
Krańcowki mechaniczne.

bwojtek
26-07-2021, 06:42
Krańcowki mechaniczne.
To sprawdź czy górna krańcówka wyłącza silnik. Może być tak, że silnik ma cały czas zasilanie i przegrzewa się.

Ww610
26-07-2021, 22:37
Faktycznie kiedy roleta dochodzi do samej góry i zatrzymuje się to słychać delikatny odgłos jakby pracującego silnika.
Tzn co dalej robić? Czy to można w jakiś łatwy sposób samemu wyregulować czy trzeba wzywać serwis?

bwojtek
27-07-2021, 07:45
Czy to można w jakiś łatwy sposób samemu wyregulować czy trzeba wzywać serwis?
https://youtu.be/G3vkONCrTPM

barto125
27-07-2021, 11:42
Potrzebuję pomocy,
okna z roletami zewnętrznymi założone, jednak majstrowi dało się chyba za dużo pianki co skutkuje zwężeniem prowadnic i rolety się w połowie blokują.
Jakieś rozwiązanie poza ponownym montażem?

finlandia
28-07-2021, 07:51
Potrzebuję pomocy,
okna z roletami zewnętrznymi założone, jednak majstrowi dało się chyba za dużo pianki co skutkuje zwężeniem prowadnic i rolety się w połowie blokują.
Jakieś rozwiązanie poza ponownym montażem?
A co na to majster? Raczej będzie wiedział, że nie w piance rzecz i chyba zaproponuje poprawkę tego montażu..

barto125
28-07-2021, 12:09
A co na to majster? Raczej będzie wiedział, że nie w piance rzecz i chyba zaproponuje poprawkę tego montażu..

do majstra kontaktu nie mam, takie info zostało mi przekazane przez sprzedawcę domu, niestety tynki na zewnątrz położone, a prowadnice wyglądają na sklejone/zintegrowane z ramą okna. I zastanawiam się, co mogę zrobić na tym etapie, żeby to działało...

finlandia
28-07-2021, 12:36
Prowadnice są zwykle przykręcane do ramy okna.
Wystarczy (?) zdjąć zaślepki, poluzować wkręty i sprawdzić czy to jednak zwężone prowadnice.
Jakaś fotka całości by pomogła w analizie..

Ww610
28-07-2021, 20:44
https://youtu.be/G3vkONCrTPM

Udało mi się wyregulować jedną roletę i teraz działa.
Natomiast druga kiedy odkręcałem rewizje i opuściłem ją i teraz się nie podnosi. Jest dźwięk pracy silnika dosyć głośny. Myślałem że zerwały się wieszaki ale one są całe. Silnik chodzi a nie kręci tym wałem na który nawija się pancerz. Chyba coś konkretnie w środku już się zepsuło. Jakby urwała się lub poluzowała jakąś korba która ma napędzać ten wał.

Ww610
28-07-2021, 21:56
Przesyłam filmik

https://youtube.com/shorts/894b9Zlx4II?feature=share

barto125
29-07-2021, 14:44
Prowadnice są zwykle przykręcane do ramy okna.
Wystarczy (?) zdjąć zaślepki, poluzować wkręty i sprawdzić czy to jednak zwężone prowadnice.
Jakaś fotka całości by pomogła w analizie..
457510
Prowadnice są w moim przypadku montowane w ten sposób prawdopodobnie, bynajmniej śrub/zaślepek nie widzę.
https://youtu.be/1O9FoUKJ4hE?t=94

Wziąć bosha i wyszlifować w prowadnicach miejsca gdzie się blokuje, czy jest jakiś inny sposób?
Na pewno chodzi o zwężenie, jak wziąłem rozpierak w ramę w miejscu co się blokuje to po minimalnym rozepchnięciu idzie gładko.
Żadnych resztek kleju, ani nic takiego w środku nie ma.

lukasz921
29-07-2021, 15:33
witam posiadam rolety podtynkowe w kolorze antracyt i mam taki problem ze od gory w miejscach kontaktu z prowadnica , slizgiem jest starty kolor antracyt. Z czego to moze wynikac ? Czy roleta byla zabrudzona i przechodzac przez slizg spowodowalo to wytarcie lakieru ? CZy jest za mocny docisk slizgu ? Jak mozna to poprawic? Czy trzeba wymienic slizg? a moze posmarowac ? Bede wdzieczny za wskazowki

jareko
09-08-2021, 20:42
Nic nie smarowac !!!
Kurz, piasek, normalne że konce pancerza z czasem ulegają wytarciu
To tylko kwestia czasu, intensywności użytkowania i warunki otoczenia

clovi
29-09-2021, 09:46
Rolety a la żaluzje na tynk - jest coś takiego? Czy gra warta świeczki?