PDA

Zobacz pełną wersję : Budowanie z cegly porozbiorkowej



lukas3339
22-04-2007, 18:04
Jak sadzicie czy warto by bylo zbudowac dom z cegly porozbiorkowej. Moge kupic takowa, z rozebranego domu z roku 1936. Cena to ok. 0,90zl za sztuke do tego transport za free. Planowalem budowac z siporexu ale w dobie szalejacych cen i zerowej dostepnosci materialow zastanawiam sie nad ta cegla. Czy taki mur z cegly o grubosci 25cm plus styro ( 12 lub 15cm ) nie bylby zbyt zimny? Ew. ma ktos pojecie czy taka cegla moze miec jakies wady , w sensie jakis grzyb czy nadmierna wilgoc. Ew. jak ja sprawdzic czy jest ok?

beton44
22-04-2007, 18:19
mur dwuwarstwowy ocieplony będzie OK ....


a co do niespodzianek - to mogą wyjść różne:

do murowania używasz dużo zaprawy i robocizny - /w porównaniu np z bloczkami/ - to niespodzianka finansowa może być...

zaprawa jest rozrabiana wodą - ta woda
może spowodować np gwałtowny rozwój różnych
zielonych czy białych grzybków które mogą
być na cegłach - wydawałoby się "zdrowych"

chociaż może być i wszystko w porządku....

jajmar
22-04-2007, 18:33
0,90zl za sztuke do tego transport za free

To taka atrakcyjna cena? Pytam poważnie,, w dobie zminijących sie cen nie wiem ile kosztuje. Dwa lata temu za nową płaciłem 40-parę groszy.......z transportem.

lukas3339
22-04-2007, 20:02
być...

zaprawa jest rozrabiana wodą - ta woda
może spowodować np gwałtowny rozwój różnych
zielonych czy białych grzybków które mogą
być na cegłach - wydawałoby się "zdrowych"

A jest jakis sposob zeby sie przekonac? Moglbym wziac pare sztuk np. na testy. Ale jak je przeprowadzic, woda polewac czy jak? Do lipca by moglyby polezec bo od lipca wlasnie planuje ruszyc z budowa. Nie ukrywam ze kusi mnie ta cegla bo jesli jest przedwojenna to jest duza szansa ze jest to material dobrej jakosci, a o takowy teraz ciezko.



To taka atrakcyjna cena? Pytam poważnie,, w dobie zminijących sie cen nie wiem ile kosztuje. Dwa lata temu za nową płaciłem 40-parę groszy.......z transportem.


No nie jest to jakas super atrakcyjna cena. Powiedzmy ze m2 sciany z siporexu kosztowalby podobnie ale pytanie czy ja ten siporex dostane? Albo czy za miesiac nie wywala mi jakiej chorej ceny. A co do tego ze 2 lata temu placiles tyle, to dwa lata to jest ogromna przepasc jesli chodzi o ceny. Tutaj kazdy miesiac to duuze roznice.

Kris2222
22-04-2007, 20:23
Cegła u mnie na dzień dzisiejszy kosztuje 1,20zł z transportem z HDS
Zapytaj wykonawce ile weźnie za murowanie cegłą , na jeden bloczek średnio przypada 15szt.cegły a zaprawy nie wspomnę , potrzeba raz tyle wkładu pracy .
Lepiej zamów BK albo jakiś poroterm , do lipca dostaniesz go na bank a nie będziesz żałował

lukas3339
22-04-2007, 20:31
Cegła u mnie na dzień dzisiejszy kosztuje 1,20zł z transportem z HDS
Zapytaj wykonawce ile weźnie za murowanie cegłą , na jeden bloczek średnio przypada 15szt.cegły a zaprawy nie wspomnę , potrzeba raz tyle wkładu pracy .
Lepiej zamów BK albo jakiś poroterm , do lipca dostaniesz go na bank a nie będziesz żałował

O robocizne sie nie martw bo to jest juz zalatwione. BK u mnie koszuje od 11,70 wzwyz a to sa ceny z zeszlego tygodnia. W jednym skladzie nawet 14zl zawolali. I kazda kolejna dostawa jest drozsza. Sam nie wiem co z tym zrobic. A z drugiej strony cegla to cegla, przetrwa wieki a BK kto wie?

Kris2222
22-04-2007, 20:41
tak tylko ta już wiek przetrwała to ile jeszcze przetrwa , zwłaszcza w nowych warunkach?

beton44
23-04-2007, 04:09
a tak w ogóle

to stoją całe dzielnice /Warszawa, Nowa Huta/

zbudowane z cegły rozbiórkowej - po wojnie było dużo gruzów...

i nic im się nie dzieje raczej ???

bigmario4
23-04-2007, 05:07
Rozbiórkowa cegła z 36 roku lepsza niż nowa dzisiejsza tylko ta cena :evil: U mnie swego czasu była po 30 gr