PDA

Zobacz pełną wersję : Mur 2 metry wysokosci sosiad se postawil



Dariuszfr
22-04-2007, 22:17
Witam,
Kupilem dom na wsi.
Mam sasiada ktory jest odgrodzony murem o wysokosci 2 m. Niestety tak juz bylo jak ten dom kupilem i teraz chyba za pozno zeby interweniowac.

Nie chce zaczynac zadnej wojny ale mor jest wyjatkowo ochydny z sypiacych sie pustakow zuzlowych sprawia ze dostaje klaustrofobii a ja lubie przestrzenie...

Czy to zgodne z prawem zeby miec taki mur- ogrodzenie?

Tedii
22-04-2007, 22:33
Przynajmniej nie będzie Ci się gapił ,co robisz na swojej działce.A może on biega nago po podwórku?? Albo ma ładną żonę?

robinoc
22-04-2007, 22:33
Obsadź winobluszczem i pomyśl, już nigdy nie będziesz musiał oglądać gęby sąsiada będąc w ogrodzie :D

jogi1
22-04-2007, 22:37
mały off topic: widziałem u pewnego pana, który ogrodził posesje murem klinkierowym na dwa metry wysoko, ażeby sąsiedzi nie mieli również ładnego widoku to na zewnątrz dał zwykła blache, która ładnie zardzewiała :lol:

Dariuszfr
23-04-2007, 00:51
Z tym bluszczem to dobry pomysl i wlasnie to chce zrobic, problem w tym ze mur zaslanie poludniowo-wschodnia strone. czy bluszcz urosnie w cieniu?

Czy ktos wie czy sadzenie bluszczu czy innego pnacza w cieniu da rezultaty?

retrofood
23-04-2007, 04:59
Do wysokości 2,20 sąsiad niestety moze stawiać i mur.
A winobluszcz się uda. Mozesz też zastosować zwykłe dzikie wino.

brachol
23-04-2007, 06:14
bluszcz to przede wszystkim rosnie w cieniu

kbab
23-04-2007, 07:43
Witam
Mur możesz otynkować od swojej strony, wykończyć klinkierem lub okleić stylowym kamieniem. Sąsiad ci tego nie zrobi, ale również nie może ci zabronić zadbania o wygląd muru od twojej strony.

stuk
23-04-2007, 07:47
Witam
Mur możesz otynkować od swojej strony, wykończyć klinkierem lub okleić stylowym kamieniem. Sąsiad ci tego nie zrobi, ale również nie może ci zabronić zadbania o wygląd muru od twojej strony.
Nie wiem jak to jest , jeśli mur stoi w granicy działek, ale jeśli stoi w 100% na działce sąsiada (choćby centymetr od granicy) to nie możesz z nim zrobic NIC. Bo to nie Twój mur i nie Twoja działka.

kbab
23-04-2007, 08:04
re stuk
skoro nie wiesz to sprawdź. Dodam, że gdyby sąsiad teraz zniszczył ten mur to musiałby go naprawić na swój koszt, dbanie o stan techniczny tej budowli jest obowiązkiem obu sąsiadów, malowanie i konserwacja jest obowiązkiem każdego od swojej strony. Ewentualnie można zażądać rozbiórkę nielegalnych budowli graniczących z działką np budynki gospodarcze za tym murem lub inne postawione niezgodnie z przepisami.

Kryspin
23-04-2007, 08:19
Za granice odpowiadają obie strony.
Za ogrodzenie na granicy obie strony.
Za ogrodznie postawione obok granicy( na działce jednego z sąsiadów odpowiada ten na którego działce jest ogrodzenie).
A ty możesz postawić swój mur na swojej działce.

Mur sąsiada jeśli jest postawiony na granicy to to że się sypie po twojej stronie to jest twoja sprawa. Ty powinieneś go naprawić na swój koszt. Dziwne jest życia ale takie jest prawo.

Prywatna rada. Naklej na ten paskudny mur styropian 2 lub 3 cm, narzuć jakiś tani tynk cienkowarstwowy i bedziesz miał spokój na lata chyba że mur się obali ze starości.

burgundczyk
23-04-2007, 14:58
(...)
Prywatna rada. Naklej na ten paskudny mur styropian 2 lub 3 cm, narzuć jakiś tani tynk cienkowarstwowy i bedziesz miał spokój na lata chyba że mur się obali ze starości.

Prywatne pytanie: a po co ten styropian?

Beaty
23-04-2007, 20:17
Się przyłączę :roll:
.... a co zrobić jak sąsiad obsadził płot tujami- mają ok. 5,5 metra wysokości i dalej rosną...są przy mojej południowo- zachodniej granicy i rzucają od godz. 16.30 cień na 3/4 mojej działki? :-?
pzd

Jan_Ost
23-04-2007, 21:41
Się przyłączę :roll:
.... a co zrobić jak sąsiad obsadził płot tujami- mają ok. 5,5 metra wysokości i dalej rosną...są przy mojej południowo- zachodniej granicy i rzucają od godz. 16.30 cień na 3/4 mojej działki? :-?
pzd

Zasadniczo masz 2 wyjścia:
1) dogadać się z sąsiadem, trudne, ale długotrwale skuteczne, lub
2) w składzie ogrodniczym kupić butelkę Roundup'u i opryskać te cuuuuuuudowne drzewka/krzewy. Efekt po 2 tygodniach murowany! :wink:

Pozdro
J.