PDA

Zobacz pełną wersję : Steropian z frezem -naroźniki



wodzio
23-04-2007, 06:43
Witam
Jestem przed ociepleniem chatki, kupiłem już styropian z frezem i teraz się zastanawiam, że na rogach budynku przy przewiązaniu ich styro chyba powstają takie dziury przy stosowaniu styropianu z frezem, czy te dziury się zakleja, czy może ja coś źle myslę i można tak wykonać róg żeby wszystko tworzyło ciągłą warstwę?

Graczyk
23-04-2007, 06:54
Na narożnikach możesz obciąć ten wypust do gładkiego tak aby narożne płyty stykały się na większej powierzchni. Ewentualne szczeliny wypianujesz pianką niskoprężną do styro pianu i gotowe.
Możesz też zostawić z jednej strony narożnika wypust ale tak aby od strony muru była dziura (pionowy tunel) i wtedy wypianować ale więcej piany pójdzie.
A z docinaniem jakiś skomplikowanych krzetałatów dałbym sobie luz.

wodzio
23-04-2007, 07:26
Dzieki za odpowiedz
też sobie wykombinowałem że jak wyższa krawędz będzie na zewnątrz to ta szpara będzie w środku. Ale byłem ciekawy jak to się robi w praktyce, czyli po prostu piankuje się tą szparę.

wodzio
23-04-2007, 07:35
próbowałem sobie to rozrysować, i z tego co mi się wydaje to chyba było by najlepiej zrobić to tak żeby na rogach płyty były tak że po jednej stronie wyższy wypust pył na zewnątrz a na drugiej do wewnątrz -czy tak sie wpraktyce robi?