PDA

Zobacz pełną wersję : Więźba - POMOCY



seba_ka
23-04-2007, 08:10
Witam,
Mam prośbę do wszystkich fachowców od dachu a właściwie od więźby. Właśnie jestem na etapie stawiania konstrukcji i mam pewne obawy co do jakości wykonania. Proszę o zapoznanie sie ze zdjęciami i napisanie swojego zdania na temat wykonania. Chodzi mi w szczególności o np wystające gwoździe przy krokwiach oraz o to czy wszelkiego rodzaju ścinki i podcinki drewna nie powinny być w jakikolwiek sposób zakonserwowane, bo jak na razie to nie widzę aby było to zrobione. Z góry dziękuję za opinie i pomoc, a może po prostu jestem zbyt uczulony, ale jak dla mnie to na tym etapie praca jest niechlujna. Fotki zamieszam pod adresem
http://www.na.hng.pl/foto.html
aby nie zaśmiecać forum. Z góry dziękuję za informacje. Pozdrawiam

ppp.j
23-04-2007, 11:08
Jętki połączyłbym śrubami przelotowymi tak jak łączenie krokwi w kalenicy. Brak izolacji od betonu można uzupełnić folią w płynie. Mam nadzieję że jest to miejsce suche. Reszta OK. Konserwowanie wcięć nie jest niezbędne.

Andrzej Wilhelmi
24-04-2007, 03:09
Nasuwają się następujące uwagi:
- zamki wycinane w krokwiach są trochę za głębokie i mogą powodować osłabienie tych części krokwi, które wystają za murłatę,
- wszystkie elementy drewniane powinny być odizolowane papą lub odpowiednią folią od betonu lub muru,
- wszystkie powierzchnie cięte powinny być zaimpregnowane,
- jętki powinny być łączone dwoma śrubami min. M 10 lub 4 gwoździe bite na przestrzał (lepsze będą śruby),
- więźba jest w trakcie realizacji więc krokwie są mocowane prowizorycznie, docelowo gwoździami "krokwiakami",
- a gdzie jest kierownik budowy? To on powinien odebrać więźbę potwierdzając ten fakt stosownym wpisem w dzienniku budowy. Pozdrawiam.

seba_ka
24-04-2007, 09:01
Witam,
Dziękuję za informacje i uspokojenie moich obaw, co do kierownika to oczywiście, że będzie przy odbiorze ale troszkę sie zaniepokoiłem więc wolałem wcześniej napisać i upewnić się że wszystko jest OK.

Dziękuję i pozdrawiam