PDA

Zobacz pełną wersję : prosze o pomoc - firma za płotem



UJO
23-04-2007, 08:45
Witajcie
wczoraj doznłam szoku, myślałam ze kupiliśmy z mężem dom w niewarygodnie zacisznym miejscu, jak do tej pory to my robiliśmy tam największy ruch a tu nagle taka wiadomość. :-? DZiałki wokół naszej wykupiła jedna osoba i ma zamiar stworzyć tam hurtownie materiałów budowlanych- zgroza :evil:
Dodam że działkę mamy na głębokiej wsi około 2 kilometrów od najbliższej i wcale nie dużej drogi asfaltowej- dookoła nas do tej pory były tylko gospodarstwa rolnicze.
W związku z zaistniałą sytuacja mam pytanie czy na rozpczęcie działalności gospodarczej w takich miejscach potrzebne są jakieś pozwolenia igdzie można to sprawdzić, no i czy my jako bezpośredni sąsiedzi mamy coś w tej kwestii do powiedzenia :x
bardzo prosze o pomoc i rady bo na samą myśl o taki sąsiedztwie skóra mi cierpnie :cry:
pozdrawiam

Łukasz_K
23-04-2007, 08:53
i podstawowe pytanie - a co macie w planie zagospodarowania przestrzennego??

Co pozwoleń - będa wymagali typowego pozwolenia na budwe - czyli jak się postaracie MOŻE coś przyblokujecie. Potem to już tyko zgłoszenie działalności i raczej brak innych pozwoleń na etapie których będziecie mogli coś przyblokowac.

Majka
23-04-2007, 10:14
można jeszcze zerknąć na drogi, czy przypadkiem nie ma ograniczenia nacisku na oś, albo jakis mostek, po którym nie moga przejechać pojazdy cięższe niż np. 4 tony :roll:

UJO
23-04-2007, 10:20
muszę sprawdzić w naszym planie zagospodarowania przestrzenego czy przewidziane jest prowadzenie działalności gospodarczej ale niestety wydaje i się że tak :cry:
to jest niewiarygodne że na wsi gdzie jeszcze zdaża sie chłopom orać przy pomocy koni ktos sobie wymyślił hurtownie i nikt z sąsiadów nie ma nic do powiedzenia w tym temaci

Łukasz_K
23-04-2007, 10:26
muszę sprawdzić w naszym planie zagospodarowania przestrzenego czy przewidziane jest prowadzenie działalności gospodarczej ale niestety wydaje i się że tak :cry:
to jest niewiarygodne że na wsi gdzie jeszcze zdaża sie chłopom orać przy pomocy koni ktos sobie wymyślił hurtownie i nikt z sąsiadów nie ma nic do powiedzenia w tym temaci
nie bronię tego pomysłu hurtowni w takim miejscu, ale po części to trochę egoistyne podejscie prezentujesz. równie dobrze Ci, którzy umyślili sobie ta hurtownię mogą powiedziec, że to nie do pomyślenia, ze oni planują inwestowac, a ktoś im za płotem postanowił dom wybudowac i się jeszcze ich czepia. Poza tym jeżeli rzeczywiscie w planie sa usługi, to niestety, mozna było sie spodziewac ze za płotem może powstać coś uciążliwego. Jak nie od razu - to za "czas jakiś" :(

UJO
23-04-2007, 10:28
jeśli chodzi o drogi to droga rowadząca do nas jest zwykła drogą gminną nie asfaltowa oczywiście, nie widziałam nigdzie żadnych ograniczeń co do nacisk na oś i żadnego mostku nie ma :x
tak naprawdę to ta droga prowadzi do nikąd bo praktycznie kończy sie na naszej wsi- jest dalej jakiś przejazd ale zwykłym duktem przez las
na dodatek to są podmokłe tereny więc już sobie wyobrażam jak po przejechaniu paru ciężkich samochodów będzie wyglądala- my żeby się wydostać to albo koniem lbo jakims terenowym 8)
w każdym razie dzięki za podpowiedz szukam jakichkolwiek rozwiazan byle kutecnych, nie mogę też przginać bo jak mi się nic nie uda to pan w odpowiedzi może nam umilić życie :o

UJO
23-04-2007, 10:36
Łukasz-u jeśli mogę się tak zwrócić, po pierwsze jeszcze nie zaczełam sie go czepiać bo nie mam żadnych mocnych argmentów zresztą nie chcę iść z nikim na udry
a co do egoistycznego podejścia to nie sądze żeby hurtowni przszkadzał dom a w druga stronę to moze być niezwykle uciążliwe :roll:
zresztą jak myślał o inwetycjach i dom mu miałby przeszkadzać to czemu nie kupił tez tej działki- kupiliśm je w tym samym czasie i co ważne od tego samego właściciela

Łukasz_K
23-04-2007, 10:57
Łukasz-u jeśli mogę się tak zwrócić,
spokojnie możesz :D


a co do egoistycznego podejścia to nie sądze żeby hurtowni przeszkadzał dom a w druga stronę to moze być niezwykle uciążliwe :roll:

napisałem to tylko jako przykład - a czy moze przeszkadzac?? jezeli już dojdzie do najgorszego (z twego punktu widzenia) i hortownia będzie działać, i jednoczesnie przeszkadzac to nawet pomogę Ci pod wzglęgem negatywngo oddziaływania na środowisko. Póki co, z tej działki nic pomóc nie mogę.


zresztą jak myślał o inwetycjach i dom mu miałby przeszkadzać to czemu nie kupił tez tej działki- kupiliśm je w tym samym czasie i co ważne od tego samego właściciela
No i widzisz - trochę mnie dziwi, że kupujac działkę nie pomyślałeś o tym, że skoro teren jest przeznaczony między innymi pod usługi, to wczesniej czy później będziesz miał kopoty. Pomyśl co by było, gdyby to nie była hurtownia budowlana, a na przykład zakład obróbki metalu lub tartak :o

UJO
23-04-2007, 12:01
powiem szczerze ze nawet mi do głowy nie przyszło że na tak głębokiej wsi jak juz pisałam, ktoś może wpaść na pomysł stworzyć hurtownie materiałów budowlanych. Będzie musiał chyba co chwila jakieś reklamy ustawiać bo nie ma szans żeby z przypadku ktoś tam trafił!!!!
po lesie oddalonym 200m biegają dziki i sarny, pełno bocianów poprostu sielanka- do czasu :evil:
Tak sobie teraz myslę że może nie będzie tak najgorzej bo w tygodniu nas i tak całymi dniami nie ma a w weekendy to takie firmy raczej nie pracują, więc będzie cisza, nie ma sąsiadów to i imprez i tym podobnych rozrywek brak :D

UJO
24-04-2007, 09:01
Witajcie
poczytałam swój plan zagospodarowaniaprzestrzennego i znalazłam co następuje:
Szczegółowe warunki zabudowy i zagospodarowania dla jednostki strukturalnej W( sąsiad od hurtowni też jest oznaczony jako jednostka strukturalna W)- plan ustala jako funkcje podstawową zabudowę mieszkalną jednorodzinną zagrodową usługi,tereny upraw polnych i ogrodniczych.
Ponadto dodane jest że dla zabudowy jednorodzinnej jako przeznaczenie dopuszczalne- usługi wbudowane w bryłę budynku wolnostojącego,
dla zabudowy siedliskowej jako przeznazenie dopuszczalne- usługi w formie wbudowanych lub wolnostojących , przeznaczonych dla prowadzenia działalności gospodarczej zwiazanej z zaopatrzeniem i bytowaniem mieszkańów

i teraz mam pytanie, czy taki zapis nie ogranicza możliwości prowadzenia działalności gospodarczej, czy można otwierać jaką się chce? :-?

Łukasz_K
24-04-2007, 09:29
No widzisz, i teraz to już nieco zmienia sytuację :-)
Udaj się jeszcze do gminy i podpytaj, czy coś takiego będzie możliwe do postawienia.



... dla zabudowy jednorodzinnej jako przeznaczenie dopuszczalne- usługi wbudowane w bryłę budynku wolnostojącego ...

czyli teoretycznie - jak zrobi dom jednorodzinny, gdzie na parterze otworzy hurtownie, to mu sie to uda. Jakieś ograniczenia w planie co do ilości kondygnacji?? Teoretycznie nawet nie będzie mógł zrobić placu do skąłdowania materiałów budowlanych. Ale to jest teoria. Teraz ciekawe jak swój zapis zinterpretuje gmina.
W razie pozwolenia na budowę będzie możliwosć zaskarżenia decyzji jako niezgodnej z planem zagospodarowania.
Przynajmniej ja taką możliość widzę.

PS. Furtkę chyba też stanowi dla potencjalnego inwestora zapis "zaopatrywanie mieszkańców, bo nie ma ograczenia, że ma to być zaopatrywania w artykuły potrzebne na co dzień ....

UJO
24-04-2007, 10:06
teren który sąsiad przeznaczył na tę hurtownie składa sie obecnie z dwóch działek. Jedna jest pusta, a druga to połowa z dużej działki, której część z budynkiem mieszkalnym kupiliśmy my(oczywiście podzielona była chyba w 2005 roku)a on kupił część z budynkami gospodarczymi tj stodoła i jeszcze jakiś budynek. Sam mieszka w domku jednorodzinnym dwie działki dalej pod lasem.Zresztą ta wieś ma status siedliska.
Ja byłabym szczęśliwa jakby nie przesłonił mi całego świata składowaniem materiałów budowlanych i jakby nie jeżdziły tam jakieś tiry. :roll:

Spróbuję się czegoś dowiedzieć w gminie.

UJO
24-04-2007, 10:07
Poza tym już trochę ochłonęłam od niedzieli i nie chce stawać na drodze potencjalnemu inwestorowi ale mam nadzieję że on tez będzoie znał umiar :roll :wink: