PDA

Zobacz pełną wersję : Alumieniowe naroźniki-ocieplenie



wodzio
23-04-2007, 09:50
Witam, mam pytanie na temat stosowania aluminiowych naroźników i listew startwowych, wyczytałem gdzieś że nie za bardzo nadają się ponieważ mają dużą rozszeżalność cieplną (i mogą powodować pęknięcia tylku), jak to jest w praktyce? Czy faktycznie ktoś nie poleca, może nie warto? Jakie są opinie?

wodzio
23-04-2007, 09:51
temat dotyczy ocieplenia, które lada chwila zacznę przerabiać stąd moje (może głupie) pytania?

demex
23-04-2007, 10:43
No ja tez się chętnie dowiem co nieco na ten temat. Podłączam się.

Geno
23-04-2007, 10:47
Nigdy nie zauważyłem aby od tego powstawały pęknięcia...

Rezi
23-04-2007, 10:57
katowniki narożne z siatką musza być i nie podlega to żadnej dyskusji.
rozszeżalnośc termiczna kątownikow alu jest pomijalna - jezeli juz chcesz zastąpic je to zastosuj narożniki z tworzywa.

bigmario4
23-04-2007, 15:59
Witam, mam pytanie na temat stosowania aluminiowych naroźników i listew startwowych, wyczytałem gdzieś że nie za bardzo nadają się ponieważ mają dużą rozszeżalność cieplną (i mogą powodować pęknięcia tylku), jak to jest w praktyce? Czy faktycznie ktoś nie poleca, może nie warto? Jakie są opinie?


I obyś tylko takie problemy miał :lol:

wodzio
24-04-2007, 06:43
problemy mam dużo większe :D
Ponieważ dom jest stary z dobudówką przed ociepleniem będę musiał otynkować kawałek przybudówki bo jest taki skok ok 2cm, pewnie będę musiał skuć trochę starych tynków bo może to odpadać itd,

Ale do żeczy skoro temat się trochę rozkręcił zastanawiałem się czy warto było by do listwy startowej przykleic zywicą epoksydową siatkę bo zaprawa klejowa to chyba to słabo chwyta się metalu

Andrew77
24-04-2007, 07:38
Ale kombinujesz :D Zamiast tynkować uskok na przybudówce daj tam styropian o te 2 cm grubszy i nie klej siatki żadnymi żywicami.

vanderbobo
24-04-2007, 07:55
co do kątowników to ja daje bez siatki bo z siatką zawsze będzie widać nierównośc a tak daję bez siatki a siatka tak jak na całości. tynk ma 2-3mm i nie pokryje kątownika z siatką równo. Szczególnie że ta siatka na kątownikach prawie zawsze jest wklejona nierówno, z wybrzuszeniami

Geno
24-04-2007, 09:21
co do kątowników to ja daje bez siatki bo z siatką zawsze będzie widać nierównośc a tak daję bez siatki a siatka tak jak na całości. tynk ma 2-3mm i nie pokryje kątownika z siatką równo. Szczególnie że ta siatka na kątownikach prawie zawsze jest wklejona nierówno, z wybrzuszeniami
Stosujesz w ościeżach i narożach dodatkowe warstwy?

piotru7
24-04-2007, 10:30
co do kątowników to ja daje bez siatki bo z siatką zawsze będzie widać nierównośc a tak daję bez siatki a siatka tak jak na całości. tynk ma 2-3mm i nie pokryje kątownika z siatką równo. Szczególnie że ta siatka na kątownikach prawie zawsze jest wklejona nierówno, z wybrzuszeniami

Dlatego wyrównuje się klejem a nie tynkiem
i wtedy nie ma wybrzyszeń

wodzio
24-04-2007, 10:40
Co do grubszego styropianu o 2 cm to na uskoku byłby chyba problem (frez by chyba też nie za bardzo pasował), ale sobie myslę że może faktycznie najpierw przykleic po prostu styropian o gr 2 cm wyrównując poziomy i na to już normalnie całość takimi samymi płytami, czy tak się robi?

A co do tych listew startowych to dlatego tak kombinuje że ocieplam styropianem 20cm i nie kupię gotowej listwy startowej, mam natomiast możliwość załatwienia trochę blachy alu 1,5mm i z niej zamierzam dogiąć odpowiedni profil, ale taki trochę wyzszy, aby dół był porzadnie chroniony, a ponieważ będzie zachodził na styro na ok 12 cm wydaje mi się ze klej do siatki będzie mógł się od tego odlepiać (stąd mój pomysł aby przykleić najpierw do niego siatkę żywicą epoksydową)

vanderbobo
24-04-2007, 21:29
co do kątowników to ja daje bez siatki bo z siatką zawsze będzie widać nierównośc a tak daję bez siatki a siatka tak jak na całości. tynk ma 2-3mm i nie pokryje kątownika z siatką równo. Szczególnie że ta siatka na kątownikach prawie zawsze jest wklejona nierówno, z wybrzuszeniami
Stosujesz w ościeżach i narożach dodatkowe warstwy?

tak w narożnikach stosuję siatkę x2