PDA

Zobacz pełną wersję : YTONG czy POROTHERM ???



Buraski
23-04-2007, 10:53
Sluchajcie!!!
POMÓŻCIE
Zastanawiam sie czy budowac z Ytonga (40cm) czy z porothermu. Pominmy temat dostepnosci tych materialow...

slyszalem juz wiele opinii i chcialbym uslyszec Wasze opinie przede wszystkim o Ytongu. Czy ktos z osob mieszkajacych w domu wybudowanym w tej technologii moglby sie wypowiedziec?

Czekam na odzew

Mice
23-04-2007, 11:05
Dziesiątki razy już ten temat się przewalił, opcja szukaj u góry.
a i tak nikt nie podejmie decyzji za Ciebie :wink:

el-ka
01-05-2007, 23:08
Kieruj się ceną, dostępnością i własnym przekonaniem, to naprawdę dyskusja o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą. Ja akurat wybrałam Ytong, ponieważ:
- akurat był na ten moment trochę tańszy i szybciej można go kupić na Śląsku
- łatwiej jest prowadzić instalacje, a buduję systemem gospodarczym
- mieszkałam w domu z Ytonga przez 5 lat i wad nie dostrzegłam
- ale mieszkający w porotermie też nie płaczą
- podobnie jak w ścianie dwuwarstwowej, trójwarstwowej, byle dobrze zrobionej
- różnice w cenie ściany są tak naprawdę nieznaczące przy koszcie całego domu i nie ma się czym podniecać, zabawa zacznie sie później :wink:

dorbie
06-05-2007, 15:21
A co myslicie o bloczkach keramzytobetonowych? Wszedzie sa tylko dobre opinie, ale zbila mnie z tropu babka w hurtowni - twierdzi ze sa zimne, promieniuja i nadaja sie tylko na garaz. Jesli na dom to tylko z wkladka styropianowa, te sa po 11,50 i sa mniejsze od BK, wiec musze ich miec na dom 1500 a BK 1200, oszczednosc nieduza przy cenie BK 15,20. A duza jest roznica jesli bym wybrala te zwykle keramzytony 24 bo sa po 9,50. Czy one sa zdrowe?

dorbie
06-05-2007, 18:44
Szukam po producentach, moze taniej bedzie.