PDA

Zobacz pełną wersję : Strop monolityczny - jak obliczyć koszty?



odaro
23-04-2007, 14:54
Czy ktoś potrafi oszacować koszty budowy stropu monolitycznego wylewanego o powierzchni 150m2, grubość stropu to 14cm.

Chodzi mi o koszty samych materiałów bez robocizny czyli koszty desek na szalunek, zbrojenia i betonu.

Ile średnio może kosztować 1m2 takiego stropu?

Sam próbowałem policzyć ale wychodziły mi jakieś bzdury.

Kris2222
23-04-2007, 15:12
Mnie koszt 1m2 zeszłego roku we wrześniu wyszedł ok.80zł/m2

Jak w tym roku to nie wiem
Na 150m2 potrzebujesz :
4m3 desek
21m3 betonu
stali ok. 2 tony, zależy co tam masz zaprojektowane
stempli 250szt powinno starczyć
belki szalunkowe ok 1 m3

Policz ile co kosztuje i będziesz wiedział

za robociznę biorą ok 20zł za m2 ,szalunek,zbrojenie i wylanie betonu

odaro
24-04-2007, 22:04
Mnie koszt 1m2 zeszłego roku we wrześniu wyszedł ok.80zł/m2

Jak w tym roku to nie wiem
Na 150m2 potrzebujesz :
4m3 desek
21m3 betonu
stali ok. 2 tony, zależy co tam masz zaprojektowane
stempli 250szt powinno starczyć
belki szalunkowe ok 1 m3


Stemple to chyba wiem co to jest ale belki szalunkowe do czego służa? :oops:

Ile liczyć koszty stempli?

Tedii
24-04-2007, 22:37
Stemple można odkupić.Na aukcjach lub jak gdzieś w okolicy zrobili strop.Po 1zł.
Byle nie krótsze.

KaiM
24-04-2007, 22:50
belki szalunkowe to jakieś mocniejsze krawędziaki do podparcia deskowania w poprzek desek. Ja u siebie wykorzystałem elementy więźby (np murłatę) które czekały na swoją kolej. Zaznaczyłem tylko żeby nie cięto elementów. Na 140m2 poszło ich całkiem sporo ale nie podam konkretów.
Ważne jest dobre podparcie stempli od dołu - optymalnie jak jest już chudziak.
Aha deski zabezpieczylem zwyklym olejem jadalnym żeby beton tak nie przylegał

Tedii
24-04-2007, 23:31
W stropie przwidzieć przelotki na kable,rury,DGP,kanalizację itd.Po wylaniu polewać wodą obficie rano i na wieczór.

odaro
24-04-2007, 23:39
W stropie przwidzieć przelotki na kable,rury,DGP,kanalizację itd.Po wylaniu polewać wodą obficie rano i na wieczór.


Przwidzieć to jedno a jak zrobić takie przelotki.


A ja cały czas się zastanawiam jaki zrobić strop wylewany czyli taki jest w projekcie czy gęstożebrowy.

Byłem prawie zdecydowany na gęstożebrowy ale mam problem bo na stropie sa oparte belki więzby dachowej a dach jest duzy ma 307mm powierzchni i bedzie dahcówka ceramiczna czyli bedzie duzo ważył.

Dlatego gęstożebrowy narazie upadł na etapie belek ukrytych bo nie dokońca potrafię to sobie wyobrazić

KaiM
25-04-2007, 06:20
ja wstawiałem pionowo docięte resztki rur pomarańczowych co mi zostały z kanalizacji

A w projekcie jaki masz strop? Sam nie zmieniaj jego typu - to musi konstruktor przeliczyć. Polecam monolityczny - brak pęknieć w przyszłości jest nie do przecenienia.

Barbossa
25-04-2007, 10:18
Byłem prawie zdecydowany na gęstożebrowy ale mam problem bo na stropie sa oparte belki więzby dachowej a dach jest duzy ma 307mm powierzchni i bedzie dahcówka ceramiczna czyli bedzie duzo ważył.

Dlatego gęstożebrowy narazie upadł na etapie belek ukrytych bo nie dokońca potrafię to sobie wyobrazić

no ale zamianę stropów już sobie potrafisz wyobrazić

odaro
25-04-2007, 14:52
no ale zamianę stropów już sobie potrafisz wyobrazić

Właśnie nie potrafię sobie wyobrazić :lol:

i pewnie zostanie tak jak jest w projekcie czyli monolityczny.