PDA

Zobacz pełną wersję : dach garażu pomocy



tomasz19700
23-04-2007, 15:20
witam wszystkich mam problem mam dom a przy tym domie garaż a na garażu dach z desek.Mam pytanie co mogę położyc na ten dach aby był mocny .Awogle na dachu garażowym ma byc taras.Słyszałem o jakiś płytach pilsniowych.Aco Wy proponujecie

Majka
23-04-2007, 15:41
pilśnię powiadasz :o , na dach garażu :o który ma być tarasem.....

i może w projekcie cos takiego miałeś?

mayland
23-04-2007, 16:10
Strop betonowy zbrojony jesli macie zamiar chodzic po tym dachu. W dodatku musisz bardzo dobrze go zabezpieczyc przed przesiakaniem wody. Taras na garażu to dość kosztowne rozwiązanie :lol: Duża powierzchnia i bardzo dobre i niestety drogie wykonanie :-?

tomasz19700
24-04-2007, 19:28
w projekcie powinien byc strop betonowy ale ja chciałem tanszym kosztem i położyłem deski.To co nic nie da sie zrobic. :cry:

Geno
24-04-2007, 19:37
w projekcie powinien byc strop betonowy ale ja chciałem tanszym kosztem i położyłem deski.To co nic nie da sie zrobic. :cry:

Za 100 porsche nie kupisz....

Można kombinować z płytami osb ale izolacje w tym przypadku będa bardzo drogie.

tomasz19700
25-04-2007, 16:18
A czy możesz mnie nakierowac o jaką izolacje konkretnie chodzi :) czy jest jakaś specjalna.Mam jeszcze jedno pytanie.Czym pokryć dach domu, chodzi mi o koszta papą czy blachą, :) jesli blachą to jaka najleprza i w miare tania

Senser
25-04-2007, 17:33
w projekcie powinien byc strop betonowy ale ja chciałem tanszym kosztem i położyłem deski.To co nic nie da sie zrobic. :cry:
Oj to sobie potaniłeś...
Wszystko zależy też jakie masz krokwie...
Są niby dostępne systemu typu OSB3...na to się kładzie płytki...ale czy to może być trwałe...jak bardzo trwałe...
Poza tym, jeśli powierzchnia tego tarasu jest duża to obawiam się, że fugi i może nawet płytki mogą ci nieźle pękać...drewno pracuje...
Generalnie, na dłuższą mete odpuścił bym sobie ten temat.....