PDA

Zobacz pełną wersję : Uniknięcie podatku od sprzedaży mieszkania



gregh
23-04-2007, 18:30
Witam,

proszę o informacje czy w przypadku sprzedaży mieszkania, którego właścicielem jestem krócej niż 5 lat, przychód z tego tytułu zostanie opodatkowany, jeżeli w całości uzyskane środki przeznaczę na spłatę kredytu zaciągniętego rok wcześniej na budowę domu? Dokładnie to kredyt wezmę teraz (2007) a mieszkanie sprzedam za rok (2008).

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam

Anoolka
23-04-2007, 21:05
Wiem, że jak na kupno lub budowę domu, to niby się nie płaci, ale trzeba to zgłosić w terminie 14 dni od sprzedaży w US i udokumentować. Ale nie wiem jak ze spłatą kredytu na cel mieszkaniowy. Najlepiej zapytać w US, będą wiedziec

civic9
24-04-2007, 07:45
a w którym roku stałeś się właścicielem tego mieszkania?

gregh
24-04-2007, 09:10
mieszkanie kupiłem w lipcu 2004[/quote]

Inka1
24-04-2007, 10:04
Witam,

proszę o informacje czy w przypadku sprzedaży mieszkania, którego właścicielem jestem krócej niż 5 lat, przychód z tego tytułu zostanie opodatkowany, jeżeli w całości uzyskane środki przeznaczę na spłatę kredytu zaciągniętego rok wcześniej na budowę domu? Dokładnie to kredyt wezmę teraz (2007) a mieszkanie sprzedam za rok (2008).

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam

zgadza się, ale do 14 dni piszesz oświadcenie is kładasz podajże PIT 23 (nie pamiętam numerka) i... licz się z kontrolą... a kredyt musisz spłacić w 2 lata po sprzedaży mieszkania, nie później...

gregh
24-04-2007, 10:16
Witam,

proszę o informacje czy w przypadku sprzedaży mieszkania, którego właścicielem jestem krócej niż 5 lat, przychód z tego tytułu zostanie opodatkowany, jeżeli w całości uzyskane środki przeznaczę na spłatę kredytu zaciągniętego rok wcześniej na budowę domu? Dokładnie to kredyt wezmę teraz (2007) a mieszkanie sprzedam za rok (2008).

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam

zgadza się, ale do 14 dni piszesz oświadcenie is kładasz podajże PIT 23 (nie pamiętam numerka) i... licz się z kontrolą... a kredyt musisz spłacić w 2 lata po sprzedaży mieszkania, nie później...

Czy kredyt musze spłacic w dwa lata, czy w dwa lata całą kwotę uzyskaną ze sprzedaży mieszkania muszę przeznaczyć na spłatę części wcześniej zaciągniętego kredytu? Chyba to drugie?

u2collector
24-04-2007, 10:34
To drugie. Całąk wotę uzyskaną ze sprzedaży mieszkania musisz "spożytkować".

MaPa
24-04-2007, 14:25
Pamietaj jeszcze, że masz wziąć kredyt mieszkaniowy (budowa domu, remont itp.) a nie np. pożyczkę hipoteczną z której tak samo możesz budować dom. Spłata pożyczki hipotecznej nie pozwoli ci uniknąć podatku.

KAS01
24-04-2007, 18:58
Ja wlasnie w tym celu wzialem kolejny kredyt hipoteczny (o wartosci mieszkania). Mieszkanie, ktore bede sprzedawal mam od niecalych 3 lat, a budowa dobiega konca. Nie wydalbym juz tych pieniedzy na cele mieszkaniowe, a tak to mam podatek z glowy. Za kredyt hipoteczny kupilem zonie samochod, a budowe prowadze z bierzacych dochodow.
pozdrawiam
Konrad

maksiu
24-04-2007, 19:16
Ja wlasnie w tym celu wzialem kolejny kredyt hipoteczny (o wartosci mieszkania). Mieszkanie, ktore bede sprzedawal mam od niecalych 3 lat, a budowa dobiega konca. Nie wydalbym juz tych pieniedzy na cele mieszkaniowe, a tak to mam podatek z glowy. Za kredyt hipoteczny kupilem zonie samochod, a budowe prowadze z bierzacych dochodow.
pozdrawiam
Konrad

no patrz.. tak mi się właśnie wydawało, że widziałem szanowną małżonkę, nie tak dawno
pozdrawiam
m.

KAS01
24-04-2007, 19:51
Wczoraj odebrala :wink: