PDA

Zobacz pełną wersję : Przyłacze wody i weksel in blanco!!!



bladyy78
23-04-2007, 20:05
Czy podpisywaliście weksel in blanco przy podpisywaniu umowy z wodociągami? Mi firma wodociągowa (AQUA) kazała wypełnic porozumienie wekslowe, czy to przypadkiem nie naginanie prawa :evil: ? W porozumieniu pisze ze ten weksel to jest zabezpieczenie na rzecz wynikłych strat spowodowanych awarią przyłącza. Przeciez z tego co ja sie orientuje to po odborze przyłacze powinna przejąć AQUA i pózniejsze jakiekolwiek awarie powinna ona juz usuwać na swój koszt. Ja buduje przyłacze na odcinku 70m i stosuje rury o wiekszym przekroju zeby ewentualnie kiedys przyszli sasiedzi mogli sie do tego wodociagu podpiąć. Czyli ja uzbrajam inne działki a na swój koszt i AQUA bedzie miała z tego korzyści i jeszcze mam podpisywać im jakieś weksle?

jabko
23-04-2007, 20:13
:o :o :o

ania
23-04-2007, 20:21
:o :o :o :o :o :o :o :o

długi
23-04-2007, 20:30
:o :roll: :o

bladyy78
23-04-2007, 20:40
Oczy to i ja takie tez zrobiłem ale poradźcie co zrobic bo jutro ide do AQUY i niewiem co mam zrobić :-? . Myslałem ze na dniach bede robił przyłacze do domu ale cos czuje że bede zmuszony pisać jakies pisma znowu i sie odwoływać najporawdopodobniej do urzedu miasta, bo nie chce być pózniej straszony przez wodociagi tak jak Lepper straszył odchodzacych od niego z partii!!!

kakaowy
23-04-2007, 20:46
Absolutnie nie podpisuj żadnego weksla.

długi
23-04-2007, 20:48
Nie mam pojęcia :roll:
u mnie nie było takiej sytuacji.Wodociągi wydały warunki ,firma wykonała a później przy podpisaniu umowy o dostarczanie wody zapytali mnie czy chcę przekazać na ich rzecz przyłącze czy nie. Chciałem :D -nie chce mi się zrywać asfaltu w razie jakiejś awarii i na tym koniec. Ten weksel do jakiś idiotyzm :o

23-04-2007, 20:51
Moze napisz do dzialu Prawo i Finanse. Moze tam ktos bedzie wiedzial co robic w takiej sytuacji.

piotrulex
23-04-2007, 21:03
:o :o :o :o :o

Graczyk
24-04-2007, 06:57
Nic nie podpisuj a tymbardzie weksla. Dodatkowo jak to jest jakaś dziwna sprawa to zabierz umowy do prawnika i tam dopiero podpisz po konsultacji. Zapłacisz 100 za konsultacje ale będziesz miał pewność ze nie oszukują albo nie będziesz za 10l. remontował dzielnicowego wodociągu na swój koszt.

aleksandra1
24-04-2007, 07:14
A nie ma ta firma coś wspólnego z Lepperem ? Pierwsze słyszę, żeby ktoś chciał weksel w takim celu. A jak oni oszacowali przyszłe ewentualne straty powstałe przez awarię przyłacza? Jaką kwotę zawiera deklaracja wekslowa.
Niczego nie podpisuj. Jeżeli licznik będziesz mie w budynku, to przyłacze do budynku będzie ich własnością. Niech się przyłożą do odbioru przyłącza (dokładnie sprawdzą), a później się ubezpieczą, a nie próbują się zabezpieczać kosztem odbiorców wody.

bladyy78
24-04-2007, 07:32
Licznik bede miał w budynku bo pierwszym razem chcieli zebym zrobił studzienkę wodomierzową w drodze dojazdowej 50 metrów od mojego domu i napisałem pismo o odstępstwo bo chce licznik miec w domu no to dostałem weksel do podpisania :evil: .

jabko
24-04-2007, 07:51
Może im chodzi o to żebyś zapłacił za wykonanie tego przyłacza (ja płaciłem za wykonanie przyłącza wody i kanalizy).
Ale płaciłem po fakcie a wcześniej widziałem kosztorys.
Bez żadnych weksli

bladyy78
24-04-2007, 08:00
To przyłacze bede wykonywał na swój koszt. Im mam zapłacic tylko pózniej jakieś drobne sumy za sprawdzenie szczelności. Ten kraj jest chory nie wystarczy ze rozbudowuje im na swój koszt wodociąg to jeszcze chca jakieś weksle zabezpieczajce na poczet ewentulanych strat wody lub awari które to oni beda ewentualnie musieli usunąć.

aleksandra1
24-04-2007, 09:57
Skoro ma to by zabezpiecznie na wypadek ewentualnych awarii, to znaczy że nie wierzą w prawidłowe wykonanie przyłącza. Zaproponuj im zatem, żeby oni je wybudowali, a Ty za nie zapłacisz. Dokonają odbioru. Będą mieli pewność, że zostało wykonane właściwie. Przyłacze będzie ich własnością do licznika. Czemu Ty masz ponosi koszty ich "świętego spokoju"? Niech się ubezpieczą od awarii. Poproś o podstawę prawną do tego żądania weksla in blanco. Jaka kwota widnieje w deklaracji wekslowej?

piotru7
24-04-2007, 10:27
Weksel jest ważny tylko z jakimś dokumentem, umową
i tam powinna być określona maksymalna kwota

bladyy78
24-04-2007, 10:55
Własnie wórciłem z Aquy i z tego co sie dowiedziałem ze nie jesto to tylko jakies wewnetrzne zarzadzenie tej firmy tylko to jest wszystko w ustawie o zaopatrzeniu w dostawe wody. Weksel ten podpisac musza osoby które pisza o odstępstwa od warunków tzn ja miałem założyć studzienkę wodomierzową 4 metry od wcinki, a napisałem o odstępstwo od tego zeby wodomierz miec w domu. I oni sie zgodzili, ale niestety musze podpisac ten weksel. Acha i jeszcze jedno sie dowiedziałem całe przyłacze tzn 70 m jest moja własnościa, ja musze dbac o jego stan techniczny i oni go nie przejmą nawet jak bym im to oddał. Dopiero przejąć to moga gdyby ktoś z sąsiadów chciał sie podłaczyć do tego wybudowanego przyłacza( wtedy oni ten odcinek wykupia ), ale watpie czy kiedyś to nastąpi z tego powodu że działką sasiednia nikt sie nie interesuje i stoi zaniedbana od kilkunastu lat. Pocieszam sie jednak tym ze działka stoi na rodziców i oni musieli podpisać niestety dzis ten weksel, ale w przyszłym roku działka z domem zostanie przepisana na mnie wiec ten weksel nie bedzie chyba miał juz swojej mocy prawnej bo to ja bede nowym włascicielem.